Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ediyorum 1.524 liraya 12 taksitle aldım üstelik iş bankasından 50 lira, hepsiburadadan da 100 lira hediye çeki gelecek üzerine...acayip karlı çıktım diye düşünüyorum
  • USB 3.0 yuvasında w-maaus kullanan varmı ? bugün farkettim modülü 3.0 a taktığımda arada donmalar yapıyor..aldığımdan bu yana hep 2.0 yuvasında sabit kalmıştı..daha sonra 3.0 yuvasına vın modemi taktığımda sorun yaşadım bende yerlerini değiştirdim..vını 2.0 yuvasına kablosuz mausu 3.0 yuvasınaa takınca maus hareketlerinde ara ara donmalar başladı ve imleç bir hızlı bir yavaş hareket ederek istenilen alanın dışında geziniyor..bu çok ilginç bir durum..bu tip harici donanımları deneyen ve problem yaşayan varsa buraya yazarsa belki çözüm bulmak kolaylaşır..

ayrıca aşağıya linkini koyduğum harici adaptör ile cd rw yerine artık hdd takılabilecek..üstelik model uyumsuzluğu giderilmiş..tek sorun türkiyede bu ürünü bulmak nerdeyse imkansız..

http://newmodeus.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=375

ve birde not:

dell teknik destekle konuştum..orjinal hdd yi çıkarıp yerine ssd takılması isteğimi ilettim..ancak tam net bir bilgi verilmedi..yani işi yokuşa sürüyorlar..ısrar etseydim belki ücretli bir değişime razı olacaklardı..ancak 128 gb tek hdd pekte işe yaramaz..bende bu modülü takıp takamayacağımı sordum onlarda böyle birşeyin olmadığını bunun imkansız olduğunu ilettiler..yani teknik destek mi teknik köstekmi sorusuna bir yanıt daha bulmuş oldumm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin110 -- 28 Haziran 2011; 18:21:10 >

• n5110 anakart ve hdd service

http://support.dell.com/support/edocs/systems/insN5110/en/sm/hd-assem.htm#wp1192085

yararlı olabilir..

tamamnı inceledim. inşallah bios pili çıkarmak zorunlu olmaz..hdd ye ulaşmak ise imkansız gibi birşey..söksek bile toplamak çok zor..nerdeyse herşeyi söküp çıkarıyoruz sadece çıplak anakart kalıyor geriye..peki hdd bozuldu yada yükseltmek gerekti servis ücreti almak içinmi tüm bu berbat ötesi tasarım diye düşünüyor insan..dell alacaklar tüm bunları gözönünde tutarsa yaralarına olacaktır..emin olun bu aldığım en berbat dizüstü bilgisayar diyebilirim..bunun iyi bir yöünü bulmak için bugün çok düşündüm..ama yok..tekrar ediyorum dell benim için bitmiştir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin110 -- 29 Haziran 2011; 0:57:31 >

• sıcaklık testi yaptım max 99 dereceyi görüyor alet daha sonra işlemci frekansını düşürüyor. 99 dereceye ulaşmak zor, bütün hava çıkışlarının bir şekilde engellenmesi gerekiyor. şuana kadar oyun oynarken işlemci frekans kısıp performans düşüşü yaşatmadı bana. (masa üzerinde kullanıyorum)

klavyesini meraktan sökmeyi denedim oldukça basit yapmışlar 1 kürdan yardımıyla rahatça yerinden çıkıyor. metin110 adlı arkadaşa klavyeyi sökmenin zor olduğu konusunda katılmıyorum.

not: 99 derecede bile kasa üstünde ellerinizin terleyeceğini sanmıyorum.
  • Arkadaşlar -gesenturk, Kittyhunter, metin110- bende b63f45 var da ben bunun bluetooth yazılımını bir türlü ayarlayamadım. Sistemi toplarken hangi sürücüleri kullandınız?

tüm kullandığınız sürücülerin adlarını yazar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TnHn61

Arkadaşlar -gesenturk, Kittyhunter, metin110- bende b63f45 var da ben bunun bluetooth yazılımını bir türlü ayarlayamadım. Sistemi toplarken hangi sürücüleri kullandınız?

