Şimdi Ara

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI) FİNAL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
12
Favori
13.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bak mesela bunun renki olanını düşün :)) araları daha boşluklu şekilde tabiki. Hani nasıl desem kasanın içinde sıvı soğutms boruları dolanıyor gibi bi görüntü olsun demiştim.

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 26 Ocak 2016; 12:49:56 >
  • moslevon kullanıcısına yanıt
    Bunun çizimi bende var:)Tam olarak nasıl bişey istiyorsun.Ön panelemi yapacaksın? Digital baskı gibi birşeymi?plexi + ışıklandırma kullanabiliriz.Veya kromda olabilir.Masana bir isim ver..Işıklı logo çalışması yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Westlife26 -- 26 Ocak 2016; 13:40:46 >
  • Westlife26 kullanıcısına yanıt
    Resmi göremiyorum tekrar eklesene sana zahmet. Ya ben masam için hiç isim düşünmedim ki :))

Kendi adımı koyim bari kroca mı olur Benim adım Lecon. LEV10 yazsak tam ezik işi olur dimi hehhe. Ne bilşyim valla hiç düşünmedim. Hiç bi fikrim yok. Sen bi fikir ver.
  • Masamızın tamperli camını masa içine oturtacağız. Yani masanın çerçevesine sıfır oturacak.

Bunun için cam raf ayakları kullandık. Ucları çift contalı içten gizli vidalı. Bundan 10 adet kullandım.

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 26 Ocak 2016; 15:00:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Ah bu 'Analar' vah bu hatunlar

niye vah hatunlar olsun dostum ..
    vaaah beylere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Resmi göremiyorum tekrar eklesene sana zahmet. Ya ben masam için hiç isim düşünmedim ki :))

Kendi adımı koyim bari kroca mı olur Benim adım Lecon. LEV10 yazsak tam ezik işi olur dimi hehhe. Ne bilşyim valla hiç düşünmedim. Hiç bi fikrim yok. Sen bi fikir ver.

İllede isim koyacağım diyorsan kasanın adı NO NAME olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arg-ist

quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Ah bu 'Analar' vah bu hatunlar

niye vah hatunlar olsun dostum ..
    vaaah beylere...

Haklısın abi. :)) ben zaten hiç bişey demiyorum onlar tüm çile onlarda. Annemin evinin içine ettim ayıptır söylemesi ama ne kadar söylenselerde yine bizim kirimizi onlar temizliyor. Bizim bişeylerle uğraştığımızı gördüklerinde aslında mutlu oluyorlar... Onlara çilelerinden dolayı Ahhh.. :))

Abi birde kasaya ne isim verelim derdin :))

• Evet abi güzel NO NAME olsun. Fakat kasada yer kalmadı gibi. Ön panelin ortasına doğru bi ince kutucuk şeklinde mi olsa.. Oymaya gerek olmasın sadece bi delik açarız içine led uzatır aydınlatmasını o şekilde yapabiliriz.
  • Masamızı yeni evimdeki çalışma odama taşıdım... Oda şu an çok dağınık durumda ama masa bitince toparlanmış olacak...

Masayı profil ayaklarınında bağlantısını hallettik... İç kısmına kompozit panelimizide monte ettik ve üst jelatinini çıkarttık. Gayet şık bi taban rengi.. yine beyaz fakat dediğim gibi masa içindeki donanımların belirginliğini arttırıyor..

Bundan sonraki aşamamızda masa içi donanımlarımızı tek tek montajını yapacağız...

• Masada M8 metrik ölçülü 6cm uzunluğunda imbus civatalar kullandık.. Ve M8 ahşap çakma somun ile vidaladık.

bunların fiyatlarıda fazla değil ben toptan olarak aldım hepsinden 200'er tane ama kullandığım 10 taneydi... yani 10.tl anca eder..:):)

Kablo kanalı kapağı olarakta bunlardan kullandık 3 adet.. masanın yan taraflarına 1'er tane ve arka panelin ortasına 1 tane.. bunlarında adet fiyatı 3.tl..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 27 Ocak 2016; 13:17:55 >

• Sistemde pompa olarak swiftech mcp35x2 kullandık...

ben bu pompanın üzerindeki bloğu şeffaf blokla değiştirip 2 ayrı pompa olarak kullanmayı tercih ettim.. Pompanın tekl çıkışı ekran kartına diğeri ise işlmeciye ve anakarta çalışacak şekilde..

