Şimdi Ara

Dell studio 1558 İNCELEME i7 720QM Ön Bellek 6 MB / 4 GB DDR3 1333 MHz /7200 Rpm 500gb/ 1920 x 1080

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
12.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • --önemli:her dell 1558 i7li aynı deyildir . bilgisayarı alırken tüm özzeliklerini kont ediniz

Hemen Kısaca Özellikler den bahsedelim

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
    İşlemci Hızı 1.60Ghz Turbo ile 2.80Ghz
    İşlemci Numarası 720QM
    İşlemci Ön Bellek 6 MB

Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
    Hafıza (RAM) Tipi DDR3
    Hafıza Bus Hızı 1333 MHz

Sabit Disk Kapasitesi 500 GB
    HD Dönüş Hızı 7200 Rpm

İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
    VGA Chipset Markası ATI
    VGA Chipset Modeli HD5470

Ekran Boyu(inch) 15.6" TRUELIFE
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1920 x 1080

Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr
    Ağırlık 2.7 Kg.
    2xusb2.0 1xhdmi 1xe-sata

Eksileri
    1.ekran kartı

artıları
    1.1080p keyfi inanılmaz.
    2.dell teknik servisi
    3.i7 4 çekirdek teknolojisi
    4.7200rpm li harddiske sahip olması
    5.İşlemci önbelleği 6mb olması
    6.ses sistemindeki kalite
    7.sessiz ve soğuk calısması

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=92732&ad=DELL-STUDiO-1558-G72P45-i7-720Q-4G-500G-W7HP-Tasinabilir-Bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extreme257 -- 15 Aralık 2013; 19:33:44 >

• Oyun bilgisayarı değil hocam, oyunlar üzerinde fazla durmana gerek yok. GTA 4, Crysis gibi oyunlarda sürünür zaten. Tabi daha basit oyunlarda elbette rahatlıkla yeter işlemcinin de etkisiyle.

Güle güle kullan.
  • resimleri s ımage yapabilirmisin sayfa büyük açılıyor.inceleme için tşk.
  • düzenleme için tekrar tşk şimdi daha iyi oldu.ben bu kasayı inceledim ses kalitesi baaktığım diğer tüm bilgisyarlardan iyiydi.webcam i de beğendim.bu kasanın i3 350m+4570 li konfigüsasyonunu düşünüyordum ama bana biraz kaba gibi geldi kasası o nedenle dell 1564 e yöneldim biraz.birde you tube dan videolarını izledim yurt dışındaki kasalarda hoparlörün alt hizasından dokunmatik tuşları var ama türkiyede yok.o tuşlarla çok ayrı bi havası olmuş bilgisyarın ama işte şu haliyle çok sade geldi gözüme.tabi zevk meselesi bu..hatta alttan ışıklandırması bile var yurt dışındakilerde.benim sizden isteğim biraz ekran kartına yönelik olucak.hani oyun falan yüklerseniz fraps programı ile fps lerden ss alıp koyarsanız güzel olur.bide gpu-z programıylada ss alırsanız yada ekran kartı için varsa benchmark tesri yapıp koyarsanız daha güzel olur:D
    çok şey istedim biliyorum yapamazsanızda canınız sağolsun yapabildiğiniz kadarıda başımız üstüne.
    hayırlı olsun iyi güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 13lack

Gecce sana yeni gözlemlerimi iletiyorum

starcraft 2 maximum detayda oynuyorum :)
    blur2010 maximum detayda oynuyorum
    battlefield bad company2 orta detayda oynuyorum

gta4 minumum detaydada oynayamıyorum tıkanıyor
    belkide sorun sadece ekran kartımdadır oynayamıycam
    ekran kartının son sürümünü yükledim .
    Biosun son sürümü yükliycem daha win7 ultimate de yükleyebilrim.

inanılmaz sessiz calısıyor.
    hoparlör kalitesi cok iyi
    multimedya programlarında daha başarılısını görmemiştim
    sadece harddisk altında ısınma var diğerlerinde oyun oynarken bile ısınma yok

teşekkür ediyorum..gta yı kasmaması lazım o kadar you tube da adam 512mb 5470 ile gayet akıcı oynuyor..oyunların bazı yama dosyaları var onları yükleyince genellikle bu takılma tıkanma olayları aşılıyor.çünkü 5650 kullananlarda bile takılmalar falan oluyordu bu yamaları yükleyince düzeldiler..

