Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.146
Cevap
37
Favori
394.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birde şu ısınma mevzuu konusunda not..söylediğim gibi elbet zorlandığında ısınacak fan açacak ve soğutma sağlancak..benim yaşadığım sadece tek sayfa i-explorer 8 açık ve tek sayfada haber okurken ısınmasa ve fan çalışmasa güzel olurdu..ben diğer bilgisayrda cat programlarım açık, 3d işlem yaparken birkaç sayfada i-e açıkken üstüne birde mediaplayer ile şarkı açtığımda ancak fan bi ara devreye girip kısa sürede susuyordu..bunda şuna dikkatiniz çekmey çalıştım..ister zorlayın ister zorlamayın makine kendini zaten zorluyor :))) şu an bile pöfür pöfür esiyor..tek açık sayfada bu forum sayfası :))) tüm i-7 lerin böyle olduğunu varsayrasak ben i- ile başlayan bir bilgisayar almayı artık belleğimden silerim..ama bunun böyle olduğunu sanmıyorum..çünki bimekste ve daha birçok teknoloji mağzasında i-7 işlemcili dizüstüne bakma şansım oldu..hatta sırf dell marka bulamadığım için bunu sonradan ve görmeden sipariş ettim..sırf dell olsun diye..ne varki dizüstü alcaksanız mutlaka elinize alın inceleyin derim..ben bunu ilk kez yapıyorum..ve son olacak..şimdi bir model üzerine yoğunlaştım

http://www.pcdepo.com/page.php?act=urunDetay&urunID=5959&name=hp-pavilion-lc750ea-dv7-6000-i7-2630-8gb-2tb-17-3-laptop&ref=akakce&v=1.25.6

model bu...

nedenlerime gelince belki sizinde işinize yarar..

1-çift hdd var..ve yuvalar tek vidalık çıt aç çıt kapa çıt hdd değiş ve hdd nin biri 1 tb*2
    2-17.3'' ekran cat programlar ve render için yeterli bakış açısı mevcut..tek ksuru biraz daha ağır olması..
    3-ekran kartı ddr 5 ve puanlarına baktım nerdeyse bunun 2 katı..hatta bazı durumlarda onu bile aşıyor..
    4-8 gb ram halizarda üstünde geliyor
    5-2 adet usb 2.0 2 adet usb 3.0 mevcut
    6-diğer extralardan biri parmak izi okuyucu..benim ötekinde de vardı olmasada olurdu..ama koymuş hp..

şimdi sıkıntılarına gelicek olursak ekranını görmediğim için kalitesini bilmiyorum...eğer ekran bunun gibi ise kesinlikle alınmaz..çünki bunda belirgin olan matlık o büyük ekranda adeta göze çarpar..ekran büyüklüğüne karşın bunun gibi 6 cell pil kullanılması ayrıca bir sıkıntı..en azından bir 8 cell olabilirdi..şarj süresini ölçmek şart..L2 bellek bunun gibi 6mb yani uygun..zaten aynı işlemci kullanılmış..

özetle böyle...

• klavyesi cok esnıyor mu bende sanki cok esnek geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shatan -- 7 Haziran 2011; 23:19:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugsbunny05

klavyesi cok esnıyor mu bende sanki cok esnek geldi bana

hayır..bendeki dizüstünün klavyesi gayet makul ve sessiz..esneme yok..tek sıkıntı yön tuşlarının küçük olması..belki sizinkinde bir hata vardır..gördüğüm kadarıyla ortalarda destek var sanki..yani bende esneme falan yok..klavye geyet sağlam..sizin klavyenin orta kısmındaki palstik destekler belki kırık yada eksik olabilir..bir gösterin derim..hatta şimdi çok sert darbelerle yazıyorum öyle bir sorun farkedemedim.. (tyuıopghjkvbnmö---bu grupta hafif bir eseneme var gibi ama sert hareketler yapınca farkettim.) birçok dizüstüne göre klavyeyi yön tuşlarını saymazsak başarılı olduğunu söyleyebiliriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin110

