Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.491
Cevap
27
Favori
80.058
Tıklama
Giriş
    1418 Mesaj

Söyleyebileceğim tek şey, yaptığınız her müdahele tahmin edemeyeceğiniz kadar uzatacak öğrenme sürecini

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    teqali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    829 Mesaj
    Haklisiniz da sonucta ilk kez kullaniyorum. Amac zaten gereksiz gaz tuketiminin onune gecmek. Bu sekilde sanirim tam istedigim gibi oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

d17:1 sahada çetin beyin dedigi gibi yurumuyor. gunun yarisi sete ulasmakla gececekse ne anladim bu isten. sete gec ulasmasini. sebebi. dinus suyunun sogumasini beklemesi d02 parametresinin nitromixte fazla bir islevi olmamasi. eyer olsaydi cetin beyin israrinda hakli olabilir. belkide nitromixte d02 ise yaramiyor haberi yoktur. d0 yi 2 yapsaniz bile milim deyismiyor illa donus suyunun belli bir dereceye dusmesini bekliyor dusmedigi surecede ateslemiyor setten dusuyor veya gec ulasiyor

|
    |
  • Yüzbaşı
    829 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

d17:1 sahada çetin beyin dedigi gibi yurumuyor. gunun yarisi sete ulasmakla gececekse ne anladim bu isten. sete gec ulasmasini. sebebi. dinus suyunun sogumasini beklemesi d02 parametresinin nitromixte fazla bir islevi olmamasi. eyer olsaydi cetin beyin israrinda hakli olabilir. belkide nitromixte d02 ise yaramiyor haberi yoktur. d0 yi 2 yapsaniz bile milim deyismiyor illa donus suyunun belli bir dereceye dusmesini bekliyor dusmedigi surecede ateslemiyor setten dusuyor veya gec ulasiyor
    Kesinlikle. Benim gozlemlerime gore zaten dis sicaklik vs cok etken degil. Migo icin onemli olan donus suyunun sicakliginin dusmesi. Donus suyunun sicakligi dusmeden, icerisi disarisi kac derece olmus cok onemli değil

|
    |

Hocam günaydın
    Son durum nedir sıkıntı varmı çizelge atarmısın

|
    |
    Bahsedilenler: abcd_1234
  • Teğmen
    103 Mesaj

Hayırlı sabahlar hocam. Herhangi bir problem yok. Isınma gayet normal. Eğriyi 1.4 yaptim. Gayet güzel 😀

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1418 Mesaj

Hocam eğriyi daha fazla asla düşürme, bu eğri baharda yetmeyebilir o zaman 1,5 yada 1,6 yaparsın kurtarır seni
    Eğriyle ne kadar çok oynarsan o kadar çıkmaza girersin
    Ben senin cihazda sorun beklemiyorum artık, kurcalamak yok hocam
    Tahmin modu dediğim gibi ister aç ister açma sıkıntısı yok, sıkıntı otomatik eğride

|
    |
    abcd_1234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    170 Mesaj
    Selam arkadaşlar. Erelax ve Vaillant kombi kullanıyorum. Günlük programım 8.00- 23.00 arası 23 derece 23.00-8.00 arası 22.5 derece ve tahmin açık. D17 yi 1 yaptıktan sonra saat 8.00 de 22.5 ten 23 dereceye cıkamadı. 9 saat gecikmeli çıktı. D85 i 6 dan 7 ye çıkardığımda bu süre 5 saate düştü. Son gün d85 i 8 yaptım ve evin sıcaklığı 20 dakika gecikme ile 23 dereceye ye çıktı. (8.20 de ) Tüketimde ciddi oranda artış olmazsa böyle kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirinbaba33 -- 14 Aralık 2019; 10:54:54 >

Tahmin kapalı hocam. Eğri 1.4 de. D17:0 Geri kalanlar fabrikasyon zaten hocam. Ama dediginiz gibi üşüme hissi kalmadı.

