Şimdi Ara

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI) FİNAL (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
12
Favori
13.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi zaten bu masaya artık bişey yapmayalım yaa..:):) ne olur abi..:)

Bunu böyle bitirelim. Dün sipariş verdiğim bazı rakorlar geldi. yarında bi sipariş daha gelecek bi kutu. Akrilik için olan rakorlar geldi. sadece masa önü için usb ön panelin gelmesine daha var oda 1 ayı bulur çinde tatil 13 ünde bitiyor bunlar 15 inde gönderse 1 ayda gelmesi desek maksimum. Önümüzdeki ayın 15 inde bitmiş olur..:):) Sonra zaten başka proje yaparız abi..:):) Buna daha elleşmeyelim..:):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Abi zaten bu masaya artık bişey yapmayalım yaa..:):) ne olur abi..:)

Bunu böyle bitirelim. Dün sipariş verdiğim bazı rakorlar geldi. yarında bi sipariş daha gelecek bi kutu. Akrilik için olan rakorlar geldi. sadece masa önü için usb ön panelin gelmesine daha var oda 1 ayı bulur çinde tatil 13 ünde bitiyor bunlar 15 inde gönderse 1 ayda gelmesi desek maksimum. Önümüzdeki ayın 15 inde bitmiş olur..:):) Sonra zaten başka proje yaparız abi..:):) Buna daha elleşmeyelim..:):)

bunlar işin cilası..masrafa dayanan şeyler değil.
    eksiksiz bitir.. bitti de sonra istersen çöpe at..

• arg-ist kullanıcısına yanıt
    Tamam abi yaptıkça yapıyoruz işte..:):) o pleksiyi siyaha boyiyayım dimi..?? gerçi 73cm uzunluğunda bi pleksi varmı evde bilmiyorum ama. Olmadı kestiririm bi tane

Siyah yerine kırmızı pleksimi olsa abi. Çünki klavye ve mouse siyah. Yani arkaya koyucağımız pleksiyi kırmızı yapsak biraz açar orayı bence. Siyah alanı dar gösterebilir...??
    Bu arada Ali abi dünden beri şu hdd kutularını düşünüyorum. Aklıma hatta ruhuma girdin abi...

Sence şuan kaldırsammı yoksa olduğu gibi kalsamı abi. Çünki kaldırsam o boşlukları doldurmak kapatmak uğraştıracak beni. veya baştan ön panele bi mdf keseceğim...??
  •  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

Birde ;
    rakorlar geldi diyorsun. ne yap yap fotoğrafta mavi ile işaretlediğim gibi kısa mesafede rakorla hortum bağlantısı yapma hwlw hele o koca kelepçeleri asla kullanma . hoş olmaz..
  • quote:

Bu arada Ali abi dünden beri şu hdd kutularını düşünüyorum. Aklıma hatta ruhuma girdin abi...

Sence şuan kaldırsammı yoksa olduğu gibi kalsamı abi. Çünki kaldırsam o boşlukları doldurmak kapatmak uğraştıracak beni. veya baştan ön panele bi mdf keseceğim...??

o HDD DOCKları kaldırsan baştan kasan her iki taraftan 30 cm toplamda 50-60 cm daha küçük olurdu..
    artık oraları boş bırakamazsın. konuyu da fazla uzatma şimdi oraya akvaryum yap diyenler çıkabilir.
    neme lazım kapat konuyu...

Tamam abi... Şimdilik hdd yuvaları kalsın bencede... Hiç değilse yeni projede bi farklılık görünür..:):)

O mavi ile çizdiğin yerlerdeki rakorları hiç mi kullanmiyim diyorsun abi.. elimde dolu var onlardan..:(:( Boşa çıkacak yani.. tamam o bölgelerde acrilik rakorları kullanırım hatta tüm sistemde öyle yaparım..

Ama anakart ve ekran kartına quick dissconnectleri bağlayacağım o yüzden o bölgelerde normal plastic boru kullansam olmaz mı..? yoksa o quick dissconnectleri hareket ettiremem ve hiç bi manası özelliği kalmaz..
  • masa üstünde mümkünse akrilik boru kullan ve bükerek kullan, tembel işi rakorla yapma sistemi boşuna da dünya kadar para verme rakorlara..

