Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: calipsodarkgreen

Arkadaşlar sony hc90 kameradan pcye görüntü aktarırken tarih ve saat görünmesi için nereden ayarlayabilirim.

Forumda daha öncedende tartışılmış bir konu bu,ben kısaca bahsedeyim; DV kayıtları medyaya data olarak kaydedilir. Yani Görüntü bilgisi,ses bilgisi,vb. gibi, bunuda kameradan seyrederken TV'ye Tarih yazıyor ancak aktarırken bu bilgi gelmiyor. Bunun için Edit bölümünde yazı olarak eklemen gerekiyor.
    Forumda daha detaylı anlatımını bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fcerenimo

quote:

Arkadaşlar sony hc90 kameradan pcye görüntü aktarırken tarih ve saat görünmesi için nereden ayarlayabilirim.

Forumda daha öncedende tartışılmış bir konu bu,ben kısaca bahsedeyim; DV kayıtları medyaya data olarak kaydedilir. Yani Görüntü bilgisi,ses bilgisi,vb. gibi, bunuda kameradan seyrederken TV'ye Tarih yazıyor ancak aktarırken bu bilgi gelmiyor. Bunun için Edit bölümünde yazı olarak eklemen gerekiyor.
    Forumda daha detaylı anlatımını bulabilirsin.

Arkadaşım İlgin ve yardımın için teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fcerenimo

Video kameraların hepsinin TV çıkışı vardır,aynı zamanda çekim yaparken izleyebilirsinde.
    DVD kameralarda kaydı bir DVD Player'e takıp izlemen için sonlandırman lazım bunuda medya bitmeden yapmamalısın aksi takdirde birdaha boşkalan yerlerine kayıt yapamazsın.

Bende ilgi ve alakan için teşekkür ediyorum saol.
  • Arkadaşlar sony dv kameradan masaüstü bilgisayar a firewire kablosu ile kayıt yaparken, kamerayı güç kaynağına bağladığımda kayda devam edebiliyorum. Fakat laptoptayken kamerayı güç kaynağına bağladığımda kayıdı kesiyor ve ulead video studio programı pasif hale geliyor.Neden olduğunu biliyormusunuz?
  • Diğer bir sorum da kameradan bilgisayara kayıt ederken (güç kaynağı+ pil ) ikiside takılımık kalmalı,yoksa; güç kaynağını kullanacaksak bataryayı çıkaralımmı?(pilin ömrü açısından...) Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Bende Samsung VP-D371-PAL var. Mini-DV kasetimdeki görüntüleri bilgisayara atmak veya vcd yapmak istiyorum.Yoğun araştırmalarımdan sonra

1)fireware kart ve kablosu
    2)pinnacle studio vb programın gerekli olduğunu öğrendim.Anakartımın yanında fireware kartta vermişler dün farkına vardımBugün gidip kabloyu aldım.Bağlantıyı yaptığım sırada donanımızda bir sorun oluştu düzgün çalışmayabilir diye küçük bir uyarı verdi.Donanim AYGITINDAN baktığımda ise IEEE 1394 ün çalıştığını gördüm.(aşağıda)

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA

pinnacle 9.3 (trial) yükledim.Capture bölümüne baktığımda ise şu uyarıyı verdi

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA

Bir türlü kamerayı program tanımadı.sizce sorun ne olabilir?cevaplarınızı acilennnn bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumanyack -- 3 Eylül 2007; 18:25:20 >

• arkadaşlar elimde panasonic nv-ds15 model kamera var dv girişinden usb bağladım olmadı

forumu okudum firewire cart almam gerektiğinden bahsetmiş arkadaşlar ama benim bu model cameramda sizin dediğiniz firewire cart işe yararmı bide ben bu kameramın driver internette yok en aşağı abartısız söylüyorum 50 driver sitesine baktım bizim camera yok firewire kart alsam usb driver bağlantısı gibi bir bağlanma sıkıntısı çekermiyim sizden bilgi alabilirmiyim
  • arkadaşlar elimde panasonic nv-ds15 model kamera var dv girişinden usb bağladım olmadı

forumu okudum firewire cart almam gerektiğinden bahsetmiş arkadaşlar ama benim bu model cameramda sizin dediğiniz firewire cart işe yararmı bide ben bu kameramın driver internette yok en aşağı abartısız söylüyorum 50 driver sitesine baktım bizim camera yok firewire kart alsam usb driver bağlantısı gibi bir bağlanma sıkıntısı çekermiyim sizden bilgi alabilirmiyim

bu konu kapandımı neden cevap gelmiyor acaba yoksa soru zor mu :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: conqi

arkadaşlar elimde panasonic nv-ds15 model kamera var dv girişinden usb bağladım olmadı

bu konu kapandımı neden cevap gelmiyor acaba yoksa soru zor mu :D

firewire kartı bütün modellerde işe yarar..

