Şimdi Ara

Dell N5010 ve servis

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarmı yaklaşık 1 yıl önce aldım ve bir sürü prblemim var

Bilgisayarım aşırı ısınıyor masaütsünde sınır sıcaklıklarda çalışıyor 3d uygulamalarda direk kapanıyor fanı zaten hiç durmadançalışıyor soğutsa gürültüsüde umurumda değil ama soğutmuyorda
    Hard Diskim temiz sistemde kursam formatlasamda belirgin bir şekilde yavaşladı bazen çıt sesi geliyor ve pc kısa süreli donuyor zaten hard diskte devamlı bir şeyler yazıp çizme durumu var
    Pil ömrüm ilk aldığım zamana göre 1 saat kadar azaldı.

bursada oturuyorum öğrenciyim dellin ücretsiz servis numarası dışında servisine ulaşabileceğim alternatif bir numara adres veya mail varmı? bu durum artık gerçekten can sıkmaya başladı pcyi camdan atmak istiyorum....

• http://dellyetkiliservis.net/bursa-dell-yetkili-servis burdan bakın size en yakın olanı arayın durumunuzu iletin yerinde servis hizmetiyle fanlarınıza temizlik yaparlar sıkıntınız fanların tozlanması pilide bira hor kullnamışsınız galiba devamlı doldur boşalt yapıyorsanız çok kısa zamanda biter mümkün olduğunca batarya üzerinde fişte kullanın haftada 2-3 kere uyarı verene kadar doldur boşalt yapmak yeterlidir.yıpranmıştır hw monitör programını kurun pilinizin yıpranma oranını öğrene bilirsiniz veya batterycare programıda olabilir
  • Bilgisayarımı hor değil sürekli kullanan birisiyim pilimi de gayet düzgün bir şekilde kullanıyorum ama pilimdeki yıpranma miktarı %36

Verdiğiniz linkte herhangi işime yarayacak bir numaraya ulaşamadım Bursa nilüferde oturuyorum ama herhangi bir numara yok
  • baya yıpranmış piliniz okadar düşüş yapması normal bende günde en az 8 saat kullanıyorum 1 sene oldu benimde 1dk performans kaybım yok yine kullanım durumu önemli bu konudahttp://www.teknikservisler.tk/bursa/nilufer/dell_teknik_servisleri.html senin bölgede bulunanlar
  • siz beni anlamadınız sanırım bana dellin kendi yetkili servisinin 00800 lü dışında cep telefonunda da arayabileceğim bir numarası lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalbyk559

siz beni anlamadınız sanırım bana dellin kendi yetkili servisinin 00800 lü dışında cep telefonunda da arayabileceğim bir numarası lazım

Öyle bir numara yok.
  • peki bilgisayarı kendim sökersem garanti dışı kalırmı? daha önce deneyen oldumu acaba
  • quote:

peki bilgisayarı kendim sökersem garanti dışı kalırmı? daha önce deneyen oldumu acaba

Sökmeden kastının ne olduğuna bakar. Örneğin, ram değiştirebilirsin felan ama müşteri hizmetlerini aramanız gerekir garanti dışı kalıp kalmadığını öğrenmek için. Sabit telefon şart.
  • quote:

peki bilgisayarı kendim sökersem garanti dışı kalırmı? daha önce deneyen oldumu acaba

sabit bir telefon bulup aramaya çalış veya telekomun ankesörlülerinden dene aramayı
  • arkadaşlar notebookların kilitlenmesinin en büyük nedeni soğutcuya toz dolmasından dolayısıyla cpu aşırı ısıdan kitlenir .çözümü hava ile temizlettirmek veya acil kurtarma olarak havalandırmanın oradan kuvvetlice hava üflemek olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.