win7 driverların neredeyse tamamını buldu. bulamadığı 2 sürücüyü de bilgisayarım>yönet diyerek oradan sağ tıklayıp güncelledim. sizdede bu şekilde işe yaraması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kittyhunter

quote:

Arkadaşlar -gesenturk, Kittyhunter, metin110- bende b63f45 var da ben bunun bluetooth yazılımını bir türlü ayarlayamadım. Sistemi toplarken hangi sürücüleri kullandınız?

win7 driverların neredeyse tamamını buldu. bulamadığı 2 sürücüyü de bilgisayarım>yönet diyerek oradan sağ tıklayıp güncelledim. sizdede bu şekilde işe yaraması lazım.

malesef bende öyle olmadı. tüm driverleri ben indirip kurmak zorunda kaldım.
  • dell'in sitesine girerek bilgisayarınızın altında bulunan kodu driver arama kısmına yazıyorsunuz. Bilgisayarınızın modeli direk beliriyor orada zaten. Oradaki bütün driverları sırasıyla indirip kurmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

windows sürümünüz nedir ? premium ? professional ? ultimate basic? ve 64 bit mi _?
    ve wireless kablosuz ağları bulmada sorun yaşıyormu ?
    ve sorun tam olarak nedir..daha detaylı anlatabilirseniz..sadece aygıt yöneticisinde sarı ünlem işareti mi var simgesi denetim masasında görünmüyormu yada simgeler sekmesinde yokmu ?örnek home basic ve professionalda bazı modellerde blue touth sorunu yaşadım..sorunu çözemez iseniz tekrar yazın bugün çözüm bulmaya çalışırız..aşağıdaki işlemi öncelikle bir uygulayın..

dell sevice tag ............................ bilgisayarınızın altında bulunan servis nosunuhttp://support.dell.com/support/downloads/index.aspx?s=dhs&cs=19 bu adresi açıp ''Enter a service tag'' yazan kısma girdiğinizde karşınıza ilk chipset bios driver'ları çıkacaktır üstteki seçenekten onu window 7 yaparsanız tüm yazılım ve driver'lar listelenecektir..burada network kısmında blue-touth driver'ları kurun...eğer sorun giderilmiyorsa yüklediğiniz blue-touth yazılımları kaldırın aygıt yöneticisine gidin ünlem işareti olan sorunlu aygıtları kaldırın bilgisayarı yeniden başlatın..ve varsa registry temizliği yapabilen basit programcıkla kayıt defeteri kullanılmayan anahtarları silin yoksa bu işlemi hiç ugulamadan dell servis ten indirdiğiniz yazılımın .exe olan uzantısını noktadan sonrar .rar olarak değiştirin..sonra dizine çıkart deyip orada biryere çıkarın..ve aygıt yöneticisinden yeni donanım ekleyin ve raradan çıkarmış olduğunuz klasörü gösterin..sorun bu şekilde çözülmez ise daha detaylı bilgi vermeniz gerkecek..

• quote:

sıcaklık testi yaptım max 99 dereceyi görüyor alet daha sonra işlemci frekansını düşürüyor. 99 dereceye ulaşmak zor, bütün hava çıkışlarının bir şekilde engellenmesi gerekiyor. şuana kadar oyun oynarken işlemci frekans kısıp performans düşüşü yaşatmadı bana. (masa üzerinde kullanıyorum)

klavyesini meraktan sökmeyi denedim oldukça basit yapmışlar 1 kürdan yardımıyla rahatça yerinden çıkıyor. metin110 adlı arkadaşa klavyeyi sökmenin zor olduğu konusunda katılmıyorum.

not: 99 derecede bile kasa üstünde ellerinizin terleyeceğini sanmıyorum.

sayın kittyhunter;

ben klavyenin sökülmesinin zor olduğunu yazmadım üste bakarsanız görürsünüz..sadece hdd nin klavyenin altında olduğunu belirtmişim..bu şu anlama gelir hdd kasanın altı ile üstü arasında en son erişilebilir bir noktada olduğu için sökmeye kalkışılırsa laptopun en küçük parçasına kadar sökmeniz gerektiğini ifade etmişim..sitesinde hdd çıkarma talimatını okursanız bunu kendinizde göreceksiniz..bu durumda kalvye sökmek basitmiş zormuş pek mühim olmuyor..aşağıya sırası ile yazacağım hdd yi elinize almanız için yapılması gereken aşamaları..

