Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.491
Cevap
27
Favori
80.107
Tıklama
Giriş
    1425 Mesaj

Gördüğüm kadarıyla kazan ısıların düzen tutması için müsait durumda, 1.7 ile bu halde ise kurtarırsın toparlar, toparlandığında o halinin sana yeteceğini göreceksin, hatta 1.7 yi şuan elleme dursun 10-15 gün sonra 1.6 yada 1.5 yaparsın şimdilik garantiye alalım ısınma sorunu olmasın. Kazana sınır koyma gerek yok tahmin modunu dilediğin gibi seç
    Yeterki otomatik eğri ve dönüş modülasyonundan uzak dur
    Evin yalıtımlı gibime geldi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    abcd_1234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    103 Mesaj

Bina yeni 1.5 yıllık. 6 katlı binanın son katı. Bu yüzden çatının etrafını komple kapattridim. Çatıya da izocam serdirdim. Petek arkalarına izocam koydum. Trv vanalar ayarladım. Reglaj yaptım. Şu anda yapılacak işlem trv vanaları kontrol edip hepsini 5 e ayarlamak reglaji sonuna kadar açmak d:17 :0 olacak hatta kombi fabrika ayarlarına dönecek ve d17:0 olacak. Bir deneyelim bakalim

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

Şahsen hiçbir akıllı cihazda trv önermiyorum işin tabiatına aykırı bir durum çünkü, kombiye yakın bir yada iki petekte reglaj yapılabilir nştromix için şöyleki; ilk petekler erken ısındığından dönüş suyu daha çabuk ısınıyor ve düşük kazan sıcaklıklarında kazan daha erken +5 e giriyor bunu engellemek için evet mutfağımda reglaj kullandım migo da mecburen ama bu müdaheleler öğrenen hassas cihazlar için ciddi sıkıntı milimetrik hassasiyette yapılabilir belki
    Antep te baya soğukmuş takip ediyorum senden sonra ama tüketimin biraz fazla gibi, istikrar yakalanırsa ısınma tüketimin 5 metreküp civarına düşebilir aynı şartlarda

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

hicam sen trv den vazgecme sadece migonun ildugu odada trvler sonuna kadar acma direk kafayi sok. trv leri diyer odalarda acarsan sonuna kadar diyer odalarin isilari yukselir ve yakitin artar. 100 litre şuyu isitmakla 60 litre suyu isitmak ayni sey degil. her oda farkli sogur ve isinir hele hele reglaji hic bozma . kombiye en yakin petek yarim tur sonraki 1 tur olacak sekilde ayarla sonraki 1.5 tur diye git zaten 3 tur acmakla tam acmak arasinda fark yok gibi bir sey. bu sekilde d17:0 yap. d17:1 guzel olmasina guzel ama pratikte kullanilabilir degil. eninde sonunda sapitiyor bir sekilde. hele hele trv var ise hepten sapitiyor dusuk kazanlarda. cunku donus suyu sogumuyor bir turlu soguyamayinca atesleyemiyor setten dusuyor.

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

gunes alan ve ara odalarfa holde trv siz isiyi sabit tutman zor. peteklerin buyukse hepten zor onun icin trv sart. ama d17:0 da trv cok dusuk kazan secmedigi surece sikinti yok. ama hicbirsekilde natatmodaki konforu yakalayamazsin. cunku kazan sicakligi deyisken. sabit kazan+ netatmo ile olur ancak.

|
    |
  • Teğmen
    103 Mesaj

Migo salonda. Güneş alma olayı yok odanın. Çünkü kuzey cephe. Petek 2 metre. D17 de 1 ama akşam eve geçince 0 yapacağım.

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    171 Mesaj
    Erelax ve Vaillant kombim var. Burada yazılanlardan sonra bende Pandoranın kutusunu açmaya karar verdim. Önce servis menüsüne girmeyi öğrendim. D17 0 olarak ayarlıydı. D17 yi 1 yaptım. İlk iki gün iyiydi. Sonraları istediğim oda sıcaklığını yakalamak için çok debelenmeye başladı. Şimdi D85 i 7 olarak ayarladım. Dün iyiydi ama bugün debeleniyor. D17 nin 1 olması çok güzel. Petek sürekli sıcak oluyor. D17 0 iken çok yüksek şıcaklıkta yakıp duruyordu. Bu da peteklerin solğuk olmasına neden oluyor. D17 1 olduğunda istediğim sıcaklığı çok aşıyor, 0 olduğunda istediğim sıcaklığın altında kalıyor. Sabırla düzelmesini bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Özelden mesaj attım hocam bakarsın :))

|
    |
    sirinbaba33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1394 Mesaj
    elexacobtrol e yi arastirdim migonun dis hava duyargasi olmayan cihaz diyorlar. yani sabit kazanla modulosyon yapiyor ve modulosyon ibaresinin karsisinda ayarlanan sicakliktan fazla salinim yapmadlan sicaklik duzenlemesi yapar diyor.

