Şimdi Ara

DEMİRDÖKÜM İNVERTER KLİMA ALAN VARMI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
50.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu klimayı bende internette satışını gördüm,demirdöküm web sitesinde halen görünmüyor,yukarılarda bir arkadaş yazmış genel müdürlük "site henüz güncellenmediği için görünmüyor diye (temmuzdan bu yana ne güncellenmeyen siteymiş, koca alman firmasına yakışmıyor)
    bende bugün üşenmedim müşteri hizmetlerini aradım ürün hakkında bilgileri pek yok,neredeyse ben onlara bilgi veriyorum.fabrikayı aradımü, güvenlik elemanı açtı telefonu "bugün cumartesi kimse yok fabrikada"dedi??
    neyse antalya yetkili bayisini aradım,nihayet sorularıma cevap veren biri çıktı;
    klima "DemirDöküm A-410-12 HP Inverter Split Klima" demirdökümün MİDEA Firmasına yaptırdığı bir cihazmış,liste fiyat 1825 tl. ,1375 e veririm dedi.klimanın özellikler, değerleri gayet güzel ama korkum bu değerlerin kullanma kılavuzunda kalması.

• Midea sadece demirdöküme değil isteyen herkese mal yapar demirdökümde invertır klimaya hiç rastlamadım bu güne kadar yaklaşık 1 yıldır bu muhabbet var yani demirdökümün invertırı ama ne göre var ne alan var nede kullanan bi çıksada bizde görsek ..

demirdökümün klasik on/off klimaları bana göre 5 para etmez tenekeden klima nereye elimizi atsak elimizde kalır boruları bile zar gibi şimdi benim merak ettiğim bu D.D invertırları nasıl acaba fiyatları gördüğüm kadarı ile oldukça makul seviyelerde ama dediğim gibi MİDEA da 100 usd yede mal yaptırırsın 1000 dolarada yaptırırsın

şunu kabul etmek lazım çinliler bu piyasayı klima işini ele geçirdi haklılarda çünkü işçilik ucuz TR de bir işçi aylık en az 2000 liraya patrona maloluyor çinde aynı paraya 2000 liraya patron 4-5 tane işçi çalıştırıyor

sözün özü çinli her isteyene parana göre mal yapar DAİKİN bile gree ye cihaz yada üretim anlamında ortak olduğuna göre varın gerisini siz hesap edin artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

Midea sadece demirdöküme değil isteyen herkese mal yapar demirdökümde invertır klimaya hiç rastlamadım bu güne kadar yaklaşık 1 yıldır bu muhabbet var yani demirdökümün invertırı ama ne göre var ne alan var nede kullanan bi çıksada bizde görsek ..

demirdökümün klasik on/off klimaları bana göre 5 para etmez tenekeden klima nereye elimizi atsak elimizde kalır boruları bile zar gibi şimdi benim merak ettiğim bu D.D invertırları nasıl acaba fiyatları gördüğüm kadarı ile oldukça makul seviyelerde ama dediğim gibi MİDEA da 100 usd yede mal yaptırırsın 1000 dolarada yaptırırsın

şunu kabul etmek lazım çinliler bu piyasayı klima işini ele geçirdi haklılarda çünkü işçilik ucuz TR de bir işçi aylık en az 2000 liraya patrona maloluyor çinde aynı paraya 2000 liraya patron 4-5 tane işçi çalıştırıyor

sözün özü çinli her isteyene parana göre mal yapar DAİKİN bile gree ye cihaz yada üretim anlamında ortak olduğuna göre varın gerisini siz hesap edin artık

usta valla bende onu diyorum,gören yok, kullanan yok,o yüzden pek değelendirmeye almıyorum.

