Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alacağın sistemin 1.3 olması bir dezavantaj oluşturmayacaktır.
  • Denon 1909, whathifi.com testinde 5 yıldız almıştı. Nasıl bir değerlendirme ve test ise 4 yıldıza düşürmüşler. Sebebi ise Sony 2400ES ve Yamaha 863' e göre biraz geride kalmasıymış. Bu test kuruluşları neye göre test ediyorlar aletleri, anlamak mümkün değil
    2 gün sonra yeni ürünler çıkınca da yamaha ve sony'nin yıldızlarını da geri alacaklar mı bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Denon 1909, whathifi.com testinde 5 yıldız almıştı. Nasıl bir değerlendirme ve test ise 4 yıldıza düşürmüşler. Sebebi ise Sony 2400ES ve Yamaha 863' e göre biraz geride kalmasıymış. Bu test kuruluşları neye göre test ediyorlar aletleri, anlamak mümkün değil
    2 gün sonra yeni ürünler çıkınca da yamaha ve sony'nin yıldızlarını da geri alacaklar mı bakalım

Onkyo 906 da ilk once 5 yildiz aldi sonra 4 yildiza dusurduler. Fiyat/Performans i kistas aliyorlar bence...

• bence testlerde fiyatın büyük etkisi oluyor. testleri nasıl yaptığın anlatmıştı dergi. alabilirseniz 1909 en iyisi diyor zaten. diğerlerini de o rakamlara çıkamayanlar için değerlendiriyor bence. bu arada mediamarkt.tan hoparlör seti aldım.üstadlar ne düşünür bilmiyorum. o ayardaki hop.leri test ettim gerçekten fark attı diyebilirim. ankara optimuma gidenler görmüştür belki. mordaunt short avant.

burdan
    http://www.mordauntshort.com/summary.php?PID=50&Title=Avant+905i

quote:

Denon 1909, whathifi.com testinde 5 yıldız almıştı. Nasıl bir değerlendirme ve test ise 4 yıldıza düşürmüşler. Sebebi ise Sony 2400ES ve Yamaha 863' e göre biraz geride kalmasıymış. Bu test kuruluşları neye göre test ediyorlar aletleri, anlamak mümkün değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KGEYGS -- 23 Şubat 2009; 19:22:55 >

• Ben mezzo sanmıştım aldığın modeli, avantmış.
    Hayırlı olsun.
    AVR ne aldın/alıyorsun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KGEYGS

bence testlerde fiyatın büyük etkisi oluyor. testleri nasıl yaptığın anlatmıştı dergi. alabilirseniz 1909 en iyisi diyor zaten. diğerlerini de o rakamlara çıkamayanlar için değerlendiriyor bence. bu arada mediamarkt.tan hoparlör seti aldım.üstadlar ne düşünür bilmiyorum. o ayardaki hop.leri test ettim gerçekten fark attı diyebilirim. ankara optimuma gidenler görmüştür belki. mordaunt short avant.

burdan
    http://www.mordauntshort.com/summary.php?PID=50&Title=Avant+905i

quote:

Doğru bilgilendirelim. Alabilirseniz Yamaha modelleri en iyisi diyor whathifi. Whathifi da genellikle bir ürünün lansmanında, üründe büyük bir aksilik yoksa, rakipleri çok kuvvetli değilse 4-5 yıldız veriyor zaman içinde notta değişiklik yapıyorlar. Ama 4 yıldızlı bir ürün kötü anlamına gelmiyor. Denon 1909 iyi bir amfi, ancak dergilerdeki f/p kriteri Yamaha ları öne çıkarıyor.

• Denon 1909 ile Yamaha 863'ü karşılaştırıyor whathifi ve yamaha 863 daha iyi diyor. Artık ne kadar aynı kulvarda olduğu tartışılır.
    Tabi burada yamahaymış denonmuş tartışmasına girmeyiz inşallah
    İkisininde +ları -leri mevcut
  • evet avantmış.bende mezzo sanıp çok sevinmiştim fiyatları karşılaştırınca. avr denon 1909 için pazarlığımı yaptım. komple sistem 2,000 tl ye mal oluyor. mediamarkta bu hop.settinden birtane kaldı. denemek,almak ,isteyen varsa acele etsin. fiyatı komple 650 tl.ye geliyor. ses konusunda tecrübem yok, ama bu set çok etkiledi beni.
    quote:

