Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.704
Cevap
88
Favori
395.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cephe aldığım falan yok ki o dediğin ortalamayı yapan adamların ikisi de iyi yere gider o konuda kafan rahat olsun :D

Ben iyi kötü sektörün içindeyim beraber çalıştığım zabitlere bakarak da senle bu konuda münakaşaya girecek değilim. Sadece iyi üniversite kötü üniversite anlayışının yanlış olduğunu. Düşük puanlı üniversitelerde kendini geliştirenlerin iyi yerlere gidebileceğini nitekim de gittiğini gören biri olarak konuşuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okulda eğitim iyi olsa da iş kişide bitiyor, üniversite puanı çokta belirleyici değil.

Kendimden örnek vermem gerekirse Anadolu Lisesinden mezun oldum, bizim zamanımızda ilkokul 5'te girilirdi lise sona kadar aynı okulda 7 sene okunurdu (1 sene hazırlık+ 3 sene ortaokul+ 3 sene lise) . Tam mezun olacağımız sene ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı diye birşey geldi, okul birincisi ile okul sonuncusu arasında uçurum olmadığından düz liselerdeki gibi ortalamaya göre gelen artı puanımız fazla yoktu. Normal liseden mezun normal ortalamalı öğrenci 37-38 puan aöbp alırken biz 30-31 arası ancak alabildik. Tabi bu 6-7 puan istediğimiz okuldaki bölüme yetmedi, itü istiyordum olmadı 2,5 puanla, deu 1 puanla kaçtı. Ktü'ye rahatlıkla gidebiliyordum ama özel üniversitede imkanlar daha fazla olacağını düşündüğümden Yakın Doğu'ya %100 burslu gittim. Okul bize her türlü imkanı sağladı, İtü'den stajyer alınmazken biz tüm devre Zodiac'ta staj yaptık. Şu anda mesleğimde gelinebilecek en iyi yerlerden birinde olduğumu düşünüyorum. Norveçli bir şirkette gemi operasyon müdürü olarak çalışmaktayım 1,5 senedir.

Sonuç olarak okul ismindense ve onun gölgesinde çalışmaktansa kendini göstermek daha öncelikli hedefiniz olmalı

• coaxem kullanıcısına yanıt
    Ben de onu söylüyorum zaten abi iş öğrencinin kendisinde biter ben ilk stajımı iyi bir şirkette yaptım mesela dönemimdeki her üniversiteden çoğu kişiye göre (torpillileri saymıyorum). Bu olayın okulla bi alakası yok puanı en düşük okullardan birindeyim hatta ama şirketim gayet iyi. :)

• 1 sene hazırlık +4 5 sene sonra deu duim den mezun olucam inş.
    Sorularımızı sabırla yanıtlayan abime,hocama teşekkürler
    @coaxem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maldan adam -- 30 Ağustos 2015; 1:26:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzemir

Ben de onu söylüyorum zaten abi iş öğrencinin kendisinde biter ben ilk stajımı iyi bir şirkette yaptım mesela dönemimdeki her üniversiteden çoğu kişiye göre (torpillileri saymıyorum). Bu olayın okulla bi alakası yok puanı en düşük okullardan birindeyim hatta ama şirketim gayet iyi. :)

Hocam tebrik ederim.Peki nasıl basardiniz?

• coaxem kullanıcısına yanıt
    Merhaba birçok forumdan,siteden araştırma yaptım ama sonucunda kafam karmakarışık oldu. Bi kişinin doğru dediğine diğeri yanlış demiş.En doğrusu işi yapana sormak dedim müsaitseniz eğer soruyorum :)

19 yaşındayım. Lise de Web Tasarımı bitirdim,şuanda da Üniversite de Bilgisayar Programcılığının 2. yani son senesindeyim. Sene sonunda bölüm değiştirip Uzakyol Gemi Kaptanı olmak istiyorum bunun içinde Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği bölümünden 4 senelik mezun olmam gerekiyor galiba. Aklıma bi kaç şey takılıyor onu sormak istiyorum.Öncelikle
    1- Vücudumda dövmenin olması herhangi bir problem çıkartır mı?
    2- Kaptanlıkla alakalı iş bulma bakımından olumsuz yorum yapanlar oluyor.Piyasada bu bölüm mezununun çok olup maaşların aşağıya çekildiği ve iş bulmakta sıkıntı olduğu hakkında bu doğru mu?(Sizin yazılarınızın çoğunu okumaya çalıştım böyle bir şeyden bahsetmemişsiniz ama ben yine de emin olmak istedim)
    3- Hangi üniversiteden mezun oldunuz? Bazı üniversitede bu bölümün kışla gibi olduğu hakkında yorum yapanlar var ne kadar doğru bilmiyorum ama internetten okuduğum kadarıyla bölümü yeni kazanıp girenleri üst sınıfların ezdiklerini,süründürdüklerini okudum.
    4- İngilizce şuanlık akıcı değil gramer ve kelime eksiğim var fakat sene sonuna kadar ilerletmeyi düşünüyorum. Ama eğer ilerletemezsem de yurt dışı iş için sıkıntı yaratır mı acaba yoksa zaman veriyorlar mı geliştirmem için.
    Son olarak bu iş hakkında sizin eklemek istediğiniz bir şeyler vardır mutlaka. Bilmem gerekenleri kısa da olsa yazarsanız hem benim hem merak eden diğer arkadaşlar açısından çok iyi ve bilgilendirici olur.
    Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin
    @coaxem

• MacLarens M kullanıcısına yanıt
    Merhaba sorduğun soruların hemen hemen hepsine diğer sayfalarda yer verdim. Okulum bir iki mesaj üstte mevcut.