Sistem Kartını Çıkarma
    1. Yönergeleri izleyin Başlamadan Önce .
    2. 8-in-1 medya kart okuyucu ile takılı kartları basın ve çıkartın.
    3. (Bkz. Pili çıkarın Pili Çıkarma ).
    4. Modül kapağını (bkz. çıkarın Modül Kapağını Çıkarma ).
    5. Verdiği talimatlara uyun adım 4 ile adım 5 de Optik Sürücü çıkarma .
    6. Bellek modülü (ler) (bkz: çıkarın Bellek Modülü (ler) Çıkarma ).
    7. Verdiği talimatlara uyun adım 3 için 9 adım olarak Palm istirahat Aksamını Çıkarma .
    8. (Bkz. Ekran aksamını çıkarın Ekran Aksamını Çıkarma ).
    9. Menteşe kapağını (bkz. çıkarın Menteşe Kapağını Çıkarma ).
    10. Sistem kartındaki konektörden hoparlör kablosunu çıkarın.
    11. Bilgisayar tabanına sistem kartına sabitleyen beş vidayı çıkarın
    12 I / O kartı üzerindeki konektörden sistem kartındaki bağlantı kesmek için sistem kartı montaj kaldırın.
    13. Sistem kartı montaj ters çevirin.
    14. Verdiği talimatlara uyun adım 3 ile 5 adım içinde Sabit Sürücüyü Çıkarma .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin110 -- 1 Temmuz 2011; 9:08:19 >

• ben de yeni kurmaya başlıyorum makine geldi çok mutluyum hoşuma gitti gayet :)
    bir sorum olacak Nvidia 525M ekran kartı driveri yükledim fakat daha önceden kullandığım ve çok sevdiğim digital vibrance özelliği yok. ayrıca masaüstündeyken veya diğer browser uygulamalarındayken intel HD ekran kartını kullanıyor. Ben o ekran kartını istemiyorum renkteki kırmızılık çok soluk çıkıyor bunu nasıl değiştirebilirim? Pes 2011 settingsten girdiğimde intelin ekran kartını gördüğü için hiçbir ayar yapamıyorum. ama crysis 2 ye girdğmde oyun içinden değiştirdim oldu. pes 2011 için bir ayar varsa çok acil lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digital90 -- 1 Temmuz 2011; 15:32:48 >
  • ya hocam bişey sorcam..2.30 işlemci nasıl iyimi bu bilgisayarda merak ettim..turbo boost ile 2.90 oluyomuş ama yinede emin olamadım..görüşünüz nedir bi problem çıkarır mı performans açısından
  • selamlar arkadaslar ben bu i 7 modeli freedos aldım yalnız vista home premium 64 bit kurdum yalnız driverlerini bulamıyorum gt525 ve kablosuz ag driverleri yok sitesindede yok sitesinde vista secenegi dahi yok yani bu bilgisayarda vista kullanamazmıyız bumudur durum yardımcı olursanız cok sevinirim?
  • Sevgili Kittyhunter... Belki Birlikte bir Çözüm Yolu Bulabiliriz Diye Format Attım bilgisayarıma. Bu Sefer Bluetooth u Gördü. Belki Öncekinde de görmüştür Ama Dikkat Etmedim O kadar. Bu Formatta Sadece Bluetooh u Ve Ses Sürücüsünü Kurdu. Etherneti de Senin Dediğin Şekilde Yönetten Okutarak Yaptım. Benim Asıl Sorunum USB 3.0 Girişleri. Bende Western Digital My Passport Essential 500 GB Var. Renesas USB 3.0 Host Controller i Yüklediğimde İşlev Görmeye Başlıyor. Onda da USB 2.0 Aygıtları Tanırken Benim USB 3.0 Aygıtımı Görmüyor Hdd de hareketlenme var titrediğini Çalıştığını Hissedebiliyorum. Fakat Söyle Bir Tabir Var Ya Hani ""Ses Var Görüntü Yok.."" Aynı O Biçim. Okutsam Bile Oynatınca Hattan Düşüyo Yİne Gidiyor. Ne Yapabiliriz?