birde şu ısınma mevzuu konusunda not..söylediğim gibi elbet zorlandığında ısınacak fan açacak ve soğutma sağlancak..benim yaşadığım sadece tek sayfa i-explorer 8 açık ve tek sayfada haber okurken ısınmasa ve fan çalışmasa güzel olurdu..ben diğer bilgisayrda cat programlarım açık, 3d işlem yaparken birkaç sayfada i-e açıkken üstüne birde mediaplayer ile şarkı açtığımda ancak fan bi ara devreye girip kısa sürede susuyordu..bunda şuna dikkatiniz çekmey çalıştım..ister zorlayın ister zorlamayın makine kendini zaten zorluyor :))) şu an bile pöfür pöfür esiyor..tek açık sayfada bu forum sayfası :))) tüm i-7 lerin böyle olduğunu varsayrasak ben i- ile başlayan bir bilgisayar almayı artık belleğimden silerim..ama bunun böyle olduğunu sanmıyorum..çünki bimekste ve daha birçok teknoloji mağzasında i-7 işlemcili dizüstüne bakma şansım oldu..hatta sırf dell marka bulamadığım için bunu sonradan ve görmeden sipariş ettim..sırf dell olsun diye..ne varki dizüstü alcaksanız mutlaka elinize alın inceleyin derim..ben bunu ilk kez yapıyorum..ve son olacak..şimdi bir model üzerine yoğunlaştım

http://www.pcdepo.com/page.php?act=urunDetay&urunID=5959&name=hp-pavilion-lc750ea-dv7-6000-i7-2630-8gb-2tb-17-3-laptop&ref=akakce&v=1.25.6

model bu...

1-çift hdd var..ve yuvalar tek vidalık çıt aç çıt kapa çıt hdd değiş ve hdd nin biri 1 tb*2
    2-17.3'' ekran cat programlar ve render için yeterli bakış açısı mevcut..tek ksuru biraz daha ağır olması..
    3-ekran kartı ddr 5 ve puanlarına baktım nerdeyse bunun 2 katı..hatta bazı durumlarda onu bile aşıyor..
    6-diğer extralardan biri parmak izi okuyucu..benim ötekinde de vardı olmasada olurdu..ama koymuş hp..

şimdi sıkıntılarına gelicek olursak ekranını görmediğim için kalitesini bilmiyorum...eğer ekran bunun gibi ise kesinlikle alınmaz..çünki bunda belirgin olan matlık o büyük ekranda adeta göze çarpar..ekran büyüklüğüne karşın bunun gibi 6 cell pil kullanılması ayrıca bir sıkıntı..en azından bir 8 cell olabilirdi..şarj süresini ölçmek şart..L2 bellek bunun gibi 6mb yani uygun..zaten aynı işlemci kullanılmış..

özetle böyle...

öncelikle bütün sorularımı yanıtladığınız için teşekkür ederim. aklımda başka soru kalmadı sistem ile ilgili. dvd çıkabildiğine göre şu aleti alıp ikinci HDD yi takabilirim. zaten optik sürücüyle hiç işim olmuyor, herhangi bir durum için de usb dvd-rw taşırım yanımda.http://www.newmodeus.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=278

HP ye gelince, güzel bilgisayar ancak benim için i7 işlemci artık bir anlam ifade etmiyor. bunun i5 versiyonunu buldum HP PAVILION XE284EA dv7-4100st i5-460M 2.53 Ghz 17.3 HD 4GB/500,1GB VGA,Win7 Premium fiyatı da uygun ama yine dell den pahalı. tabi 17" monitörlü olması bunda büyük etken ancak bu sistemin de işlemcisi eski mimari.

HP nin dv6 kasaları dv7 ile aynı gibi görünüyor fotoğraflarda, onlarda 2. hdd olup olmadığını biliyor musunuz?

