Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
27
Favori
81.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 90
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 461
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 51 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 13172
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 90
  • Favoriye Eklediklerim 32
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Teknoline2002 (1037 mesaj) kayıboyu11 (856 mesaj) BART SIMPSON (461 mesaj) neduda (157 mesaj) elador (116 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (725 mesaj) Mobil (584 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
Giriş
    1460 Mesaj

Hocam migo netatmonun yaptığını yapamaz, hiç soğumayan petek benimde hayalimdi ve bunu netatmo başardı. Gerçek modülasyonu yapacak yaptıracak bir cihazın tadı güzel olurdu, duydum ama göremedim
    Teknoline2002 hocam testinde başarılı olsa dahi migo netatmo kadar sabit sette tutamaz
    Bem netatmo nitromix ikilisini vrc 693 DHS ile destekledim modülasyonda yapıyor çok memnunum şuan
    Daikim kombisini netatmo dhs ile kullanan bi forum üyesinin destek ve tavsiyesi ile denedim gayet stabil şuan
    Teknoline hocamın tecrübesini gördükten sonra netatmo düşünecek olursanız hiç tereddüt etmeyin derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Girithsirion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    27 Mesaj

Açıkcası Netatmo beni sadece HomeKit uyumlu olduğu için etkilemişti ama Türkiye’de HomeKit kullanımı biraz sıkıntılı olduğu için birden vazgeçtim. Hem bu yüzden hem de “modülasyonlu” diye Migo’ya yöneldim, artı olarak DHS düşünmedim hiç... Netatmo’da açma kapama olayını erken yaptığı için istenilen sıcaklığa en yakın tutabiliyor anladığım kadarıyla, ki bu çok güzel...

Kombi’mi aldığım yer de Migo kullandığını fakat tam istediği performansı alamadığını, Genetal HT500’e geçeceğini söyledi ama forumda o topa girmeyeyim hiç dedim, General ne abi, ismine güvenemedim :)

Biraz daha beklemeyi düşünüyorum, buradaki gelişmeleri de takip edeceğim

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    27 Mesaj

O eğrilere falan da biraz daha ayrıntılı bakacağım öğrenme amaçlı, programlamayı doğru yapabilmek de çok önemli anladığım kadarıyla

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1460 Mesaj

Homekit düşüneceğin en son şey olsun bence, uygulaması her yönden yeterli. Hernekadar sabit kazan ısısı kullanılsada erken açıp kapama yaptığı için kazan sıcaklığı pek çıkmıyor 50 lere, genelde 42-43 derecelerde sönüyor.
    Bir yıldan fazla süre ile migoyla yatıp kalktım, modülasyonada çok takılmayın hatta hiç takılmayın önemli olan konforunuz ve tüketiminizdir.
    Üşüme hissi olduktan sonra dibine kadar modülasyon olsa ne yazar hocam

|
    |
  • Onbaşı
    27 Mesaj

Tabi hocam haklısınız, benim de problemim o zaten. Kombiye yeni geçtik biz, önceden pelet kazanı kullanıyorduk ve normal bir kablosuz termostat vardı, akılsız sadece on/off yapanlardan ama dediğiniz gibi üşüyorduk. Oda 23’e çıkınca bi kapatıyordu, 22’ye inene kadar petekler buz gibi oluyordu, sonra tekrar çıkartacak derken üşüyorduk. Hele ki sabah uyanmamıza karşı bu işlem olduğunda güne titreyerek başlıyorduk. On/Off termostatlara o yüzden takığım zaten ama şimdi anldım ki modülasyonun da pek bir farkı yokmuş, kombi modülasyonlu olunca modülasyonlu termostat arayayım dedim ama düşündüğüm gibi değillermiş :)

|
    |
  • Binbaşı
    1460 Mesaj

Teknoline2002 hocam sonuç bildirsin, her türlü desteğe hazırım hocam merak etmeyin o iş kolay

|
    |
  • Onbaşı
    27 Mesaj

Teşekkür ederim hocam; iyi günler, forumlar...

|
    |
  • Binbaşı
    1427 Mesaj

hocam yanliz ev yalitimsiz ise isler biraz zorlasiyor. gerci cok fazla hassas deyilseniz bizim gibi sorun olmaz. nitromix atesledi diyelim atesledikten kendi icinde testleri yapana kadar gidis donus suyu arasinda farki hesaplayana kadar bir 5 dak geciyor bu 5 dakikada ev bazen setten 0.2- 0.3dusuyor ben kendi evimde bunu yasadim. migo bunu beceremedi en azindan gecen sene beceremedi. bu senede bu sekilde sabit egri ile becerebilir mi cok emin degilim. ama netatmo erken acma ve kapama yaparak bunu cozebilecek kapasitede. migoda da var bu erken acma fakat netatmo kadar etkili degil.

|
    |
  • Onbaşı
    27 Mesaj

Anladım hocam; evet ev yalıtımsız, müstakil ve 150m2...

