Şimdi Ara

Detaylı YGS LYS Rehberi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
131
Favori
42.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • up tmciler için fen rehberini beklüyooz
  • Dostum ygs sayısal yazın kesinlikle çalışılmamalı demişsin ben de 2014 ygs/lys ye hazırlanıyorum ve şuana kadar 1 aydır tamamen sayısal çalışıyordum.Söylediklerin aslında mantıklı geldi ve elimdeki simetri setinden 12. sınıf konularına bir göz gezdirdim fakat ben fonksiyon vs hiçbir konuyu hatırlamıyorum.Temeli unuttuğum için bunları tek başıma oturup öğrenmem çok zor.Ayrıca ben fem dersanesine gidiyorum ve bana bir çalışma programı verildi dersaneden.Çalışma programı tamamen ygs sözel+sayısal konularını içeriyor ve bu senin söylediğin 12.sınıf konularının çalışılması durumu hakkında en küçük bir şey söylenmedi bana.Ben direk ygs sayısala daldım mat simetrinin ilk kitabı bitti sayılır diğerlerinde de bayağa ilerledim.Diğer taraftan yukarılarda bir yerde bir kişinin yazdığı yorumdaki kaygıyı bende duyuyorum.Şimdi lys çalışırsam neredeyse 5 ay boyunca 12. sınıf konuları hariç hiçbir konuyu görmeyeceğim ve büyük bir kısmını unutacağım.Ne yapmamı önerirsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Britain

Dostum ygs sayısal yazın kesinlikle çalışılmamalı demişsin ben de 2014 ygs/lys ye hazırlanıyorum ve şuana kadar 1 aydır tamamen sayısal çalışıyordum.Söylediklerin aslında mantıklı geldi ve elimdeki simetri setinden 12. sınıf konularına bir göz gezdirdim fakat ben fonksiyon vs hiçbir konuyu hatırlamıyorum.Temeli unuttuğum için bunları tek başıma oturup öğrenmem çok zor.Ayrıca ben fem dersanesine gidiyorum ve bana bir çalışma programı verildi dersaneden.Çalışma programı tamamen ygs sözel+sayısal konularını içeriyor ve bu senin söylediğin 12.sınıf konularının çalışılması durumu hakkında en küçük bir şey söylenmedi bana.Ben direk ygs sayısala daldım mat simetrinin ilk kitabı bitti sayılır diğerlerinde de bayağa ilerledim.Diğer taraftan yukarılarda bir yerde bir kişinin yazdığı yorumdaki kaygıyı bende duyuyorum.Şimdi lys çalışırsam neredeyse 5 ay boyunca 12. sınıf konuları hariç hiçbir konuyu görmeyeceğim ve büyük bir kısmını unutacağım.Ne yapmamı önerirsin?

sen 12.sınıf değil misin o konuları okulda görmeyecek misin? sınavına girmeyecek misin?

dershane program verdiyse ona uyun. eğer matematiğiniz 0'sa tamam ygs çalışın zaten, zaten yazıların en başında belli bir puan sınırı koyup ona göre yazacağımı, kötü durumda olanların daha özel bir program uygulamalarını söyledim zaten.

ygs konuları tamamen matematiğin kökü, temeli değil. ilkokul bilgileri ve onun üzerine koyulmuş 9.sınıf konuları (- +, 2 üzeri 2 ile 2 üzeri 4 'ün çarpımının 2 üzeri 6 olduğunu bilmek, basit birinci dereceden bilmeyen denklem çözme, çarpanlara ayırma) bilmek 12.sınıf konulara çalışmak yeterli, 12.sınıfta integral haricindeki konuları ygs çalışmadan yapabilirsiniz, eğer bir konuda eksiklik çektiğinizi düşünüyorsanız sadece o konuya bakarsınız olur biter. örneğin ötf çalışacaksanız fonksiyonlara 1,2 gün bakarsınız.

ben sözel + 12.sınıf öneriyorum. 12.sınıfı yeterince tekrar edeceksiniz zaten okulda unutmazsınız. 12.sınıfı şimdi rahatken çalışırsanız okul sınavlarınızda rahat edeceksiniz ve ygs çalışmalarınız kesintiye uğramayacak. bunların hepsini bloga yazdım okumadınız mı?

konu anlatımında simetriden değil teknofemden çalışın, videolu anlatım her zaman kitaptaki anlatımdan iyidir, sadece çok basit konulara isterseniz kitaptan çalışırsınız. limit türev integral kitaptan çalışılmaz.

ygs ile lys arası 80 gün var bunu unutmayın.

sonuç olarak dershanenize uyun ama 12.sınıfı güvence altına almanızı hala tavsiye ediyorum.

