Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dejaay

Bilgisayarımda kaydedili olan bir video kaydını (mpeg uzantılı ya da avi) pinaccle 9 programına açmak istediğimde hata mesajı geliyor.(pinaccle studio plus is not enabled for pal) ve açamıyorum ya da görüntü üzerinde oynayamıyorum. Peki pinaccle programında bir görüntüyü açmam için ne yapmam gerekir. Mesela internetten bir görüntü indirdim ve görünütünün üzerinde oynamalar yapmak istiyorum ve bunun için pinaccle prog.ramını kullanacağım. Problem şu;pinaccle'ın bu programı açması için görüntünün hangi formatta olması gerekir(MPEG,AVI,WMV mi?) Bir de kameradan bilgisayara capture yaptığımız anda pinaccle programını kullandığımızda sıkıştırmada yapıyor mu ve hangi formatta bilgisayara kaydediyor.
    Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler...!

bu sorunuma cevap verecek kimse yok mu? Allah rızası için bi el atıverin...

• dejaay;
    -Programı kurma aşamasında sen "NTSC" yi seçmişsin. Tekrar install et
    ve "PAL" ı seç.
    -FireWire kartı ile görüntüyü aktarıyorsan sıkıştırma yapmıyor. Aynen
    aktarıyor.(AVI olarak kaydediyor)
    -Bir TV kartı ile bağlamışsan sıkıştırma yapıp yapmadığı senin ayarlarına
    bağlı. Hiç bir ayar yapmamışsan dosyaları çok büyük AVI dosyaları
    olarak kaydediyor.
  • sevgili smrny-34 yardımın için teşekkür ederim.
    arkadaşlar bende ulead video studio9 yükledim ve kayıt yapmaya çalışıyorum ama bu iş gerçekten zor. Bu programı iyi bilen birisi bize bunu ayrıntılı olarak anlatsada burada görüntü aktarmaya çalışanlar olarak rahatlasak olmazmı?
    ben bunun kullanım klavuzu olduğunu duydum ondan elinde olan varmı( pinnacle studio 9 da olabilir çünkü oda elimde var)
  • Sağolasın htahsin !!
    Dediğin gibi yaptım. Şimdi oldu...
  • benim bilgisayarımda DVD-RW olmadıgı için görüntüleri pinancle picture package programı ile vcd olarak cd ye kaydediyorum.

Yalnız görüntüler okadarda kaliteli olmadığı için

bende ulead movia factory 4 programı ile svcd olarak kaydetmeyi düşündüm. ( Bilgisayarımdaki CD-RW SVCD yazar değilmi.)

AMA BAŞARAMADIM

YAPTIĞIM İŞLEMLER.

[img=http://img301.imageshack.us/img301/8482/adsz3wz.th.jpg]

[img=http://img301.imageshack.us/img301/2065/adsz21ce.th.jpg]

[img=http://img301.imageshack.us/img301/9189/adsz30zm.th.jpg]

[img=http://img301.imageshack.us/img301/1061/adsz43cb.th.jpg]

[img=http://img301.imageshack.us/img301/9531/adsz59ei.th.jpg]

FAKAT BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA PROGRAM CD YE YAZDI. AMA NE BİLGİSAYARIM BU CD Yİ OKUYABİLİYOR. NEDE DVD PLAYER İM.
    NERDE YANLIŞ YAPMIŞ OLABİLİRİM.

• Hakan yaptığın işlemler doğru ancak kayıt ettiğin CD konusunda şüphelerim var.
    CD-RW diyor. Bu önceden formatlanmış mı? İçinde başka birşey mi var acaba.
    Bence bir de boş CD-R ye yazmayı dene. Bir de capture ettiğin görüntü 8 dakika gözükürken yazma ekranında 17 saniye görünüyor. harddiskte 8GB boş yer görünüyor. Bu alan da yeterli olmayabilir.
  • SVCD 'yi PC de okutabilmek için Ulead DVD player 'ı kullan. Ayrıca her DVD player SVCD oynatamayabilir. DVD player'in SVCD 'ye uyumlu mu? marka model nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

Hakan yaptığın işlemler doğru ancak kayıt ettiğin CD konusunda şüphelerim var.
    CD-RW diyor. Bu önceden formatlanmış mı? İçinde başka birşey mi var acaba.
    Bence bir de boş CD-R ye yazmayı dene. Bir de capture ettiğin görüntü 8 dakika gözükürken yazma ekranında 17 saniye görünüyor. harddiskte 8GB boş yer görünüyor. Bu alan da yeterli olmayabilir.

