Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
33
Favori
623.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ekrandaki karıncalanma ile ilgili bilgisi olan varmı çok bütün bu modellerde olan bir sorun galiba bu sorun bende yok diyen varmı yakından bir videoyu durdurup siyah yerlerine bakınca çok net belli oluyor
  • Arkadaşlar dell sitesinde tüm driverlar windows7 64 bit 'e göre. Bilgisayarcımsa illaki 32 bit kuralım yoksa birçok programda kasar diyo karar veremedim. Sizce hangisini kurdurayaım ? Neden ?
  • G74F45 i7 li modeli var bende.
    çınlama sorunu var sadece pilde kullanırken kulak çınlaması gibi bir ses geliyor.şarkı fln açınca gidiyor şarja takıncada kesiliyor ancak sadece pilde kullanırken duyuluyor.
    ne yapcamı anlamadım çözümü varmı acaba arkadaşlar veya aynı sorun sizdede varmı bi yardımcı olabilirmisiniz ??
  • selam arkadaslar hayırlı gunler 2gun once ttnet kampanyasından dell ınspıron n5010 aldım (dell2) laptopdan memnunum fakat windows 7 kullanamıyorum bıraz arastırma yaptı xp drıverlarını bulamadım ne onerırsınız xp drıverları var mı?Birde kullanan arkadaslar memnun mu performans bakımından ekran kartı kaç mb bulamadım malum ılk laptopum ve hayatım ılk defa win7 kullanıyorum yardımcı olursanız sevınırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: garandiru

G74F45 i7 li modeli var bende.
    çınlama sorunu var sadece pilde kullanırken kulak çınlaması gibi bir ses geliyor.şarkı fln açınca gidiyor şarja takıncada kesiliyor ancak sadece pilde kullanırken duyuluyor.
    ne yapcamı anlamadım çözümü varmı acaba arkadaşlar veya aynı sorun sizdede varmı bi yardımcı olabilirmisiniz ??

aynı sorun bendede vardı iade ettim bu yüzden. çınlama sesi fazla duyuluyordu rahatsız ediciydi. pildeyken daha fazla duyuluyordu ama pirizdeykende de o ses azda olsa geliyordu.
    birde pil yuvası çok gevşek gibiydi sanki pil yuvaya tam oturmuyordu. ayrıca klavyede numpad kısmı aşağıya göçecekmiş gibiydi. yani kasadan memnun değildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaT1F -- 1 Ocak 2011; 13:44:50 >
  • dell 5010 modelinin ati 550v ekran kartı yorumlarınızı bekliyorum. Ati 550v lütfen acil yorum
  • http://www.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=45654541&p=1#45654541
    Buraya konu acmistim yanlislikla bilenler yardimci olabilir mi???
  • Dell ins 5010 G74F45 Windows 7 Ultimade (32bit) için bütün driverlar var mı ? Size 32 bit mi yükliyim 64 bit mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaT1F

quote:

Orijinalden alıntı: garandiru

G74F45 i7 li modeli var bende.

aynı sorun bendede vardı iade ettim bu yüzden. çınlama sesi fazla duyuluyordu rahatsız ediciydi. pildeyken daha fazla duyuluyordu ama pirizdeykende de o ses azda olsa geliyordu.
    birde pil yuvası çok gevşek gibiydi sanki pil yuvaya tam oturmuyordu. ayrıca klavyede numpad kısmı aşağıya göçecekmiş gibiydi. yani kasadan memnun değildim.

6 gündür kullanıyorum.G46H45 i Vatandan gidip kendim aldım. O cızırtıyı o ince sesi duymak için sessiz ortamda denedim; bende de var ama benim için büyük bir sorun olmadığı için pek takmadım. Onun dışında evet pil kısmı oynak biraz sanırım tam oturmuyor açıkcası bana bir sorun olarak gelmedi bu kullanmaya devam ediyorum.

Son olarakta touchpad kısmı evet yumuşak ayrıca göçecek gibi kullanırken cok oynuyor ama ne bileyim bunun yüzündende değiştirme taraftarı değilim. Bu bu durumlar bir sorun getirmez başıma ve kullanan arkadaşlara..