üstte mümkünse hortum ve rakor hele kelepçe hiç kullanma..

eğer hortum ve kelepçe kullanacaksan... bağlantıları daha uzun tut mümkün olduğunca... büyük kıvrımlar yap.. adeta koç boynuzları gibi o zaman olur ..
    ama bloktan bloğa geçiyorsan kısa mesafede çok çirkin olur hortumla..

rakor geçiş deliklerini açmadan evvel bir hortum şeması yapmakta fayda var. hortum düşünüyorsan.

kasanın altında hortum ve rakor kullanabilirsin , hatta doğru olanı da bu..

üstten alta, akrilikten hortuma geçişlerde kasa geçiş rakoru kullanıyorsun zaten..

akrilik rakorları sistemde çok ters bağlantılar yoksa kolaylıkla sökülür sorun olmaz..

ama illa quick connet diyorsan nerelere gelecek bakarız ona göre..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 11 Şubat 2016; 17:35:48 >

Akrilik boru var oda geldi abi.. Fakat yarın metre olarak toplam 5 metre var..

Kelepçeli rakor zaten hiç kullanmadım sıkmalı olanlardan var mansoon marka... bayağıda var elimde..:( şimdi onları kullanma diyorsun onlar boşa çıkacak..:)

Ben masada ara panel yapacaktım ve hortumları panele dayayıp arkalarından ilerletecektim... Fakat vazgeçtim dedimki arka panelde görünsün. çünki herkes arka tarafı kapatıyor.. panel olsaydı o panellere hortum geçişleri için fill-port bağlantıları vardı. onlardanda aldım. 2 ucu g1/4 dişi olarak. onları şu an mesela hortumları ek yaparken kullanabilirim. çünki akrilik borular bazı yerlerde kısa kalacak ve ek yapmam gerekecek...

Masa içinde hortumların bağlantı noktalarını çizmem lazım şema olarak aslında abi..

O quick dissconnect leride abi. biri anakartın sıvı giriş bloğunda diğeri işlemcinin üzerinde. Resimde görürsün. Birde ekran kartının giriş ve çıkışında kullanmayı düşünüyorum.

• Masa içine ledlerimizi dösedik.. Ve ledlere molex konnektörler yapıp kabloladım.. Fan konnektörlerinde 2 kablo eklemem zor oldu..

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

Masanın yan tarafında bulunan radyatör kısımlarına, arka tarafındaki 4 adet fan yuvasına. ön panelde hdd cd-rom yuvalarının altına denk gelen yerlere şerit ledler döşedik....
    Ve bu şerit ledlerden kompozir panelin üst kısmınada uyguladık....

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL  DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

• Ledler yandığı zamanki görüntüsü bu şekilde.. Tabikide masa içine donanımlar yerleştirildiğiz aman daha farklı görüntü oluşacak..

• LED Aydınlatmalar süper. +1
    PC Modifiye projelerinde çok güzel bir görüntü veriyor... Led'leri Molex ile Güç kaynağına mı bağladınız? Yoksa bir adaptör aracılığı ile prizden mi elektrik alıyorsunuz?
  • arycanda66 kullanıcısına yanıt
    Sağolasın.

Yok güç kaynağına bağlamadım. Boş yere güç kaynağını zorlamaya gerek yok. zaten uzun metraj led var. yaklaşık 8-10 metre arası rgb led döşedik masaya. o yüzden 1 tane 12v 10 amperlik adaptör aldım yurt dışından. Plastik adaptör tercih ettim. Çünki metal olanlar çok büyük. Birde 24 amperlik rgb kumanda devresi aldım ona bağlicam. 12v adaptörün çıkış ucunu kesip masanın ön panelindeki butonlardan birine bağlayacağım. yani bu tür devrelerin her daim prize bağlı kalmasıda iyi değil. o yüzden akımı kesmek için masa önündeki buyonları kullanıcam..:):)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 18 Şubat 2016; 16:32:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arg-ist

Yine bir ukalalık yapayım dostum...
    ben olsam...

DESK CASE PROJE FİNAL ##MOD ART DESK##(SIVI SOĞUTMALI)  FİNAL

yeşille işaretlediğim çekmecenin arka kısmını MDF veya plexi ile kapatırdım. çekmecenin arka kısmındaki dağınıklık görünmesin.