Formattan Sonra İlk Görüntü 800x600
     DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)

Dokunulmamış Aygıt Yöneticisi

Cihazımız SandyBridge Olmasa Görüntü Vermeyecek Yani.. Ekran Kartımız Intel SandyBridge GPU....

Wireless Intel Centrino Wireless-N 1000-Wireless-N 1030-Advanced-N 6230(2502) Yükleme İşleminden Sonra Sorunsuz Çalışıyor...

Intel HD3000 Grafik Kartını Elle Yüklüyoruz Mecbur..

Yüklemeden Sonra Malumunuz Üzre Bir Yeniden Başlatma Ve Masaüstümüz..

Wireless, Ethernet, HD3000 Driverleri Sonrası Aygıt Yöneticisi

Renesas Usb 30 Olmadı Yerine Wistronu deneyeyim dedim. Onda da Renesas ı Yükledi USB 3.0 lar çalışmıyor .S

• quote:

Orijinalden alıntı: metin110

1-ekran görüntüsü renk derinliiği canlılık konusunda çok iyi sayılmaz..ızgara şeklinde kareler gözünüze batacaktır..

Izgara şeklinde karelerden bahsetmişsiniz. Bende n5010 T38F43 var ve ekranda sizin dediğinize benzer, bilhassa kırmızı,mavi ve yeşil renklerin içinde ızgaraya benzer çok ince dikey ve yatay çizgiler meydana geliyor. Çok fazla belli olmuyor ama kafaya taktığım zaman huzursuz oluyorum. Laptopu alalı 1 ay oldu ve servise söylesem mi karar veremedim...
  • PES 2011 sorunumu hala çözemedim. bunun için çözüm bulanlar varsa merakla bekliyorum. Bilgisayar masaüstünde hiçbişiy yapmazken ekran kartı olarak Intel HD yi görüyor. Ama PES 2011 ayarları C/Program Files/Konami/Pes 2011/Settings ten değiştiği için ekran kartını hem yetersiz görüyor hem İntel görüyor maximum çözünürlüğüm de 800x600 şaka gibi ! Lütfen acil çözüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digital90

PES 2011 sorunumu hala çözemedim. bunun için çözüm bulanlar varsa merakla bekliyorum. Bilgisayar masaüstünde hiçbişiy yapmazken ekran kartı olarak Intel HD yi görüyor. Ama PES 2011 ayarları C/Program Files/Konami/Pes 2011/Settings ten değiştiği için ekran kartını hem yetersiz görüyor hem İntel görüyor maximum çözünürlüğüm de 800x600 şaka gibi ! Lütfen acil çözüm.

Kardeşim Nvidia denetim masasına sağ tık ile gir. Sonra "Bir Görev Seçin Sekmesinden 3D Ayarlarının Yönetilmesine gir. Yan tarafta Genel Ayarlar/Program ayrları var. Program ayarlarını seç. orda program listesinden pes 11 i seç altta genel ayarları kullan ı Yüksek Performanslı nvidia işlemcisi olarak değiştir. Sorunun Hallolacaktır.

İkinci bir yöntem ise ksayol a sağ tıklayıp Grafik işlemci ile çalıştır deyip Yine Ordan Yüksek Performanslı....... Çalıştır Diyeceksin Hallolacak.

İlk Yöntem kalıcıdır. diğer nvidia ile calışmasını istediğin programları ordan secebilirsin veya ıntel i kapatıp nvidia yı kullanabilrsin. Karar Senin.. İyi Eğlenceler

• bugün bu modülün siparişini verdim..dvd rom için harici kutu alıp öyle kullanmayı düşünüyorum..bakalım veri hızı mini satada fark edecekmi..ssd yi taktığımda bunu sizlerle paylaşacağım..tabi bu ürünün gelmesi 2 haftayı bulabilir..

http://newmodeus.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=375
  • quote:

quote:

quote:

malesef bende öyle olmadı. tüm driverleri ben indirip kurmak zorunda kaldım.

Bende herbirini driverlarını indirerek kurdum ancak aygıt yöneticisinde Bluetooth radyolarında Bluetooth 3.0+high speed adapter için "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)"hatası veriyor.

• acil dell n5110 notebook vista yada win7 driverler lazım ????? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.