Şimdi Ara

@@!!!!DELL XPS-M1330/M1530 KULLANICILARI BURAYA!!!!@@ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.112
Cevap
5
Favori
178.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

dervis2007

usta almanyada dell in sitesinde bakiyorum t7250 ve t7500 ler var.bu t7500 lerle t9500 lerin ne farklari var ?
    bende almayi düsünüyorum onun icin herseyini iyice bi arastirayim diyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert-03

selam

dervis2007

usta almanyada dell in sitesinde bakiyorum t7250 ve t7500 ler var.bu t7500 lerle t9500 lerin ne farklari var ?

t7500 santa rosa - t9500 penryn kod adi ile geciyor birisi santa rosalar 65nm, penryn ler yanilmiyorsam 45nm teknolojisi ile uretilmis, bu da daha az guc harcayarak daha yuksek performans sagliyor ve daha az isiniyor. Laptoplarda pil tuketimine cok az da olsa etkisi var. Birde santa rosa larda L2 cache bellek 4mb , penryn lerde ise 6mb.
  • MERT-03 BENCE BEKLE YAKINDA ALMANYA SITESINDE T900 LULER CIKAR.
    painkiller004 iyi aciklamis
    quote:

Orjinalden alıntı: mert-03

selam

dervis2007

• sagolun arkadaslar..

ben bekliyeyim bakalim biraz daha...
  • Arkadaşlar bende XPS 1330 cihazı alalı 2 ay kadar zaman oldu muhteşem bir cihazdı taaaki format atana kadar .
    format atmak istedim ama bazı sorunlar yaşadım koyuncu firmasına götürdüm tekrar recover bölümünü yüklediler cihaz aslında Vista Home Premiumdu cihaz gelince Vista Business olmuş neyse kafama çok takmadım tekrar format atma ihtiyacı hissettim F8 tuşuyla recover oluyormuş ama bende Güvenli Mode bölümü çıkıyor neyse ben kendi dvd sinden yükledim fakat durum dehşet driverlar problem çıkartıyor servisi aradım servis bana İrlanda numarasını verdi anladımki iş başa düştü herşeyi kurdum ama bluetoothuda kurdum herşeyi yapıyor ama bluetooth u açınca ""bluetooth peripheral device " kurmaya çalışıyor hala yapamadım bana bu konularda yardımcı olacak arkadaşların yardımını rica ediyorum. Sorunların özeti şöyle.

1 - recover olmuyor
    2- "bluetooth peripheral device " sorunu yaşıyorum.

• zaten dellin recover sorunu cok gıcık.harddiskte 4 parca acmışlar,2si kullanılmıyo,1inde recovery var(10gb er acılmış sadece)geriye kalan yerde windowsla beraber herseyin var.format atsan bütün bilgiler gitcek.recovery klasörü dvdye yazılmıyo her ne hikmetsesilcem hepsini kurtulcam vallaancak ole bölebilcem harddiski.elimde driver ve windowsun cdleri var silmemin bi sakıncası olmayacağını düşünüyorum.bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebili mi acaba??silsem bi sorun olur mu?
  • işin tuhafı acroniste olmuyor
  • arkadas recovery bolumunu ben sildim. bir sorun olmuyor. direver sorunuda olmuyor. ama ben aldigimda diriver cd yoktu. dell in sitesinden indirdim driver leri.
    quote:

Orjinalden alıntı: mko

zaten dellin recover sorunu cok gıcık.harddiskte 4 parca acmışlar,2si kullanılmıyo,1inde recovery var(10gb er acılmış sadece)geriye kalan yerde windowsla beraber herseyin var.format atsan bütün bilgiler gitcek.recovery klasörü dvdye yazılmıyo her ne hikmetsesilcem hepsini kurtulcam vallaancak ole bölebilcem harddiski.elimde driver ve windowsun cdleri var silmemin bi sakıncası olmayacağını düşünüyorum.bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebili mi acaba??silsem bi sorun olur mu?

• arkadaşlar ben de bu laptop'ı almak istiyorum.
    malesef vatan'ın süper kampanyasını kaçırdım ve başımı duvarlara vurmaktayım. sanırım izmir'deki bir firmadan alacağım. sabah kartıma ulaşınca alışverişi gerçekleştireceğim ve muhtemelen perşembeye kadar gelecektir.
    ayrıca izmir'den aldığım ürünün istanbula sorunsuz ulaşmasını temenni ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 8 Mart 2008; 3:33:01 >
  • dervis2007 tesekkür ederim.
  • arkadaslar laptopunuzun isisina baktinizmi? isi degerleri kac? acaba isi degerlerini yazabilirmisiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dervis2007

arkadas recovery bolumunu ben sildim. bir sorun olmuyor. direver sorunuda olmuyor. ama ben aldigimda diriver cd yoktu. dell in sitesinden indirdim driver leri.
    quote:

zaten dellin recover sorunu cok gıcık.harddiskte 4 parca acmışlar,2si kullanılmıyo,1inde recovery var(10gb er acılmış sadece)geriye kalan yerde windowsla beraber herseyin var.format atsan bütün bilgiler gitcek.recovery klasörü dvdye yazılmıyo her ne hikmetsesilcem hepsini kurtulcam vallaancak ole bölebilcem harddiski.elimde driver ve windowsun cdleri var silmemin bi sakıncası olmayacağını düşünüyorum.bu konuda bilgisi olan varsa yardım edebili mi acaba??silsem bi sorun olur mu?