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1460 Mesaj

Isınması nasıldı hocam

|
    |
  • Teğmen
    105 Mesaj

Hocam ben de bir problem var. Bende konfor isi olarak 22.5 derece ayarlı. Gece gündüz boşta ve haftanın 7 günü ayni sicaklik ayarlı. Ama bir bakıyorum migo 23 yapmış. Diyorum ki bari migo zorlamış 23 e çıkarmış. Isıyı öyle kalsın bari. Bu defa da bakıyorum 22.5 yapıyor. Veya ben 22.5 yapıyorum bu defa da migo 22 yapıyor 12 saat süreyle. Yanı cihaza manüel ayar yapılmış gibi ayarlanıyor 12 saatlik. Ama uygulama sadece bende kurulu. Evde çocuk falan da yok. Logonun olduğu yere çocuk olsa bile erişim zor gibi.

|
    |

• Onbaşı
    27 Mesaj

Önceden katı yakıt (pelet) kullanıyorduk, dışarda pelet kazanı vardı, kazana normal sadece aç kapat yapan bi oda termostatı bağlıydı

|
    |
  • Binbaşı
    1460 Mesaj

Hocam kendi kendine bunu yapacağını hiç sanmıyorum, önce programını bi gözden geçir, hatta renkli grafik ekranını ekran resmi alarak buraya bir ekle
    Kazan ısılarında biraz sıkıcılık var ama bu migonun dış ısıyı zamanında güncellemediği için bence

|
    |
    abcd_1234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1460 Mesaj

Hocam şöyle açayım;
    Yalıtım olmayışı ciddi sıkıntı birde ev büyük ve müstakil, altta üstte sağda solda destekleyecek duvar komşusu yok. Oda termostatları her ne pahasına olursa olsun istenilen sıcaklığa odaklı çalışıyor bunu zaten biliyorsun. Evi ısıtabilmek için sürekli yakar kombiyi taki ısıtıncaya kadar. Kolay ısınıyorsa gereksiz ısının haliyle tüketimin önüne geçer ve mümkünce sabit ısıyla konfor arttırır. Katı yakıtlı kazanlarda bunu pek hissetmeyebilirsiniz ama kombinin gaz tüketimi can sıkabilir hocam

|
    |
  • Teğmen
    105 Mesaj

3 haftadır sürekli yapıyor bunu hocam. Cozemedim gitti. Ilk başlarda evde misafir mi yaptı acaba? Eşime sen temizlik yaparken dikkat etmemissindir falan diyordum 😂 ama nafile belli ki kendiliğinden.

|
    |
  • Onbaşı
    27 Mesaj

Hocam emin olun katı yakıt yeterince canımı sıktı, doğalgazın o kadar sıkması imkansız; şöyle söyleyeyim kışın ortasında günde 4 çuval pelet atıyordum (peletin çuvalı 16₺), bahar havalarında da en az 2 paketle geçiriyordum günü... Zaten ben 200-300 yakmanın peşinde değilim, peletin yarısı gibi yaksa son derece mutlu olurum, üşütmesin yeter

|
    |
  • Binbaşı
    1460 Mesaj

Hocam önceliğin yalıtım olsun ilk fırsatta. O evde her türlü çabuk döner size.
    Pelette pahalıymış hani :(

|
    |
  • Binbaşı
    1460 Mesaj

Hocam bu değil haftalık program çizelgesi
    Renkli olan dereceleri ayarladığın bölüm

|
    |
    abcd_1234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    105 Mesaj

Buyrun hocam

|
    |

• Teğmen
    105 Mesaj

Tüm günler aynı hocam

|
    |
Reklamlar
bankalar.org
Radyo Dinle
SEO
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.