Şimdi Ara

Delta Servis - LG G4 PARA İADESİ GÜNCEL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
2.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar para iadesi konularının eski ve düzensiz olmasından dolayı bu konuyu açtım. Özellikle delta servis gibi ithalatçı firmalardan paranızı kurtarmak için.

1) Öncelikle cihazın onlara ulaşmasından itibaren cumartesi dahil 20 iş gününün geçmesini bekliyoruz.
    2) 20 iş gününü geçtikten sonra ilçeniz bünyesinde kurulan hakem heyetine fatura , kimlik fotokopisi telefonunuzu servise verdiğine dair herhangi bir mail belge vs .( ben bana attıkları mesajın ekran görüntüsünü koydum ) ile gidiyoruz.
    3) Bize bir form verecekler şikayet ettiğimiz yere eğer para iadesi istiyorsak telefonu nereden aldıysak o şirketin ismini yazıyor delta servis değil kesinlikle .
    4) Açıklama kısmına xxxxx imei numaralı telefonu xxx form numarasıyla xxxx tarihinde delta servise gönderdim ancak 20 iş günü içersinde telefonum teslim edilmediğinde para iadesini istiyorum yazıyoruz.
    5) Bu sürede delta servis sizi arayacak ve tüketici hakem heyetine başvurmuşsunuz size sıfır cihaz verelim diyecekler kesinlikle kabul etmeyin . Eğer telefonunuz şikayet ettikten sonra onarılıp size gönderilirse kesinlikle almayın
    6) Savunmalar alındıktan sonra yüzde yüz karar lehinize çıkacaktır bu noktada tebliğ geldikten sonra 15 gün satıcının itiraz hakkı vardır genelde itiraz etmezler 15 günü bekleyeceksiniz.
    7 ) 15 günden sonra satıcı itraz etmezse satın aldığınız yere kararla birlikte gidin paranızı alın adam vermiyorum derse hiç muhattap olmadan adliyeler içindeki icra müdürlüğüne başvurun ibanınızı belirtin para hesabınıza 1 ay içinde yatacaktır
    8 ) Yıpranma payı altında telefonunuzdan kesinti yapmaya çalışacaklardır . Fatura bedeliniz neyse onu alın benim g4 1825 ti tamamını aldım.

Her şeyi yazdım 20 iş günü dolduktan sonra beklemeden gidin yapın başvurunuzu böyle insnalara paranızı kaptırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgun_izmirli35 -- 25 Aralık 2016; 17:49:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• NEden sıfır telefon kabul etmeyelim?

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Para iadesini almak varken delta servisle uğrşmaya devam etmek isteyen varsa alablir. Bir de bilenler bilir gerçekten sıfır cihaz gelecek mi yoksa tamir olmş başka bie telefony kapalı kutu diyemi gönderecekler ya da bu sıfır telefonu kaç gün bekleyeceksin?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgun_izmirli35

Para iadesini almak varken delta servisle uğrşmaya devam etmek isteyen varsa alablir. Bir de bilenler bilir gerçekten sıfır cihaz gelecek mi yoksa tamir olmş başka bie telefony kapalı kutu diyemi gönderecekler ya da bu sıfır telefonu kaç gün bekleyeceksin?

Valla hocam bana da birebir değişim yapalım diyorlar ama emin olamıyorum işte bu yüzden. THH ne zaman cevap verecek belli değil..
    Sen bilirsin tabi ama bunlarla cok uğraşırsın az daha sabırla o paraya cok daha iyi telefon alabilirsin

• Ben bugun tüketici hakem heyetine başvurdum.. Deltayada mesaj attım.. Dönmediler..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceramicer43

Ben bugun tüketici hakem heyetine başvurdum.. Deltayada mesaj attım.. Dönmediler..

Genelde maile cvap veriyorlar ama bi işe yarıyor mu tartışılır.
  • Hala delta servisten umut bekleyen arkadaşları görmek çok üzücü
  • quote:

Hala delta servisten umut bekleyen arkadaşları görmek çok üzücü

THH kararı olumlu çıktıktan sonra, satıcıyı hiç aramasak ve 15 gün sonra direk icraya gitsek olur mu?
    Uğraşacak gücüm kalmadı.
    Satıcılar genellikle veriyor parayı uğraşacak bir şey yok ara adamı 15 gün geçtiktwn sonra nasıl yapalım işlemi de çamura yatarsa git icraya yoksa genelde hemen veriyolr çünkü
  • Hocam telefonunuzu garantiye yollama sebebiniz neydi? Ben de ilerleyen zamanlarda LG G4 almayı düşünüyordum da
  • battal5554 kullanıcısına yanıt
    Lg g4şikayetlerini okursanız almazsınız belki hata düzeltilmiştir bilemiyorum ama çevremde 5 lg aynı sorundan gitti kapanıyor telefon boot loop diyorlar bir daha açılmıyor.
  • Bunu öğrendiğim iyi oldu, teşekkür ederim hocam
  • THH'den kararı bugün aldım. Gittigidiyor.com üzerinden Ceppaket'e ayrıca delta servise THH kararını bildirdim. İtiraz süresi bitince tazmin için firmaya gitmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocek.deu

THH'den kararı bugün aldım. Gittigidiyor.com üzerinden Ceppaket'e ayrıca delta servise THH kararını bildirdim. İtiraz süresi bitince tazmin için firmaya gitmeyi düşünüyorum.

direk icraya gidin bunlarla muhattap bile olmayın. Bu arada tazmin değil tanzim olmalı :)
  • Ceppaket ile iletişime geçtim, THH'nin tebliğ yazısı bize gelince ödemeyi yapacağız dediler. Tebliğden sonra 15 gün itiraz süreside oldugunu dikkate alırsak ödemeyi biraz daha geciktirebilirler.

Not: Bu arada benim yazdığım doğru,
    Tazmin:Zararı ödeme, karşılama.
    Tanzim: Düzene sokma, düzen verme, yoluna koyma, düzeltme, düzenleme.
  • Arkadaşlar böyle durumlarda iadeyi nereye yapıyorlar bizden ibanmı alıyorlar? Yoksa alışveriş yapılan kartamı yatırıyorlar???

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar...

Bende delta garantili bir cihaz aldım daha yarın gelecek ama şimdiden araştırayım her ihtimale karşı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 12 Ocak 2017; 16:57:23 >
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    İster iban ister elden nakit ben elden nakt aldm aldığıma dair evrak imzaladm
  • quote:

İster iban ister elden nakit ben elden nakt aldm aldığıma dair evrak imzaladm

Selamlar,

Benim kararım çıkmış postalanmış 30 aralık günü ama hala elime ulaşmadı nedendir acaba böyle geç mi ulaşıyor abi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 12 Ocak 2017; 18:5:41 >
  • ozgun_izmirli35 O kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam ben ankaradayım internetten aldım aldığım mağaza istanbulda böyle bir durumda elden alamam o halde iban belirtirim değilmi? Thh başvururkenmi belirteyim ibanı yoksa karar çıkıncamı o aşamaya geçilir?

Edit: Daha telefonu yeni sipariş vermişiz yarın sıfır gelecek düşündüğüm şeylere bak

Edit2: İnşallah sorun vs çıkmazda hiç uğraşmadan kullanırım lg g2 vardı 1 yıl 4 aylık tık demedi daha hiç servise gitmedi aldığım cihazlar ama distribütör alırsın alırsın sorun çıkmaz birde ithalat alırsın arıza yaparsa uğraş dur elektronik işi şans işi. Distribütör veya ithalat gelen cihaz aynı kalitede değilmi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.