Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eğer hala satın almadıysanız size önerim (sisteminizdeki kabin ve kablolamaya önemli) x2000i alıp artık sadece ufak ufak kablo iyileştirme, gerek olursa ya da zevkine kabinlerde değişiklik yapmak gibi adımlarla uzun yıllar x2000 in ile müzik keyfini alırsınız. ama x1000 de güzel cihaz ve hifi'da orta seviyede tatminkar, 2000 biraz daha yüksekte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: panama

Arkadaşlar selamlar ,acaba aranızda x1000 kullanıp, update yapan mevcut mu ? Update ile hangi özellikler geliyor

Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denon AVR 1713 ,Epson TW 550 ve JBL SCS 140 hoparlörlerden oluşan sisteme sahibim.Müzik dinlemek maç ve film izlemek için kullanıyorum.Fakat AVR yabancısı olduğum için ayarlarını iyi yapamadığımı ve gerçek surround sesi alamadığımı düşünüyorum.Kullanan birisi varsa aranızdan ayarları(croosover,dialogue level,subwoofer level gibi) nasıl yaptığını öğrenebilir miyim?Hatta Sakaryada oturan biriyse berber evde yapabiliriz daha sağlıklı olur.
  • väliaikaista V kullanıcısına yanıt
    Yazının tarihinden midir nedir (2008) biraz önyargılı olmuş. Ciddi bir okuyucu kitlesine sahip chip.com.tr'nin bu yazıları kaleme alırken biraz araştırmasını beklerdim. Bu tür ses ve görüntü sektöründe uzmanlaşmış markaların özellikle Hi-Fİ alanında fiyatları uçuk düzeylerde. Gerçi bütün bunları siz benden daha iyi biliyorsunuzdur.
    İyi bir markanın speaker kablolarının fiyatları 5.000 Tl nin üzerinde. Bir örnek;

http://www.futureshop.co.uk/audioquest-comet-speaker-cable-pair-factory-terminated-p-5942.html?osCsid=mbha8iu3ltd9liv1vp30aol5l5

• pahalı oması ucuz olması ayrı bir mevzu ama chip gibi bir sitenin denon isimli bir şirket diye söze başlaması nedir ya.sanki tahtakalede merdiven altı imalat yapan taklitçiler gibi bahsetmiş.
  • arkadaş chip de yazıyor ama firmayı tanımıyor,bu da ayrı bir yetenek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanbjk43

Denon AVR 1713 ,Epson TW 550 ve JBL SCS 140 hoparlörlerden oluşan sisteme sahibim.Müzik dinlemek maç ve film izlemek için kullanıyorum.Fakat AVR yabancısı olduğum için ayarlarını iyi yapamadığımı ve gerçek surround sesi alamadığımı düşünüyorum.Kullanan birisi varsa aranızdan ayarları(croosover,dialogue level,subwoofer level gibi) nasıl yaptığını öğrenebilir miyim?Hatta Sakaryada oturan biriyse berber evde yapabiliriz daha sağlıklı olur.

hiç mi bunu kullanan yok?
  • Herkese Selamlar, yıllar önce aldığım Denon 1803 ümü hala severek kullanıyorum, bazen sinema için olsada çoğunlukla müzik dinlemek için kullanıyorum, yayında JBL LX bookshelf, center ve subwoofer sistemi var.
    Çok güçlü ve güzel ses veriyor sistem.
    Yeni cihazlar ile müzik kalitesi olarak arasında ne gibi farklar mevcut merak ediyorum, bilgisi olan varsa memnun olurum

• bir sorum olacaktı. aslında bunu ana sayfada konu açmıştım ama kimse birşey yazmamış. burdan belki sonuç alabilirm. pioneer vsx-921 k almayı düşünüyordum. sonra denon x1000 gördüm. Sorum şu neden denon x1000 seçmeliyim pioneer 921 k ya göre. yardımcı olursanız sevinirim
  • arkadaşlar denon 1312 nasıldır bilen kullanan var mı acaba ?1311 ile ilgili yorumlar mevcut ama 1312 ile ilgili pek bişey bulamadım .
  • Az önce şu setin siparişini verdim, yanında 30 metre de kablo , pazartesi gelecek, hayırlısıyla bakalım giriş yaptık , avr pioneer düşünüyordum ama bütçeye göre multizone olarak şu an buna yetebiliyorum.

AVR ile ilgili önerileri olan varsa alabilirim, önümüzdeki hafta foto ve yorumlar eklemeye çalışırım fırsat buldukça kurcalamaktan.

