Şimdi Ara

Dell XPS L502X Türkiye'ye gelecek mi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dell'in ana sayfasında yeni XPS modelinizi kendiniz inşa edebiliyor ve sipariş verebiliyorsunuz. Dell'in İngiliz, Alman hatta -evet sıkı durun- El Salvador sayfalarında bile bu imkân söz konusu ülkelerin kullanıcılarına sunulmuş durumda. Hindistanlı kardeşlerimiz forumlarda yeni aldıkları L502X'ten söz ediyorlar. Websiteleri inceleme yazıları yayınlıyor. Ama Dell'in Türkiye'deki distribütörlerinin daha böyle bir modelin piyasaya sürüldüğünden haberi bile yok; bunu nereden biliyorum? Arayıp sordum. Ama bu modelin Türkiye'ye getirilip getirilmeyeceği konusunda kimseden net bir cevap alamıyorum. Bilginiz varsa lütfen paylaşınız. Dell XPS serisinin yeni versiyonu olan L502X'te i7 2620/2720/2820m işlemciler, Nvidia GT540M ekran kartı, "island style" klavye mevcut.

Yeni XPS L502X hakkında daha fazla bilgi için:

http://www.dell.com/us/p/xps-l502x/pd

Dell'in Türkiye distribütörleri:
    http://www1.euro.dell.com/content/topics/topic.aspx/emea/contact/edb/turkey?c=tr&cs=trdhs1&l=tr&s=dhs&~ck=mn

Bu model Türkiye'de piyasaya sürülecek mi? Ne zaman sürülür? Bilgisi olanlar lütfen paylaşsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meurglys0 -- 18 Mart 2011; 20:04:29 >

• Hangi distribütör ile konuştunuz? Ayrıca şu konu hakkında da bilgi vermek isterim, Dell.com sitesinde görülen her ürün Türkiye'ye tanımlı değildir, çünkü Türkiye'ye gelen ürünler Amerika da ki fabrikalarda üretilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hedgehog!

Hangi distribütör ile konuştunuz? Ayrıca şu konu hakkında da bilgi vermek isterim, Dell.com sitesinde görülen her ürün Türkiye'ye tanımlı değildir, çünkü Türkiye'ye gelen ürünler Amerika da ki fabrikalarda üretilmez.

Armada, Index, Penta... Bir sürü "Dell Distribütörü"yle görüştüm. Bazılarını Dell Türkiye sayfasından buldum, bazılarını webden. Sadece Index belirsiz dedi, diğerleri bu ürünü getirmek gibi bir planları olmadığını söyledi, ya da hiç haberleri yoktu üründen.

Ben Amerika'dan getirtmeye yaklaşmıştım ki son anda klavyede Türkçe karakterler olmayacağını akıl edip vazgeçtim. Şu anda ne yapmam gerektiğini bilemiyorum; belki birileri getirir diye beklesem mi, yoksa L501X'i mi alsam -ki onun klavyesi konusunda şüphelerim var- yoksa başka bir modele mi yönelsem bilemiyorum. Bekleyeyim desem, ne zamana kadar beklemeliyim?

Bu konularda bilginiz varsa ve beni aydınlatabilirseniz memnun olurum.

• Armada, Index, Penta... Bir sürü "Dell Distribütörü"yle görüştüm. Bazılarını Dell Türkiye sayfasından buldum, bazılarını webden. Sadece Index belirsiz dedi, diğerleri bu ürünü getirmek gibi bir planları olmadığını söyledi, ya da hiç haberleri yoktu üründen.

Ben Amerika'dan getirtmeye yaklaşmıştım ki son anda klavyede Türkçe karakterler olmayacağını akıl edip vazgeçtim. Şu anda ne yapmam gerektiğini bilemiyorum; belki birileri getirir diye beklesem mi, yoksa L501X'i mi alsam -ki onun klavyesi konusunda şüphelerim var- yoksa başka bir modele mi yönelsem bilemiyorum. Bekleyeyim desem, ne zamana kadar beklemeliyim?

Bu konularda bilginiz varsa ve beni aydınlatabilirseniz memnun olurum.

İlk olarak Dell tarafından ürünün Türkiye için tanımlanması gerekiyor, sonrasında sipariş oluşturulur ve ürünler distribütörler tarafından Türkiye'ye getirilir. Misal olarak istemiş olduğunuz ürünün L501X olan modeli şu anda satılıyor ve klavyesi Q TR'dir. Fakat XPS 17 ürününü ele alırsak bu ürün şu anda tanımlı olmadığı için Türkiye de satılmıyor. Inspiron Duo modeli 2010 yılının son aylarında getirilebilmesi için görüşülüyordu ve sonuç olarak ürün Şubat ayında satışa sunulmuş oldu.