• Dell Inspiron 5110 Intel Core i7 2630QM 2GHZ 4GB 500GB 15.6" Taşınabilir bilgisayar B63F45

Marka : deLL
    İşlemci Tipi : Intel Core i7
    Işlemci : 2630QM
    İşlemci Hızı : 2.00 GHz Turbo Boost 2.93 GHz
    Işlemci Fsb : Yeni İşlemcilerde Yoktur
    Işlemci Cache : 6MB L3
    Bellek (Ram) : 4 Gb
    Bellek Tipi : DDR3
    Maximum Bellek : 8 Gb
    Bellek Hızı : 1333 MHz
    Ekran Boyutu : 15.6
    Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT 525M
    Ekran Kartı Hafızası : 1 GB Harici
    Ekran Çözünürlüğü Max. : 1366 x 768
    Disk Kapasitesi : 500 Gb
    Disk Kapasitesi aralığı : 400 GB ve 500 GB Arası
    Sabit Disk Hızı : 5400 Rpm
    İşletim sistemi : Free Dos
    Bluetooth : var
    HDMI : Var
    Dahili Kamera : Var
    Numerik Klavye : Var
    Optik Sürücü : DVD Super Multi Sürücü
    Wireless : Wireless 802.11b/g/n
    Usb Sayısı : 2 Adet USB 3.0 + 1 Adet USB 2.0
    Ethernet : 10/100/1000 Gigabit Ethernet Lan
    Ekran Boyutu Aralığı (inç) : 15 Civarı
    Parmak İzi Okuyucu : Yok
    Yüz Tanıma : Yok
    pil Süresi : 6 Hücreli
    Ağırlık : 2.70 Kg
    Garanti : 24 Ay
    Hediye :
    İşlemci Hızı Aralığı (GHz) : 2.00 ile 2.13 Arası
    Ekran Kartı : 1 GB Harici

Yukarıdaki modeli düşünüyorum. Sonradan 4 GB'lık 1066mhz.lik Ram eklemeyi düşünüyorum. 5110 için 1590 TL diyorlar. Ne dersiniz bu fiyata?

Ayrıca alternatif olarak Vatan Bilgisayarda aşağıdaki linkteki bilgisayar var. İşlemcisi i5 480m. 6 GB 1066 mhz DDR3 Ram GT420M 2 Gb ekran kartı. 640 GB Harddisk.

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-as5745g-486g64mnks-as5745g-core-i5-480m-2.66ghz-6gb-ddr3-640gb-15.6-dvdrw-2048mb-gt420m-cam-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=53811

Ne dersiniz. i7 işlemcili 4 gb ram 500 gb harddisk Dell 5110 mu yoksa Acer mı?

• bende dun bu modelden aldim. ancak bi sorunum var. grafik karti intel HD olarak goruyor. device manager aciyorum intel ve nVidia, ikisini de goruyor. acaba nVidia'ya nasil gecit yapa bilirim? tum suruculeri kurdum. bilen varsa yazsin lutfen. simdiden tesekkur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zakatala

bende dun bu modelden aldim. ancak bi sorunum var. grafik karti intel HD olarak goruyor. device manager aciyorum intel ve nVidia, ikisini de goruyor. acaba nVidia'ya nasil gecit yapa bilirim? tum suruculeri kurdum. bilen varsa yazsin lutfen. simdiden tesekkur.

İlk Önce hayırlı olsun. Hangi modeli aldınız?

bunlarda akıllı gafik kartı mı ne öyle bi sistem varmış. Siz bilgisayarı elektiriğe bağlayıp bir oyun vs. açtığınızda otomatik olarak nvidia ya geçiş yapar. böyle biliyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zakatala

bende dun bu modelden aldim. ancak bi sorunum var. grafik karti intel HD olarak goruyor. device manager aciyorum intel ve nVidia, ikisini de goruyor. acaba nVidia'ya nasil gecit yapa bilirim? tum suruculeri kurdum. bilen varsa yazsin lutfen. simdiden tesekkur.

masaüstüne sağ tıklayın nvidia kontrol panelini açın. oradan 3d ayarlarından ekran kartını seçebilirsiniz.
  • sevgili kittyhunter sizde hangi 5110 un modeli var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: avnenger

quote:

Orijinalden alıntı: metin110

birde şu ısınma mevzuu konusunda not..söylediğim gibi elbet zorlandığında ısınacak fan açacak ve soğutma sağlancak..benim yaşadığım sadece tek sayfa i-explorer 8 açık ve tek sayfada haber okurken ısınmasa ve fan çalışmasa güzel olurdu..ben diğer bilgisayrda cat programlarım açık, 3d işlem yaparken birkaç sayfada i-e açıkken üstüne birde mediaplayer ile şarkı açtığımda ancak fan bi ara devreye girip kısa sürede susuyordu..bunda şuna dikkatiniz çekmey çalıştım..ister zorlayın ister zorlamayın makine kendini zaten zorluyor :))) şu an bile pöfür pöfür esiyor..tek açık sayfada bu forum sayfası :))) tüm i-7 lerin böyle olduğunu varsayrasak ben i- ile başlayan bir bilgisayar almayı artık belleğimden silerim..ama bunun böyle olduğunu sanmıyorum..çünki bimekste ve daha birçok teknoloji mağzasında i-7 işlemcili dizüstüne bakma şansım oldu..hatta sırf dell marka bulamadığım için bunu sonradan ve görmeden sipariş ettim..sırf dell olsun diye..ne varki dizüstü alcaksanız mutlaka elinize alın inceleyin derim..ben bunu ilk kez yapıyorum..ve son olacak..şimdi bir model üzerine yoğunlaştım

model bu...

özetle böyle...

öncelikle bütün sorularımı yanıtladığınız için teşekkür ederim. aklımda başka soru kalmadı sistem ile ilgili. dvd çıkabildiğine göre şu aleti alıp ikinci HDD yi takabilirim. zaten optik sürücüyle hiç işim olmuyor, herhangi bir durum için de usb dvd-rw taşırım yanımda.http://www.newmodeus.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=278

HP ye gelince, güzel bilgisayar ancak benim için i7 işlemci artık bir anlam ifade etmiyor. bunun i5 versiyonunu buldum HP PAVILION XE284EA dv7-4100st i5-460M 2.53 Ghz 17.3 HD 4GB/500,1GB VGA,Win7 Premium fiyatı da uygun ama yine dell den pahalı. tabi 17" monitörlü olması bunda büyük etken ancak bu sistemin de işlemcisi eski mimari.

HP nin dv6 kasaları dv7 ile aynı gibi görünüyor fotoğraflarda, onlarda 2. hdd olup olmadığını biliyor musunuz?

almak istediğiniz i-5 işlemcili hp 'de tek hdd var..hatta dell'den pahalı demişsiniz ama geçen hafta bir bilgisayar mağzasında çok uygun fiyata satılmaktaydı..yani dellin i-5 modelinden daha ucuzdu..fiyatları iyi araştırın..kampanya olan mağzalardan almaya çalışın..kısa bir süre önce o modelde birçok mağza kampanya yapmıştı..

bende dell n5110 modelimin dwd-rw sini çıkarıp onun yerine ssd diski takmayı düşündüm..ancak benim dwd ile yedekleme mecburiyetim olduğundan bu çok sıkıntılı olacağından vazgeçtim..eğer bu bilgisayarı satarsam hp almayı düşünüyorum..umarım hp de kaliteden ödün vererek fiyatları aşağı çekmemiştir..bunu öğrenip buraya yazacağım..bir arkadaşım hp'nin yukarıda yazmış olduğum modelini aldı..o biraz kullandıktan sonra artılarını eksilerini buraya yazar bir karşılaştırma yaparım..tabi bana getirirse birebir karşılaştırmalı testleride uygulamayı düşünüyorum..

• Videoda oyun oynarken kullandığınız wireless klavyenin modelini öğrenebilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TnHn61

sevgili kittyhunter sizde hangi 5110 un modeli var ?

kutusuna baktımda 5110-9842 yazıyor doğru şeyi mi yazdım bilemiyorum. i5 2410m + 525m + tek slot 4gb ram + 500gb harddisk 5400 rpm + normal dvd rom + bluetooth olan modelini kullanıyorum.