Bilgisayar hakkında yorumlarıma gelirsek, henüz paylaşmadım aldım alalı. Isınma sorunu olduğunu düşünmüyorum, şu an ekran kartı henüz kasamadım ama 5-6 saat günlük kullanım ( müzik çalar, internette sörf, sekmelerde yoğunluk vs.. ) söz konusu olduğunda hafif bir ısınma dışında hiç bir şey yok yani Hmonitor programından ekran kartı günlük kullanımda max 60 derece oluyor. Bilmem bu bir sorun mu.. Kasaya geleyim desenler dışında pek özenle yapılmamış bence yani sony deki toshibadaki sağlamlığı göremiyoruz. Ses sisteminde ise, genelde evde kullanıyorum gece olsun gündüzde belli saatler dışında olsun bana yetti açıkcası bu sistem. Ekran kalitesi bence çok iyi, film izlerken olsun oyun oynarken olsun beni memnun etti. He unutmadan bir de bugün toshiba i3lü modele baktım asus a baktım %100 sarj dolu iken sarj aletini çıkarınca bende 3 saat 15 dk kaldı yazdı diğerlerinde 2 küsürdü sanki iyi bir şey bu :)

Uzun lafın kısası ben şunu anladım, yani bilgisayar alırken böyle küçük şeylere pek takılmamak lazım bir süre paranoyak oluyor insan çantaya koyarken falan sanki bir şey olacak gibi hisse kapılıyor insan yada nasıl ifade edebilirim işte bir şey olacak diye insan AŞIRI dikkat ediyor. Biraz rahat olmak lazım benim fikrimce. Çünkü hepsinin sonu aynı oluyor, kullanım süresi doluyor veya bir 3-4 yıl sonraki uygulamaları kaldıramayabiliyor, hızı yetmeyebiliyor. Bunları da dikkate almak lazım. Memnunum bilgisayarımdan sonuç olarak. DELL almamda da şu an içinde bulunduğum sayfanın ve okuduklarımın faydası büyüktür. Sağolun, iyi akşamlar, iyi forumlar.

• Arkadaşlar bende i5 DDr3 4gb ram ve ati hd5470 ekran kartı N5010 olanından var ve sorunum kısaca ben bu laptop olaylarında bıraz yenıyımde nasıl format atarız ve atarken nelere ıhtıyacım var neler yapmalıyım hangı programlara ıhtıyacım var ve resımlı bı sekılde anlatan lınk varsa makbule gecer yoksa bana anlatabılecek arkadaslar msn adreslerını verırlerse onlarla ırtıbata gecıp bana yardımcı olmalarını ıstıyorum şimdiden tesekkur ederım arkadaslar.....
  • Herkese merhaba,

Dün mediamarkt'tan 1.299 TL ye aldım bende.i5 2,53, 3 GB Ram, ati 1gb 550v ekran kartı olanı benimki.12 saat kadar şarjda bıraktım.Daha sonra kurulumu yaptım home basic olarak ama yarına ultimate kurucam üzerine.Sarj %98 DE İKEN 3.24 dk yazıyordu.ilk izlenimler olarak şunları söyleyebilirim.Home basic olduğundanmı bilmem ama biraz yavaş geldi.ara ara kum saati çıkıp bekletti beni pentium 4 makinalar gibi.bir kaç HD video izledim ve bu ekran kartı için tatminkar görüntüler yakaladım.çok üst düzey bir kart olamdıgını biliyorum, ihtiyaçlar çerçevesinde yeterli.Kasa olarak güzel görünüyor fakat şu dvd-wr kısmı ve pil kısmında ince bir boşluk var hoş değil.birde pili söktüğümde arka kısımdaki kasanın ince çıtası çok zayıf geldi elime kırılacak gibi.biraz daha sert olabilirdi o kısmı.Şimdilik izlenimler bu kadar.
  • bende almayı düşünüyorum ama biraz bekliycem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeRun -- 4 Ocak 2011; 7:59:21 >
  • Ekranın arka kasa kısmı biraz esnek gibi ileride sorun oluşturumu acaba?
  • Pili söküp takarken dikkatli olmakta yarar var.kaldıki pil sürekli yerinden çıkartılan bir parça değil.sanmıyorum problem olacağını ama dikkatimi çekti gerçekten o kısım
  • ekran kalitesi nasıl sizin problem varmı..karalenme noktalanma gibi şeyler oluyormu..
  • Ben 5650 olan modelinden aldım gayet memnunum. Windows 7 Home Basic yüklüydü değiştirmedim. İçinden değiştirdiğim tek şey hard diski oldu. Çünkü biliyorsunuz içinde 500 Gb mekanik harddisk var ve çok yavaş bu harddiskler. Yani fizikte bir kural vardır hepiniz bilirsiniz, bir nesne veya bir sistem en zayıf olduğu noktası kadar güçlüdür, harddiski yavaş olduktan sonra isterse işlemci i7 olsun fark etmez.

