Şimdi Ara

Devlet Acilen İkinci El Araç İthal Etmeye İzin Versin (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
1
Favori
8.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tane de Devlet Baba'ya alırsan neden olmasın ?
  • Japonıc adlı youtuber'ın kanalı var sanırım kendiside bu şekilde dışarıya araç gönderiyor.
    Adam Japonya'dan Almanya'ya alman arabası gönderiyordu şaka gibi.Ama arabalarda çil çil tertemiz düşük kilometreli.
    Öyle bir kanun çıksın dakikasına burdan basar Almanya'ya gider temiz bir arabaylada dönüş yaparım.Yeter artık ülkedeki kan emici düzenden fenalık geldi.Sıfır clio olmuş 150 bin ne anlatıyorsunuz ki.

Düzgün bir araca binmek suçmu.
    Bir yakınım geçici 7 ay kadar bir işte çalıştı Almanya'da oturumu izni var eskiden kalma.Adam gelirken 2 senelik kullanım hakkı var diye 2007 dizel 3,20 dizel otomatik stationwagon bmw ile geldi arabanın fiyatı sadece 2000 euro
    Aynı araç burada 120 bin.Neresinden tutsan elinde kalıyor şu ülke.

Hiç olmazsa gariban falan gider ikiye bölünen şahin alacağına tertemiz düzgün astra h dizel falan alır aynı paraya düzgün bir arabaya biner.

• Akıllı telefonlara taksit yasaklanınca kılıfı 2000 TL’ye satıyorum, telefonu yanında hediye ediyorum diye çözüm üreten bir milletiz biz.
    Araba da getiremeyiz, bu yüksek vergilerden de kurtulamayız. Varolan hükümet alıştı vergi verdirmeye hiç kıçınızı sağa sola oynatmayın. Benim gibi yapın, zevk alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • genelkurmay89 kullanıcısına yanıt
    japonic tradeki aracları izleyince moralim bozuluyor,adamlar zamanında o sistemi ülkemizde denemiş ama tutmamış.
    kendisininde r24 r35(sattı) simdi lexus var miata aldı 3.000 euro videodan esinlenip alayım dedim bizde 150.000tl ... 70k ya araba bakayım dedim dizel manulede razı geldim dayamışlar 200.000kmye 20de tramerli 70 80 bin para istiyorlar gercekten saka gibi,km si düsük temiz poloya 120 130 verenleri görüp anlam veremiyordum şimdi anlıyorum
    bizdeki cogu satıcı dürüstte değil arac basında hep baska seyler cıkıyor
  • Hukemetin umrunda degilki bi daha akp.ye oy mu aslaaa

• Cem uzan vergileri azaltacağım diyor bakalım

• toog gelecek ya yolunu yapıyorlar. 0 araç 100k tl ise toog 300k idi şimdi 0 araç 300k iken toog da 300k olacak.
  • Ulkede su anda disariya dolar euro gitmesin diye hersey yapiliyor. 2. El arac 500bin tl olmasinda sakinca yok devlet icin. Ne de olsa parayi kendisi basiyor. Ama dolat euro oyle degil ne yazikki.

• Burada bir adet mercedes satıldığında devlet mercedes fabrikasından daha çok kazanıyor neden öyle bir şeye izin versin ki?
  • yav adam cari açığı kapamak için hayvan gibi vergi alıyor sen ne diyorsun :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

yakardım vallahi gemileri

Alıntıları Göster
    Hocam sen yak ben gozyaslarimla söndürürüm. Türkiyede asla binemeyecegimiz araclarin fiyatlarina bak. Hayir anlamadigim japonyanin nesi var sanki avrupa fiyatlarindanda ucuz gibi nerdeyse yari fiyatina gibi geldi bana videodaki tüm araclar

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Ülkede hükümet bile değişse yüzde yüz olmayacak 3 şey;

1. Uber vs gelmesi
    2. 2.el araç ithalatı
    3. IMEI kayıt ücretinin kalkması
    Değişecek dostum. Herşey değişecek.

Vergi sistemi adil değil bununla bi yere gidilemedi

Ayrıca şirketlerin gelir verisi çalışmanın bordrosundan az böyle sistem mi olur?

Ahhahaha

Çalışan kesimin geliri şirketlerin total gelirden çok veya bu işte bi iş var

Kasım 2020 bu tarihi herkes kafasına kazısın. Akp oyları yüzde 25 ve altına ineceği tarih. Ayrıca ekonomi ne halde ortaya çıkacak

Et süt fiyatı vs

Az kaldı az

• Ama nasıl acil var ya 1 saate izin vermesi lazım o kadar acil

• İstediğiniz gibi demişsiniz de piyasanın ucuzlamasını kim istiyor? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neverexis

Devlet izin verse ithal ettiğimiz ülkeler yasaklama getirir neden?
    Almanya da 2000 model corsa 500 euro
    Sen ithal etmeye başladığın an o corsanın zamanla fiyatı artar başta 500 e alırsın sonra 2000 olur. Bu aynı zamanda oradaki almanların da 2 bin euroya alması demek bu ise alman hükümetinin hiç istemeyeceği bir şeydir
    Almanya zaten 2. El araclari dogu avrupaya gonderiyor, fiyatlarin arttigi falan yok.

