Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.113
Cevap
5
Favori
178.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bufujamal valla cok zor bi soru, ekran kartının destegi yok gozukuyor anakartı ve işlemciyi ise destekliyor sanırım. Bu arada arkadaslar bilgisayarına ubuntu yuklemek isteyen var mı? Varsa belki onun icin de bir tutorial hazırlayabilirim.
  • linux bence iyi değil sıkıyor kişiselleştirmeye
    pek fazla izin vermiyor.
    desene bizim leopar yattı.
    ne yapacagız sımdı
    ustat sen bıze bır yol goster yoksa
    xpye gerı donus yapacağım ona gore
    ya leopar ya da xp yoksa vista kastı benı ıyıce
  • bide ekran koruyucu filmlerden haberi olan varmı su ekran parlaklıgını alan yanı arkadan yansıyan ısgı gerı yansıtmayan ekran filmlerinden kullanan varsa bızı aydınlatırmı acaba ben almak ıstıyorum ama nasıl oldugunu bılmedende denemeye çekiniyorum.
  • xps 1330 umda son günlerde sıcaklık problemi cıkmaya başladı.çınlama sesini gidermesi açısından rightmark diye bir program indirdim.çınlama sesi bi miktar azaldı.programın bir özelliği de cpu sıcaklığını göstermesi.ancak son bikaç gündür normalde 45-60 arası değişen sıcaklık 80lere kadar cıktı.ve sürekli 70lerde geziyo.acaba bi sorun mu var?programdan kaynaklansa ilk yüklediğim zaman da cok ısınırdı.bir de klavyenin sağ tarafı hafif çökük gibi duruyo.cok belli olmuyo ama beni rahatsız ediyo.acaba vatanbilgisayara geri götürsem değiştirme gbi bi şansım olur mu?
  • son olarak şunu farkettim alınan paket sayısı 65500 küsür civarlarında olduğunda veri almayı bırakıyor wireless. Bağlantıyı onarınca geliyor kendine.. sadece bendemi var bu problem... öyleyse servis yolu gözüktü bana...
    bu sorunla karşılaşan kimse varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: phyrox

son olarak şunu farkettim alınan paket sayısı 65500 küsür civarlarında olduğunda veri almayı bırakıyor wireless. Bağlantıyı onarınca geliyor kendine.. sadece bendemi var bu problem... öyleyse servis yolu gözüktü bana...
    bu sorunla karşılaşan kimse varmı acaba?

bu sorun bende de vardi, cok basit bir sekilde cozuldu bigisayarima sag klik yapip, aygit yoneticisinden resimde gosterdigim intel ag kartini kaldir, makine sen kaldirir kaldirmaz zaten kendi bir kez daha kuruyor, bu sekilde sorun cozulur.

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@

• peki hard disc den gelen sesıde böyle yok edebilir miyiz acaba
    şaka bır tarafa bu sesı kaybemenın bır yoluyok mu
    arkadaşlar bence buna bır çözüm arayalım bu hepimizin ortak prolemı gıbıme gelıyor ses gelemyen yok gıbı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bufujamal

peki hard disc den gelen sesıde böyle yok edebilir miyiz acaba
    şaka bır tarafa bu sesı kaybemenın bır yoluyok mu
    arkadaşlar bence buna bır çözüm arayalım bu hepimizin ortak prolemı gıbıme gelıyor ses gelemyen yok gıbı.

Hard diskten ne sesi geliyor?
  • arasıra gelen tak dıye bır ses var yoksa sende yok mu?
    çogunlukla makıne soğukken oluyor daha sonradan olmuyor.
    ara sırada bip diye bir ses geliyor. ama çok yaygın değil bu çok nadir.
  • yok bende hardiskten gelen ole bir ses o bip sesini de aldım alalı bir kez duydum sadece. Tıklama sesi geliyorsa garantiye verebilirsiniz cunku normal bir durum degil. Bu arada benim hardiskimin markası Toshiba bilmiyorum sizinki ne ama belki markası frklı oldugu icin oluyordur... Bir de ek olarak sizde paneldeki media tusundan CD/DVD cıkarırken makine de donma oluyor mu? 2sn ye kadar?

quote:

arasıra gelen tak dıye bır ses var yoksa sende yok mu?
  • quote:

linux bence iyi değil sıkıyor kişiselleştirmeye
    pek fazla izin vermiyor.
    desene bizim leopar yattı.
    ne yapacagız sımdı
    ustat sen bıze bır yol goster yoksa
    xpye gerı donus yapacağım ona gore
    ya leopar ya da xp yoksa vista kastı benı ıyıce

Bufujamal sanırım m1330 a Leopard yukleyebilenler varmıs Leopardın assagıdaki surumunu deneyebilirsin

iatkos v1.0ir2

isohunt ta torrent dosyası mevcut sanırım...
  • Arkadaşlar ben farketmemiştim bu çınlamayı. yazılanları okuyunca çınlama duymaya başladım. Hatta başıma hafiften bir ağrı bile girdi!!
    bu konuda ne yapılacaksa tam olarak karar verelim. ya da gidip konuşan var mı vatanla? bir sonuca varalım vakit geçmeden.

