Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pompera kardeş 1394 kart ın fiyatı 15 - 20 dolar civarıdır

www.dijitalvideo.net
    video-kamera-kurgu-montaj ile merak ettiğiniz herşey bu sitede
  • Sağol Adul kardeş...
  • Arkadaşlar HC96 kameram var. TV den kayıt yapmak istiyorum fakat ne kadar uğraştıysam yapamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardım edebilirse çok sevinirim. dünya kupası finallerinde biraz kayıt yapsak hiç de fena olmaz.
  • Selam Arkadaşlar:
    Sony HAndy cam kullanıyorum bundaki kaset görüntülerini bilgisayarıma aktarmak istiyorum ama bilgisayara tanıtamıyorum.Bilgisayarım camerayı görmüyor yani.Napmalıyım.taşekkürler..
  • USB yi taktığın anda tanıması lazım aslında...
  • Yeni çıkan bir cihazda bahsedicem.Hani şu 499 YTL dvd kaydedicili 80 gb.hard diskli cihaz işimi görmezmi. MD 10000 3 CCD kamera ile restorantta düğün işleri yapıyorum.DVD kaydı için hiçbir yere gitmek istemiyorum.Tamamen kendim yapmak istiyorum.Kaliteden ödün vermeden işimi yapabilirmi?..
  • cevap lütfen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtdlkck

Arkadaşlar HC96 kameram var. TV den kayıt yapmak istiyorum fakat ne kadar uğraştıysam yapamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardım edebilirse çok sevinirim. dünya kupası finallerinde biraz kayıt yapsak hiç de fena olmaz.

arkadaşım önce bir yeri düzeltme ihtayacı duydum
    senin kameran ve diğer tüm kameralar tv den kayıt yapmazlar
    öncelikle yapman gereken uydu alıcısı gibi bir kaynaktan kameraya bağlantı kurmandır,
    tv nin arkasında yer alan scart ya da (tos tabir edilen) video audio ların çıkışı yoktur sadece giriş amaçlıdır.
    kameranı çıkış yapabilen bir alıcı (uydu alıcısı, video, dvd player....vs) ya bağla ve tekrar dene yine olmaz ise
    kameranın ayarlarına bak

• quote:

Orjinalden alıntı: nivli69

Selam Arkadaşlar:
    Sony HAndy cam kullanıyorum bundaki kaset görüntülerini bilgisayarıma aktarmak istiyorum ama bilgisayara tanıtamıyorum.Bilgisayarım camerayı görmüyor yani.Napmalıyım.taşekkürler..

arkadaşım kullanmış olduğun bilgisayardaki işletim sistemin ne Windows 98 mi XP mi önce bunu belirtseydin daha iyi olurdu
    yalnız sana şunu söyleyebilirim eğer Windows 98 kullanıyorsan ki tahminim bu yönde kameranı otomatik tanıma olasılığı hemen hemen yok eğer XP işletim sistemi kullanıyorsan kamera ile pc arasındaki kabloları kontrol et otomatik tanıması gerek yine olmaz ise XP nin servis pack 1 ve servis pack 2 yamaları var bu yamaları temin et ve bilgisayarına kur mutlaka tanıyacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TUFANER

quote:

Orjinalden alıntı: mrtdlkck

Arkadaşlar HC96 kameram var. TV den kayıt yapmak istiyorum fakat ne kadar uğraştıysam yapamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardım edebilirse çok sevinirim. dünya kupası finallerinde biraz kayıt yapsak hiç de fena olmaz.

arkadaşım önce bir yeri düzeltme ihtayacı duydum
    senin kameran ve diğer tüm kameralar tv den kayıt yapmazlar
    öncelikle yapman gereken uydu alıcısı gibi bir kaynaktan kameraya bağlantı kurmandır,
    tv nin arkasında yer alan scart ya da (tos tabir edilen) video audio ların çıkışı yoktur sadece giriş amaçlıdır.
    kameranı çıkış yapabilen bir alıcı (uydu alıcısı, video, dvd player....vs) ya bağla ve tekrar dene yine olmaz ise
    kameranın ayarlarına bak

Scart fişlerinin in/out olanı ile rahatlıkla yapabilirsin. Önce scarttaki düğmeyi out a getirip kameranın ara kablosunun sarı-kırmızı ve beyaz uçlarını scart fişinin aynı renkli yerlerine tak. Daha sonra kamerada play/edit modunu aç ve tv de kaydetmek istediğin kanalı seçtikten sonra kayıt düğmesine basarak kaydı başlat. Kolay gelsin.