son bir ekleme daha yapayım bataryanın süresi ile alakalı:

oyun oynarken: ortalama 1 saat altına düştüğünü görmedim
    720p film izlerken: ortalama 2 saat ve üzeri (dengeli mod + onboard ekran kartı + wireless açık)
    normal kalitede dizi, film izlerken: 3 saat ve üzeri (güç tasarrufu modu + onboard ekran kartı + wireless kapalı)
    boşta bıraktığınız zaman: 4 saat ve üzeri (wireless açık + o/b ekran kartı + güç tasarrufu)

yazdığım değerler minimum aldığım değerlerdir, açıkçası 1 saat gitse de pek umrumda olmazdı ama bazen gerçekten işime yaradı bu şarj olayı iyi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiberdono -- 12 Haziran 2011; 11:48:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kittyhunter

quote:

kutusuna baktımda 5110-9842 yazıyor doğru şeyi mi yazdım bilemiyorum. i5 2410m + 525m + tek slot 4gb ram + 500gb harddisk 5400 rpm + normal dvd rom + bluetooth olan modelini kullanıyorum.

720p film izlerken: ortalama 2 saat ve üzeri (dengeli mod + onboard ekran kartı + wireless açık)
    normal kalitede dizi, film izlerken: 3 saat ve üzeri (güç tasarrufu modu + onboard ekran kartı + wireless kapalı)
    boşta bıraktığınız zaman: 4 saat ve üzeri (wireless açık + o/b ekran kartı + güç tasarrufu)

yazdığım değerler minimum aldığım değerlerdir, açıkçası 1 saat gitse de pek umrumda olmazdı ama bazen gerçekten işime yaradı bu şarj olayı iyi oldu.

anladım gibigibi :D peki driverler var mıydı gelince.. Bende B63F45 i aldım i7 li olanı Freedos Olarak.. Şu anda kargoda yarın öğleden sonra veya akşam gibi ulaşır elime. Driverler var mı yok mu bilmiyorum valla .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kittyhunter

quote:

anladım gibigibi :D peki driverler var mıydı gelince.. Bende B63F45 i aldım i7 li olanı Freedos Olarak.. Şu anda kargoda yarın öğleden sonra veya akşam gibi ulaşır elime. Driverler var mı yok mu bilmiyorum valla .

Bende cumartesi günü b63f45 modelini freedos olarak pcdepodan elden teslim aldım. Kutu içeriğinde driver yok. support.dell.com'dan indirebilirsiniz.

• BEN DE İNCELEME YAPMAK İSTİYORUM
    diyenler için

Arkadaşlar konunun adını ANA BAŞLIK olarak değiştirdim. Ben aldığımda ve forumda konuyu ilk açtığımda henüz çok yeniydi ürün. şimdi çok sayıda kullanıcının elinde ürün var. Mağazalarda, sitelerde kolaylıkla bulunup alınabiliyor.

DELL 5110 modeliyle ilgili soru-cevap ve incelemeleri bu başlık altında götürebiliriz. Ben elimde bulunan i5'li modeli tanıtmaya çalıştım. Farklı modele sahip olanlar ya da inceleme, fotoğraf, video göndermek isteyenler mesaj gönderirseniz, bana ulaşırsanızsanız.

Başlıktaki en üst konuya(ilk konuya) incelemeyi gönderenin nicki ya da isterse ismi ile birlikte yayınlayabilirim.

Hepinize iyi paylaşımlar diliyorum.
  • N5110 i5 + GT525 + 4GB lık makine kullanmaktayım

1 hafta oldu yada olmadı izlenimlerimi aktarmak istiyorum

Burda i7li aletleri kullanıpta oyun oynayadıktan yada performans gerektiren programlardan sonra çok ısınıyor diyen arkadaşların yazılarını okudum ve hayretler içerisindeyim.

i7li bir dizüstüm olsa ilk işim altına bir notebook soğutucu(fan) almak olacaktır.i7li olupta ısınmayan alet görmedim 3-5 milyarlık cihazlarda nasıl bilmiyorum.Zaten 5110 'nun i7li aleti 1.5 milyar hepsiburada bakabilir isteyen arkadaşlar.

Dün bilgisayarın gün boyu açık kaldı,gün boyu başındaydım film+internet karışımı birşey yaptım ve inanın akşama kadar kolumun ısındığını bile hissetmedim.Ayriyetten fan sesinin hiç duymadığıma yemin edebilirim akşam bile çalışırken hissetmedim fan sesini.

ve sürekli Everestten takip ettim 60 *C'nin üzerine çıkmadı 55*C derecelerde geziniyordu ancak canım bi ara COD atmak istedi 1 saate yakın oynadıktan sonra haliyle biraz ısınma oldu oda 63-64 civarındaydı.

