Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.112
Cevap
5
Favori
178.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben üç gün önce t7500 olan xps yi aldm fakat içeriden bi yerden özellikle sessiz ortamda çok rahatsız edici ince bi ses geliyor.sizin kilerde bylemi.dayanamadım ve ürünü geri gnderdim gerçi daha sonuç gelmedi ama yine de durumu sizlerle paylaşmak istedim.bilgisi olan yazarsa sevinirim
  • kelaynak, bende de seninle aynı model var fakat ben ürünümün sessiz olmasından dolayı gayet memnunum. cpu whine - işlemci çınlaması diye adlandırılan sorunu sen de yaşıyor olabilirsin sanırım.
    ne gibi bir çözüm üretecekleri konusunda ise herhangi bir fikrim yok. ürününü güle güle kullanmanı dilerim..
  • daha öncde laptoplarım oldu fanları gürül gürül çalıştığı luyordu ama bu kadar rahatsız etmyor insanı.çınlama çok rahatsız ediyor acaba tüm modeller böylemi.neyse verdik garantiye bakalım ne dicekler.telefonla hergün kontrol ediyorum.bide şu parmak izi okuyucusnu bi türlü çalıştıramadım.dosyaları encrypt yapıyrum hata veriyor.siz nasıl yapıyorsunuz anlatrtsanız sevinirim.tşşkr..
  • arkadaşlar buraya os x leopar linklerini ve bızım canavar ıcın drıverlerını ekleyecek bır babayıgıt yok mu aramızda. ben denemek ıstıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bufujamal

arkadaşlar buraya os x leopar linklerini ve bızım canavar ıcın drıverlerını ekleyecek bır babayıgıt yok mu aramızda. ben denemek ıstıyorum.

Hocam internette dolasıyo linkleri torrent olanı da var rapidshare olanıda. Sonra forumlarda da anlatıyor eger arastırırsan. Sen o babayigitligi yapsan yukleyip bi denesen sonra da bize anlatsan olmaz mı?
  • bir bakayım. işletim sistemi ve driverlerini bulabilirsem sonuctan haberdar ederım.
  • Dell XPS Kutu İçeriği

1.Şarj Aleti
    2.Kendine ait kılıfı
    3.Ajandaya benzeyen bir cd kutusu içinden aynı zamanda temizleme bezi çıkıyor aynı zamanda ayrıntılı biçimde anlatılan bi kullanım klavuzu.
    4.Kendine ait bir kumandası
    5.Vista CD, driver ve bilgisayarın içinde bulunan ek softwarelere ait CDler.
    6.Mikrofon ve koruma kılıfı aynı zamanda içinden ek kulaklık takaçlarıda çıkmakta.
    7.USB portunuzu, ethernet dönüştürücü yapan bir aparat.
    8.Kullanım Klavuzu |Diğer dökümanlar.

Not:Kutuyu ilk açtığınızda içinden çıkan Dell XPS M1330 Kullanım Klavuzu'nun içinden Garanti Belgesi çıkmaktadır arkadaşlar lütfen aldığınız bayiiden bu belgeye kaşe bastırın ve tarihini yazdırın.Benim Garanti Belgemi sonradan bu işlemlere tabii tutmak zorunda kaldım.

Yüklediğim Oyunlar :

Counter Strike 1.5 1.6
    Quake 4
    Doom 3
    Call of Duty II
    Call of Duty IV
    Oblivion

Yüklediğim Programlar :

Winamp
    Msn Live Messenger 8.5
    Avira Antivir Basic
    Flashget
    Limewire
    Microsoft Office
    VLC Player
    Adobe Reader 8
    Windows Media Player Classic
    10GB yakın Mp3,Resim ve Program içeriği.

Buna istinaden hepsini yüklemiş olmama ramen takılmadan güzelce keyfini sürüyorum..Yüklediğim oyunlar ve Yüklediğim Programlar bölümünü yazdım çünkü bazı arkadaşların aklında şu soru olabilir;

Acaba bu kadar şey yüklersem bi yavaşlama olur mu? hayır olmuyor.

Saygılar :)

• arkadaşlar bir de youtube den xps le ilgili videolar izledim.bazı insanlar cdrom sesinden şikayetçi.
    herhalde tüm üründe var bu ses.ben doğal olarak karşılıyorum çünkü motorlu bi cdrom u var.(cd yi içeri sokup çıkarmak için.)
    yalnız merak ettiğim cd okurkende çok ses yapıyor mu?
  • Arkadaşlar M1530 almayı düşünüyorum. Hangi çözünürlükte alayım sizce?