lakin benimde şöyle bişey başıma geldi 5470 li diye bildiğim dell 1564 ün ekran kartı 5450 imiş yanlış yazmışlar..meğersem o 5010 kasasıymış oda hiç hoşuma gitmiyor zaten 1 ayda ağzı burnu kaydı o kasanın almam tekrar..1564 lerin hiçbirinde 5470 yokmuş.tam almaya karar vermişken şok oldum öylece kaldım.5450 ile 5470 arasındada işlemci ve bellek hızı olarak uçurum var.şimdide ne alacağımı bilmiyorum.dell 1564 i5 430m+4gbram+500gb hdd+5450 kombinasyonu var mediamarktta 1300 den veriolar vermesine de 5450 de istemem doğrusu.zaten 5450 li alacak olsaydım i3 330m+3gbram+320gb hdd+5450 olanı 1180 tl onu alırdım ama içime sinmez biliyorum.şu bayram bi gelsin indirimler flan olur sağda solda belki bişey denk gelir bakıcam işte.

ek:inceleme için tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeCCe -- 1 Eylül 2010; 15:21:06 >

• HD 5470'in detaylı özelliklerini bulan var mı? Notebookcheck'te göremedim ben. HD 5450 ile arasında çok küçük bir fark var gibi duruyor saat hızlarına bakıldığında.

Ayrıca HD 5400 serisinin, HD 5600/5700'e oranla çok zayıf kalmasının nedeni de işlem yapabilme gücü. 3-5 kat arasında daha güçlü üst seriler, GFLOP türünden kıyasladığınızda. Bir oyunu çalıştırması ile akıcı ve detaylı çalıştırması arasında çok fark var. İnanmayabilirsiniz ama Asus N10Jc gibi çok zayıf bir bilgisayarda bile GTA 4 çalıştıranlar var :) Özelliklerini yazmaya gerek duymuyorum.

Bu bilgisayarın yapacağı en güzel iş multimedya uygulamaları olur. Yanına oyun da eklemek isteyenler için şu anda en uygun bilgisayar Exper NR81B'dir. Tek eksiği 7200 RPM sabit disk. Onun dışında çok daha uygun bir tercih.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

HD 5470'in detaylı özelliklerini bulan var mı? Notebookcheck'te göremedim ben. HD 5450 ile arasında çok küçük bir fark var gibi duruyor saat hızlarına bakıldığında.

Ayrıca HD 5400 serisinin, HD 5600/5700'e oranla çok zayıf kalmasının nedeni de işlem yapabilme gücü. 3-5 kat arasında daha güçlü üst seriler, GFLOP türünden kıyasladığınızda. Bir oyunu çalıştırması ile akıcı ve detaylı çalıştırması arasında çok fark var. İnanmayabilirsiniz ama Asus N10Jc gibi çok zayıf bir bilgisayarda bile GTA 4 çalıştıranlar var :) Özelliklerini yazmaya gerek duymuyorum.

Bu bilgisayarın yapacağı en güzel iş multimedya uygulamaları olur. Yanına oyun da eklemek isteyenler için şu anda en uygun bilgisayar Exper NR81B'dir. Tek eksiği 7200 RPM sabit disk. Onun dışında çok daha uygun bir tercih.

türk notebookcheckde yok ama diğerinde var linkini koyayım.

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5470.23698.0.html

buda 5450
    http://www.notebookcheck-tr.com/ATI-Mobility-Radeon-HD-5450.27362.0.html

işlemci hızı ve özellikle bellek hızı olarak 5470 çok daha üstte.hatta o listede sadece 5470 in bellek hızı 1800 farkkettinizmi?diğer hiçbi kartın bellek hızı bu kadar yüksek değil dikkat çekici bi durum..
    ayrıca bu iki kartta ortak denenmiş bi oyun var sadece notebookcheckde ondada 5470 in farkı belli oluyor 5450 göre..
    oyun World in Conflict linklerden bakabilirsiniz.ama bide şöyle bi durum var test edilen laptoplardaki özelikler farklı...fps değerlerine tıklayınca her birinde başka sistem kullanılmş baya karışık yani..
    ama özetle i5 işlemci ve iki kartta 512 mb ile bu oyunda mediumda 5450 23 fps almış 5470 37 fps almış.
    bunlar yetmez tabi bi hüküm vermeye ama elimizdeki veriler bunlar şu aşamada..araştırmak lazım illaki vardır daha veriler.ben you tube da 5470 ile oynan oyunlara baktım gayet başarılı ve akıcı idi kendinizde görebilirsiniz ama 5450 için aynı şeyi diyemem çok kasıyor ve oynatmıyor.