Izgıra şeklinde görüntü var diyen arkadaş,Optimusu devre bırakıp bir açsın masaüstünü o zaman görsün görüntüyü.

Kasası+tuş takımı gayet başarılı alan arkadaşların Ultimate kurmalarını tavsiye ederim.

• slm akadasşlar yardımınıza ıhtıyacım var bende bu serinin b41f43 olanını aldım ve bır sorunum var bılgısayarda ıkı ekran kartı var biri on board olan hd graphic family digeride gforce gt525 m sımdı sanırsam birincıl ekran kartı on board olarka gorunuyo ve oyunlar hep bunu aktıf olarak gosterıyo ve ben oyunları ıstedıgım gibi oynuyamıyorum high detaylarda on boardı ıptl edıncede ekran kararıyo gdio sımdı gt 525ı nasıl birincil sürücü yapabılırım medal of honor gibi bı oynu bıle oynayamadım düzgünce lütfen yardım ederseniz çok sevinicem
  • ben bir haftadır araştırıyorum özellikle b63f45 ve b63p45 arasındaki farkı merak ediyorum. hepsiburadada fark olarak şunlar yazılmış:
    -ramleri 1333mhz biri diğeri 1066mhz. Bunların arasında ne gibi bir fark var hangisi daha iyidir?
    -işletim sistemi olan ve olmayan
    -8 in card reader 5 in card reader

başka hiçbir farkı olmayan iki tane aynı laptop sadece biri f45 diğeri p45. p45 daha ucuz ve 1333mhz olanı.

bugün almayı düşünüyorum lütfen bir yol gösterin ikisinden birini alacağım yanlış almayım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5110-intel-core-i7-2630qm-2ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-b63p45/ProductDetails.aspx?productId=bd760570&categoryId=98
    diğeri de bu
    http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5110-intel-core-i7-2630qm-2ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-b63f45/ProductDetails.aspx?productId=bd760565&categoryId=98

• quote:

Orijinalden alıntı: digital90

ben bir haftadır araştırıyorum özellikle b63f45 ve b63p45 arasındaki farkı merak ediyorum. hepsiburadada fark olarak şunlar yazılmış:
    -ramleri 1333mhz biri diğeri 1066mhz. Bunların arasında ne gibi bir fark var hangisi daha iyidir?
    -işletim sistemi olan ve olmayan
    -8 in card reader 5 in card reader

başka hiçbir farkı olmayan iki tane aynı laptop sadece biri f45 diğeri p45. p45 daha ucuz ve 1333mhz olanı.

bugün almayı düşünüyorum lütfen bir yol gösterin ikisinden birini alacağım yanlış almayım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5110-intel-core-i7-2630qm-2ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-b63p45/ProductDetails.aspx?productId=bd760570&categoryId=98
    diğeri de bu
    http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5110-intel-core-i7-2630qm-2ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar-b63f45/ProductDetails.aspx?productId=bd760565&categoryId=98

b63f45 de 1333 mh dir.

• selam dostlar.

Dell 5110'larda B ile başlayan seri ve C serisi arasında ne fark vardır acaba? nadiren rastladıgım C41H43 modelini begeniyorum ama B41H43 ile tüm özellikleri aynı gözükse de; ufak bir ayrıntıda daha iyi oldugunu zannediyorum ama ne?

son olarak: USB 3.0 içeren 5110'ların en ucuzu hangisi acaba? 1100 liradan ucuza model bulamadım; 3 basamaklı fiyattan yakında alabilir miyiz acaba?

son not: Dell eskiye göre kaliteyi düşürmüş olabilir ama muadili asla HP gibi dünyanın en ünlü dandik markası değil. hayatımda rastladıgım her HP problem anlamına geldi şimdiye kadar. Dell'i begenmeyen Toshiba ve Sony baksın. maddi güç yetiyorsa bir de Apple tabii. HP = Hiper Problem.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.