Şimdi Ara

Depo bitmeden farklı akaryakıt istasyonundan yakıt almak

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
35
Cevap
0
Favori
4.665
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Depo bitmeden farklı akaryakıt istasyonundan yakıt almak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    21282 Mesaj
    Katkıdan başı bişi yok uzun sürede de kısa sürede de zararı Yok akıl var mantık var istasyonlara gelen motorin araçların standartını karşılayan motorin nerede ucuz varsa oradan alırım üstünede puanlarlar puan geçen istasyonlardan alırım gözü ile görmek isteyen gelir aracı inceler 1.4 crdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    Sıkıntı olmaz. Firmaların sattığı akaryakıtların hepsi 10ppm kükürt düzeyine sahip. Katkılı diye 3 kuruş pahalı olanını satmaya çalışıyorlar. Katkısız olana da kırsal demeye çalışıyorlar yemeyin. Hepsi yasal olarak 10ppm.

Ben de karıştırıyorum zararını görmedim. Shell'in yakıtı daha sessiz. Sessiz demek güçsüz patlama demek. Aracın gücünün düştüğünü hissediyorum. Özellikle düşük hızda.

BP biraz daha sesli ve iyi. Opet daha sesli ve daha iyi.

Bu sesli olayı da motor soğukken fark ediliyor. Motor ısınınca ses düzeyi çok yakın.
    |
    |
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah
  • Yarbay
    4955 Mesaj

Çok ilginç eskiden mi pislik vardı acaba depoda.

|
    |
    FrknEgeOztrk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2229 Mesaj

Vallaha usta depoyu boşalttı gösterdi böyle mazotumsu bi kıvama gelmişti temizledi ve sadece shell yada opetten al karıştırma birbirine katkı maddeleri birbirleriyle etkileşime girebiliyormuş sanırım. O gün bu gündür eğer shell yerine opetten alacaksam deponun ışığının yanmasını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrknEgeOztrk -- 2 Nisan 2018; 12:44:35 >
    |
    |
    bozak07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4955 Mesaj

Farklı türdeki maddeler birbiri ile etkileşime girebilir belki o konu mantıklı...

Farklı istasyondan alacaksa eğer katkılı değil de normal benzinin den almak daha mantıklı o zaman.

|
    |
    FrknEgeOztrk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1103 Mesaj
    60 tl ye dolan depomu 6 farklı istasyondan 10 liralık alarak karışım yaptım. Anlatılmaz yaşanır bir şey kafası çok güzel oluyor arabanın. Hatta turbo modu ne zaman açılacak diye merak ediyorum:)

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2999 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Şu her konuda dalga geçenleri forumdan silmek lazım kalıcı olarak ip ban ile...

Konumuza gelecek olursak kısa vadede zararı olacağını düşünmüyorum.

"dalga geçenleri forumdan silmek lazım" diyorsun, ardından " kısa vadede zararı olacağını düşünmüyorum." Bence asıl sen dalga geçmişsin Hocam Mazot da düzgün istasyondan olduktan sonra Ha Bp, ha Shell, Ha PO, Ha Total olup birbirine karışsa ne olur??? Kısa vadede bir şey olmaz da, uzun vadede olur mu? Güldürmeyin insanı
    |
    |

• Yarbay
    3296 Mesaj
    yakıtlar birbiri içerisinde karışmayabilir. içerisine katkı koyuluyor. çözelti olmazsa emülsiyon denilen sıvı-sıvı karışım haline gelirse araçta sıkıntı yaratır. doğrudan bozmasa bile teklemeler, ateşleme sistemi arızaları vs derken bozabilir. öyle olmasa firmalar ortak katkı maddesi kullanırdı. gizli kapaklı karışımlar yapmazlardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Farklı istasyondan 50 Tl mazot aldım, kötü olduğunu düşünüyorum çekiş azaldı, depoyu boşaltmalı mıyım yoksa iyi bildiğim bir istasyondan üzerine 50-100 tl daha eklesem olur mu? Yakıtlar birbirine karışıyorsa kalitesi artar diye düşünüyorum, Bilen arkadaşlar cevaplar ise sevinirim.
    |
    |

tasarruf ettim

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Şu her konuda dalga geçenleri forumdan silmek lazım kalıcı olarak ip ban ile...

Konumuza gelecek olursak kısa vadede zararı olacağını düşünmüyorum.
    uzun vade de ne kadar uzun ne olacak acaba merak ettim
    |
    |

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

antalya ya giderken değo bitmeden ortalama her 150 kmde bir lpg aldım

tasarruf ettim
    ağırlıktan kaybetmişsiniz
    |
    |
    50 Liralık BP
    125 Liralık Shell
    125 Liralık Po
    75 Liralık Opet var.
    |
    |

|
    |
Canlı Tv izle
bankalar.org
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,520
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.