Şimdi Ara

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI) FİNAL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
12
Favori
13.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zx6r kullanıcısına yanıt
    Sabah sabah iyi güldüm allahta seni güldürsün tam yerinde doğru bi söz :))
  • Masanın içine kompozit paneli denemek amaçlı yerleştirdik. Sıra profil demirden masamıza ayak yapmakta...

Kompozit panel ile masanın tabanı arasında yaklaşık 4 cm boşluk kalması için mdf den parçalar keserek alt tabana vidaladım. Masa içnde kablolar için bol bol alan olacak ve kablo kirliliği minimuma düşecek.

Pc bileşenlerinin alt kısmında özellikle anakart üzerindeki cpu yuvasının arka soğutucu plakasına da bir nebze olsa hava akışı sağlayıp serinlemesinede etki eder.

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 21 Ocak 2016; 7:02:03 >

• moslevon kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Gelişmeleri takip ediyorum kolay gelsin.

• Edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Westlife26 -- 23 Ocak 2016; 15:32:21 >
  • Westlife26 kullanıcısına yanıt
    edit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 16 Şubat 2016; 13:09:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

edit...
    edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Westlife26 -- 23 Ocak 2016; 15:32:43 >
  • Westlife26 kullanıcısına yanıt
    İstediğini yazabilirsin sen kendi laflarınla kendini düşürdün. 100 tl den 300 e çıktı hatta işi şimdi ticarete döktün istediğin kadar karalama kampanyası düzenle heekes herşeyin farkında. Asıl sana basit gördüğün kendi işinde başarılar dilerim sağlıcakla
  • Evet profil demirleri kestikten sonra kaynak işlemini yaptık :))

4cm X 6 cm demir profil kullandık. Genişliği sebebi ile kaba gibi düşünülsede aslında çok güzel oldu. Astarlayıp boyayınca kendini daha çok sevdirecek

Kaynak işi çok sıkıntılıydı alışmak zaman alıyor. Yanlış açı ile tutunca anında 3-4 mm lik demiri eritiyor ve deliyor. Sonrasında kaynak diyotunu tutturmak zor oluyor. Eğer ilk yapışınız olursa boş bir kaç parçada deneme yapıp alıştırma yapabilirsiniz.

Yaparken kesinlikle maske kullanın ve özellikle kollarınızı kapatın çünki derinizi fena yakıyor. Güneş yanığından beter. 2 hafta boyunca sol bileğimden yılan gibi deri döktüm.

Yaklaşık 7-8 metre demir profil kullandık ben 10 metre aldım ve sadece 50.Tl verdim. 300.tl yede kaynak makinesi maske ve bol bol diotlarından aldım. Tabiki herkesin kaynak makinesine ihtiyacı yok :))

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

• Masanın kaynak işi bittikten sonra spiral ile profil geçme ayaklarının yuvalarını kestik ve içlerine oturttuk.

Genelde daha küçük ayaklar veriliyor bunların yanında fakat ben 6 cm çapında farklı bi model kullandım. Hem gövdeye daha iyi oturuyor hemde profil kalınlığı ile tam uyuştu.

Profili hafiften zımparaladık fakat asıl zımparalama işi kaynak yerlerini macunladıktan sonraya kalıyor tabikide.

Geçme ayakların tanesinide 6. Tl den 30 tl ye mal etmiş olduk bu arad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 22 Ocak 2016; 15:08:51 >

• Evet masamızın ayağındaki kaynaklı yerleri çelik macunu ile macunladık. Kuruduktan sonra komple zımparaladık. Demir profilin boyalı yüzeylerinide zımparaladık ki astar boyayı vurduğumuzda sağlam tutsun.

Macun işleminden önce demirdeki kaynak yerlerini spiral yardımı ile taşlama yaptık. Ve kaynak kalıntılarını temizledik ki pürüzsüz bi yüzeyimiz olsun.

• hocam mükemmel olmuş tebrikler vallahi oturduğum ev 80 metre kare olmassa bende çok isterdim ama malesef şimdilik laptop la idare ediyorum favorilere ekledim toplayınca bu tarz yapacağım malessef eşim bu evde toplamaama izin vermez
  • DoktorOzan D kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var bende gittim annemin evinde yaptım holün yeri hep kaynak yüzünden fayanslar delindi :)) iş bitincede kendi evime taşıdım

Eşim sadece şu an bilgisayar odamın dağınıklığından şikayetçi :))
  • Ah bu 'Analar' vah bu hatunlar

• Ridianod kullanıcısına yanıt
    Ah ki ne ahhh, Vah ki ne vahhhh :)))
  • Gördüğünüz gibi profilin astar boyası için masayı annemin evindeki eski bilgisayar odama taşıdık. Artık bıktı çünki koridor çok ayak altıymış :))

Herneyse :)) Masanın astarını vurduk paslanma önleme özelliğide mevcut. Tabi öncesinde masanın çerçevesini ahşap için olan çakma somunlarla tutturmak için demir profile yaklaşık 16 adet delik deldim.

• çok iyi olacak gibi
  • sukruneng kullanıcısına yanıt
    Olacak tabi hemde dehşet bişey olacak..
  • Takip edelim bakalım.
    ortaya nasıl birşey çıkacak merak ettim.

Kolay gelsin. Başarılar.
  • takipteyim abi bekliyorum :Y
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.