Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: simsek07

Merhaba,
    Avr'nin Hdmi girişleri 4 adet ve her birinden ses ve görüntü alabilirsin.

Ayarları input setup'dan input assign seçeneğinden yapabilirsin. Tv/sat diye bir seçenek göremedim ben, Tv /cbl demek istiyorsan kesinlikle ses ve görüntü alırsın.

Digiturk receiverini direk Tv'nin hdmi girişine bağladığında görüntü daha net olabilir, bunun en önemli sebeplerinden birisi, tv'ye direk bağladığında sinyal daha kısa yoldan gittiği için kayıp daha az olur, ikincisi iki kalitesiz kablo yerine bir kalitesiz kablo kullanıyorsun (kablo konusundaki sorunun cevabı), üçüncüsü muhtemelen upscaling özelliği olmayan giriş seviye avr'ye sahipsin.

Günümüzde en gelişkin bağlantı şekli Hdmi bağlantı şeklidir. Bu bağlantı yerine optik bağlantı şeklini seçersen yüksek çözünürlüklü hd sesleri alamazsın. Bunlar benim için önemli değil diyorsan optik olabilir.

Tv'nin ses ayarlarının ses sinyalini receiverden aldığınız sürece Avr'ye etkisi yoktur. Digiturk'te yanılmıyorsam sadece optik veya Hdmi çıkış seçeneği ile ilgili bir ayar var.
    Sub konusuna gelirsek crossover ayarı hopörlerinizin kapasitesi ile ilgili, Hoparlörleriniz küçük ise crossover ayarını yükseltin, büyük ise düşürün. Canton, 5,1 hoparlör seti olduğuna göre üreticinin tavsiye ettiği ayarda durması gerekir diye düşünüyorum.

hocam yazdığım sorunlardan bazılarını kurcalaya kurcalaya hallettim avr kapalıyken digi den görüntü ve ses alabiliyorum,crossover ayarını da hallettim. ufak tefek sorunlar kaldı en önemlileri
    1-hala sat/cbl bölümünden görüntü ve ses alamıyorum.avr nin input setup ayarlarıyla alakalı buna eminim çünkü tv görüntüsü yok ama avr ayarları menüsü tv ye geliyor.avr nin sat/cbl çıkışı bozuk olsaydı avr nin setup menüsü de ekrana gelmezdi.
    2-bir sorun değil belki de ama stereo sesi sanal 5.1 e bölen PL II cinema ve DTS neo 6 cinema modları var avr de.pl II dolby pro logic II onu anladık ama DTS neo 6 ne oluyor? pl II ile arasında hiçbir fark göremedim ben..ve bu modlardaki surraund efectlerini daha önceki multimedya 5.1 setim olan Jazz 9940B kadar başarılı bulmadım.Çünkü jazz 9940b'de stereo bir filmi kumandadan pro logic moduna aldığımda neredeyse dolby digital 'e yakın bir film efect'i alıyordum.bu konuda ya J-S'nin dekoderi çok iyi ,ya da denon 1611 in ayarlarıyla alakalı bir sıkıntı var ,ya da denon 2.0 sesi işleyip sanal 5.1 e dönüştürme konusunda başarısız.
    aslında bu dolby prologic olayı tam bir muamma.denon 1611 dolby pro II ve dolb proIIz destekliyor.önceki jazz 9940b dolby pro I destekliyordu.dolby pro I ve II arasındaki fark şudur ki 1 de surraund hop.ler tek kanal iken dolby pro 2 de 2 kanaldır.bu modlar kesinlikle dolby digital,dts,ac3,dts master ve true hd gibi gerçek 5.1'lerin yerini tutmuyor burası kesin ama sanal 5.1'e de gerek uydu receiver'lerin bütün kanallarda 5.1 desteği sunmaması gerekse de netten indirdiğimiz filmlerin çoğunun 2.0 stereo olması nedeniyle çok ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek.en azından benim için önemli bir durum.ya da en basitinden mesela ulusal kanallardan herhangi birini açıp sanal 5.1 ses almak keyifli olsa gerek.Bence avr lerdeki dolby pro modu digital çıkışlarda pek işe yaramıyor olabilir mi?bir de analog denemek gerek.bu bütün avr ler için geçerli.sanal 5.1 olayı kalitesiz olsa da optik ,coax veya hdmı gibi digital değil line in gibi analog bağlantılarda daha çok iş yapıyor olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 17 Ağustos 2014; 12:19:03 >