Evet Ali abimizin sözünüde dinledik ve klavye tablamızın arkasına kırmızı bi pleksi kestirdik... Çünki gerçekten tablayı açınca arka kısmındaki ray falan görünüyordu ve çürkin bi görüntü oluyordu..

Bu haliyle gayet iyi daha estetik oldu..:):) Plkesiye 2 adette delik açıp klavye ve mouse'un kablolarını o deliklerden masa içine uzatacağız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 19 Şubat 2016; 9:20:02 >

• Bir deyim vardır " hocanın dediğini yap.... yaptığını yapma diye..."
    ama sen benim dediğimi de yapma benim dediklerimi yaparsan bu kasa mahşere kadar bitmez...

Led lerle görünümünü sevmedm kasanın . Bizim klasik led cilerin klasik led aydınlatması. red-green-blue patlamış kasada herhalde böyle bir görünüm istemezsin kasada. ledler şu anda açıkta olduğu içinde böyle görünüyor tabi ..
    ama bence

kompoziti oturmak için kullandığın takozları (kırmızı okla işaretledim...) biraz içeri al . bildiğim kadarı ile kompozitle kasa arasında etrafta 2 cm boşluk var .
    led şeridi kompozitin altına yapıştır kenardan 1 cm kadar içeri. ışığı tabana doğru versin ve ışık tabandan yansıyıp aradaki boşlıktan dışarı taşsın.. kasaya çok daha güzle bir görünüm verir düşüncesindeyim...

ama dedimya senin bu kasa zor biter klavuzun ben olunca..

:))) Ne desen haklısın abi :))

Yok zaten bu kadar ledler patlamicak abi. Kompoziti falan koyunca ışık azalıyor yanlarda radyatörler falan gelince daha elit bir ışık görünümü oluyor.
    Zaten işaretlediğin yerdeki o uzun olan şeritteki led kısa devre yapıyor. O yüzden geri söktüm :(( gidip yeniden devre ve led alıcam. Fakat bu sefer abi altlarına çift taraflı süngerlerden falan eklemeyi düşünüyorum.
    Ledlerin kendi yapışkanı ince falan diye kompozitle teması kolay olup sonra sisteme elektrik sızdırmasın abi.
  • quote:

:))) Ne desen haklısın abi :))

Yok zaten bu kadar ledler patlamicak abi. Kompoziti falan koyunca ışık azalıyor yanlarda radyatörler falan gelince daha elit bir ışık görünümü oluyor.
    Zaten işaretlediğin yerdeki o uzun olan şeritteki led kısa devre yapıyor. O yüzden geri söktüm :(( gidip yeniden devre ve led alıcam. Fakat bu sefer abi altlarına çift taraflı süngerlerden falan eklemeyi düşünüyorum.
    Ledlerin kendi yapışkanı ince falan diye kompozitle teması kolay olup sonra sisteme elektrik sızdırmasın abi.

kısa devre varsa ek yaptığın yerlerde, lehim yerlerindendir. yoksa şerit led flexible PCB üzerinde zaten scotch bant bunun üstüne yapışmış durumda..
    genişçe makaronla lehimli yarleri zaten korumaya almış olman lazım eğer soketle bağlamadıysan..

Tüm ledleri söktüm abi...:):) Tabanda olanları ledleri söktüm kompozitin altına yerleştirdim abi..:)
  • Masa içinde ledlerin yerlerini değiştirdim. Kompozit panelin altına ledleri yapıştırdım.

Arkadaki fan yuvalarına led döndüm ve yandaki radyatör kısımlarınada aynı şekilde...:) Masa içindeki sıvı tanklarının altına ve güç kaynağının altına led uzattım ve yapıştırdım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 22 Şubat 2016; 13:13:12 >

• Masamızın dışına komple sticker yapıştırdık... Ve masa planlanılanın dışında farklı bir görünüme kavuşru..:):) Çok beyazdı Ali abide öyle düşünüyordu.. Bende bu hazır desen üzerinde photoshopta uğraşıp aralarına kırmızılar ekleyip düzenledim..::)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moslevon -- 22 Şubat 2016; 14:03:18 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.