Şimdi Ara

DEMİRDÖKÜM İNVERTER KLİMA ALAN VARMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
50.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a-410-12-hp-inverter-split-klima.aspx

http://www.hepsiburada.com/Liste/demirdokum-dd-a-410-12-hp-inverter-12000-btuh-duvar-tipi-split-klimaa-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evdemdda41012hpin&categoryId=17453

Linkte görülen klima birçok sitede satış durumunda ancak demirdöküm sitesinde bu klimalarla ilgili döküman ve bilgi yok.Genelmüdürlüğü aradım.Bu klimalar üretildi ancak site daha güncellenmedi bilgisini aldım.Bu inverter klimadan alan ve kullanan arkadaşlar varsa acil olarak yorumlarını almak istiyorum 2 gün sonra almayı düşünüyorum çünkü...

• Bence al dostum
  • ya bu klimayı bende aldım ama hiç bi bilgim performansı özelliklde ısıtma konusunda (antifiriz - 15 dereceye kadar ısıtma ) diyor ama ne olacak bilmiyorum.iki üç gün sonra kuruluma gelecekler bakalım görecez. aayrıca kullanacağım alan 16m2 yatak odası ısıtma için karabükte hava -9 10 ları bulabilir. bilgisi olan varsa arz ediyorum. cihazım 12000 a410 inverter.idealeşya.com dan aldım cok hızlı gönderi ile teslim aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc_78 -- 19 Kasım 2011; 23:26:48 >
  • tunc_78 dostum ürünü kullanır kullanmaz izlenimlerini paylaşırsan çok seviniriz. Ayrıca bilgisi olan ustalarımızın demirdöküm inverter klimayla ilgili yorumlarını bekliyoruz.
  • tunc_78 ürünü kaç liraya ve nereden aldın bilgilendirirsen savinirim. tşkler
  • arkadaşlar yarın kuruluma gelecekler brz araştırdım ürün daha yeni fiyatı 1150 tl idealşya.com sorunsuz ve cok hızlı gönderdiler 3 tene bayi gezdim üçü de 1700 fiyat cıkardı bana ben 16 m2 bi yere kuracam performansı hakkında bilgi verririm ama vailantın böyle bi ilerisi olan bi pazarda kötü bi ürün sunacağını sanmıyom görecez bakalım.
  • bendewww.beyazstore.com adresinden satın aldım. ürün elime henüz geçmedi siparişi bugün verdim. inşallah ürün sorunsuz gelir ve fikirlerimi buradan paylaşırım.
  • 18'nden beri bekliyom servisi daha gelmedi bakalım ne zaman varsa kullanan bilgi verirse iyi olur.
  • arkadaşlar nihayet servis bugün geldi kurulum işlemini sorunsuzca hallettiler bi elektrik teknisyeni olarak daha önce gödüğüm en düşük sesli cihaz diyebilirim dış ünite özellikle nerdeyse sessiz diyebilirim 2,5 saatte yakın çalıştırdım bu süre zarfında hiç defros yapmadı oda ısınmaya yakın oldu cok sıcak yapmadı aama oda soğuk hiç soba yakımamış.16 m2 oda 12000 lik bi klima tam olarak nası ısıtır bilmiyorum.servis elemanlarının tecrübesi iyiydi kimlikli demirdöküm elemanıydı zaten bu süre zarfında ısıtma cok iyi diyemicem (kullann arkadaşlar kendi kendi performansı hakkında bilgiverirse sevinirim.
  • arkadaşlar yaklaşık 4 saatin sonunda tam olarak tatmin edecek ısısya ulaştı ve dış hava -2 hiç defrota gimedi en ufak karlanma dahi yok yani hiç çekin meden tavsiye edebilirim.
  • elime bugün geçti taktırmam zaman alacak. Tunc dediğine göre klima iyi ısıtmıyor o zaman. Halbuki ısıtması 13000 btu, cop değeri de 3.80, -15 e kadar ısıtma diyordu özelliklerinde. Çok merak etim 16 mkare 12000 btu için büyük bir oda alanı değil ki. Üstelik 4 saatte ancak ısıttı diyorsunuz. Sorabilirmiyim hangi ilde yaşıyorsunuz çünkü klima belliki ısıtmada çok zorlanmış. Acaba yanlış bir seçim mi yaptık. Görüşleriniz değişirse dinlemek isteriz sizden
  • 1gel ben karabükteyim hava hava 0 ın altında bende merak ettim başka klimalar nasıl ısıtır bilemem ama kısa sürede ısıtmadığı kesin,ben açtım bıraktım gittim başka yere gelgiğimde güzel ısınmıştı.dış üniteye baktım fenerle dikkatlice en ufak karlanma dahiyok,geçen sene istanbulda çaıştığım iş yerinde daıkın inverterler vardı defroz yapmaktan bıkıyoduk genel görünüş benim hoşuma gitti bununla ilgili fikri olanda paylaşsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc_78

arkadaşlar yaklaşık 4 saatin sonunda tam olarak tatmin edecek ısısya ulaştı ve dış hava -2 hiç defrota gimedi en ufak karlanma dahi yok yani hiç çekin meden tavsiye edebilirim.