sayın Tekirdağlı-klimacı konu açılmışken sizinde fikrinizi almak isterim,
    ben antalyada ikamet ediyorum bu güne kadar odun sobası ile ısınıyorduk fakat bel ağrısı yüzünden odun taşı, kova boşalt zor oluyor,artık klima ile ısınmak istiyorum, oda 3,5 x 5,5 metre, tavan 2,6 m., kuzey-batı cephe,ara kat, cift cam pimapen, 3 pencere, 1 balkon kapısı var.pencereler batı tarafında ama yan bina güneşi engelliyor,az güneş alıyor(yazın avantaj oluyor)
    şu anda odada bir klima var 12 lik "CONTEK KFR 32 GW" diye (sanırım C sınıfı) bir klima, yeni klima alınca bunu çoçuğumun odasına takıp kullanacağız,bunun yerine sürekli kullanılan bir oda olduğundan,ısıtma konusunda sıkıntı yaratmayacak daha tasarruflu A sınıfı yada inverter mı almalı, (klima yazın ve kışın 4-8 saat çalışacak),kaçlık bir klima almalıyım. önereceğiniz marka hangileri olur ayrıca şu sıralar enerji verimliliği haftası kampanyası olarak şubat sonuna kadar bekonun,(arçeliğinde 12070 nolu ürünü ilk zamanlar aynı şartlarla satılıyordu ama şimdi onu kaldırmışlar.) "beko 9600 D süper invertech klima sı epey ilgimi çekiyor 3048 tl.den 1909 tl.ye düşmüş.
    http://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?kat=708&urn=1897&lang=tr-TR
    ne dersiniz uygun bir cihaz mıdır yada başka önerileriniz ne olur.
    şimdiden teşekkür ederim usta.
    saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swing -- 13 Şubat 2012; 3:57:06 >

• bu arada geçen gün demirdöküm inverter klima ile ilgili firmaya yazdığım soruya yanıt geldi aşağıdadır;

.... Bey Merhaba,

Bahsettiğiniz klima ürün gamımızda vardır ve satışı yetkili satıcılarımız ve onlara bağlı satış noktaları aracılığıyla yapılmaktadır.

DemirDöküm inverter klimalar, yeni nesil inveter teknolojisine sahip daha az enerji harcayan üst segment A enerji sınıfı klimalardır. Ekte size broşürünü yolluyorum.

İlgili klima yeni websitemizde değerli müşterilerimize tanıtılacaktır. Yeni websitemiz bu hafta itibariyle devreye alınacaktır.

İyi haftalar dilerim.

Saygılarımla,

Hüseyin Özkan
    DemirDöküm
    Ürün Mühendisi
    Product Engineer
    Tel: 00 90 216 516 21 95
    huseyin.ozkan@demirdokum.com.tr

(broşürü ben yükleyemedim,çeşitli web sitelerinden bulunabilir:)

• vestel in 12 binlik vertu seriisi cihazını önerebilirim ...

oldukça performanslı ve fiyatıda uygun

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/inverter-plus/inverter-plus-12-a-enerji-split-klima
  • verdiğiniz metrekareye göre yaklaşık 20 metrekare bir yer yaptığım hesaba göre böyle

arakat olması çift cam olması dolayısı ile 3.5 kw bir cihaz yeterli gelir normal şartlarda 25 hatta 28 metrede kullananlar var sizin oda 19 küsür metre çok rahat yeterli gelir vestelin bu modeli eksi 15 dış ortam sıcaklığında dahi çok rahat ısıtma yapar bu kış bu şartlar zorlandı yaşandı tecrübe edildi sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: swing

bu arada geçen gün demirdöküm inverter klima ile ilgili firmaya yazdığım soruya yanıt geldi aşağıdadır;

.... Bey Merhaba,

Bahsettiğiniz klima ürün gamımızda vardır ve satışı yetkili satıcılarımız ve onlara bağlı satış noktaları aracılığıyla yapılmaktadır.

DemirDöküm inverter klimalar, yeni nesil inveter teknolojisine sahip daha az enerji harcayan üst segment A enerji sınıfı klimalardır. Ekte size broşürünü yolluyorum.

İlgili klima yeni websitemizde değerli müşterilerimize tanıtılacaktır. Yeni websitemiz bu hafta itibariyle devreye alınacaktır.

İyi haftalar dilerim.