Ben mezzo sanmıştım aldığın modeli, avantmış.
    Hayırlı olsun.
    AVR ne aldın/alıyorsun?
  • Ben what hifi review'larini cok sevmiyorum, cok yuzeyel gibi geliyor, genelde bir sayfa ve yoruma dayali, (flagship kategoride Yamaha Z11 yerine Denon AVC-A1HD'yi yilin urunu secmesi ile alakasi yok ), bence hifinews review'lari daha detayli, en azindan 3-4 sayfa teknik analizleri ile beraber yayinliyorlar, gerci ben o grafikleri hic anlamiyorum ama sonucta bu testlerde bana gore daha az marketing etkisi daha cok akademik inceleme var. (zaten Z11 burada yilin AVR'i secilmis )

Saygilarimla
  • Aldığın avant setinde hangi ürünler var?
    1909 güzel avr, seni üzmeyeceğine eminim, beni üzmedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: asukrumercan

Ben what hifi review'larini cok sevmiyorum, cok yuzeyel gibi geliyor, genelde bir sayfa ve yoruma dayali, (flagship kategoride Yamaha Z11 yerine Denon AVC-A1HD'yi yilin urunu secmesi ile alakasi yok ), bence hifinews review'lari daha detayli, en azindan 3-4 sayfa teknik analizleri ile beraber yayinliyorlar, gerci ben o grafikleri hic anlamiyorum ama sonucta bu testlerde bana gore daha az marketing etkisi daha cok akademik inceleme var. (zaten Z11 burada yilin AVR'i secilmis )

Saygilarimla

Tarafsız yorum için teşekkürler hocam
    Ben de whathifi reviewlerini tutmadım açıkçası.
    Bir ürünü değerlendirirken "bu yeni ürün, 5 yıldız verelim de bizim testlerin reklamı yapılsın" mantığı güdülmemeli.
    Eğer bir avr sesi mükemmel vermiyorsa 5 yıldız verememelisin. 5 yıldız verdiysen 4 yıldıza düşürememelisin.
    Çok saçma bir durum.

• eğer bahsettiğin buysa ;

Avant 309i Subwoofer
    2 ön 2 arka Avant 902i
    birde Avant 905i centre speaker
    ahşap

quote:

Aldığın avant setinde hangi ürünler var?
    1909 güzel avr, seni üzmeyeceğine eminim, beni üzmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KGEYGS -- 24 Şubat 2009; 10:35:22 >
  • quote:

Denon 1909 ile Yamaha 863'ü karşılaştırıyor whathifi ve yamaha 863 daha iyi diyor. Artık ne kadar aynı kulvarda olduğu tartışılır.
    Tabi burada yamahaymış denonmuş tartışmasına girmeyiz inşallah
    İkisininde +ları -leri mevcut

Amacım böyle bir tartışmaya girmek değildi. Tesadüfen dün akşam ilgili Whathifi sayısını okudum. Buradada derginin görüşü hakkında yanlış bir bilgilendirme görünce doğrusunu yazayım dedim o kadar. Herkesin amfisi kendine en güzeli....

• quote:

Orjinalden alıntı: altanpsx
    Amacım böyle bir tartışmaya girmek değildi. Tesadüfen dün akşam ilgili Whathifi sayısını okudum. Buradada derginin görüşü hakkında yanlış bir bilgilendirme görünce doğrusunu yazayım dedim o kadar. Herkesin amfisi kendine en güzeli....

Estağfurullah hocam

@KGEYGS:
    Hocam önlere daha büyük birşey alsaydın keşke, center oldukça aktif olacak gibi bu arada

• çok isterdim ama yerim müsait değil. buna rağmen hanımla kavgalıyız bile ama testlerde dinlediğim ses gayet orantılıydı. müzik performansı pamuk gibiydi hiç yormadı beni. bluray filmde çok tok doyurucu bir ses verdi. ardından dinlediğim jamolar oyuncak gibi geldi (jamo düşünüyordum vazgeçtim) cidden kendim aldığım için değil, aradaki ses farkına inanamıyorum. daha kurdurmadım sistemi.krulunca izlenimlerimi paylaşacağım.
  • ah şu hanımlar
  • avr DENON.a sub ve hop.leri nasıl bağlıycam. yeni teknoloji normallerinden biraz farklı.

DENON AV RECEIVERS
  • Resmini koyduğun aktif sub sanırım.
    Denonun arkasındaki mono sub çıkışını sub'ın arkasındaki line in'e bağlayacaksın.
    İster çoklayıcı kullanıp denonun çıkışını çoğullayıp hem sola hem sağa gir istersen sadece birine gir.
    Ses seviyesi değişebilir ama zaten sub çıkışın mono olduğundan içerik değişmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrolsuz_guc -- 25 Şubat 2009; 9:59:56 >
  • bu arada benim aldığım sistem carnivalmiş.yanlış bilgilendirme için özür dilerim
  • Şu hoparlörlerinin fotolarını bi alsak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.