Glossy, widescreen 15.4 inch LCD (1280x800) & 2.0 MP Camera [Included in Price]
    High Resolution, glossy widescreen 15.4 inch LCD(1440x900) & 2MP Camera [add $50
    High Resolution glossy widescreen 15.4 inch LCD(1680x1050) & 2MP Camera [add $100

1680x1050 çok mu karınca duası gibi olur ne dersiniz, var mı kullanan?
  • Arkadaşlar,

Belki de bu konu daha önce tartışıldı ama takip edemedim ve bu konunun çözümüne ilişkin herhangi bir yazı bulamadım sitede.

Günde 5-6 kez mouse pad'in sol tarafından "click" diye bir ses geliyor. Zararlı bişi olduğunu sanmıyorum ama yine de sormak istedim. xps1330 almadan önce sıkı bir araştırma yapmıştım. Bu sesin o zaman için hemen hemen tüm xps1330 kullanıcılarda geldiğini okumuştum. Ama sebebini hiç araştırmadım. Lütfen bu konuda bir fikriniz varsa, bana yardımcı olabilirmisiniz. benim xps1330'a bakarak bu bilgisayardan almak isteyenlerin sayısı oldukça fazla. o yüzden onlara sadece bu sesten bahsediyorum ve sebebini bilemiyorum. Almak isteyenlere ve özellikle bana aydınlık olması bakımından bana yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkür ediyorum şimdiden yardımlarınız için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mahoni718

Arkadaşlar,

Belki de bu konu daha önce tartışıldı ama takip edemedim ve bu konunun çözümüne ilişkin herhangi bir yazı bulamadım sitede.

Günde 5-6 kez mouse pad'in sol tarafından "click" diye bir ses geliyor. Zararlı bişi olduğunu sanmıyorum ama yine de sormak istedim. xps1330 almadan önce sıkı bir araştırma yapmıştım. Bu sesin o zaman için hemen hemen tüm xps1330 kullanıcılarda geldiğini okumuştum. Ama sebebini hiç araştırmadım. Lütfen bu konuda bir fikriniz varsa, bana yardımcı olabilirmisiniz. benim xps1330'a bakarak bu bilgisayardan almak isteyenlerin sayısı oldukça fazla. o yüzden onlara sadece bu sesten bahsediyorum ve sebebini bilemiyorum. Almak isteyenlere ve özellikle bana aydınlık olması bakımından bana yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkür ediyorum şimdiden yardımlarınız için.

aynı ses benim xps'ten de geliyor.. ben de forumlarda araştırdım benzer sorunları yaşayanların olduğunu görmeme rağmen maalesef herhangi bir cevaba rastlayamadım ben..

• HDD nin üreticisi Samsung... Hiç bir malını sevmem zaten bu şirketin
  • Benimkindem boyle bir ses gelmiyor ya dad ben duymuyorum, bence siz onu garantiye gonderin bir an once caresine baksınlar. Ayrıca cihazdan eger ince tiz bir ses geliyorsa cınlama gibi bu da bir kusur o zmn da garantiye gondermenizi tavsiye dediyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: iosono

arkadaşlar bir de youtube den xps le ilgili videolar izledim.bazı insanlar cdrom sesinden şikayetçi.
    herhalde tüm üründe var bu ses.ben doğal olarak karşılıyorum çünkü motorlu bi cdrom u var.(cd yi içeri sokup çıkarmak için.)
    yalnız merak ettiğim cd okurkende çok ses yapıyor mu?

cd rom gurultusu kafaya takılacak bir sorun degil inan bana... Cd girip cıkarken gurultu yapıyo bir de agır bir islem yaparsan mesela işletim sistemi yuklerken. Cd yazarken gurultusu yok ya da film vs izlerken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meemsir -- 16 Ocak 2008; 19:57:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: MegriM

Arkadaşlar M1530 almayı düşünüyorum. Hangi çözünürlükte alayım sizce?

Glossy, widescreen 15.4 inch LCD (1280x800) & 2.0 MP Camera [Included in Price]
    High Resolution, glossy widescreen 15.4 inch LCD(1440x900) & 2MP Camera [add $50
    High Resolution glossy widescreen 15.4 inch LCD(1680x1050) & 2MP Camera [add $100

1680x1050 çok mu karınca duası gibi olur ne dersiniz, var mı kullanan?

ya bence 1280x800 iyi bir cozunurluk ancak eger laptopun ekranında High Definition bi seyler izleyim falan istiyorsan daha buyuk bir cozunurluk alabilirsin. Ancak dell xps laptoplarda zaten cıkıs olarak bir high definition portu var. İlerde istersen bilgisayarını high definiton bir LCD Tv ye baglarsın boylece kucucuk bilgisayardan izleyecegine soyle adam gibi buyuk ekranda izlersin. Dedigim gibi gereksiz bir sey, 1280x800 yeterli...