Saygılarımla,

Hüseyin Özkan
    DemirDöküm
    Ürün Mühendisi
    Product Engineer
    Tel: 00 90 216 516 21 95
    huseyin.ozkan@demirdokum.com.tr

(broşürü ben yükleyemedim,çeşitli web sitelerinden bulunabilir:)

demirdöküm uyarıları ciddiye almış web sitesine sözkonusu inverter ürünleri koymuş.tebrikler.

• Evet koymuşlar, ama broşürler sadece "laylaylom", gerekli teknik bilgi yok.

Siz rahatsız ettiğiniz için "iş olsun" diye birşeyler konmuş gibi.
  • yaklaşık 3 aydır bu klimayı kullanıyoruz, kapılar açık tüm evi rahat ısıtır 1 saatte demişlerdi alırken, şimdi salonu ısıtsın yeter diyoruz.hatta bazen bu klima bozukmu diye söylenmektende geri durmuyorum.hiç ısıtmıyor diyemem,odayı sonbahar havasına çeviriyor ılık yapıyor, öyleki otururken çoğu vakit dizimizin üzerine battaniye almamız gerekti.ama sıcak yapıyormu derseniz,hangi masaldan bu cümle derim.bizim beklentimizi karşılamadı.ama evinizin konumu daha mükemmel bir yalıtım uygun bir şehirde belki siz istediğiniz ısıya ulaşırsınız.
  • ben hepsibura.com dan 1500 tl ye aldım klimayı kurmaya gelen servis bizde 1350 tl dedi :S alırken acele etmiştim pek araştırmadım nette fiyatları ama şimdi baktımda aynı klima 1190 tl ye bile var :S umarım sonucu iyi olur :S ...
  • slm
    bende cumartesi günü
    DEMİRDÖKÜM INVERTER A 410 Inverter 12000 lik klıma aldım
    aldıgım yer dedi klımayı eve götürürsen erken kuraralar şu an servisler dolu dur anca carşambaya gün verırler
    dedigi gibi cıktı müşteri hizmetlerini aradı isim v.s aldılar müşteri no verdiler
    bende yönlerdidigi servisi aradım dedimki klımayı eve göturecegim ne zaman kurarsınız pazar günü gelırız dediler
    inşallah memnun kalırım

bu yazıyı almadan önce okusaydım normal klıma alırdım

Bu yazımızda inverter klima mı tercih edilmeli yoksa normal A sınıfı klima mı tercih edilmeli bu konu hakkında bilgilerimizi paylaşmaya çalışacağız.

Öncelikle matematiksel bir kaç veri ile inverter klima ve normal a sınıfı klimayı kıyaslayalım

Örnek olarak klimalar arasında en çok satılan tip olan 12.000 btu güçlerinde iki klimayı kıyaslayalım ; Demirdöküm A inverter 12.000 btu klimanın saatte çektiği elektrik 0,97 kw/saattir. Demirdöküm A-2 12.000 btu klimanın saatte çektiği elektrik sarfiyatı 1,08kw tır. yani inverter klima yaklaşık olarak %11 (1,08/0,97) daha az elektrik sarfiyatına sahiptir ,tasarrufludur diyebiliriz. bu elektrik tasarrufu bu iki klimanın arasındaki fiyat farkını karşılıyor mu bide onu kıyaslayalım.

Daha öncedende verdiğimiz verileri kullanırsak ;

*Demirdöküma-sınıfı 12000 btu klimaların elektrik sarfiyatı

Demirdöküm a-2 sınıfı 12.000 btu klima ve Demirdöküm A 410 gazlı 12.000 btu klimalar tam güçte çalıştırılırlarsa saatte 1,08kw güç çekerler. Yani elektriğin kw’ı ortalama 0,25 TL olduğunu varsayarsak. 1,08kw*0,25TL= 0,27 TL saatte elektrik çekecektir.Günlük ve aylık ne kadar elektrik sarfıyatı yapacağını aşağıda belirttim

Ortalama normal bir konutta klima günde 6-8 saat kullanılacağını varsayarsak. Klima günde 1,6tl-2,16tl arasında ilave elektrik sarfiyatı yapacaktır. Ayda 48tl-65tl ilave faturaya etkisi olur.