16 m2 yeri 4 saatte ısıtması ilginç bir durum ,tabi ısıtma derken kaç dereceye getirdi bu önemli

defrost olayı farklı bir durumdur ,genelde rutubetin arttığı ve ardından kuru ayaz dediğimiz hava şartlarında buzlanma çok olacağından extra ısıtıcısı olmayan bütün cihazlar defrosta girer

yine dış ünitenin konumu ve bulunduğunuz yerin çok rutubetli olması,dış ünitenin kuzey cephede olması, kuytu veya tepelik açık alan olması da defrost olayını etkileyecek en önemli faktörlerdendir

yine de bazı cihazların defrosta girme olayının çok olduğunu söyleyen arkadaşlara rastladık ,aynı zamanda bazı cihazlar defrosttan 1-2 dk. içinde çıkıp yeniden ısıtmaya başladığı bir kısmının süresinin çok sürdüğünden bahseden kullanıcı arkadaşlardan duyduk

klima alacak arkadaşların bulunduğu bölge -5 in altına düşüyorsa ve çokca rutubetli ise bence ısıtıcılı cihazlardan almalarında fayda var diye düşünüyorum

• acaba bu cok övülen mıtshubishi klimalar odayı ev bazında 16 m2 -12000 lik bi cihaz ne kadar zamanda ısıtma işlemini gerçekleştirir bilgisi olan varsa tabiki 0 ın altında hava şartlarında.ama daha gördüğüm o dış üntelerden cok daha sessiz yanında otursan rahatssız etmeyecek kadar iç ünitede yüksek fanda duymak mümükün sadece
  • quote:

acaba bu cok övülen mıtshubishi klimalar odayı ev bazında 16 m2 -12000 lik bi cihaz ne kadar zamanda ısıtma işlemini gerçekleştirir bilgisi olan varsa tabiki 0 ın altında hava şartlarında.ama daha gördüğüm o dış üntelerden cok daha sessiz yanında otursan rahatssız etmeyecek kadar iç ünitede yüksek fanda duymak mümükün sadece

16 m2 bir yeri 12000 btu kaliteli bir klima yarım saat bilemedin 45 dakika da 24-25 dereceye getirir hatta çok kalitesiz cihazlar hariç çoğu klima söylediğim dakikalar içinde istenilen dereceye getirir

öncelikle klimayı nasıl randımanlı kullanılır bunu bilmek lazım ,kısa sürede ısınsın istenirse derece üst değerler fan en hızlı pozisyona yada otomatik pozisyonuna almak gerek ama ses biraz rahatsız edebilir,eğer benim çok acelem yok deniliyorsa o zaman da 24-25 dercelere ayarlayıp en düşük fan hızı seçilir ama ısıtma süresi biraz uzar ,böylece deneyerek size en uygun olan ayarları öğrenip seçmek size kalıyor ,ama dediğim gibi kalitesiz bir klimayı istediğiniz kadar bekleyin ya istenilen ısıtmayı yapmayacak yada çok uzun süre sonunda ısıtacak böylece hem konfor hem elektrik tüketiminden kayba uğranacaktır

yukarıda yazdıklarım doğrultusunda özellikle ısıtma için klima düşünenler lütfen düşük fiyatı olan cihazlara kapılmasınlar bu iş ucuz boya alıp duvarı kapatmadığı için tekrar boyatılan ev gibi olur

• alptuğ bey forumları baya gezinim ve genel olarak bi husus dkkatimi çekti klimalar +5c nin altında ısıtmada başarılı olmayışı -4c de 3 saain sonunda odayı ideal ısıya ulaştırdı ama lazım olduğu için değil sadece deneme amaçlı çalıştırıyorum odada oturmuyorum hiç defroza girdiğini görmedim karlanma dahiyok hava sisli ve nemli ya işte kafama takılan bu kadar geç ısıtma,tabi hiç durmadan çalışıyo bu inverterler duraksama yapar mı yoksa hiç durmadan devir mi düşer onuda mrk ettim,yüksk fanda ideal ısı çıkışı yok orta fan iyi (acaba en iyi kullanma set değerleri nasıldır)yani ideal tutulması gereken derece kaç olmalıdır vede fan hızı, artık bu değerler normal değil dersen servise başvuracam bakıyorum cihaz özellikleri -15 antifiriz yüksek ısıtma performansı diyo
  • quote:

