Şimdi Ara

Destek Please Asus Anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar ismim Enes Asus m5a97 r2.0 kullaniciyim kısaca sorunumdan bahsedeceğim kasayı açtığımda elindeki tornavida ekran kartının soketlerinin olduğu yere düşerek sistemin kapanmasına kısa devre yapmasına sebep oldu.

Şu dikkatimi çekti anakarta güç geliyor fanlar calısıyor işlemci ısınmakta fakat pcı slotuna takılı ekran kartının anlık guc gelip gitti ve fan dönmeyerek çalışmıyor.

Sorunu çözmek için yaptıklarım;

1- Farklı bir ekran kartları ile denedim TIK YOK.
    2- Bios pilini çıkarıp bekledım 2 dk sonra taktım çalışmadı.
    3- Clearcmos yaptım Yine çalışmadı
    4- sistemi çıkardım yeniden boş bir alanda kurulumunu yaparak ramleri takmadan denedim ve 1 tek ram ile denedim
    5-Hepsinin sonucu tıkyok ekran karanlık,Windows açılış sesi yok stabil çalışan bir sistem fan sesi.

Teknik servise göndermem mi lazım yoksa yapılması gereken varsa yardımcı olursanız sevinirim. :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rozablade -- 31 Aralık 2016; 18:44:6 >

• Tahmine Anakarta zara vermişsin geçmiş olsun farklı bir anakarta diyer bileşenleri dene ama garanti kapsamında yapacaklarını sanmıyorum sen yine şansını den.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asig

Tahmine Anakarta zara vermişsin geçmiş olsun farklı bir anakarta diyer bileşenleri dene ama garanti kapsamında yapacaklarını sanmıyorum sen yine şansını den.

Hocam İşlemci ekran kartı ramler hepsi sağlam sadece cızz diye ses geldi ve kapandı sonra açıldı kasa windows bılınmeyen hatadan dolayı shutdown falan fılan sonra ısım bıttı kapadım dahada acılmadı :/ tahminim anakartın pcı-ex slotlarına bağlı sigortada sorun var ama değişimini ben yapamıyorum
  • Tornavidanin teması bir yerde hasar oluşturmuşsa o işi yapan yerler gidip yaptırmak 200 tl ye patlarsa git yeni anakart al daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asig

Tornavidanin teması bir yerde hasar oluşturmuşsa o işi yapan yerler gidip yaptırmak 200 tl ye patlarsa git yeni anakart al daha iyi

özele gel başkan :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.