Şimdi Ara

Devlet Acilen İkinci El Araç İthal Etmeye İzin Versin (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
1
Favori
8.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zortak

ikinci elle konunun ne alakası var, ikinci el, sıfır fiyatı ve yetersiz arzla, doğru orantılı artar veya azalır,
    devlet sıfır araç alımını sınırlama amacında, döviz kalmadı kasa tamamen boş, yakında büyük döviz ödemeleri var, o yüzde yeni ötv artışları olmak zorunda, azalacağını sananın fındık kadar aklı yok.
    bu konu ikinci el konusu,

fiyatlar da iki el fiyatları,

sıfır fiyatı artarsa ikinci el fiyatı da artar, sıfır üretilemezse ikinci el uçar, aptal vergiler konursa sıfır araca sıfır arac ucar ikinci el fiyatı uçar, doviz artarsa sıfır ve ikinci el katlanır.

vergilerin bu kadar yüksek olması da dövizle falan alakası yok aslında, devletin maliye kalemi geçmiş yıllara göre kat ve kat fazla, devletin gideri kısılması gerekiyor. aslında döviz kacmasın diye zannedilse de falan pek bir alakası yok her ne kadar varmış gibi gözükse de. yıllara göre tr vergi geliri yaz grafiklere bak gorursun.

tekrar yallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 19 Temmuz 2020; 14:29:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• düşük zekalı onu ben yazdım zaten, okuma yazmanda yok galiba hahaha
  • quote:

düşük zekalı onu ben yazdım zaten, okuma yazmanda yok galiba hahaha
    ilgi falan cekmek isteyen zavallısın

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DF0CD106

hocam ben işlerin böyle gidebileceğini zannetmiyorum

saçma vergiye müdahale etmeyip piyasaya yeni araç sokmazlarsa fiyatlar daha da uçacak, illa ki ellerini yüzlerini bulaştırıp her ne kadar istemeseler de finalde ötv indirimi yapacaklar

Alıntıları Göster
    Şuan piyasa araç girmemesinin sebebi vergiler değil. Giren araç zaten satılıyor, araç girmemesinin sebebi üretimin dünya çapında da azlığı.
  • Danimarkayı bir incele sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nervo

Şuan piyasa araç girmemesinin sebebi vergiler değil. Giren araç zaten satılıyor, araç girmemesinin sebebi üretimin dünya çapında da azlığı.

Alıntıları Göster
    hepsi hocam hepsi, şuan için evet haklısın

lakin 2019 da da fiyatlar uçtu çünkü yeni araç giremedi piyasaya o zaman üretim az da değildi. insanlar eskisi gibi 0 arac alamiyor. etrafina bak 2015 ustu kac arac var buraya yaz yuzdesini

• zortak Z kullanıcısına yanıt
    amerikan oto sanayisini şuan japonlar ve koreliler domine etmiş durumda. Ford, chevrolet vs gibi markalar çöküşteler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Danimarkayı bir incele sen.
    aklima geldi danimarka yazacagi birisinin ama danimarkalilar da bu konudan son derece pismanlar, maaslarinin yuzde ellisi vergi piyasayada balon bir para var. sosyal devletin kotu etkisi.

keske senin gibi adamlar yazsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 19 Temmuz 2020; 14:35:54 >
  • Akıl ve mantıktan tamamen uzaklaşmışsın, her gece yatmadan önce ikinci el araba almamak için bugüne kadar ne yaptın diye kendine sor, hayatım boyunca ikinci el - araba dahil hiçbir şey almadım, hatta kendi arabamın ikinci el fiyatına bakmaya tenezzül bile etmedim, yallah şimdi, milletin ne idüğü belirsiz boklu arabalarına.
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    Onlar Japon asıllı Amerikan firması, kuruşlarını yurtdışına transfer edemezler, Trump tepelerine çöker.
  • zortak Z kullanıcısına yanıt
    ahahahaha. Şunu söyleyen adama zerre kelime etmem artık. Blok.
  • Bu arada sen benim ilk mesajımı anlamamışsın sanırım. Ben vergi yanlısı bi adam değilim, devletin böyle bişi yapmasını beklemenin abesliğine parmak bastım.

Daha önceki konularda da bu vergilere değinmiştim. Bence egea, i20, civic, corolla, megane gibi araçların sepette kaldığı bir dizi orta ve fakir vatandaşın alacağı arabalarda ötv acilen %10-15 seviyesine çekilmeli ve passat, mercedes, volvo gibi bir tık lüks araçların ise ötvsi %60-200 arası olmalı. Yani aracı lüks için alan ile ihtiyaç için alan arasında ayrımın yapılması ve vatandaşın tepesinden inilmesi gerekiyor.
  • üzme canını ikinci el ilanlarında gezmeye devam et, ötv inecek inşallah maşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 20 Temmuz 2020; 16:53:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Keşke o lafı yüzüme karşı söyleyebilsen. Neyse klavyeden sallamak kolay oluyor yapacak bir şey yok.
  • Nervo kullanıcısına yanıt
    Devlet Acilen İkinci El Araç İthal Etmeye İzin Versin

Hadi güzelim az ötede oyna zamanın az kalmış zaten hadi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu okullar açılsın artık, boş beleş veletler inlerine geri dönsün.
  • quote:

üzme canını ikinci el ilanlarında gezmeye devam et, ötv inecek inşallah maşallah :)
    yav bizim de uzay mekiğimiz var istesek tesla space x rocketi alacak gucumuz var ama ne yapalım dhde yazıyoruz

senin gibi veletlere uyarsa forum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 19 Temmuz 2020; 15:19:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediklerimin biri bile gerçekse beynin error verir değil mi kendini tam koruma moduna almış herkes fakir olmalı,
    zengin adamın bu forumlarda ne işi var hahahahahahha

Sana bir spoiler daha vereyim, sadece evimin garajının değeri, arabamın 5 katı hahaha
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.