SSD corsair (285 mb okuma, 275 mb yazma) harddisk alıp taktırdım, şimdi canavar gibi oldu sistem, çok hızlı açılıp kapanıyor, evet biraz pahalı oldu ama gidip laptop'a ve harddiske verdiğim paraya i7'li bir laptop almaya kalksam daha yavaş olacağından eminim.

Programlarda da durum aynı, tıkla açılsın, iphone gibi oldu yani :)) Ben tıkırtıya falan rastlamadım, ya da dikkatimi çekmedi. Onun dışında kullanımı rahat. Şarjı biraz az gidiyor, 2-3 saat arası. Ama problem değil o da. Çünkü sadece iş yerinde kullanmak için aldım, zaten evimde masaüstüm vardı.

Isınma konusuna pek dikkat etmedim, şu an zaten kış zamanları, fazla ısınacağını sanmam.

O kadar araştırdıktan sonra iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum, en azından benim için. İş için almak isteyenlere tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavisi

Ben 5650 olan modelinden aldım gayet memnunum. Windows 7 Home Basic yüklüydü değiştirmedim. İçinden değiştirdiğim tek şey hard diski oldu. Çünkü biliyorsunuz içinde 500 Gb mekanik harddisk var ve çok yavaş bu harddiskler. Yani fizikte bir kural vardır hepiniz bilirsiniz, bir nesne veya bir sistem en zayıf olduğu noktası kadar güçlüdür, harddiski yavaş olduktan sonra isterse işlemci i7 olsun fark etmez.

SSD corsair (285 mb okuma, 275 mb yazma) harddisk alıp taktırdım, şimdi canavar gibi oldu sistem, çok hızlı açılıp kapanıyor, evet biraz pahalı oldu ama gidip laptop'a ve harddiske verdiğim paraya i7'li bir laptop almaya kalksam daha yavaş olacağından eminim.

Programlarda da durum aynı, tıkla açılsın, iphone gibi oldu yani :)) Ben tıkırtıya falan rastlamadım, ya da dikkatimi çekmedi. Onun dışında kullanımı rahat. Şarjı biraz az gidiyor, 2-3 saat arası. Ama problem değil o da. Çünkü sadece iş yerinde kullanmak için aldım, zaten evimde masaüstüm vardı.

Isınma konusuna pek dikkat etmedim, şu an zaten kış zamanları, fazla ısınacağını sanmam.

O kadar araştırdıktan sonra iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum, en azından benim için. İş için almak isteyenlere tavsiye ederim.

Kardeş sen i3 işlemcili modeli mi aldın

• Dell'im bugün sabah geldi. Dell ins 5010 G74F45 i7 740QM. Windows 7 Ultimate 32bit yükledim.
  • Bimeksden baktığım Dell 5010 i3, i5 li modellerde [i7 lere bakmadım hiç] ekran karıncalanması sorunu vardı.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar var başlıktan takip ettiğim kadarıyla, ne yapılması lazım, bu sorun düzeliyor mu? [BIOS update ile fln]

Ayrıca gözlemlediğim kadarıyla insanlar sürekli Dell 5010 alıp duruyo ama bu sorundan bahseden kişi sayısı fazla değil.Ya farketmediler henüz ya da sadece belli bir parti notebook'da bu sorun var?
  • Ben az önce 64bit win7 enterprise kurdum.ekran karıncalanması durumu yok.Bios update oalyınada hiç girmedim ki oldum olası tedirgin olurum bu işten.Fakat bugün dikkatimi çeken bir durum oldu.yine şarj %98 te idi ve 4 saat 10dk gösteriyordu.. haliyle o anlık ve en ufak bir şey çalıştırınca fazla fazla düşecek ama iyi bir rakam yinede.. Bu arada SSD diskle performansını merak ettim bende cidden.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.