• quatrros kullanıcısına yanıt
    Öncelikle şunu söyleyeyim, sanal surround olayına inanmıyorum ben ve o özellikleri kullanmıyorum. Bende Denon 3311 var aynı şekilde sanal surroundda çok başarılı değil. Diğer markalarda da farklı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yayın nasıl geliyor ise o şekilde izliyorum ben. Geçmişte bir çok sistemim oldu, ilginç bir şekilde kalite düştükçe sanal surround falan bunlar daha ön planda oluyor.
    İyi sistemlerin amacı, ses veya görüntünün aslını, doğalını yansıtmak olduğu için bu tür sanal modlarda başarılı olmamaları doğal.
    Sat/Cable Hdmi bağlantısından ses ve görüntü alamamanın sebebi daha önce bahsettiğim input menüsünden kaynaklanıyordur. Ayrıca Avr ayarları menüsünün tvye gelmesi ile sat/cable girişinin ne alakası var onu anlamadım çünkü Tv, ses ve görüntüyü Avr'nin Tv çıkışından alıyor??

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Öncelikle şunu söyleyeyim, sanal surround olayına inanmıyorum ben ve o özellikleri kullanmıyorum. Bende Denon 3311 var aynı şekilde sanal surroundda çok başarılı değil. Diğer markalarda da farklı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yayın nasıl geliyor ise o şekilde izliyorum ben. Geçmişte bir çok sistemim oldu, ilginç bir şekilde kalite düştükçe sanal surround falan bunlar daha ön planda oluyor.
    İyi sistemlerin amacı, ses veya görüntünün aslını, doğalını yansıtmak olduğu için bu tür sanal modlarda başarılı olmamaları doğal.
    Sat/Cable Hdmi bağlantısından ses ve görüntü alamamanın sebebi daha önce bahsettiğim input menüsünden kaynaklanıyordur. Ayrıca Avr ayarları menüsünün tvye gelmesi ile sat/cable girişinin ne alakası var onu anlamadım çünkü Tv, ses ve görüntüyü Avr'nin Tv çıkışından alıyor??

tamam hocam input tan ayarladım sat cbl ye avr üzerinden farklı bir numara verdim ve görüntü geldi.şimdilik bir sıkıntı kalmadı.
    Yalnız biraz harcama yapman lazım diyor içimdeki ben bunun için öncelikle canton mx 125 için kabloları komple yenilemeyi düşünüyorum.
    şu kablodan 2 adethttp://www.kliksa.com/urun/monster-129834-hoparlor-kablosu-jhiu-10m/901806565 almayı düşünüyorum .

bir de digitürk kutuyla verilen hdmı kablo kullanıyorum 2 adet 1.4 hdmı kablo da alacağım da ne alsam karar veremedim.

• Arkadaşlar denon x2000 ile laptoptaki Flac dosyaları Windows Media Player Media Server üzerinden dinlemek istiyorum.

Laptop ile Avr ' yi Lan'dan birbirine tanıttım. Laptopta şu an Windows media player da flac olarak çalabiliyorum sesi laptop hoparlöründen vererek . Ancak doğrudan media server üzerinden Avr ile çalamıyorum. Flac dosyaları Avr görüyor ancak son aşamada play yapıp çalmak kaldığında hiç tepki vermiyor , sanki dosyaları görmüyormuşcasına .

Avr Media server üzerinden mp3 bir dosyayı çalıyor ancak flac çalmıyor. Ne yapmam gerekiyor ?
     DENON AV RECEIVERS DENON AV RECEIVERS DENON AV RECEIVERS

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sportivo

Evet , kurcaladıkça Airplay'den Spotify 'dan ses verebildim,yalnız biraz saklamışlar bulamasınlar diye sanırım, müthiş birşey şu Spotify , resmen ağzımın suyu aktı :)

Kolay gelsin denon x2000 kullanıcısıyım, airplay dan spotfy ı avr ye iletmek için hangi adımları takip ettiğinizi yazmanız mümkün mü ? Ben androıd tel kullanıyorum dlna dan aktarım yapmam gerekiyor bununla ilgili bilginiz varmı acaba ?
  • Arkadaşlar denon x2000 anfiye android telefonumdan nasıl spotfy veya kayıtlı mp3 leri aktarabilirim dlna üzerinden...? Anfi ethernet kablosu ile modeme bağlı internet radyosunu aktif kullanabilmekteyim...
  • meteor0636 kullanıcısına yanıt
    Hocam ,önce AVR'yi modeminize bağlayacaksınız (LAN kablosu ile). Telefonunuz zaten wireless için bağlıdır. Ardından Spotify'da herhangi bir şarkı açın Şarkıya tıklayın, en sağ altta hoparlör gibi bir sekme göreceksiniz , ona tıklayın connect yazan bir menü göreceksiniz, altta ok var, oka tıklayın zaten Denon AVR X2000 yazdığını göreceksiniz , onu seçip connect diyin işlem tamam.
  • Bahsettiğim hoparlör gibi sekme resimdeki sağ alt köşedeki sembol
     DENON AV RECEIVERS