• yukarı
  • bu ne kadar güzel bir blog. keşke geçen sene böyle birşey olsaydı. en azından birçok şeyi kendim yaşamadan öğrenir tedbir alırdım.
  • Hocam kaynak önerileri yapıcak mısın?Ben ygs-lys sayısal kaynaklarından mutlaka al pişman olmazsın diyeceğin kaynak önerilerini bekliyorum pm yoluyla yada bloğa yazarsan iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

yukarı

Çok güzel ve yararlı olmuş
  • Yazılarını okumaya başladım gerçekten mantıklı.Ramazan bitene kadar dediklerini uygulıcam bayramdan sonra dersane başlıyor.Temennim bizi okul zamanında yalnız bırakmaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ILKER]

Hocam kaynak önerileri yapıcak mısın?Ben ygs-lys sayısal kaynaklarından mutlaka al pişman olmazsın diyeceğin kaynak önerilerini bekliyorum pm yoluyla yada bloğa yazarsan iyi olur

yaptım zaten direkt kaynak önerileri diye yazı var dizine bak

@Mactavish- bir şeyleri bitirmek için kasmayın bence ben sadece lys biyoloji erken bitirdim o da okul sınavlarına çalışmış olmak için, dershaneyle birlikte gitmeniz önerim. önemli olan bitirmek değil dersi anlayıp soru çözecek hale gelmek ve unutmamak. illa bitirmek hedefinizse sevdiğiniz bir dersi ygs lyssiyle birlikte bitirebilirsiniz ama, kimya olabilir matematik olabilir

@oguzalp reytingler düşmesse bırakmayacağım

Bir de arkadaşlar site 11 bin görüntülenme aldı ama çok önemli yazdığım soru-çözme sanatı sadece 288 görüntülenme almış. o yazı benim başarımın anahtarı. okumayanlar okuyup uygulamalı. hani yazın ygs mi lys mi kasayım diye tereddüt edersiniz de o yazı tartışılmaz gerçekleri içeriyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [ILKER]

Hocam kaynak önerileri yapıcak mısın?Ben ygs-lys sayısal kaynaklarından mutlaka al pişman olmazsın diyeceğin kaynak önerilerini bekliyorum pm yoluyla yada bloğa yazarsan iyi olur

yaptım zaten direkt kaynak önerileri diye yazı var dizine bak

@Mactavish- bir şeyleri bitirmek için kasmayın bence ben sadece lys biyoloji erken bitirdim o da okul sınavlarına çalışmış olmak için, dershaneyle birlikte gitmeniz önerim. önemli olan bitirmek değil dersi anlayıp soru çözecek hale gelmek ve unutmamak. illa bitirmek hedefinizse sevdiğiniz bir dersi ygs lyssiyle birlikte bitirebilirsiniz ama, kimya olabilir matematik olabilir

@oguzalp reytingler düşmesse bırakmayacağım

Bir de arkadaşlar site 11 bin görüntülenme aldı ama çok önemli yazdığım soru-çözme sanatı sadece 288 görüntülenme almış. o yazı benim başarımın anahtarı. okumayanlar okuyup uygulamalı. hani yazın ygs mi lys mi kasayım diye tereddüt edersiniz de o yazı tartışılmaz gerçekleri içeriyor.

Alıntıları Göster
    Ya içimde hep konular yetişmeyecek derdi var. O yüzden sordum Mat 1 in hiç bilmiyordum bu yaz çalışıyorum işte fem simetrinin 3. kitabı na geçicem yakında.

Ondan sonra sözeller ve geometriye geçmeye düşünüyorum arayada sıkıştırabilirsem Mat 2 konusu.

Daha biton konu var temelde pek yok o yüzden sıkıntıdayım bu konuda.