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj
    izmirin havasi disarisi gece 12 iken suan 17 derece kazan 33 derece, egri 2.7 manual. cetin bey bana bunu aciklasin, kac kere mail attim gormeme ihtimali yoktur. numarami istedi donecegim dedi donmedi. 33 kazanla atesleme ihtimali yok hele hele d17:1 de hic yok. normalde ateslese 5 saat sonra atesler. bu 33 kazanla evi nasil isitabilirim

• Yüzbaşı
    829 Mesaj
    quote:

izmirin havasi disarisi gece 12 iken suan 17 derece kazan 33 derece, egri 2.7 manual. cetin bey bana bunu aciklasin, kac kere mail attim gormeme ihtimali yoktur. numarami istedi donecegim dedi donmedi. 33 kazanla atesleme ihtimali yok hele hele d17:1 de hic yok. normalde ateslese 5 saat sonra atesler. bu 33 kazanla evi nasil isitabilirim
    Sizde trv var miydi hocam?

var hocam, butun peteklerde var. mihonun oldugu kisimda yok.
    suanda setten 1,5 derece asagida disarisi sicak oldugu icin isitamiyor 33 kazanla daha dogrusu 5 saatte bir atesliyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

hocam benim setten suan 1.8 derece asagida nasil mudahale etmeden durayim, 33 kazanla isitmaya calisiyor ayrica izmir icin onerdigi egriden kat be kat ustundeyim 2.7. boyle bir cihaz gormedim ben. isitmak icin en ufak caba gostermiyor

|
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1418 Mesaj

Hocam ara sıra çizelgeyi ekle buraya
    İhmal etme, dediğim gibi senin cihaz çok kişiye yol gösterecek

|
    |
    Bahsedilenler: abcd_1234
  • Yüzbaşı
    829 Mesaj
    quote:

var hocam, butun peteklerde var. mihonun oldugu kisimda yok.
    suanda setten 1,5 derece asagida disarisi sicak oldugu icin isitamiyor 33 kazanla daha dogrusu 5 saatte bir atesliyor.
    Tam olarak migonun nasil calistigini anlayamasam da kendimci tahminim su yonde, kazan sicakligini ve ateslemeye etki eden en buyuk faktor bence geri donus suyu sicakligi. Gozlemlerim sonucu, kombiye yakin olan ilk petegi cok kisik hale getirdim, sonrakini biraz actim. Diger petekler sonuna kadar acik. Benim zaten kombiye yakin oda guneye baktigi icin o odalar normalden de sicak oluyordu, digerleri doguya ve kuzeye bakiyor. Esitlenmis oldu evin sicakligi. Farkettim ki kombi set degerine cok kisa zamanda ulasmaya basladi. Benim ev mobil sistem degil ve trv yok zaten. İlk petekten su geri donus sicak oldugu icin sanirim migo devreye girmiyor. Dis sicaklik, ic sicaklik bana gore migonun calismasindaki algoritmada buyuk bir etken degil.

Tahminim sizin evde trv oldugu icin geri donus suyu sicak ise ondan calismiyor olabilir.

Suanki bendeki anlik degerler:
    Dis sicaklik 12 gosteriyor migo,
    İc sicaklik 24 e ayarli ve 24 derece.
    D09: 48
    D40:50
    D:41

İcerisi tam istedigim gibi acikcasi.

|
    |

• Binbaşı
    1394 Mesaj

d85 artirincaki yakit durumunu paylasmayi unutma hocam. son durum nedir

|
    |
    sirinbaba33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    171 Mesaj

D17 1
    Tahmin kapalı
    Eğri sabit

• Binbaşı
    1418 Mesaj

Çok ilginç şu tabloya bak, elle yazılmış gibi güzel
    Her şartta işini yapmaya odaklı bir cihaz ama biz niye beceremiyoruz anlamış değilim
    Birde yakıtını takip etmiş olaydın daha çok fikrimiz olurdu

|
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    170 Mesaj

Selam arkadaşlar. D85 i 8 e çıkardıktan sonra evi istediğim sıcaklığa çok daha az gecikme ile çıkarıyor. Yakıtta değişiklik olmadı.

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam her sartta derken, disarisi 20-22 ikende gormek lazim bu tabloyu. suan izmir 19 derece kazan 32 evin icerisini soylemeye gerek yok

|
    |
Reklamlar
Media Sözlük
Sohbet
bankalar.org
Canlı Tv izle
Lastik Avcısı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
1,256
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.