bilgisayarıma taktığım CD-RW içide boş ( ama birde CD-R deniyeceğim )

capture ettiğim görüntü ise 17 saniye .

harddiskteki boş alanın 8 cb gözükmesi ise harddisk ikiye bölünmüş vaziyette ayarlanmış oyüzden öyle gözüküyordur büyük ihtimal.

dvd player imin markası vestel av 2000 ev sinema sistemi.

teşekkürler.

• quote:

AV2000 'in oynatabildiği disk formatları : DVD, VCD, Audio-CD, CD-R, CD-RW, MP3, JPEG

yani sizinki SVCD oynatamaz. İhtiyacınız olan donanım:
    - yeni bir harddisk 80GB gibi
    - iee1394 kartı
    - DVD yazıcı
  • arkadaşlar pinnacle ile yapılan 10 adet kısa filmi stıdio9 ile edit yapıp birleştirdikten sonra uzerinde hiç oynama yapmadan make movie bölümünden direk vcd yi seçip yazdırmaya başlıyorum cd nin yazımı bittikten sonra vcd de seyretmeye başladığımızda göruntunun bazı yerlerinde donma oluyor ama sesde hiç problem yok bunun nedeni ne olabilir. ilginize şimdiden teşekkür ederim..
  • Bana göre olmazsa olmaz kriterler var.
    1- iee1394 kartı ve uygun firewire kablosu
    2- i-link çıkışlı miniDV kamera
    3- en az p4 veya amd 2500 işlemci, 512RAM, 80GB harddisk (ekran kartının önemi yok)
    4- DVD yazıcı

Bunlardan biri bile eksikse aktarıma yardımcı olamam.

smrny_34 : problemin yazdığın cd 'den kaynaklanıyor olabilir. pc de normal izleyip vcd player da donma yapıyorsa vcd player tarafında probleme bakmak lazım.
  • quote:

smrny_34 : problemin yazdığın cd 'den kaynaklanıyor olabilir. pc de normal izleyip vcd player da donma yapıyorsa vcd player tarafında probleme bakmak lazım.

değerli yeknet hocam öncelikle ilgine teşekkür ederim ama vcd de normal vcd filmler falan izleniyor bizim kayıt yaptığımız ise problemli başka ne gibi problem olabilir acaba cd nin kalitesi falanda onemlimi bende piyasada bulunan oem cd ler kullanıyorum.Ayrıca capture yaptıktan sonra bunları nero da vcd yaptığımda yani 10 farklı dosya var onlar ise vcd playerda gösterilirken göruntu var fakat bu seferde sesde takılma oluyor saygılar sevgiler...
  • 10 farklı klibi birleştirdin mi? ayrıca nero kullanma, aslında vcd yapma diyeceğim.
  • quote:

quote:

AV2000 'in oynatabildiği disk formatları : DVD, VCD, Audio-CD, CD-R, CD-RW, MP3, JPEG

yani sizinki SVCD oynatamaz. İhtiyacınız olan donanım:
    - yeni bir harddisk 80GB gibi
    - iee1394 kartı
    - DVD yazıcı

CD-RW ler svcd yazmazmı.

ayrıca yaşadığım problemleri cevapladığın için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakan2200

picture package programı ile sonunda direk cd ye yazmayı başardım.

yalnız 45 dakika video'yu cd'ye yazması 3 saat i buldu.

ilk önce usb bağlantısını yaptım.

daha sonra kameranın izleme modunda iken (FN) ye Basıp menüye girdim.

Page 2 de Burn vcd var.oraya bastım

daha sonra direk olarak karşıma picture package vcd maker çıktı.

burdan starta bastım ve parça parça yükleyip encode etti.