• Şu anda bütün büyük ve adından söz ettiren firmalar Sandy bridge işlemcili bilgisayarlarını piyasaya sürdü ( Asus, Lenovo, Msi, PB, Hp, Casper, Exper ) ama Dell de bi hareketlilik yok acaba neyi bekliyorlar. Bende Armada ile görüştüm. Sandy bridge işlemcili Dell gelis tarihi belli değil bişey diyemeyiz dediler. Dell Türkiye bu yıla iyi başlamadı bence hemen atağa geçmeleri gerekiyor.
  • quote:

İlk olarak Dell tarafından ürünün Türkiye için tanımlanması gerekiyor, sonrasında sipariş oluşturulur ve ürünler distribütörler tarafından Türkiye'ye getirilir. Misal olarak istemiş olduğunuz ürünün L501X olan modeli şu anda satılıyor ve klavyesi Q TR'dir. Fakat XPS 17 ürününü ele alırsak bu ürün şu anda tanımlı olmadığı için Türkiye de satılmıyor. Inspiron Duo modeli 2010 yılının son aylarında getirilebilmesi için görüşülüyordu ve sonuç olarak ürün Şubat ayında satışa sunulmuş oldu.

Teşekkürler yorumlarınız için.

Sonuçta sizce bu ürünün gelmesini beklemek mantıklı mı? Aslında acil (acil sayılır) ihtiyacım vardı laptop almaya; L501X'i tam alacaktım ki sonradan L502X'i beklememiş olmaktan dolayı pişman olmak istemediğim için vazgeçtim. Sizce L502X getirilir mi Türkiye'ye? Getirileceğini varsayarsak tahminen bu ne zaman olur?

Şöyle bir soru da var aklımda: Acaba Amerika'dan gelecek olan bir tanıdığıma L502X modelini getirtsem, klavyeyi Türkçeleştirmek için bir seçenek yok değil mi?

Yine benzer bir soru: Dell Precision 4500M getirtsem, burada İngilizce klavyeyi Türkçe karakterler bulunan klavyeyle değiştirme olanağım olur mu? Ve garantim gider mi bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meurglys0 -- 19 Mart 2011; 18:41:09 >

• İki modelde çok güzel tamda benim almak istediğim gibi
    Dell Precision M4500 için aşagıdaki linkteki özelliklere göre usb 2.0 yazıyor diğer özelliklerine göre yakıştıramadım doğrusu fiyatıda baya çokmuş L502x fiyatı daha makul düzeyde.
    http://www1.euro.dell.com/tr/tr/sletmeler/Dizüstü/precision-m4500/pd.aspx?refid=precision-m4500&s=bsd&cs=trbsdt1
  • quote:

Orijinalden alıntı: meurglys0

quote:

Sonuçta sizce bu ürünün gelmesini beklemek mantıklı mı? Aslında acil (acil sayılır) ihtiyacım vardı laptop almaya; L501X'i tam alacaktım ki sonradan L502X'i beklememiş olmaktan dolayı pişman olmak istemediğim için vazgeçtim. Sizce L502X getirilir mi Türkiye'ye? Getirileceğini varsayarsak tahminen bu ne zaman olur?

Şöyle bir soru da var aklımda: Acaba Amerika'dan gelecek olan bir tanıdığıma L502X modelini getirtsem, klavyeyi Türkçeleştirmek için bir seçenek yok değil mi?

Yine benzer bir soru: Dell Precision 4500M getirtsem, burada İngilizce klavyeyi Türkçe karakterler bulunan klavyeyle değiştirme olanağım olur mu? Ve garantim gider mi bu durumda?

Ürünlerin getirilme aşamaları hakkında tam olarak detaylı bir bilgiye sahip değilim, bu yüzden size bekleyin ya da beklemeyin diyemem.

Yurt dışından getirmek istediğiniz cihaz için burada klavye değişimi mümkün. Dell tarafında tüm yedek parça ve teknik destek hizmetini Koç Sistem sağlıyor. Size bu konuda ancak orası yardımcı olabilir ki o da ürün için uygun olan TR klavye stoklarında var ise, yoksa 6-8 hafta beklemeniz gerekiyor.

Diğer yazmış olduğunuz model ise XPS 15 ile aynı segmente olan bir ürün değil, yani Precision M4500 mobil iş istasyonudur. Bu model genellikle çizim ve tasarım işleri ile uğraşan kişiler tarafından tercih edilir ve fiyat olarak da pahalıdırlar. XPS 15 ise ev kullanıcılarına hitap eden bir üründür.

• quote:

Orijinalden alıntı: limbonic_art

İki modelde çok güzel tamda benim almak istediğim gibi
    Dell Precision M4500 için aşagıdaki linkteki özelliklere göre usb 2.0 yazıyor diğer özelliklerine göre yakıştıramadım doğrusu fiyatıda baya çokmuş L502x fiyatı daha makul düzeyde.
    http://www1.euro.dell.com/tr/tr/sletmeler/Dizüstü/precision-m4500/pd.aspx?refid=precision-m4500&s=bsd&cs=trbsdt1

Şu anda Dell Precision ailesinde M6500 modelinde USB 3.0 var. Yukarıdaki mesajımda da yazdığım gibi Precision serisi mobil iş istasyonudur. Bu modeller genellikle çizim ve tasarım işleri ile uğraşan kişiler tarafından tercih edilir ve fiyat olarak da pahalıdırlar. XPS 15 ise ev kullanıcılarına hitap eden bir üründür.