Siz usb ile bağlanamama nedenini araştırmalısın. USB kablosunu takınca bilgisayarda ne gibi uyarılar çıkıyor.? Sürücü yüklendi mi diyor, yüklenmedi mi diyor?

Bir de kamerayı takar takmaz donanım tanındı sesi geliyor mu?

• dejaay resimli görüntülü sorumu sormuşum.cevap vermeişsin.Bende firewire kart var.Kablo ile baglantıyı sağlayınca donanımda bir sorun oluştu diyor düzgün çalışmayabilir diyor. sorun nedir sence?
  • SONY HC 32 kameram var acaba fire wire kartı almadan USB ve yazılımla pc ye görüntü aktarmak mümkün mü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dumanyack

dejaay resimli görüntülü sorumu sormuşum.cevap vermeişsin.Bende firewire kart var.Kablo ile baglantıyı sağlayınca donanımda bir sorun oluştu diyor düzgün çalışmayabilir diyor. sorun nedir sence?

Öncelikle kablonuzun çalışabilirliğinden emin olunuz? Farklı bir kablo ya da mevcut kablonuzu firewire girişi olan başka bir bilgisayarda deneyiniz..

Olmazsa ondan önce, firewire kartını anakart üzerinden bi kontrol et.. Çıkar yeniden tak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bnymnyrl

SONY HC 32 kameram var acaba fire wire kartı almadan USB ve yazılımla pc ye görüntü aktarmak mümkün mü?

Mümkündür.. Movie makerle görüntü aktarımı yapabilirsiniz..
  • bir de hocam nasıl olacağını kısaca, anlaşılır ve basit bir şekilde anlatabilir misiniz?
    quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

SONY HC 32 kameram var acaba fire wire kartı almadan USB ve yazılımla pc ye görüntü aktarmak mümkün mü?

• quote:

bir de hocam nasıl olacağını kısaca, anlaşılır ve basit bir şekilde anlatabilir misiniz?
    quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

1.USB özelliğini, kamerada açık(on) durumuna getiriyoruz.

2.Kabloyu kameraya bağlıyoruz

3.Tanımasını bekliyoruz

4.Eğer pinnacle, ulead gibi bir program kurmuş isek kabloyu takar takmaz karşımıza otomATIk kullanda bu programlar çıkacaktır. Yok kurmadı isek Movie Maker ile idare edebilirz.

5. Windows Movie Maker i açıyoruz. Video aygıtından yakala'ya tıklıyoruz. Görüntü aktarımına başlıyoruz. Aktarım işlemi bittik ten sonra 2. kısım olan düzenlemeye geçiyoruz. Yazı, efekt falan eklyeceksek, bu işlemleri burada yapıyoruz. 3.Kısım ise filmin bitirildiği kısımdır. Biz görüntüyü Vcd formatına çevirecek isek seçenekler arasında var mı hatırlamıyorum, vcd formatında kaydedip cd ye yazdırıyoruz.

Burada yüzeysel anlattım.. Keşfederek de programı kolayca kullanbilirsiniz. Üzerinde biraz uğraşmak lazım.. Eğer güzel bir aktarım yapmak istiyorsanız firewire (1394 kartı olarak da bilinir, sony buna i-link der) kablosu kullanınız. Aktarım programı da çok önemlidir. Bunu için de size önerim "Ulead Video Studo 8"

• quote:

Diğer bir sorum da kameradan bilgisayara kayıt ederken (güç kaynağı+ pil ) ikiside takılımık kalmalı,yoksa; güç kaynağını kullanacaksak bataryayı çıkaralımmı?(pilin ömrü açısından...) Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadasım bence evde kamerayı kullandıgın sure zarfında bataryayı cıkar dırek guc kaynagına bagla ben oyle yapıyorum bır sakıncası oldugunu sanmıyorum...
  • sony dv kameram var, usb den görüntü aktaramadım. i link kablosu aldım 67 ytl'ye, sorun halloldu. bilgisayarımda iee1994 girişi var, ayrı kart almadım.
  • son sürüm kaliteli ve detaylı birkaç görüntü aktarma programı söyleyebilir misinz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serkyilmaz

quote:

Diğer bir sorum da kameradan bilgisayara kayıt ederken (güç kaynağı+ pil ) ikiside takılımık kalmalı,yoksa; güç kaynağını kullanacaksak bataryayı çıkaralımmı?(pilin ömrü açısından...) Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadasım bence evde kamerayı kullandıgın sure zarfında bataryayı cıkar dırek guc kaynagına bagla ben oyle yapıyorum bır sakıncası oldugunu sanmıyorum...

Sağol dostum.
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.