Demirdöküm inverter 12.000btu klima %11 daha az elektrik sarfiyatı yapacağına göre 6tl ile 7 tl arasında aylık olarak kazanç sağlayacaktır. Sadece soğutma yapacaklar için ortalama yılda 4 ay klima kullanımı olacağını varsayarsak yıllık tasarrufu 25-30tl civarı bir değer olacaktır. İnverter klimayı ısıtmada kullanacaklarını varsayarsak 12 ay kullanacaklar için ise 72-84 tl tasarruf değeri olacaktır.

Şimdide klima fiyatlarını kıyaslayalım;

2012 Haziran Ayı itibarı ile Demirdöküm İnverter 12.000btu klima nakit fiyatı 1400 tl dir.

Demirdöküm a-2 12.000 btu klima nakit fiyatı 870Tl dir.

iki klima arasındaki fiyat farkı 1400tl-870tl= 530tl dir

klimayı 4 ay (yani yaz sezonunda ) kullananlar bu fiyat farkını amorti edebilmesi için 530TL/30TL(4 aylık inverter klimanın,a sınıfı klimaya göre elektrik tasarrufu) = yaklaşık 17 yılda aradaki farkı çıkartabilirsiniz.

klimayı 12 ay (tüm yıl) kullananlar 530/84= yaklaşık 6 yılda aradaki farkı çıkartabilirisiniz.

Sonuç olarak elektrik sarfiyatına göre kıyaslama yapıldığında a inverter klima ile a sınıfı normal klima fiyat farkı çok olduğu için normal klima tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Fakat performans açısından değerlendirilirse , a sınıfı normal klimalar 5 derecenin altındaki soğuk havalarda ısıtma verimi düşer . ısıtma yapamazlar. fakat inverter klimalar -15 dereceye kadar ısıtma yapabilirler. performanslarında bir değişme olmaz . Ayrıca follow me özelliği, ısı pompası , daha sessiz çalışması gibi özellikleri bakımından İnverter klimalar normal klimalara göre üstünlük sağlamaktadır.

Klima alacak kişiler klimayı hem ısıtma hemde soğutma için alacaklarsa mutlaka inverter tercih etmelerini öneririz.

Sadece Elektrik tasarrufu bakımından kıyaslandığında Normal klima almak daha mantıklı .

Seçim size kalmış………..

Taner Özer

Mak.Müh.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprakadam01 -- 22 Temmuz 2012; 0:49:34 >

• malasef pazar günü geliriz dediler gelmediler
    eksi 1 anlaşılan güvenılır degil ler
    yarın görüşürüz bakım ne diyecekler
  • İyide devamlı çalışan ınverter klima, gerekli dereceye geldikten sonra 180 Wata kadar düşüyor siz nereden çıkardınız 0,97 wat çektigini, forumda bununla ilgili bir sürü çalışma var aratısanız bulursunuz.
    Inverter klima (9.000 - 12.000 btu) saatde 0,97 watt çekse almayız .

Buyrun klimalara bakın.

http://www.klimaplus.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-ge-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split-klim.aspx

http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_7526-37-72.html

• slm ben demirdöküm sitesinden alıntı yaptım benım fazla bir bilgim yok buyrun inceleyin
    http://www.demirdokumklima.org/inverter-klima-mi-tercih-etmeliyim.html/#more-1295
  • quote:

Orijinalden alıntı: nextadam

slm ben demirdöküm sitesinden alıntı yaptım benım fazla bir bilgim yok buyrun inceleyin
    http://www.demirdokumklima.org/inverter-klima-mi-tercih-etmeliyim.html/#more-1295

arkadaşım, öncelikle şunu söyliyim hiç zarar etmediniz inverter almakla. verdiğiniz site zaten kabataslak haesaplar ait bir site. ve orijinal sitesi değil demirdökümün. bilmiyorum orijnal sitesinde varmı aynı bilgiler.
    beni yanlış anlamayın ama zaman zaman bazı arkadaşlar bu tip yayınlar yüznden yanlış yorumlar yapabiliyorlar. hatta çok daha ileri gidenler var ne bilim gree klimayı daikinin sahibiymiş hatasına düşenlermi dersiniz. veya memnun olduğu klimayı mal bulmuş magribi edasında övenmi dersiniz. hatta beni suçlayanlar bile var ikide bir mitsubishi electric i alarkoyu övüyorsun vs diyenler var. ama ben hiç birini aslında övmüyorum.

yeri gelince hepsinide aşırı yermekten eleştiri aldığımda oluyor.. ben sadece deneyimlerimi yazıyorum..

şimdi topiklerde şöyle bir konu geçiyor devamlı. 7-8 saat için soğutmada veya ısıtmada inverter gereksiz. diyorlar benim kullanımıma göre gerçekçi değil. hele hele soğutmada hiç değil. ustalarımız beni mazur görsün kimseylede inatlaşmak değil niyetim.

üstte arkadaş yazmış evet ben mitsubishi electric in gece 180watt çektiğini hatta 178 wat çektiğini bile gördüm. hala kafama vuruyorum o değerleri neden fotoğraflamadığımdan dolayı. ama Allah var yemin ediyorum gördüm bu değerleri. fakat dereceyi hatırlıyamıyorum. 25 temiydi 26 damı 52m2 demi çalıştırdım hatırlamıyorum inanın.. şuan 25-26 dereceye aldımmı kompresör çalışmıyor fan üflüyor tüketim yok. şuan 25C aldım 32 watt fanların dönüş tüketimi sanırım bütün çektiği bu..klima çok iyi kısıyor çünkü ev baya soğumuş durumda günlerdir 24 ve 22 derecede çalışıyor.

bakın linke
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=63345927

birde bu linke bakın birol usta cevap vermiş.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=63347071

bakın 2-3 gün biraz esti istanbul klimayı 22 dereceye aldım. 100m2 alanda baya bir 950-980watt çekti sonra yavaş yavaş 700 lere sonra kademeli olarak 500 ve 310 en son 290 watta kadar kıstı kendini. bugün çok kötü ısındı yine hava nem bastı. gündür 700 wattlarda dolaştı klima gecede fazla kısamadı kendisini 510 wattlarda dolaştı. nem beter çünkü.. sahurda 24C aldım 30 dk sonra baktım 251 watt çekiyor. hemen sonra 25C aldım şuan çalışmıyor 30-35 watta dolaşıyor.

şuraya bakın ben yalan söylemiş olsam buyrun bir 180 watt çeken 12000 inverter daikinde burda hemde ısıtmada yazmış arkadaş evet ben ısıtmada bu değeri hiç görmedim yanlız itiraf edeyim..

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=29136601

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=20112276 buda sharp

dahada uzar gider yine bir arkadaşın mhi çalışması vardı ama devamı gelmedi.

şimdi gelelim demir döküm sizin makine bu kalite klimalar kadar kısarmı kısmaz çünkü giriş seviyesi bir inverter aynısına yakın bendede bir inverter var. üretici firmalar aynı. ama aldığım bilgiye göre demirdökümden biraz daha kaliteli boru çapı daha geniş kompresör markalı vs şeklinde bilgi aldım. zibro adıyla satışta. ben bu klimayı en fazla soğutmada 330 lara kadar düştüştüğünü gördüm. merak etmeyin sizin klimanızda bu kadar kendini kısacaktır. her durumda karlısınız bunu unutmayın güle güle kullanın.