• Sportivo S kullanıcısına yanıt
    Hocam sağolasın şuan nöbetteyim yarın eve geçince hemen deneyeyim...baya uğraştım da bulamamıştım nerdeyse premium alıcaktım spotfy dinlemek için ama senin taktiği deneyeyim daha iyi oldu :))

@Sportivo
    Bahsettiğiniz hoparlör işaretine tıkladığımda gelen connect özelliğinin premium için oldugunu belirten bir uyarı alıyorum malesef...

@Sportivo

DENON AV RECEIVERS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteor0636 -- 5 Eylül 2014; 4:00:46 >
    Yüklediğiniz resim görünmüyor ancak eğer oka tıkladıktan sonra Avr yi görüyorsanız premiuma gerek yok , yalnız Avr ile telefon wifi ile mi bağlı ? Bir de Avr lan kablosu ile bağlı olması lazım modeme . Son olarak telefondan kendi spotify hesabına login oldunuz mu, Premium üyelik şart değil , normal account ile login olun ve yukarıdakileri yapın bir problem çıkmaması lazım . Bir de Avr yi seçin ve connecte tıklamadan sadece bekleyin .

• Bir de telefonunuza denon remote control uygulamasını yüklediniz mi , Apple store veya android ikisinde de var

• Hocam şu iki görüntüyü yakalamanız lazım hoparlör işaretinden sonra. Sizin Avr de AirPlay özelliği var mı ?
     DENON AV RECEIVERS DENON AV RECEIVERS

Hocam cevaplar için teşekkür ederim...kullandıgım avr denon x2000 airplay ve dlna mevcut...avr modeme ethernet kablosu ile bağlı zaten internet radyoyuda sorunsuz dinleyebiliyorum...spotfy ücretsiz versiyon kullanıcı girişimi yapıyorum...kullandıgım telefon gm elite ve dlna mevcut telefonda...siz büyük ihtimalle ıphone kullandıgınız için airplay otomatik görüyor ve bende dlna kullanarak bağlanmam lazım gibime geliyor...kullanma klavuzunda dlna bağlantısı nasıl yapılır bulamadım....sizhiç android bi telefonla denedinizmi yaptıgınız işlemi acaba ?

edit: remote control yüklü telefonumda,bu programdan tüm controllleri yapabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteor0636 -- 7 Eylül 2014; 10:41:04 >
    evet ben airplayden bağlanıyorum, sizin dlna bağlamanız lazım bu durumda, hiç android kullanmadım, nette ingilizce biraz araştırma yaparsanız bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum.
    Aslında nettede araştırdım ama denk gelemedim heralde zaten baktım olmuyo bugun premium versiyona geçtim sadece bu olay için değil ses kalitesinde de tatminkar bi artış oldu....müzik dinlerken spotfy evde işte çok sık kullanıyorum zaten bari kaliteli dinleyeyim diye geçtim şimdi avr den dahili de dinleyebiliyorum...Yardımların için teşekkür ederim...bide denon avr ler hakkında daha kapsamlı bi konu olsaydı keşke teknik bilgiler bakımından çok iyi olurdu , sonuçta çok kullanıcısı olan pazarda belli bi yer sahibi marka denon...

@Sportivo
  • Arkadaşlar , X2000 kullanıp laptoptan DTS-HD çözdürebilen var mı aramızda (DTS 'den bahsetmiyorum, DTS-HD veya DTS-HD MA olacak ekranda)
  • Kullandığınız laptopun hdmi çıkışı bu ses formatlarını destekliyor mu? Destekliyirsa laptopun hdmi ses ayarlarını kontrol edin.
    Bahsettiğiniz durum amfiden değil laptopdan kaynaklanmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRODJ -- 20 Eylül 2014; 23:20:49 >
  • PRODJ kullanıcısına yanıt
    Sistem şöyle

Laptop 2009 model bir Samsung
    Denon X2000 AVR
    Ekran kartı onboard ATI Mobility Radeon HD 4650
    Ses kartı onboard Realtek HD Audio
    Windows MP HC kullanıyorum
    ffdshow audio decoder
    X2000

Bu sistem ile laptop ile DTS çözebiliyorum fakat DTS-HD çözemedim şu ana kadar.
    Radeon 4xx serisi HD ses formatlarını aktaramaz bunun için radeon hd 5xx ve üzeri seri bir ekran kartı kullanmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4EC26FADF -- 21 Eylül 2014; 11:49:01 >
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.