• quote:

Orjinalden alıntı: meemsir

Benimkindem boyle bir ses gelmiyor ya dad ben duymuyorum, bence siz onu garantiye gonderin bir an once caresine baksınlar. Ayrıca cihazdan eger ince tiz bir ses geliyorsa cınlama gibi bu da bir kusur o zmn da garantiye gondermenizi tavsiye dediyorum...

Kardeşim sen yurtdışından almıştım sanırım. Kontrol edermisin diski hangi firma üretmiş. Seninki başka firma olmalı. Muhtemelen Seagate.
  • Benim hard diskim toshiba...
  • beyler lütfen netebook unuzu bi kontrol edin.cpu whine diyorlar sanırım.sizinkinde de mi özellikle sesiz ortamda çok rahatsız eden kulak cızırdaması gibi bi ses geliyor mu.beni çok rahatsız etti ve garantiye gönderdim.bu arada koyuncunun garantisi hakkında bşiler bilen var mı.
  • bu sorunla ilgili arkadaşlar önceki sayfalarda yorum yapmışlar.
    Üretim hatası olduğunu ve garanti kapsamına girdiğini söylemişlerdi...

Bu arada xps almak için son 14 günüm. hala karar veremedim. :( (31 eylül'e kadar abd de bir kampanya var.624$ lık bir indirim var.)

quote:

Orjinalden alıntı: kelaynak21

beyler lütfen netebook unuzu bi kontrol edin.cpu whine diyorlar sanırım.sizinkinde de mi özellikle sesiz ortamda çok rahatsız eden kulak cızırdaması gibi bi ses geliyor mu.beni çok rahatsız etti ve garantiye gönderdim.bu arada koyuncunun garantisi hakkında bşiler bilen var mı.
  • GEREKLİ DONANIM:

Anakart : (Aşağıdaki chipsetlerde Anakart)

ATI RS480 - RS482
    Intel E7205 chipset, Intel E7210 server chipset
    Intel 845/845G, 845MP, 850E, 855GM, 865, 865GBFL, 865PE, 875, 915P, 915G, 925X, 925XE, 945P/G, 955X, 965, 975
    nVidia nForce 3, nForce 4 SLI, nForce 4 Ultra, nForce 4 410 + GF6100 IGP
    VIA K8T800, K8T890, K8M800, P4M266A, PM800
    AMD 8151, 8311, 8111
    SiS 756, 745, 661, 662, 648FX

Cpu:

Minimum SSE2 desteği olan bir Cpu (Cpu'nuzun SSE2 desteği olup olmadığını Cpu-Z programı ile öğrenebilirsiniz)

Link:http://www.cpuid.com/cpuz.php

Athlon64 2800+ , Athlon64 3000+ (Venice, s939), Opteron 146, Opteron 170 dual-core (Socket 939)
    Opteron 240, Athlon 64 3200+(Socket 754), Athlon 64 3200+ Venice(Socket 939), Athlon 64 3400+(Socket 754)
    Athlon 64 3500+ Clawhammer(Socket 939, Athlon 64 3500+ Venice (Socket 939), Athlon 64 3700+, 939, San Diego
    Athlon 64 3700+ (Socket 754) Clawhammer, Athlon 64 3800+ Venice (Socket 939) , Athlon 64 4000+, 939, San Diego, Athlon 64 X2 3800
    Athlon 64 X2 4200+ , Athlon 64 X2 4400+ (Socket 939, 2x1MB L2), Athlon 64 FX-60 (Socket 939, 2x1MB L2)
    Sempron 2800+, Sempron 64 2800+ , Sempron 64 3000+ , Sempron 64 3100+, Turion 64 ML-37, Turion 64 X2 TL-50
    Pentium D 805 , Pentium D 820 , Pentium D 920/930/940/945/950
    Pentium 4 506 Prescot, Pentium 4 524, Pentium 4 530, Pentium 4 630, Pentium 4 640, Pentium 4 2.8c, Pentium 4 2.8
    Celeron D 320s, Celeron D 325, Celeron D 326, Celeron D 336, Celeron D 340, Celeron M 1.3, Celeron M 410
    Pentium M Banias (400MHz bus), Pentium M Sonoma (533MHz bus)
    Core Solo T1xxx Napa (667MHz bus)
    Core Duo T2xxx Napa (667MHz bus)
    Core2 Duo T5xxx & T7xxx "Merom" (667MHz bus)
    Xeon Prestonia Core, Xeon 1.7 GHZ (Socket 603)
    Centrino 2.0Ghz

(Bu Cpu'lar Referans olarak verilmiştir SSE2 desteği olan tüm Cpu'lar ile çalışmaktadır..)

Apple Mac OSX Leopard v10.5 - ISO Mac

şimdi bunlardan hangisini yuklemeliyiz bilgisayarımıza

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.