• YA bana bir cevap yazabilirmisiniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pompera

YA bana bir cevap yazabilirmisiniz...

arkadaşım kusuruma bakma ama bahsettin kamerandan biraz bahsedermisin markası ne?
    birde varsa internette satışını yapan bir yer link koyarsan arkadaşlar ve ben değerlendirip sana
    bir fikir verebiliriz
    ancak alacağın kameranın ne markasını ne de modelini yazmışsın
  • lütfen yardımcı olun! kameramdan pc ye 60 dk lık görüntülerimi aktarmak ve bu görüntüleri işledikten sonra vcd yada dvd olarak pc harici cihazlarda izleyebilmek için her türlü bilgiyi edinmeye çalışıyorum. ortalama bir fikrim oldu ancak bu video formatları hakkında ayrıntılı bir bilgiye ulaşamadım. mpeg 1, mpeg 2, avi, DV vs...dvd kayıt için DV formatı mı olmalı? yüksek görüntü kalitesi, düşük bilgi alanı hangi formatı seçmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertade -- 28 Haziran 2006; 23:18:40 >
  • quote:

Yeni çıkan bir cihazda bahsedicem.Hani şu 499 YTL dvd kaydedicili 80 gb.hard diskli cihaz işimi görmezmi. MD 10000 3 CCD kamera ile restorantta düğün işleri yapıyorum.DVD kaydı için hiçbir yere gitmek istemiyorum.Tamamen kendim yapmak istiyorum.Kaliteden ödün vermeden işimi yapabilirmi?

kaliteden ödün vermeden bu işi yapmak için donanımı iyi bir bilgisayar şart. DVD yazıcı ve firewire kartınız da varsa çeşitli yazılımlarla dvd yapmak kolay. Ancak MD9000 ve MD10000 Türkiyeye kaçak gelen kameralardır bozulursa tamirini yaptıracak yetkili servis bulamazsınız.
  • Panasonic MD 10000 3 ccd bir DV kamera yani dv formatında kayıt yapıyorburadan bakabilirsin
    quote:

Orjinalden alıntı: TUFANER

quote:

Orjinalden alıntı: pompera

YA bana bir cevap yazabilirmisiniz...

arkadaşım kusuruma bakma ama bahsettin kamerandan biraz bahsedermisin markası ne?
    birde varsa internette satışını yapan bir yer link koyarsan arkadaşlar ve ben değerlendirip sana
    bir fikir verebiliriz
    ancak alacağın kameranın ne markasını ne de modelini yazmışsın

• Yeknet merhaba ,

SONY video kamera destek hattina yazmistim sanirim dogrusu buraya yazmak olacakti , yardimci olmani istedigim bir konu var. Bir video caputure karti almak istiyorum.

Asagidaki linklerden birindeki pci digeri usb kartlar. Yaninda pin 10 yazilimi da dahil hali ile fiatlari var.

Program senin de onerdigin pinnacle ancak kart icin ne dusunuyorsun ?

Kart iyi dersen usb sini onerirmisin. USB olmasi cihazi mobil hale getiriyor olmasi acisindan bir avantaj benim icin.

makinam P4 2.8 800mhz 2 gb ddr ram

128 mb Ati ekran karti

ie1394 kartini da sonradan taktim ancak video caputure karti kullanmak istiyorum.

Linkler burada ;

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=436150&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home;jsessionid=GvyhZhQnZb!-1198276125?O=productlist&A=details&Q=&sku=436147&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

Not: Pinnacle icin power point hazirliyorum demistin ama ben mi atladim sen mi yayinlamadin. Su ana kadar verdigin bilgileri tek bir metin haline getirdim print ciktisi ile calisiyorum. Basta sana olmak uzere emegi gecen herkese cok tesekkur ederim.

Saygilar

• quote:

özelikkler yukarda yazılı yorum aliim...
  • değirmenci; sanırım beni başkasıyla karıştırıyosun ama yine de yanıtlayayım.
    - Eğer kameran dijital minidv ise analog usb capture kartı almana gerek yok neden capture kartı istediğini anlamadım.
    - bhphotovideo amerika sitesi değil mi? orada yaşıyorsan bilemem ama Türkiye'de yazılım para etmiyor. ulead gibi ücretsiz kullanabileceğin yazılımlar da var. Pinnacle bir sürü versiyonu var temelde hepsi aynı mantık. pinnacle olsun diye yüzlerce dolar harcama, zaten firewire kartın var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

Sevgili arkadaşlar bir müjde de ben vermek istiyorum.

"Pinnacle Studio İLE GÖRÜNTÜ AKTARMA" hakkında bir powerpoint sunusu hazırlıyorum. Şu an halen fotoğraf çekimi yapıyorum. İnşallah tüm arkadaşlara faydalı olur.

Yeknet Özür dilerim sunumu Yavuz hazirlayacakti.
  • Lütfen vestel in yeni çıkardığı 80 gb hard diskli cihazı bir inceleyi USTALAR hadi yav.BURADAN BİR BAKIN LÜTFEN
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.