• ustad verdigin cevap icin tşkler ama benım bir sıkıntım var c.tesi aldıgım da satıcı dedi klımayı eve göturusen servis daha erken kurar müşteri hizmetlerini aradık dedi inşallah adahan servisi cıkmaz neyse adanadan adahan servisini aradik dedi normalde carşamba günü montaj ama sem klımayı eve göturecehin icin pazar dediler pazar günü hiç bir yere cıkamdık vede gelmediler bende kızdım bugün servisi aradım dedim siz bana pazar günü montaj var dedınız ama gelmedınız niye öyle oldu dedi bey efendi biz sana cuma günü dedık sen klımayı eve göturdugun icin salı gün bende bu müşteri temsilciligini arayacagım sorun devam ederse ıade vermeye calısacagım
    keşke arkadaşımı dinleseydim fujitherma a410 gazlı alsaydım 1100 tl
    ben gittim demirdökum ınverter aldım 1200tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprakadam01 -- 23 Temmuz 2012; 11:51:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

slm ben demirdöküm sitesinden alıntı yaptım benım fazla bir bilgim yok buyrun inceleyin

arkadaşım, öncelikle şunu söyliyim hiç zarar etmediniz inverter almakla. verdiğiniz site zaten kabataslak haesaplar ait bir site. ve orijinal sitesi değil demirdökümün. bilmiyorum orijnal sitesinde varmı aynı bilgiler.
    beni yanlış anlamayın ama zaman zaman bazı arkadaşlar bu tip yayınlar yüznden yanlış yorumlar yapabiliyorlar. hatta çok daha ileri gidenler var ne bilim gree klimayı daikinin sahibiymiş hatasına düşenlermi dersiniz. veya memnun olduğu klimayı mal bulmuş magribi edasında övenmi dersiniz. hatta beni suçlayanlar bile var ikide bir mitsubishi electric i alarkoyu övüyorsun vs diyenler var. ama ben hiç birini aslında övmüyorum.

yeri gelince hepsinide aşırı yermekten eleştiri aldığımda oluyor.. ben sadece deneyimlerimi yazıyorum..

şimdi topiklerde şöyle bir konu geçiyor devamlı. 7-8 saat için soğutmada veya ısıtmada inverter gereksiz. diyorlar benim kullanımıma göre gerçekçi değil. hele hele soğutmada hiç değil. ustalarımız beni mazur görsün kimseylede inatlaşmak değil niyetim.

üstte arkadaş yazmış evet ben mitsubishi electric in gece 180watt çektiğini hatta 178 wat çektiğini bile gördüm. hala kafama vuruyorum o değerleri neden fotoğraflamadığımdan dolayı. ama Allah var yemin ediyorum gördüm bu değerleri. fakat dereceyi hatırlıyamıyorum. 25 temiydi 26 damı 52m2 demi çalıştırdım hatırlamıyorum inanın.. şuan 25-26 dereceye aldımmı kompresör çalışmıyor fan üflüyor tüketim yok. şuan 25C aldım 32 watt fanların dönüş tüketimi sanırım bütün çektiği bu..klima çok iyi kısıyor çünkü ev baya soğumuş durumda günlerdir 24 ve 22 derecede çalışıyor.

bakın linke

bakın 2-3 gün biraz esti istanbul klimayı 22 dereceye aldım. 100m2 alanda baya bir 950-980watt çekti sonra yavaş yavaş 700 lere sonra kademeli olarak 500 ve 310 en son 290 watta kadar kıstı kendini. bugün çok kötü ısındı yine hava nem bastı. gündür 700 wattlarda dolaştı klima gecede fazla kısamadı kendisini 510 wattlarda dolaştı. nem beter çünkü.. sahurda 24C aldım 30 dk sonra baktım 251 watt çekiyor. hemen sonra 25C aldım şuan çalışmıyor 30-35 watta dolaşıyor.

şuraya bakın ben yalan söylemiş olsam buyrun bir 180 watt çeken 12000 inverter daikinde burda hemde ısıtmada yazmış arkadaş evet ben ısıtmada bu değeri hiç görmedim yanlız itiraf edeyim..