peki dostum recover i F8 lemi yapıyon nasıl oluyor bana yardımcı olurmusun

• Benim 1530 adaptör ile çalışıyordu normal olarak kapattım başka bir odaya gecip adaptörü tekrar prize takıp acmaya kalktıgımda hiçbir tepki yok sadece pille denedim yine acılmıyor Yarın bende Koyuncu'ya yollayacağım bakalım ne olacak Sorun çözülse bile benim kafama takılan ilerde bilgisayarı fişe takarken aynı şeyin olup olmayacağı sonuçta bir zorlama müdahale veya sıvı teması yok sadece prize taktım ve makina bir daha açılmadı Anakarta birşey oldu sanırım ama İçinde bir sigortası, koruması yokmudur ki bu kadar kolay bozulsun
    makinayı alalı daha yeni bir ay oldu 30 ocakta almıştım bu kadar çabuk ve garip bir problemle karşılaşmak çok üzdü açıkcası
    Sizce olası sebep ne olabilir benzer bir arızayla karşılan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crimson975 -- 9 Mart 2008; 18:27:04 >
  • ARKADASIM BEN HIC RECOVERY YAPMADIM. SILDIM. RECOVERY NASIL YAPILACAGI YANINDA GELEN KITABINDA YAZIYOR. ONA BAKARSAN NASIL OLDUGUNU GOREBILIRSIN. BENIMKI 143 CU SAYFADA. AMA BENIMKI FRANSIZCA SENINKINDE KACINCI SAYFADA BILMIYORUM.

quote:

Orjinalden alıntı: noble34

quote:

Orjinalden alıntı: dervis2007

arkadas recovery bolumunu ben sildim. bir sorun olmuyor. direver sorunuda olmuyor. ama ben aldigimda diriver cd yoktu. dell in sitesinden indirdim driver leri.
    quote:

peki dostum recover i F8 lemi yapıyon nasıl oluyor bana yardımcı olurmusun

• Arkadaşlar,
    Dell XPS 1530 kullanıcıları olarak hiç 3DMark06 testi yaptınız mı? Yabancı sitelerde overclocksuz 4332 gibi bir değerden bahsediyor, teyit edebilir misiniz?
  • arkadaşlar benim m1330umda son zamanlrda aşırı ısınma problemi baş göstermeye başladıfişe takılı yüksek performansta kullanınca fan hiç durmuyo son hız çalışıyo ona rağmen altını kaldırdıığımda elimi makinanın altına değdiremiyorum.üstü d pek aşağı kalmaz altındancayır cayır yanıyo vll.kaspersky'dan şüpheleniyorum ama bu kadar etkilemez ya!!!valla servise vermeyi düşünüyorum.Bi önerisi olan var mı??yardımcı olursanız sevinirim

• arkadaşlar xps 1330 daki en iyi wireless kartı nedir? (a/b/g/n desteği var mı? )

NOT : yeni peryn işlemcilerde t8000 lilerle israrla ilgilenmemenizi tavsiye ederim... interin klasik

katakullelerinden biri mevcut... l2 cache bellek 3 mb.. yerine t7700 alırım daha iyi... eğer peryn işlemciler

den isteyen varsa direk t9000 tayfasına bakın... fiyat itibariyle t9300 şu an en ideali...
  • Sattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatmucu -- 25 Mart 2008; 18:24:20 >
  • Selam arkadaslar, ben yeni XPS 1330 aldim,
    konfirugasyonu soyle:

T8300 2.4 GHZ 3Mb cache,
    3 GB DDR2 667 mhz ram
    160 GB HDD,
    13.3 inch ekran,
    Geforce 8400GS 128 mb ekran karti,
    8X DVD R RW
    2.mp webcam,
    2 tane mics,
    uzaktan kumanda,
    Intel Wireless ABGN
    hdmi out, vga out, 2 usb, firewire,
    Windows HOme preminum VISTA SP1 english,

Bilgisayarimda cok memnunum 1 hafta oldu, Allah nazardan saklasin, cok hizli ve hicbir problemi yok, Vista harika calisiyor, Matlab, office word 2007, adobe, photoshop, illustrator, web, itunes, msn hepsi cok hizli problesiy ayni anda calisiyor. HAfif ve cok performansli, ayrica T8300 harika bir islemci, 6 hucreli pil ile 3,5-4 saat wifi modunda rahat calisiyor. Sorulariniz olursa yanitlamaya calisirim,

• hayırlı ugurlu olsun...oncelıkle..t8300 ıslemcılı versıyonu yenı mı bunun nerden ve kaca aldıgın konusunda bılgılendırırsen sevınırım..ve ses ısınma sorunlarını var mı (hdd ıslmcı ve optık okuyucu)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.