|
    |
  • Teğmen
    171 Mesaj

Baktım hocam. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Tahmin kapalı
    Eğri sabit
    Diğer ayarlar fabrika ayarı

• Binbaşı
    1394 Mesaj

hocam butun oeteklerin sonuna kadar acik trv yok ise. bu sonucu alirsin ve bende aldim acikcasi ama diyer odalarin isilari esitmi ona bakmak lazim. yani evi her yerinde bu derece varmi. yoksa migonun oldugu salonmu sadece bu derece de diyer odalar yuksek veya alcak degilse sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 13 Aralık 2019; 8:25:52 >
    |
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    171 Mesaj

Hocam her odayı ayrı ayrı ölçmedim. Yatak odası kombiye en uzak oda olmasına rağmen
    geçen seneden peteğini kismistim çok sıcak olmasın diye. Aşağı yukarı 1 derece fark vardır. Benim açımdan sorun teşkil etmiyor gece rahat ediyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

benim evin 4 ayri noktasinda termometre var ve hepside evin isinma yonunden birbiriyle alakasi olmayan noktalar. biri orta oda biri holun daire kapi girisi kismi birisi en soguk oda biriside gunes goren fakat gece zor isinan odasi. suan bunlarin hepsi +-0.1 fatkla birbirine esit sadece migonun bulundugu odayi stabil yapamadik. d17:1 yapinca mcbur trv leri aciyorum bu sefer o saydigim bugun odalar 1 derece veya fzlasi fark atiyor. oyuzdrn d17:1 bana uymadi.

|
    |
    neduda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

Senin bu stabiliteyi yakalaman bile çok büyük başarı, dört bi tarafım daire ön arka hariç biliyorsun buna rağmen komşular biraz kıssa kombilerini hissediyorum. Yalıtım elbette bu işin başında geliyor ama sabah kalk başla akşama bitir bi iş değil ucuz hiç değil. Ama dışarıdan mantolama en güzeli bence, duvarlara iç dış kara sıva şart.
    Hocam şimdi düşünüyorumda migo nun bu işi bu haliyle tutturması gerçekten imkansız, yapabileceği en iyi şey +_ 0.1 çalışmak olur. Sette tutma ısılarını seçemiyor çünkü hep boşa pompa çeviriyor. Migo nun seni ve beni memnun etmesi imkansız. Vaillantın calormatic serisi ot leri bunu yapabilir nitromixide çalıştırırlar buna şüphem yok ama ciddi sorunları var bu cihazlarında emin ol. Pil bitirme hafızayı silme her elektrik kesintisinde başa dönme gibi. Exa e nin işini yapacağını düşünüyorum ters köşe ihtimali hep var kapalı kutu sonuçta, tecrübe eden yok henüz, işini yapsa bile artık oda seni memnun etmeyecek düşüncesindeyim özellik olarak.
    Benim tarafta bir değişiklik yok hatasız gidiyor hesaplı bulabilirsem salon peteğimede netatmo vana takma düşüncesindeyim.
    Dün ciddi şekilde sıkıldığımı hissettim bu işten, artık mola alma niyetindeyim

|
    |

• Binbaşı
    1394 Mesaj

hocam trv ler olmasa cok zor benim evin alti ustunde duran yok arti 3 cephe hatta salonun ekstra 2 metre 4. cepheye bakan yeri var. migo da sabit kazan secebilsek bunlarin hepsi olur amabu calisma sekliyle imkansiz.

|
    |
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

Sabitten kastın hocam ?

|
    |
  • Binbaşı
    1394 Mesaj

sabit kazan sicaklogi mesela 55

|
    |
  • Binbaşı
    1425 Mesaj

Hocam son durum nedir D17 0 yaptıysanız yeni kazan verilerini paylaşırmısınız

|
    |
  • Yüzbaşı
    563 Mesaj
    Yeni kombi ile Vaillant eRelax kullanmayacağım için eRelax'i satacağım.
    İlgilenen olursa özel mesaj ile bana ulaşabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Canlı Tv izle
Lastik Avcısı
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.