Bu kullandığımız pompa..:)
    http://www.frozencpu.com/products/14962/ex-pmp-174/Swiftech_Dual_Extreme_Duty_Small_Form_Factor_12_VDC_Industrial_PWM_Pump_-_White_MCP35X2-WT.html

Buda pompanın soğutmasını sağlamak amaçlı kullandığımız heatsin...
    http://www.frozencpu.com/products/16233/ex-pmp-195/Swiftech_MCP35x2_Dual_Pump_Heatsink_MCP35X2-HS.html

Pompada kullandığımız pompa kapağı... bundan 2 adet kullandık.. pompayı ayırdığımız için mecburen almak zorundaydık..:(
    http://www.frozencpu.com/products/21026/ex-pmp-253/Bitspower_Laing_DDC_MCP35x_Series_Pump_Top_-_Acrylic_BP-DDCTAC-CL.html?tl=g30c107s156&id=65oa4bp3&mv_pc=956

Pompamızın soğutması için noiseblocker marka 8cm lik kuvvetli bir fan kullandık...
    http://www.frozencpu.com/products/16392/fan-1017/Noiseblocker_NB-BlackSilentPro_PC-P_80mm_x_15mm_Ultra_Silent_PWM_Fan_-_2500_RPM.html?id=65oa4bp3&mv_pc=1513

Bu pompanın maliyeti bize 293$+ 60$(shipping) = 353$ aolmuş oldu malesef..:(:( ama gönül verdik bu işe o yüzden her yol mübahtır...

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL
     DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

• Pompamızın konumu ise resimde görüldüğü alanda... Masanın sol tarafında bulunacak...

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 10 Şubat 2016; 17:29:01 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Basliga yeni resim yerine tarih yazarsan daha iyi olur mobilde kotam var tekrar tekrar girince kota gidiyor :))

Doğru haklısın dostum. Şu an öyle yapıcam bu günün tarihini yazayım. Ondan sonra her resim eklediğimde eklediğim tarihi yazarım. Başlık uzun olur falan diye yapmıyordum ama sorun olmaz bencede yaaa.
  • moslevon kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 9 Şubat 2016; 11:45:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • saasc S kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah ne demek olur mu öyle şey.. takip etmişsin ilgi göstermişsin incelemişsin. Bu bile yeterli bişey. Sen sağolasın teşekkür ederim.
  • Öhh Çüşş Burşş Yavaş

Şaka felan hocam o nasil bir sohutma pejo 307 aracımda öyle radyötör yok dur be tebrikler devamını bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YusufKalaz00 Y kullanıcısına yanıt
    o görünen kısmı. O radyatörden 2 adet var sistemde

Gerçi konu başındaki mesajda resimde görünüyor :))
  • Hocam şimdi o boşa çıkan kasayi satarmısınız acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

o görünen kısmı. O radyatörden 2 adet var sistemde

Gerçi konu başındaki mesajda resimde görünüyor :))

İyi gidiyorsun dostum. kolay gelsin...
    ama hep çok iyi .. çok iyi demek gerekmiyor mesela gözüme takılan eksikler yazayım

1-konunun başlangiç kısmında kullandığın donanımın listesini koy

2-sıvı soğutma ürünlerini listesini koy.

3-
    http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/907/9UXlh1.jpg

resimde yeşil çizgi ile gösterdiğim kenarı çok eğri kesmişsin ona bir çare bul gözü rahatsız ediyor.

4- böyle bir sistemde niye MCP-35 tarzı pompa tercih ettin. anlamadım sorunlu pompalar bütün iyileştirmelere rağmen..
    debisi D5 lere nazaran düşük.. ısınma sorunu cabası. birde onun için sıvı soğutma sistemi kurmak lazım.böyle bir sitemin hakkı D5 olmalı idi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 28 Ocak 2016; 19:18:39 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.