Şimdi Ara

Depremin uydu görüntüleri yıkımın şiddetini gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Depremin uydu görüntüleri yıkımın şiddetini gösteriyor
    Türkiye, son yüz yılın en büyük deprem felaketinin etkilerini gidermeye çalışıyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük deprem sadece kentte değil 10 ilde daha yıkıma neden oldu. Bu yıkımı gösteren uydu görüntüleri ise Maxar Technologies tarafından yayınlandı.

Deprem'in uydu görüntüleri

Google Earth’deki görüntüleri sunan Digital Globe’un sahibi olan, yüksek çözünürlüklü hassas uydu görüntüleme şirketi olan Maxar Technologies, Türkiye’nin yaşamış olduğu iki büyük depremin uydu görüntülerini paylaştı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde ilk olarak 7.7 ve bundan sadece dokuz saat sonra Elbistan’da 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Kahramanmaraş’ın yanında Hatay, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis bu depremlerden etkilendi. Maxar Technologies’in hem sitesinde hem de Twitter hesabında yayınladığı uydu görüntüleri yıkımı sergiliyor adeta.

Ayrıca Bkz.Deprem yardımı yapılacak kurumlar, hesaplar ve ihtiyaç listesi

Maxar Technologies, yapmış olduğu paylaşımda Gaziantep’in İslahiye ilçesinin 4 Ekim 2022 ve 7 Şubat 2023 tarihli uydu görüntülerini gösterdi. Şirket, buradaki bağlantıdan görebileceğiniz diğer uydu görüntülerini de paylaştı. Ancak belirtmek gerekiyor ki uydu görüntüleri bölgede yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle istenilen seviyede değil. Havanın açılmasıyla birlikte diğer şehirlerin uydu görüntüleri de yayınlanacaktır.

• yıkılan bina sayısına oranla verilen ölüm sayıları hiç inandırıcı değil.

sanırım ölü sayısı 50k yı aşacak.

görüntüler sonrası

mhp den açıklama

güzel ülkemizin karış karış resmini çekerek ajanlık faaliyeti yürüten Maxar maskar misker her ne şeyimin zıkkımıysa hemen kapatılmalıdır.

akp den açıklama

ey mağar teknoloji...sen kimsin ya.

• yıkılan bina sayısına oranla verilen ölüm sayıları hiç inandırıcı değil.

sanırım ölü sayısı 50k yı aşacak.

görüntüler sonrası

mhp den açıklama

güzel ülkemizin karış karış resmini çekerek ajanlık faaliyeti yürüten Maxar maskar misker her ne şeyimin zıkkımıysa hemen kapatılmalıdır.

akp den açıklama

ey mağar teknoloji...sen kimsin ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 8 Şubat 2023; 14:43:49 >
  • sething S kullanıcısına yanıt
    Hocam onlar zaten daha çıkarılabilen, kolay ulaşılabilen, otopsisi yapılan ölüm sayıları. Bütün ölümler savcıların kontrolünden geçiyor diye biliyorum şu an. Enkaz altında bu sayıların çok daha fazlası var sanılıyor ki muhtemel. Korkarım 100binleri aşacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • I.Gıyasettin kullanıcısına yanıt
    Bende korkarım 100 bin açacağını bekliyorum. Göçüp altında kalan sayısı 180 bine yakın 120 bin kişi var sanırım en azından....resmi sayı ne verirler bilemem tabi. Malum AKP için seçim var hani. İmajına leke gelsin istemezler

Demek ki! Daha çok ölü olmasını bekleyen 6+1 masa seçmenisiniz.

Ellerinizi ovuşturmuş ve hafif bir sinsi gülümseme ile de ellerinizi avuşturduğunuz kesin.

Muhtemelen chp-hdp ve iyi parti , icten içe ( deprem, sel , yangın, doğal afetler olmadıkca akp gitmez diyen zihniyetsiniz çünkü !! ) nasıl da mutludur !!

• 1999 depremindede aynı şey oldu.tüm devletler yalan söyler bazıları az bazıları çok.

1999 da 3-5k ile atşatırız diyen siyasetçileri hatırlıyorum.(sanki telef olan koyun sayısı verir gibi)

ülkenin kokuşmuşuğunu malum partiyle başlamadı.

askeri cunta korkusu ve sosyal medyasızlıktan dolayı deşifre olamıyordu.

• ard arda niyorkta iki deprem olsa orada da yıkıntılar olacak. Bu güc ve sürede kalanlar mucize. Yıkılanları baştan savma yapan şerefsizlere zaten en güzel dileklerimle

Boş verin hocam bu saatten sonra bu tip çomarlara dalaşmanın alemi yok.

• 2 tane art arda deprem japonya hariç dünyanın her ülkesinin kentlerini yerle bir edebilirdi burası doğru. ama hiçbir ülkede ordu kışlada tutulmaz, bütün yardım ve enkaz çalışmaları başında ilahiyat mezunu olan bir adamın rezil kurumu üzerinden yönetilmeye çalışılmaz, can kurtarmanın 1 numaralı aracı twitter saatlerce imajı kötülenmesin diye kapattırılmaz ve en önemlisi o şehirlerde yıllar öncesinden mutlaka hazırlık olurdu. Deprem parası duble yollara gidiyor denilen yollar bile paramparça oldu 20 cm asfalt atmamış şerefsizler. akplilerin su ortamda bile bu kadar bağırması hakaretler tehditler savurması suçu atabilecekleri tek mecra olmaması. Sevdiklerini kaybetmiş, enkaz basında bekleyen insanların birkaç gün sonra umutlarını kaybettiklerinde öfkesinden korkun. Eminim hepinizin aklındaki tek şey seçimin artık bittiğidir.Bu deprem dahil tonlarca şeyin hesabını vereceksiniz. İnsan kınadığını yaşamadan ölmezmiş. Depremle geldiniz, o deprem üzerinden rant yaratıp ülkeyi talan ettiniz ama o depremin bir daha hem de bu şiddette olup sizi de yok edeceğini düşünemeyecek kadar arsız ve kapasitesizdiniz. Allah bundan sonra geride kalanların yardımcısı olsun ülkece işimiz maddi manevi çok ama çok zor

• 99 depreminde yalovadaydim, hic bisi degismemis

• eg2077 E kullanıcısına yanıt

evet mutluyuz ak g.t

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    gündemi değiştirmek için sağa sola sataşmaya başlamışlar...

• Deprem için gönderilen yardım kolilerinde gıda malzemesi az çıkıyormuş.

Tüm yakınlarınıza kuru gıdaya ağırlık vermelerini söyleyin lütfen.

Bu yazıyı direk kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Ayrıca yardım toplama noktalarında tüm koliler açılıp kontrol edilip tekrar kapatılmak zorunda kalındığı için süre uzuyor.

Fikir olarak ''Ramazan yardım kolisi'' tarzında kolileme yapılıp ve üstüne de açıklama yazılıp gönderebilirlerse yardımın ihtiyaç sahibine ulaşması çok daha hızlı olur.

Allah yardım severlerden razı olsun.

• Tabii yaşadığın yerde önemli fakat insan anlıyor ki bir noktada asıl önemli olan şey sadece bina

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.