DENON AVR-X2000
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 1002 KULE HOP.
    MAGNAT MONİTOR SUPREME CENTER 252
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 102
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Avr'nin Hdmi girişleri 4 adet ve her birinden ses ve görüntü alabilirsin.

Ayarları input setup'dan input assign seçeneğinden yapabilirsin. Tv/sat diye bir seçenek göremedim ben, Tv /cbl demek istiyorsan kesinlikle ses ve görüntü alırsın.

Digiturk receiverini direk Tv'nin hdmi girişine bağladığında görüntü daha net olabilir, bunun en önemli sebeplerinden birisi, tv'ye direk bağladığında sinyal daha kısa yoldan gittiği için kayıp daha az olur, ikincisi iki kalitesiz kablo yerine bir kalitesiz kablo kullanıyorsun (kablo konusundaki sorunun cevabı), üçüncüsü muhtemelen upscaling özelliği olmayan giriş seviye avr'ye sahipsin.

Günümüzde en gelişkin bağlantı şekli Hdmi bağlantı şeklidir. Bu bağlantı yerine optik bağlantı şeklini seçersen yüksek çözünürlüklü hd sesleri alamazsın. Bunlar benim için önemli değil diyorsan optik olabilir.

Tv'nin ses ayarlarının ses sinyalini receiverden aldığınız sürece Avr'ye etkisi yoktur. Digiturk'te yanılmıyorsam sadece optik veya Hdmi çıkış seçeneği ile ilgili bir ayar var.
    Sub konusuna gelirsek crossover ayarı hopörlerinizin kapasitesi ile ilgili, Hoparlörleriniz küçük ise crossover ayarını yükseltin, büyük ise düşürün. Canton, 5,1 hoparlör seti olduğuna göre üreticinin tavsiye ettiği ayarda durması gerekir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Merhaba,
    Avr'nin Hdmi girişleri 4 adet ve her birinden ses ve görüntü alabilirsin.

Ayarları input setup'dan input assign seçeneğinden yapabilirsin. Tv/sat diye bir seçenek göremedim ben, Tv /cbl demek istiyorsan kesinlikle ses ve görüntü alırsın.

Digiturk receiverini direk Tv'nin hdmi girişine bağladığında görüntü daha net olabilir, bunun en önemli sebeplerinden birisi, tv'ye direk bağladığında sinyal daha kısa yoldan gittiği için kayıp daha az olur, ikincisi iki kalitesiz kablo yerine bir kalitesiz kablo kullanıyorsun (kablo konusundaki sorunun cevabı), üçüncüsü muhtemelen upscaling özelliği olmayan giriş seviye avr'ye sahipsin.

Günümüzde en gelişkin bağlantı şekli Hdmi bağlantı şeklidir. Bu bağlantı yerine optik bağlantı şeklini seçersen yüksek çözünürlüklü hd sesleri alamazsın. Bunlar benim için önemli değil diyorsan optik olabilir.

Tv'nin ses ayarlarının ses sinyalini receiverden aldığınız sürece Avr'ye etkisi yoktur. Digiturk'te yanılmıyorsam sadece optik veya Hdmi çıkış seçeneği ile ilgili bir ayar var.
    Sub konusuna gelirsek crossover ayarı hopörlerinizin kapasitesi ile ilgili, Hoparlörleriniz küçük ise crossover ayarını yükseltin, büyük ise düşürün. Canton, 5,1 hoparlör seti olduğuna göre üreticinin tavsiye ettiği ayarda durması gerekir diye düşünüyorum.

hocam blu ray bağlantısı için evet haklısınız yüksek çözünürlüklü sesleri bugün sadece hdmı ile alabiliriz. ama digitürk için de durum böyle mi?digitürk veya dsmart felan bu yeni yüksek çözünürlükte yayın yapmıyor ki .uydu receiver i optik ile bağlasak veya hdmı ile avr yi devreden çıkarıp direk bağlasak bu durumda pek bir kaybımız olmayacak yanılıyor muyum?
    blue ray player ve oyun konsolu için sıkıntı yok o zaten hdmı ile avr ye avr nin hdmı out undan da tv ye bağlı kalacak

uydu receiver i avr den değil de direk hdmı dan bağlayıp sesi de uydu receiver in optik çıkışından avr ye optik bağladığımızda yine dijital sesleri alacağız.sadece digitürk açısından değerlendirirsek ses kalitesi bakımından hdmı veya optik farkeder mi?

bu arada digi den gelen hdmı yı avr ye değil direk tv ye bağlayınca
    1-digitürk ve bilimum uydu receiverlerin avr nin hdmı portlarını bozma riski ortadan kalkmış oluyor
    2-avr yi kapatınca direk görüntünün de gitmesi sorunu da ortadan kalkıyor.