alptuğ bey forumları baya gezinim ve genel olarak bi husus dkkatimi çekti klimalar +5c nin altında ısıtmada başarılı olmayışı -4c de 3 saain sonunda odayı ideal ısıya ulaştırdı ama lazım olduğu için değil sadece deneme amaçlı çalıştırıyorum odada oturmuyorum hiç defroza girdiğini görmedim karlanma dahiyok hava sisli ve nemli ya işte kafama takılan bu kadar geç ısıtma,tabi hiç durmadan çalışıyo bu inverterler duraksama yapar mı yoksa hiç durmadan devir mi düşer onuda mrk ettim,yüksk fanda ideal ısı çıkışı yok orta fan iyi (acaba en iyi kullanma set değerleri nasıldır)yani ideal tutulması gereken derece kaç olmalıdır vede fan hızı, artık bu değerler normal değil dersen servise başvuracam bakıyorum cihaz özellikleri -15 antifiriz yüksek ısıtma performansı diyo

ısıtmanın o kadar uzun sürmesinde mutlaka bir faktör vardır ,ya o klima mekana küçüktür yada klima gazında problem olabilir

siz çok teknik konuları boşverin zaten yazdıkları ne derece doğru o bile tartışma konusu

buzlanma olayını yukarı da anlattım yani illa hava eksi derecelere fazlaca düşmesi gerekmiyor ,birde insanlar meterolojinin verdiği değerlere göre kıyas yapıyor bu doğru olmaz çünkü özellikle rüzgar vs. nedeniyle her yerde değişik olur

inverter klima hiç durmaz diye birşey yok ancak asıl istenilen durmak yerine kendini kısması ve böylece tasarruf yapmasıdır

daha önce de dediğim gibi değerleri siz deneyip size en uygun olana cihazı ayarlamanız gerekiyor ama genelde 23-27 arası ayarlar hem yeterli oluyor hemde daha tasarruflu oluyor, tabi ısınamayan bir insana da illa 27 yap demek saçma olur lakin bu değerlerin üzerine çıkıyorsanız da ya cihaz kötü bir cihazdır,ya mekana uygun değildir ,yada bir arızası var demektir

• bilgilerin cok teşekkür ederim.
  • ürünüwww.beyazstore adresinden satın aldım. eksiksiz bir şekilde çalışanlar gönderdi. Her konuda soruma cevap verdiler. onlara burdan tşk ediyorum. kurulum gerçekleşti yaklaşık 2 hafatadan fazla kışın oldukça sert başladığı dönemde kullandım. ürün oda yalıtımı iyi ise gayet kısa bir sürede ısıtma işlemine başlıyor. Ses olayı 4 seviyeli görünüyor. 3. seviye sessiz sayılabilecek düzeyde. ürün bu fiyata alınır. tavsiye ediyorum
  • quote:

alptuğ bey forumları baya gezinim ve genel olarak bi husus dkkatimi çekti klimalar +5c nin altında ısıtmada başarılı olmayışı -4c de 3 saain sonunda odayı ideal ısıya ulaştırdı ama lazım olduğu için değil sadece deneme amaçlı çalıştırıyorum odada oturmuyorum hiç defroza girdiğini görmedim karlanma dahiyok hava sisli ve nemli ya işte kafama takılan bu kadar geç ısıtma,tabi hiç durmadan çalışıyo bu inverterler duraksama yapar mı yoksa hiç durmadan devir mi düşer onuda mrk ettim,yüksk fanda ideal ısı çıkışı yok orta fan iyi (acaba en iyi kullanma set değerleri nasıldır)yani ideal tutulması gereken derece kaç olmalıdır vede fan hızı, artık bu değerler normal değil dersen servise başvuracam bakıyorum cihaz özellikleri -15 antifiriz yüksek ısıtma performansı diyo

Öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Klimanızın defrosta düşmemesinin en büyük sebebi yeni ve temiz olması, dış ünite temiz kaldıkça da daha az defrost yapacaktır.

Geç ısıtıyor diye kafanız bulanıyor olabilir ama, tümüyle soğuk bir odanın ısınması öyle birkaç saatte olmaz.
    Klima sıcak hava üfleyerek oda içindeki havayı ısıtıyor, devamlı hareket olduğu için de bu ısı duvarlar-tavan-taban-eşyalar tarafından emiliyor.

Dikkat edeceğiniz şey, klimanın devamlı olarak (ayarlamanıza bağlı olarak) 50 C civarı sıcaklıkta üfleyebilmesi.

Anlattıklarınızdan klimanın düzgün bir alet olduğu anlaşılıyor, bu şekilde bilgiler aldıkça tavsiye listemize koyabiliriz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.