• quote:

quote:

quote:

Ürünlerin getirilme aşamaları hakkında tam olarak detaylı bir bilgiye sahip değilim, bu yüzden size bekleyin ya da beklemeyin diyemem.

Yurt dışından getirmek istediğiniz cihaz için burada klavye değişimi mümkün. Dell tarafında tüm yedek parça ve teknik destek hizmetini Koç Sistem sağlıyor. Size bu konuda ancak orası yardımcı olabilir ki o da ürün için uygun olan TR klavye stoklarında var ise, yoksa 6-8 hafta beklemeniz gerekiyor.

Diğer yazmış olduğunuz model ise XPS 15 ile aynı segmente olan bir ürün değil, yani Precision M4500 mobil iş istasyonudur. Bu model genellikle çizim ve tasarım işleri ile uğraşan kişiler tarafından tercih edilir ve fiyat olarak da pahalıdırlar. XPS 15 ise ev kullanıcılarına hitap eden bir üründür.

Cevabınız için teşekkür ederim.

XPS L502X'in klavyesinin Dell'in ürettiği ve Türkiye'de satılan bir başka modelin klavyesiyle aynı (ya da değişime uygun) olup olmadığını nasıl anlarım acaba?

Bir de HP Elitebook 8440w var listemde. Türkiye'de 5500 TLye satılırken HP'nin sitesinden kendim inşa edip tanıdık vasıtasıyla getirtirsem 3500 TL'ye gelmiş olacak. Ama klavye meselesi onun için de geçerli. Acaba onun klavyesi de Türkiye'de değiştirilebilir mi ve hangi şirketi arayıp öğrenebilirim bunu? Ayrıca bu klavye değişimi garantiyi geçersiz kılar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meurglys0 -- 20 Mart 2011; 3:43:03 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevabınız için teşekkür ederim.

XPS L502X'in klavyesinin Dell'in ürettiği ve Türkiye'de satılan bir başka modelin klavyesiyle aynı (ya da değişime uygun) olup olmadığını nasıl anlarım acaba?

Bir de HP Elitebook 8440w var listemde. Türkiye'de 5500 TLye satılırken HP'nin sitesinden kendim inşa edip tanıdık vasıtasıyla getirtirsem 3500 TL'ye gelmiş olacak. Ama klavye meselesi onun için de geçerli. Acaba onun klavyesi de Türkiye'de değiştirilebilir mi ve hangi şirketi arayıp öğrenebilirim bunu? Ayrıca bu klavye değişimi garantiyi geçersiz kılar mı?

Klavyesinin uygun olup olmadığı konusunda düşünmenize gerek yok. Koç Sistem'in stoğunda ürün için geçerli olan klavye var ise zaten hemen değişimi yaparlar.

• Ürün stoklarda var ve satılıyor

DELL XPS L502X i7-2630QM 4GB 500GB 15.6" VGA 2GB W7PRE

Ürün Özellikleri

Ürün Kodu : B502S63P45
    Renk : Metalloid Aluminum
    Aile : XPS L502X
    İşlemci Cinsi : Intel Core i7-2630QM 2 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 2.90 GHz
    Ön Bellek : 6MB
    Bellek :4096MB (1x 4096MB) 1333MHz DDR3 Dual Channel
    Maksimum Bellek ( MB) : 8 GB DDR3
    Bellek Slot Sayısı :2
    Sabit Disk :500GB SATA 7200 rpm
    Ekran Kartı : nVIDIA GeForce GT 540M 2GB
    Ekran Boyutu : 15.6''
    Ekran Tipi : FHD B + RGLED True-Life
    Ekran Çözünürlüğü : 1920 x 1080
    Optik Sürücü : Tray Load Blu-Ray Disc BD-Combo(Reads BD, writes to DVD/CD)
    Ses Kartı : var
    İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium
    Faks Modem : yok
    Network Kartı : Gigabit Ethernet
    Kamera : 2.0 Mega Pixel web camera
    I/O Port : 2 USB 3.0, 1 USB 2.0 (eSATA/Powershare combo),HDMI 1,4 , 1 Mini Display port, 1 RJ45ethernet konektörü, 1 AC Adaptör konnektörü
    Bluetooth : var
    Wireless : Intel Centrino Wireless-N 1030 (1x2 b/g/n+ Bluetooth combo card)
    Ağırlık (kg) : 2.78 kg
    Garanti ( Yıl, Açıklama) : 2 Yıl yerinde Garanti
    Pil Tipi - Ömrü : 6 Hücreli
    Web Adresi :www.dell.com
    Klavye : Q Türkçe
    Mouse : TOUCH PAD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aadembaba -- 19 Ekim 2011; 19:35:19 >

• En iyi ses bu Laptop'ta var sanırım fakat çık eskidi gündemde hoparlörleri bunun kadar iyi konumlandırılmış kaliteli sese sahip canlı renkli ekrana sahip laptop var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.