şimdi gelelim demir döküm sizin makine bu kalite klimalar kadar kısarmı kısmaz çünkü giriş seviyesi bir inverter aynısına yakın bendede bir inverter var. üretici firmalar aynı. ama aldığım bilgiye göre demirdökümden biraz daha kaliteli boru çapı daha geniş kompresör markalı vs şeklinde bilgi aldım. zibro adıyla satışta. ben bu klimayı en fazla soğutmada 330 lara kadar düştüştüğünü gördüm. merak etmeyin sizin klimanızda bu kadar kendini kısacaktır. her durumda karlısınız bunu unutmayın güle güle kullanın.

ustad kusura bakmayınız alıntı nerden yapıldıgın yenigördüm

ustad verdigin cevap icin tşkler ama benım bir sıkıntım var c.tesi aldıgım da satıcı dedi klımayı eve göturusen servis daha erken kurar müşteri hizmetlerini aradık dedi inşallah adahan servisi cıkmaz neyse adanadan adahan servisini aradik dedi normalde carşamba günü montaj ama sem klımayı eve göturecehin icin pazar dediler pazar günü hiç bir yere cıkamdık vede gelmediler bende kızdım bugün servisi aradım dedim siz bana pazar günü montaj var dedınız ama gelmedınız niye öyle oldu dedi bey efendi biz sana cuma günü dedık sen klımayı eve göturdugun icin salı gün bende bu müşteri temsilciligini arayacagım sorun devam ederse ıade vermeye calısacagım müşteri hizmet lerinide aradım lay loy aynı
    keşke arkadaşımı dinleseydim fujitherma a410 gazlı alsaydım 1100 tl
    ben gittim demirdökum ınverter aldım 1200tl

• quote:

quote:

bakın linke

saat:17.00.ye kadar beklıyecegım aldıgım magazaya gıdıp ıade etmeye calısacgım

• çok karışık durum ya. hayırlısı olsun ama fujitermada demirdökümden iyi bir klima değil. chigo üretimi. nediye klasik klimaya özeniyorsunuz.. dd. en azından midea yapımı ve inverter.. inverter olması yeter birkez düzgün vakumlama ile takılırsa klimanız bence memnun kalırsınız. aslınd aen uygun ac klimalr vardı insan birkez aldımı 4-500 yüz fazla verecek yoksa almyacak kşmse kusura bakmasın kardeşim 1200 tl çöp gitmesi çokmu hoş birşey olur güvenemediğiniz bir cihazda.. 400-500 hesabı yaparken. bu açıdan bu hesapları dikketl, yapmak lazım.
  • quote:

çok karışık durum ya. hayırlısı olsun ama fujitermada demirdökümden iyi bir klima değil. chigo üretimi. nediye klasik klimaya özeniyorsunuz.. dd. en azından midea yapımı ve inverter.. inverter olması yeter birkez düzgün vakumlama ile takılırsa klimanız bence memnun kalırsınız. aslınd aen uygun ac klimalr vardı insan birkez aldımı 4-500 yüz fazla verecek yoksa almyacak kşmse kusura bakmasın kardeşim 1200 tl çöp gitmesi çokmu hoş birşey olur güvenemediğiniz bir cihazda.. 400-500 hesabı yaparken. bu açıdan bu hesapları dikketl, yapmak lazım.

ustad cevap verdigin icin tşkler bu vakkum la ma olayını cözemedım yapmasalar ısrar edimmi bide sigorta takıyorlarmı yoksa kendimiz mi alıp takıyoruz gecen sene abim arcelık aldı sıgortayı servis takmış

bide sen haklısın benim gönlümde mıtsubıshı vardı ama ekonomik yönden demirdöküm aldım ıade etmeye gıttım ama malasef cıt cıkmadı elimde kaldı 50.100.tl zararınada olsaydı verecektim
    bide ınverter kalıte kalıte olarak degişiyormu insallah pişmam olmam dedigin gibi 1200 tl az degil canım cıktı denk getırene kadar cok gec oldu en azındanilk bahar da taktıracaktım ama saglık olsun yarın gelip takacak lar
    benim bir arkadaşım mıtsubısh aldı 24 saat kullanıyor 100 tl ek elektırk gelmış

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.