• 5470 ile 5730 arasında ne kadar fark var 5730 da full ayarlarda oynuyabiliyorsun gta4 ü. 5470 de neden oynanmıyor o kadar fark varmı
  • 5470 i yargılarken bulunduğu bilgisayara göre yargılayın.Çünkü 5470 normalde 512 MB olmasına rağmen PM55 çipsetlerde 1GB olarak çalışıyor.Tabiki o haliyle bile 5650 ve ya 5730 ile kıyaslanamaz...
  • arkadaşlar bu notebook u almayı düşünüyorum, kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi? kullandığınız şu süre içerisinde hangi sorunlarla karşılaştınız? oyun pek oynayan biri değilim, ekran kartı sorun olur mu?
  • oyun oynamıyosan bundan iyisini bulamazsın zaten diğer özzelikleri harika 1080plerde yüksek çözünürlükte zerre kasma yok . cok sessiz ve soguk calısıyor . cok laptop kullandım bunun kadar güzelini görmedim
    artı özzelikleri cok fazla kesinlikle al diyorum

not piyasadaki yeni cıkan oyunların %95ini iyi veya kötü kalitede oynatıyor
  • teşekkürler arkadaşım. ekran kartı beni çok düşündürdü ama alacağım galiba. dediğin gibi 1080p beni çok cezbetti. filmlere çok tutkulu birisiyim.

++++++++++

birde pili ne kadar gidiyor acaba, normal internet kullanımında 2 saatin üzerinde mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miharbi_ -- 15 Eylül 2010; 0:41:58 >
  • full hd film izlerken güç seçenekleri yüksek performansdayken 1 saat 25 dka gösteriyor.
    internetde gezintiyi denemedim tahminim 2 saatin üzerinde.

1080p win7 64bit bir bilgisayar bulursan sakin bir yerde deneme sürüşü yap.sadece filmlerde deyil içeriğin ne kadar inanılmaz oldugunu görüceksin

ekran kartı neden bu kadar cok düşündürdü anlamıyorum dell studio adı üzerinde dell ofis bilgisayarları üretir . oyun bilgisayarları deyil . directx11. full hd. dediğim gibi sırf test etmek amaclı cogu oyunu kurdum yükledim.
    pes 2010u tüm ayarları acık full çözünürlük high da cok rahat oynatıyor.

serin calısması v.s. gerçekten cok güzel. illaki sen soruyosan eksiklerini bulurmusn söliyim
    ekran kartı full hd full ayarlarda cok üst grafik istiyen oyunları oynatmaz.

bide şöle düşün diğer özzelikler sabit ekran kartı 5650 oldugunu düşün. ve bu ürünü veren toshiba veya dell oldugunu düşn fiyatı 3binin altında olması imkansız. ki toshiba alıp teknik servisiyle ugrasmak var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extreme257 -- 15 Eylül 2010; 11:05:34 >

• Arkadaşlar, 1 ay önce DELL N5010 aldım.

Söz konusu kart olan ATI Mobility Radeon HD5470 var üzerinde (1GB). Harici LCD'de (1680 px.) Silent Hunter V'i denedim. Yüksek ayarlarda bile oyunda sorun yoktu aslında. Her şey (akıcılık, senkronizasyon ve animasyonlar) yolundaydı. Sadece fare biraz geç tepki verdiği için ayarları düşürmem gerekti.

Dizüstünün kendi ekranında denemedim ama. :)

Gerçi başka bir oyun denemedim ama şahsen HD5470'ten çok memnun oldum. Bunu bile beklemiyordum.
  • harici lcd de kullanman ile dahili laptop ekranında kullanmanız arasındaki tek fark piksel kalitesidir . 1680den düşükse laptop ekranınız daha iyi kalite bile verebilir
  • güzel bir laptop iş görür
  • hayırlı olsun neden studio seçtin merak ettim numerik tuş takımı yok onlarda bence eksi bir durum. ama kasa kalitesi magnezyum alaşımlı piano black(gri) kasa çok iyi. dell artık custimize edilebilen satış taktiğini türkiyedede uygulamalı. çünkü böyle bir makinaya o ekran kartı yakışmamış bence. ama kendilerininde belirttiği gibi bunlar multimedya için üretilmiş, oyun bilgisayarlarına Alienware adı veriyorlar
  • o fiyat aralığında o vardı bu konu başlığındaki ürüne göre benim aldığım daha mı iyi daha mı kötü? 1080p değil sanırım benimki
  • quote:

Orijinalden alıntı: 13lack

harici lcd de kullanman ile dahili laptop ekranında kullanmanız arasındaki tek fark piksel kalitesidir . 1680den düşükse laptop ekranınız daha iyi kalite bile verebilir
    Bağladığım cihaz, Samsung 20" LCD - 1680x1050 px. Dizüstü'nünki ise 1366x768 px.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.