• quatrros kullanıcısına yanıt
    Ben ba?lanty ?ekillerini genel olarak irdeledim. Sadece digiturk ba?lanty üzerinden dü?ünüyorsanyz tabi ki farklylyk olmaz. Digiturk'te bazy kanallar Dolby Digital yayyn yapyyormu? gibi gözükmesine ra?men gerçekte 5 kanal stereo sinyal gönderiyor.
    Receiver Tv ba?lantysynyn giri? seviye Avr kullanylyyorsa direk yapylabilece?inden bahsetmi?tim zaten.
    Di?er bahsetti?iniz konular ise sizin seçiminiz ama portlar öyle kolay bozulmaz merak etmeyin ayryca tv'nin hdmi giri?inin bozulma riskide var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek07 -- 12 Ağustos 2014; 16:01:01 >
  • Evet ben de bun yeni farkettim.çünkü onun dolby olduğuna ben de inanmiuorum.resmen stereo sesi dolby digital diye 5 kanala yayip millete kakaliyorlar.diginin bütün film kanallarında AVR yi pl cinema veya DTS neo 6 cinema modlarinda kullanıyorum.bu şekilde gerçek 5.1 gibi olmuyor ama yine de surraundlar arada bir calisiyor.AVR nin sanal 5.1 i diginin dolby digital inden daha iyi film keyfi veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar , X2000'i kurdum , LAN'dan modeme bağladım, birkaç sorum var,

1. Spotify'a bağlanmak için Spotify Premium account istiyor. Premium account almadan aleti Spotify'a bağlamanın yolu var mıdır?

2. Eğer bu mümkün değil ise, IPhone'da Spotify normal accountla kullanıyorum. Iphone'da Spotify'dan parça çalarken Airplay ile AVR'den sesi almak mümkün mü? (Bu arada Apple TV'm yok)

3. Last.Fm ' bağlanmaya çalışıyorum ancak bana "The Service is currently available in limited countries" (Servis sınırlı ülkelerde mevcuttur) diyip Last.FM kullandırmıyor, bildiğiniz bir çözümü var mıdır?

4. AVR'nin Ecolayzer'ı var mı, kendi kumandasından birşey bulamıyorum.

5. Bazı internetten bazı Flac dosyalar indirdim, aşağıda ses özelliklerini gösteriyorum, bu FLAC dosyayı laptopumdan GOM Player ile çalıp laptopu HDMI ile AVR'ye bağlayıp sesi frontlardan aldım , fakat nedense ses kalitesi beni aman aman çok etkilemedi. Belki FLAC'den beklentiyi yüksek tuttuğumdan umduğumu bulamamış da olabilirim. Bu kurulumda veya aşağıdaki FLAC müzik dosyasında bir eksiklik var mıdır?

Play Time : 04:54
    Average Bit Rate : 997 Kbps
    File Size : 36,684,271 Bytes
    Channels : 2
    Sample Rate : 44100 Hz
    Bits per Sample : 16
    Minimum Block Size : 4096
    Maximum Block Size : 4096
    Samples : 12969516
    Compression Ratio : 70.6%
    Production Info : reference libFLAC 1.2.1 20070917

• Hocam selamlar bazılarına cevap vereyim
    Spotify ı avr menüsü üzerinden kullanmak için prem istiyor
    Ben normal account ile AirPlay üzerinden kullanıyorum ses kalitesinden çok memnunum
    Last fm kulkanmıyorum o yüzden sorunun cevabını bilemiyorum
    Avr nin eco. Var bunu ayarlardan yapabiliyorsun ,ama bunun için audysee ile kurulum yapman lazım diye biliyorum ben kullanmadığım için pek kurcalamadım
    Son soruyu da ne yazık ki bilemiyorum :)

• panama P kullanıcısına yanıt
    Evet , kurcaladıkça Airplay'den Spotify 'dan ses verebildim,yalnız biraz saklamışlar bulamasınlar diye sanırım, müthiş birşey şu Spotify , resmen ağzımın suyu aktı :)
  • EVet hocam premium yaparsan reklamsız daha güzel oluyor. İpad'te karnaval'da fena değil arada spotify tekrarlıyor kendini
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.