• konu yukarı çıksın diye arada yorum yazayım diyorum da yazacak bir şey bulamamıştım maalesef.

yazıları okuduktan sonra sosyal bölümünde en kötü yaptığım coğrafyaya çalışmaya başladım. iklim bilgisi'ne kadar geldim fakat bir türlü bi yeri anlayamadım. matematik gibi de değil soru çözünce anlayasın hatta soru çözmek için bilmek gerekiyor iyice sıkıntı. sözel konularda bir yeri anlayamayınca ne yapmak lazım? teknofemden izledim anlamadığım yeri fakat hiçbir etkisi olmadı hatta kötü anlatmış kafam daha da karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagmur adam

konu yukarı çıksın diye arada yorum yazayım diyorum da yazacak bir şey bulamamıştım maalesef.

yazıları okuduktan sonra sosyal bölümünde en kötü yaptığım coğrafyaya çalışmaya başladım. iklim bilgisi'ne kadar geldim fakat bir türlü bi yeri anlayamadım. matematik gibi de değil soru çözünce anlayasın hatta soru çözmek için bilmek gerekiyor iyice sıkıntı. sözel konularda bir yeri anlayamayınca ne yapmak lazım? teknofemden izledim anlamadığım yeri fakat hiçbir etkisi olmadı hatta kötü anlatmış kafam daha da karıştı.

hafıza rehberini bir oku, aslında tüm yazıları okusan daha iyi olur. soru çözerken kitap defter yanında olsun
  • quote:

quote:

konu yukarı çıksın diye arada yorum yazayım diyorum da yazacak bir şey bulamamıştım maalesef.

hafıza rehberini bir oku, aslında tüm yazıları okusan daha iyi olur. soru çözerken kitap defter yanında olsun

hepsini okudum, hatta şu bellek süzgecinden geçirmeyi sürekli uygulamaya çalışıyorum hafıza yazısındaydı sanırım. deftere yazayım dedim ama hem yazım çirkin hiç okunmuyor hem de üşeniyorum o yüzden yazarak çalışamıyorum.

• quote:

quote:

quote:

hepsini okudum, hatta şu bellek süzgecinden geçirmeyi sürekli uygulamaya çalışıyorum hafıza yazısındaydı sanırım. deftere yazayım dedim ama hem yazım çirkin hiç okunmuyor hem de üşeniyorum o yüzden yazarak çalışamıyorum.

yazarak çalışmassanız bu iş olmaz, bu sene yanlış yaptıklarınızı doğru yapmayı, hatalarınızdan ders çıkarmayı öğrenmek zorundasınız. üşengeçlik bu sene sizin için sözkonusu değil. yazınızı düzeltin. bunu söylemekten başka bir şekilde yardım edemem, bilgileri beyninize ışınlayacak bir yol yok, korkularınızın üzerine gitmek zorundasınız

• Tıp yaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Soru soracak arkadaşlar mümkünse buradan sorsun, hem cevaplarım başkalarının işine yarayabilir belki, asıl mesele uplamaktan canım çıktı

ÖNEMLİ: Arkadaşlar site 11 bin görüntülenme aldı ama çok önemli yazdığım soru-çözme sanatı sadece 288 görüntülenme almış. o yazı benim başarımın anahtarı. okumayanlar okuyup uygulamalı. hani yazın ygs mi lys mi kasayım diye tereddüt edersiniz de o yazı tartışılmaz gerçekleri içeriyor.

13 Temmuz Edit: Yeni Yazıhttp://azimliyazar.blogspot.com/2013/07/hatalardan-ders-ckarabilmek.html

---------------------------------

!Önemli edit2: Yazın ygs sayısal çalışılması gerektiğini düşünenler için bir yazı hazırladım, mutlaka okuyup hatanızdan dönünüz.http://azimliyazar.blogspot.com/2013/07/ygs-saysala-neden-yazn-baslanmamal.html
    Not: Dershanesi yazın açılanlar için geçerli değil bunlar, onlar dershaneyle paralel gitsin.

Sonunda en az bir haftadır uğraştığım, elimden geldiğince anlaşılır ve detaylı yazıp geçen bir yılımın büyük bir bölümünü özetlediğim YGS-LYS Rehberimi halka açıyorum arkadaşlar kestim kurdeleyi.

Daha önce Shadow nickli arkadaş açmıştı. Ben ondan özenip açmadım, zaten bu kadar yazıyı o kadar zamanda yazmam olanaksız. O açarken ben de üzerinde çalışmaktaydım.

Bende ank_yer_6'nın çalışma disiplini yok. Ama derecem fena değil ve her şeyi belli bir sisteme oturtarak çalıştım. Bunu da sizinle paylaşıyorum şimdi.