[img=http://img372.imageshack.us/img372/197/adsz0fe.th.jpg]

daha sonra cd ye yazmaya başladı.

en sonunda

[img=http://img372.imageshack.us/img372/7296/adsz33336ra.th.jpg]

no yaptım ve cd yi otomatik olarak çıkardı.

sorunsuz bir şekilde ağır da olsa kaydı yapmış.

eğer kasedin tamamını cd ye kopyalıyacaksanız ( sorun yok. )

kasetten cd ye kayıta başlarken kasedi ortadan başlattım. ( burda da sorun yok )

kayıta başlarken istediğiniz yerden kasedi başlatabiliyorsunuz.

yalnız kasedin üzerine siz ikinci defa kayıt işlemi yapmışsanız.kasetin sonu boş olmadığı için.eski çekmiş olduğunuz yerleride vcd ye kaydetmiş oluyorsunuz.

çünkü bu program ile istediğiniz yerde kayıtı durduramıyorsunuz. ( kasedin sonu boş ise kayıt duruyor. ) aksi halde kayıt devam ediyor.eski kayıtlarınızda cd ye kopyalanıyor yani karışıyor.

önceden çekilmiş bir kasedi kameralarda silme yapabiliyormuyuz ?
    ve picture package programı ile sizde aynı şekildemi vcd ye kaydediyorsunuz.?

dostum aktarma yaparken "use video strem captured so far to make disc" butonu aktif oluyo. aktarma islemini kameradan takip edip kesmek istedigin yerde bu butona basarsan program aktarma isini kesip edit ve yazma sekmelerindeki islemleri yapmaya baslio. boyle yaparak istemedigin yerleri aktarmasini engelleyebilirsin. ama tabiki oturup izlemen gerekiyor. bi isaret koyamiyorsun yani.

• hocam 10 farklı klip birleştirilmez mi yani sorun ondan dolayımı oluyor vcd yapmam gerek çünkü izlenecek cihaz vcd player başka neler yapabiliriz nero kullanmadım ama studio 9 daki make disc bölümünden yazdırınca da göruntude problem oluyor sebebi ne olabilir.
    quote:

10 farklı klibi birleştirdin mi? ayrıca nero kullanma, aslında vcd yapma diyeceğim.
  • smrny : bir de windows movie maker 'la dene. 10 farklı klip birleştirilebilir tabi. Ben zannettim ki, sen ayrı ayrı onları seçip nero ile yazmaya çalıştın. Pinnacle ilgili problem yaşıyorsan pinnacle 'ı satın aldığın yerden destek almalısın. belki bir software upgrade falan gerekiyordur.
    Tekrar belirteyim, DV görüntüleri VCD yapmak kaliteyi tamamen öldürür. Ben buna karşıyım. Bu işlerle uğraşan ve kaliteli kayıt ve görüntü isteyen herkesin DVD player'ı ve DVD yazıcısı olması gerekir. Bu benim şahsi fikrim.
  • teşekkürler
  • Benim merak ettiğim bir kaç konu var
    Yavuz arkadaşım veya bilen biri cevaplarsa sevinirim

1 _ Piyasadaki video kameraların dij, hi, mini dv kameraların çözünürlükleri nedir ( 640 x 480 i yoksa 720 x 576 mı? daha mı fazla)
    2 _ Bu kamera görüntülerini direk PC ye attığımızda sıkıştırmasız hangi çözünürlükte ve video biti ne oluyor?
    3 _ USA yapımı DVD fimlerin video çözünürlükleri ve video biti nedir?
    4 _ DV formatının açılımı nedir? ( çöz ve video hızı )

Topic başlarında saf bir 60 lık kaset 11 gb yazıyor ama teknik bilgi göremedim çözünürlük ve video hızı hakkında
    İnternette pek çok kamera özelliğinde çöz için " VGA 640 X 480 " yazıyor bunu resim için mi yoksa video için mi yazmışlar belirsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 12 Eylül 2005, 12:44:44 >
  • 1- hi8 analog bir format olup eski bir kayıt formatıdır o yüzden bunu es geçiyorum. Digital 8 mini DV ile aynı çözünürlükte olup bazı teknik farkları vardır. DV formatı 720x576 PAL, 720x480 NTSC çözünürülüğüdür. 640x480 genellikle VGA TV çözünürlüğü olarak geçer ve genellikle dijital fotoğraf makineleri ve SD karta kayıt yapan cihazların video çözünürlüğüdür.

2- DV kaydı 720x576, 25Mbps oluyor.
    3- USA yapımı DVD filmler NTSC'dir. Yani 720x480 a ortalama 5-6Mbps ile kayıt yapıldığını söyleyebiliriz.
    4- cevabı 2 ile aynı
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.