• Radikal ve Sert R kullanıcısına yanıt
    Dostum öyle yapmadan önce her ikamet adresinde bulunan birden fazla aracı çözsünler de par edecek yer kalsın. Evde herkesin ayrı aracı oldukça ne fiyat düşer ne park yeri kalır. 10 daireli binada 19 araç olur mu yahu?
  • keşke olsa .....
  • Dolar 7 TL, gram altın 400 TL, devletin dış borcu 450 milyar dolar, hazine dolar rezervini bitirmiş, halkın sadece bankalara olan kredi borcu 580 milyar TL, icra takibi olan 25 milyon borçlu, bir kilo meyve 10 TL, bir kilo kıyma 66 TL, vs vs vs. Ama bizim derdimiz araba alabilmek. Neden araba almak istiyoruz? Mangala gideceğiz.

Bazıları şunu kabul edemiyor: Biz, ekonomik krizle boğuşan fakir bir ülkeyiz. Fakir ülkelerde halk araba alamaz. Halk ekmek alırken bile 5 defa düşünür ve 3 ekmek alacaksa 2 ekmek alır.

Hiç kendinizi yormayın. 2025'e kadar keyif için araba almak bir hayal.

Devlet ve halk, dolar borcunu ödeyecek dolar bulamıyor. Adam gelmiş, ikinci el araba ithalatına izin versinler de elimizde kalan 3-5 doları da yurt dışına sırf keyif için gönderelim diyor.

Acı ama gerçek bu. Dört tekerden ibaret bir tenekeye 150 bin TL veremiyorsanız, araba almak için 4-5 yıl beklemeniz gerekli.

Ancak devletin, işi nedeniyle araca ihtiyacı olanlara ötv indirimi yapması mecburi. Elinde aracı olana yapmasın ama ilk kez araç almak zorunda olana mutlaka indirim yapılmalı. Zira bazı işlerin araçsız yapılması mümkün değil.

Mangalcılar mangalı unutsunlar. Zaten et pahalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• polotje kullanıcısına yanıt
    Şu an bindiğim araba passat 160/170 bin civarı falan 20 bin euro dan faZla yapıyor
    O paraya orada alacağım arabayı düşünün artık

Devlet şöyle serbet bırakabilir 5 sene satmadan bineceksin satarsan ötv yi alırım diyecek
    Bunada kişi başı 5 senede 1 izin verecek
    Belki bu şekilde olabilir 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0AEB06AB0

Dolar 7 TL, gram altın 400 TL, devletin dış borcu 450 milyar dolar, hazine dolar rezervini bitirmiş, halkın sadece bankalara olan kredi borcu 580 milyar TL, icra takibi olan 25 milyon borçlu, bir kilo meyve 10 TL, bir kilo kıyma 66 TL, vs vs vs. Ama bizim derdimiz araba alabilmek. Neden araba almak istiyoruz? Mangala gideceğiz.

Bazıları şunu kabul edemiyor: Biz, ekonomik krizle boğuşan fakir bir ülkeyiz. Fakir ülkelerde halk araba alamaz. Halk ekmek alırken bile 5 defa düşünür ve 3 ekmek alacaksa 2 ekmek alır.

Hiç kendinizi yormayın. 2025'e kadar keyif için araba almak bir hayal.

Devlet ve halk, dolar borcunu ödeyecek dolar bulamıyor. Adam gelmiş, ikinci el araba ithalatına izin versinler de elimizde kalan 3-5 doları da yurt dışına sırf keyif için gönderelim diyor.

Acı ama gerçek bu. Dört tekerden ibaret bir tenekeye 150 bin TL veremiyorsanız, araba almak için 4-5 yıl beklemeniz gerekli.

Ancak devletin, işi nedeniyle araca ihtiyacı olanlara ötv indirimi yapması mecburi. Elinde aracı olana yapmasın ama ilk kez araç almak zorunda olana mutlaka indirim yapılmalı. Zira bazı işlerin araçsız yapılması mümkün değil.

Mangalcılar mangalı unutsunlar. Zaten et pahalı.
    bana ne kardeşim krizden, ben mi harcadım vergileri?

kim soktuysa o düzeltsin, maliye bakanlıgı ne işe yarıyor. kusura bakmasın kimse ben böyle gereksiz vergi ödemek zorunda değilim

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.