Bir de recovery D de duruyor ama aynı zamanda recovery cd'si de verdiler. cd yazmaya izin vermiyor demiştiniz. Acaba sizde çıkmadı mı recovery cdsi?
  • MediaDirect te altyazı gösterimiyle ilgili meemsir in anlattığı adımları uyguladım.
    Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu tür işlemleri bilgisayarımda hiç uygulamamıştım pek de anlamam ama anlatım açıklayıcı olduğu için sorun yaşamadan hallettim. Bir tek rapidden indirdiğim codec.exe yi D nin altında bir klasör açıp içine kaydettiğim için 10. adımda problem yaşadım. O nedenle dosyayı direk D nin içine ekstra bir klasör açmadan atın.

Bu küçük takılmadan başka hiçbir yerde anlatımdan farklı bir şeyle karşılaşmadım.

Gelelim sonuca.. Belgelerin içindeki videolar klasörüne .avi uzantılı film ve aynı isimli .sub uzantılı altyazısını atmıştm. MD de "kamera resimli" [adını hatırlayamadım bir an:( ] bölümü açtığımda sadece film görünüyordu başlattığımda altyazısı da otomatk olarak geldi. altyazı boyutu ve fontta prb yok ancak bazı Türkçe karakterleri göstermiyor. " ı , ş , ğ , İ " harfleri ne yazıkki bilindik tuhaf şekiller olarak çıkıyor.

Bu probleme el atacak arkadaşlar çözümlerini paylaşırlarsa sevinirim..

ve meemsir tekrar teşekkürler

• benım harddısc samsung açtım baktım a sıra gelıyor ses her zaman gelmıyor 3 açmanın 1,5 da geliyor
    onun dısında da oldukça sessız süper bir cihaz
    quote:

Orjinalden alıntı: meemsir

yok bende hardiskten gelen ole bir ses o bip sesini de aldım alalı bir kez duydum sadece. Tıklama sesi geliyorsa garantiye verebilirsiniz cunku normal bir durum degil. Bu arada benim hardiskimin markası Toshiba bilmiyorum sizinki ne ama belki markası frklı oldugu icin oluyordur... Bir de ek olarak sizde paneldeki media tusundan CD/DVD cıkarırken makine de donma oluyor mu? 2sn ye kadar?

quote:

arasıra gelen tak dıye bır ses var yoksa sende yok mu?

• Arkadaşlar bana bir öneride bulunur musunuz.. bu çınlama olayı gerçekten dayanılcak gibi değil. müzik açıyorum kulaklık falan takıyorum anca dayanıyorum. Acaip baş ağrıtıcı bişey. Çözümü var mı bunun? yoksa değiştirmelerini mi istemeliyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Beyd_s

Arkadaşlar bana bir öneride bulunur musunuz.. bu çınlama olayı gerçekten dayanılcak gibi değil. müzik açıyorum kulaklık falan takıyorum anca dayanıyorum. Acaip baş ağrıtıcı bişey. Çözümü var mı bunun? yoksa değiştirmelerini mi istemeliyim.

bence o kadar rahatsiz ediyorsa geri gotur. degistir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Beyd_s

Arkadaşlar bana bir öneride bulunur musunuz.. bu çınlama olayı gerçekten dayanılcak gibi değil. müzik açıyorum kulaklık falan takıyorum anca dayanıyorum. Acaip baş ağrıtıcı bişey. Çözümü var mı bunun? yoksa değiştirmelerini mi istemeliyim.

cinlama sarj esnasinda mi, yoksa adaptorden guc alirken mi, yoksa pil ile calisirken mi?
  • selamlar arkadaşlar bende xps 1330 aldım sonunda... çok inceleyemedim ama bişey sorucam bu kumanda yerinden kumandayı nasıl çıkartabilirm
    plastik bişey vardı orada onu elimle daha doğrusu tırnağımla çıkardım ama kumandayı o şekilde çıkaramıyorum :) mandal diye birşeyden söz ediyor kılavızda ama ben mandal mandal bulamadım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kardess

selamlar arkadaşlar bende xps 1330 aldım sonunda... çok inceleyemedim ama bişey sorucam bu kumanda yerinden kumandayı nasıl çıkartabilirm
    plastik bişey vardı orada onu elimle daha doğrusu tırnağımla çıkardım ama kumandayı o şekilde çıkaramıyorum :) mandal diye birşeyden söz ediyor kılavızda ama ben mandal mandal bulamadım...

Dostum korkma bastır üstüne o çıkacak zaten
  • daha yeni 1520 almış iken bu model kıskandırıcı nitelikte :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.