Blogu açma nedenim, bilgisayar mühendisliği okuyacağım, işi hobiye dönüp zevkli hale getirmek için üzerinde çalışmak adına bir bloga ihtiyacım vardı. Şu an elimdeki uzmanlık alanları sayılı muhtemelen RPG Maker, Yu-Gi-Oh! ile ilgili yazılar ve sağdan soldan toparladığım çevirdiğim ilginç şeyler paylaşmayı düşünüyordum. YGS-LYS'de de bir bakıma uzmanlaştığımız için (atlattık ne de olsa ) ilk onun hakkında yazayım dedim. Tasarım berbat, acemiyiz.

http://azimliyazar.blogspot.com/2013/07/ygs-lys-dizin.html

Hataları uyarırsanız sevinirim. Katılmadığınız yazılar olabilir, ben kendim naptığıma, yaşadıklarıma göre yazdık arkadaşlar bunları.

İleride daha fazla yazı ekleyeceğim. Eğer hakkında yazmamı istediğiniz bir konu varsa söyleyin.

Dostum sitenin tek KusurU SACMALARDAN SEÇMELER de ne demek ya.YGS LYS REHBER diye bi başlık koy daha iyi•(Ana sayfada yukarıdaki yazıdan bahsediyorum) Bunun dışında bi arkadaş da böyle site açmıştı•Onu da takip ediyorum•Süper site seninkide onunki de•Teşekkür ederim ilgin için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: battlefrt

quote:

Soru soracak arkadaşlar mümkünse buradan sorsun, hem cevaplarım başkalarının işine yarayabilir belki, asıl mesele uplamaktan canım çıktı

ÖNEMLİ: Arkadaşlar site 11 bin görüntülenme aldı ama çok önemli yazdığım soru-çözme sanatı sadece 288 görüntülenme almış. o yazı benim başarımın anahtarı. okumayanlar okuyup uygulamalı. hani yazın ygs mi lys mi kasayım diye tereddüt edersiniz de o yazı tartışılmaz gerçekleri içeriyor.

13 Temmuz Edit: Yeni Yazıhttp://azimliyazar.blogspot.com/2013/07/hatalardan-ders-ckarabilmek.html

---------------------------------

!Önemli edit2: Yazın ygs sayısal çalışılması gerektiğini düşünenler için bir yazı hazırladım, mutlaka okuyup hatanızdan dönünüz.http://azimliyazar.blogspot.com/2013/07/ygs-saysala-neden-yazn-baslanmamal.html
    Not: Dershanesi yazın açılanlar için geçerli değil bunlar, onlar dershaneyle paralel gitsin.

Sonunda en az bir haftadır uğraştığım, elimden geldiğince anlaşılır ve detaylı yazıp geçen bir yılımın büyük bir bölümünü özetlediğim YGS-LYS Rehberimi halka açıyorum arkadaşlar kestim kurdeleyi.

Daha önce Shadow nickli arkadaş açmıştı. Ben ondan özenip açmadım, zaten bu kadar yazıyı o kadar zamanda yazmam olanaksız. O açarken ben de üzerinde çalışmaktaydım.

Bende ank_yer_6'nın çalışma disiplini yok. Ama derecem fena değil ve her şeyi belli bir sisteme oturtarak çalıştım. Bunu da sizinle paylaşıyorum şimdi.

Blogu açma nedenim, bilgisayar mühendisliği okuyacağım, işi hobiye dönüp zevkli hale getirmek için üzerinde çalışmak adına bir bloga ihtiyacım vardı. Şu an elimdeki uzmanlık alanları sayılı muhtemelen RPG Maker, Yu-Gi-Oh! ile ilgili yazılar ve sağdan soldan toparladığım çevirdiğim ilginç şeyler paylaşmayı düşünüyordum. YGS-LYS'de de bir bakıma uzmanlaştığımız için (atlattık ne de olsa ) ilk onun hakkında yazayım dedim. Tasarım berbat, acemiyiz.

http://azimliyazar.blogspot.com/2013/07/ygs-lys-dizin.html

Hataları uyarırsanız sevinirim. Katılmadığınız yazılar olabilir, ben kendim naptığıma, yaşadıklarıma göre yazdık arkadaşlar bunları.

İleride daha fazla yazı ekleyeceğim. Eğer hakkında yazmamı istediğiniz bir konu varsa söyleyin.

Dostum sitenin tek KusurU SACMALARDAN SEÇMELER de ne demek ya.YGS LYS REHBER diye bi başlık koy daha iyi•(Ana sayfada yukarıdaki yazıdan bahsediyorum) Bunun dışında bi arkadaş da böyle site açmıştı•Onu da takip ediyorum•Süper site seninkide onunki de•Teşekkür ederim ilgin için.

haklısın sırf ygs-lys blogu olmayacaktı bu güya ama henüz ygs-lys dışında bir şey yazamadım o yüzden öyle

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.