Şimdi Ara

Denge ve Güç Bileklikleri Yalanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
11.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar, internette bir takım powerbalance ve efx firmalarına ait hiçbir bilimsel kanıtı olmayan fizik dışı denge videoları görülmekte ve türk halkımız da bunlara inanarak 60 ila 80 lira arası paralar saçmasından sonra bu silikon bilekliklerin etkisinin tamamen plasebo olduğunu anlatmak için yazdım.

Öncelikle bu firma ve nette "negatif iyon" diye bir yalan dönüyor. Neymiş büyük şehirlerde yokmuş ama şelale eteklerinde falan varmış. Bir de kafalarından bir rakam uydurmuşlar 50.000 negatif iyon 1 cm3te bulunmaktaymış. Alaska üniversitesinin yaptığı bir araştırmada şelale eteklerinde en düşük engatif iyon miktarı 150.000 negatif iyon bulunmaktadır. Sanıldığının aksine yaşamımızda negatif iyon bilhassa büyük şehirlerde hayli fazladır, miktarı pozitif iyondan bile kat ve kat daha yüksektir. New York'ta bile... Kaldı ki denizlide, konya gibi cennette yaşayan arkadaşlarımız bu placebo üründen almaya hevesleniyorlar... Negative iyon dediğimiz melekül dünyada en az bulunan iyondur ve halsizlik, kötü etkiler yanında bir çok zararı vardır...

Bu negative iyonlar enerji veriyormuş, zindelik veriyormuş... Külliyen yalan... Negative iyonlar halsizlik etkisi yaratır. Doçent Doktor Sedat Demir pozitif iyonlar attıkça insanlar daha zinde oluyor diyor... Negative iyon dediğimiz şey egzos gazında, bilgisayarın karşısında durma sonucunda oluşan statik elektrikte fazlaca bulunmakta...
    http://www.doktorsitesi.com/profile/DoC.-Dr.-Sedat-DEM%DDR/?id=437052&eventss=bilgiler

Bu "gel abi gel negative iyon" diye pazarladıkları şey çok zararlı şeydir arkadaşlar dikkat. Negative iyonlar fazlalaşınca havadaki nem negative iyon oranı değişerek solunum yollarında ödeme yol açmaktadır... Organizma da beyne giden oksijeni arttırabilmek amacıyla beyne daha fazla pozitif iyon gönderebilmek için daha fazla kan pompalamaya başlıyor diğer organlara giden kan miktarını ise azaltıyor bunun sonucunda deride kuruluk, oksijen azlığı, halsizlik, isteksizlik çabuk yorulma gibi bir çok zararlı etkisi oluyor...
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Tiroit_bezi

Negative iyonların zararlarını bir tarafa bırakalım ve power balance firmasının en büyük imkansızlığına gelelim... Negative iyonlar sıkıştırılamaz... Katı hale getirilemez... Hologram mucizesi dedikleri o hologramın altında hiçbir mucize yoktur... Sıkıştırılsa dahi bu geçici bir sıkıştırmadır ve en fazla bir kaç gün silikonun içerisinde kalabilir...

Neyse zaten power balance firmasının da zaten artık böyle bir iddaası yok... Çünkü avustralyada yaptıkları "güç denge zindelik" sloganlarını içeren reklamları sonucunda halk bu furyaya kapılıp neredeyse firmanın yok satmasına neden oluyor. Kapış kapış gidiyor. Fakat avustralya halkı biraz halkımız gibi değil, araştırmaya meğilli. Aldıkları ürünün hiçbir etkisinin olmadığını ileri sürerek internet üzerinde bir etkinlik sayfası oluşturarak firmayı dava ediyorlar. Hakim Avustralya sağlık bakanlığından rapor istiyor ve sağlık bakanlığı harekete geçiyor bir çok deneyler yapıyor. Deneyler sonucunda bilekliğin hiçbir etkisinin olmadığı kanıtlanıyor. Tüm ürünler power balance firması tarafınndan bizzat toplatılıyor ve kendi sitelerinde "sizleri yanıltıcı reklamlar yaptığımız için özür dileriz, power balance ürünlerinin bileklik olması dışında hiçbir özelliği yoktur, satın almış olduğunuz ürünü şu tarihe kadar geri getirin paranızı iade edelim" diye bir bildiri yayınlıyorlar;

Elbette... Siz ne bekliyordunuz? Tabiki de plasebo idi... Zaten böyle özellikleri olan bir bileklik yapabilmiş olsalardı şuanda nobel ödülüne aday olurdu patenti alan şahıs...

Şimdi geçelim eminönü-karaköy taraflarında insanları etrafına toplayarak yaptıkları denge testi ile insanları nasıl kandırdıklarına ve bu ürünleri çinden 100 tanesi 9 dolara ithal edip tanesini 15-20 liraya sattıklarına...

Öncelikle piyasada bazı satıcılarımız var, ürünlerimiz orjinal diyorlar. Fakat nasıl oluyor da power balance firmasının amerikadaki satış fiyatının 4 de 1 i fiyatına satabiliyorlar?

Eğer orjinal olduklarını iddaa ediyorlarsa fatura isteyin... Mutlaka size bir fatura vermeliler çünkü kutu içerisinden fatura çıkmakta... Power balance logolu bir fatura... O yok şu yok şöyle böyle diyorlarsa bilin ki çakma üründür... Sahibinden.com ve gittigidiyor.com üzerinden satışı yapılan hiçbir ürüne itibar etmeyiniz...

Neyse şu tek ayak üstünde kollar açık pozisyondayken yapılan denge testi;

Görüldüğü üzere şaşkınlık uyandırdı değil mi? Elinize bileklik değil kalem verseler yine aynı etki olurdu netekim bunu bölüm arkadaşıma uyguladım, eline kalem verdim bak bu denge kalemi yeni çıkmış diyerek yutturdum ve şok oldu...

Zinde kalıp sağlıklı olmak istiyorsanız bol bol spor yapın. Artık bu bilmem ne taşı kolyesi, bilmem ne bilekliği, bilmem ne küpelerine itibar etmeyin... Herkese iyi forumlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolBadger -- 7 Haziran 2011; 11:38:24 >

• ben 60 lira verip aldım. Çok inandırıcı gelmişti ama kaybettim; keşke bulsam , yalan malan psikolojik etkisi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: *caca

ben 60 lira verip aldım. Çok inandırıcı gelmişti ama kaybettim; keşke bulsam , yalan malan psikolojik etkisi var

Ben de bir arkadaşımdan yalan ettimde kullanıyorum yoksa şu salak ürüne 60 lira verenlerin aklından şüphe duyuyorum yukarıyı baştan sona okuyun... Detaylı şekilde anlattım herşeyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolBadger -- 7 Haziran 2011; 11:44:38 >
  • Hep derdim zaten lisede biyoloji-fizik dersi alan herkes bu yalana güler geçer diye...
  • Süper meğerki bizim halkımızında bir kısmı önceden uyanmış kalan diğer kısmınıda uyatmak ve kendi adıma elimden ne gelirse bu yolda sarfetmeye ve vakfetmeye hazırım maksat bu tip maddi tuzaklardan halkımızı korumak.

arkadaşlar bu konu hakında yazımı sizlerle paylaşıyorum. Lütfen insanları bu konu hakkında uyaralım.

http://www.tibbiyardim.com/denge-bilekligi-yalani-denge-bilekliginin-zararlari.html

Dr. Ahmet Bahadır UÇAR

tibbiyardim.com editörü..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.