Diğer benzer sorulara verdiğim cevaplara ulaşmak için
    http://www.denizcisorucevap.com

• maldan adam kullanıcısına yanıt
    Arkadaş hazırlık muafiyeti sınavını tam puanla geçti :D ilgisi olabilir muhtemelen :D
    Ayrıca şahsım adına konuşacak olursak ben de türkiyenin sadece torpille alan bir şirketinde staja çıktım bu yaz, şu çok övdüğünüz okuldan stajyer de vardı. Yaptığımız iş o kadar da nitelik gerektiren zeki insanların yaptığı bir iş değil, sadece biraz sorumluluk ve iş bilinci gerektiriyor. Ben çok rahat staj yaparken yanımdaki stajyer için eziyet oldu. Kendisi vardiyalara geç çıkar, iş beğenmez ve ukalaydı. Neredeyse okulu bitecek, geminin borda fenerlerinin renklerini bilmiyordu. Hedeflerinizi gemilerle küçültmeyin, duim diploması alıyorsunuz, boru değil. Ehliyet sadece diplomanın yanında verilen kampanya gibi birşey. Eğer ingilizce seviyenizi çok yüksek tutabilirseniz, iş bilinciniz ve yırtıklığınız da varsa büyük türk şirketlerinin departmanlarında çalışabilir, Maersk, Cma cgm, MSC gibi şirketlerin gemilerinde zabitlik yapabilirsiniz. Hatta bizim okuldan mezun bir abimiz karayiplerde liman başkanlığı yapıyor şu an.

• Denizcilikte 1 dersten kalırsan sınıfı geçebiliomusun bide 1 dersten kalsan bile staj yapılamaz diye duydum doğrumu

• Öncelikle kazanan herkesin denizleri sakin, rüzgârı kolayına olsun. Benim de bir sorum olacak okullar hakkında. İTÜ'nün KKTC Yerleşkesi hakkındaki duyumlarınız nelerdir, işsiz kalır mıyım oradan mezun olsam, bir de orada da kariyer Günleri oluyor mu staj vs. için? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: First Mate

Arkadaş hazırlık muafiyeti sınavını tam puanla geçti :D ilgisi olabilir muhtemelen :D
    Ayrıca şahsım adına konuşacak olursak ben de türkiyenin sadece torpille alan bir şirketinde staja çıktım bu yaz, şu çok övdüğünüz okuldan stajyer de vardı. Yaptığımız iş o kadar da nitelik gerektiren zeki insanların yaptığı bir iş değil, sadece biraz sorumluluk ve iş bilinci gerektiriyor. Ben çok rahat staj yaparken yanımdaki stajyer için eziyet oldu. Kendisi vardiyalara geç çıkar, iş beğenmez ve ukalaydı. Neredeyse okulu bitecek, geminin borda fenerlerinin renklerini bilmiyordu. Hedeflerinizi gemilerle küçültmeyin, duim diploması alıyorsunuz, boru değil. Ehliyet sadece diplomanın yanında verilen kampanya gibi birşey. Eğer ingilizce seviyenizi çok yüksek tutabilirseniz, iş bilinciniz ve yırtıklığınız da varsa büyük türk şirketlerinin departmanlarında çalışabilir, Maersk, Cma cgm, MSC gibi şirketlerin gemilerinde zabitlik yapabilirsiniz. Hatta bizim okuldan mezun bir abimiz karayiplerde liman başkanlığı yapıyor şu an.

Hocam torpille mi girdiniz

• maldan adam kullanıcısına yanıt
    Adam o kadar şey yazmış torpile mi takıldın orda :D

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzemir

Adam o kadar şey yazmış torpile mi takıldın orda :D

• Konu diriliş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: maldan adam

quote:

tanıdığın tanıdığı . Torpil tabi :D torpilsiz staj zor bulursun :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maldan adam

quote:

tanıdığın tanıdığı . Torpil tabi :D torpilsiz staj zor bulursun :D

Benim denizcilikte hiç yok ya
    Bi tanıdık yaratmak lazım ozaman he

• İTÜ de iken bile mi staj bulmak zor?
    Yüksek dwt(150.000+)lik tankerde staj yapmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Captain Philips -- 18 Eylül 2015; 20:53:33 >
  • Captain Philips C kullanıcısına yanıt
    Yaparsın

Düzenleme: yaparsın tabi dalga geçmiyorum ama uzun stajını kısa stajda çok zor aşırı büyük bi torpil gerek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kebab Defender -- 22 Eylül 2015; 12:12:11 >
  • O ne demek oluyor ki simdi kisa stajda cok buyuk torpil gerekiyosa torpili olmayan ne yapacak? Sinifta mi kalacak

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    Sınıfta kalmıyor ancak diploma alabilmesi için gerekli olan 12 ayı tamamlayamadığı için diploma alması gecikiyor.

Benim de kısa stajlarım azdı, 4. sınıf sonunda haziran -kasım arası stajın kalan aylarını tamamlayarak diploma aldım. Bu durumda olan çok öğrenci var. Şimdi yapılmak istenen okulun eğitim gemisinde geçirilen staj süresinin 30 gününün 45 gün olarak kabul edilmesi gündeme geldi

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.