Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    INS. 5010 CORE I7 740QM-1.73GHZ-4GB-500GB-15.6"-DVDRW-1024MB HD5650-BT-CAM-W7PRE

1800TL civarı fiyatı var, f/p de yüzümü kara çıkarırmı? ısınma, batarya ile çalışma süresi gibi konulada nasıl bi pc, ne dersiniz?

biçok şey okudum, pil ömrü, çınlama, fan, ısınma...vs vs .. ne dersiniz kötü bi seçenekmi?
  • bugün yine denedim yine aynı , bilgisayarı açıyorum , kurulum tamamlanıyor, 1 dakika sonra kendiliğinden kapanıyor. Şansımamı tüküreyim , dell'e mi , yoksa bana dell al diyenleremi bilemedim arkadaş ...
  • Arkadaşlar şu an itibariyle bende DELL kullanıcısıyım. G46H45 modelini almış bulunmaktayım. Daha doğrusu ayırtmış bulunmaktayım. Çünkü bu 00.00da Bonus card ım sıfırlanıyor o sebeplen ayırttım yarın Eskişehir Vatan Notebook'tan almaya gideceğim. Sadece 2 soru işareti kaldı aklımda, yazılımsal bir sorun ( win7, driverlar ) birde wireless onlarıda gelince göreceğim bakalım. İnternetten veya bimeksten alacaktım ama hem taksit olarak hemde güven olarak ayrıca da maddi olarak Vatan uygun geldi.

benide ekleyebilirsiniz kullanıcılara :) Bilgisayarı alıp, sarj ettikten sonra yorumlarımı iletirim alacak yada alan arkadaşlar.

teşekkürler, iyi forumlar.
  • Hayırlı olsun, alınca yorumlarını yazarsan iyi olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayramanil

Arkadaşlar şu an itibariyle bende DELL kullanıcısıyım. G46H45 modelini almış bulunmaktayım. Daha doğrusu ayırtmış bulunmaktayım. Çünkü bu 00.00da Bonus card ım sıfırlanıyor o sebeplen ayırttım yarın Eskişehir Vatan Notebook'tan almaya gideceğim. Sadece 2 soru işareti kaldı aklımda, yazılımsal bir sorun ( win7, driverlar ) birde wireless onlarıda gelince göreceğim bakalım. İnternetten veya bimeksten alacaktım ama hem taksit olarak hemde güven olarak ayrıca da maddi olarak Vatan uygun geldi.

benide ekleyebilirsiniz kullanıcılara :) Bilgisayarı alıp, sarj ettikten sonra yorumlarımı iletirim alacak yada alan arkadaşlar.

teşekkürler, iyi forumlar.

çınlama sesi yoksa bilgisayarda diğer bütün herşey çok iyi. güle güle kullan

• Çınlama sesi nasıl oluyor acaba @LaT1F kardeş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayramanil

Çınlama sesi nasıl oluyor acaba @LaT1F kardeş ?

en yakın tarif çınlama. fan ve hdd den gelen ses değil kesinlikle. elektaronik ilginç bir ses. özellikle pild çalışırken gece çekilmez oluyordu. bende iade ettim makinayı. ama hepsinde olacak diye birşey yok.
  • iyi akşamlar
    yaklaşık 2 saat önce bende dell laptobumu aldım. ancak 1 saat oldu hala açılmadı windows . ekran gri şekilde ve harddisk sürekli bir okuma halinde. bu kadar uzun süre bu şekilde beklemsi normal mi?
  • Windows'u kurulu mu aldın ? Bence bir saat açılmaması bir sorun olduğunun göstergesidir. Freedos aldıysan driverları kendin yüklediysen dirverlarla ilgili sorun olabilir.
  • slm arkadaşlar dün akşam 9 itibariyle bende bir Dell Ins. 5010 kullanıcısıyım G46H45 modelini aldım ancak kurulumu yapılı alacagım icin notebookum bugün elime geçecek. vakit buldugumda bende notebookla ilgili deneyimlerimi aktarmayı düsünüyorum herkese iyi forumlar
  • Arkadaşlar bugün üçüncü gün ve bilgisayar hala aynı, pazartesi gününü bekliyorum servisini aramak için . Benden tavsiye
    1.) İnternetten mümkünse almayın
    2.) Milletin gazından ziyade, kendi kafanıza yatan bilgisayarlara yönelin :(
  • Şu an DELL den yazıyorum yeni aldığım. 12 saat şarj etme olayı vardı fakat okuduğumda kullanabilirsiniz sarjda iken yazıyordu o yüzden kullanabiliyorum. Henüz ekran kartını test etme imkanım olmadı. Arşivimi buraya atacağım taşınabilir hdd ile. Onun dışında en çok ses ve ısınmadan korkuyordum. Böyle ısınır gibi oluyor sonra hemen fna devreye giriyor soğuyor sol kısım. ayrıcada cızırtı sesi duymadım ve ses sisteminide sevdim benim için yeterli. İleri ki günlerde testleri yazarım buraya.
  • DELL bilgisayarı yeni aldığım için teknik konularda yetersizim arkadaşlar. İlk olarak bilgisayara yararlı olacak şeyleri yüklemem faydalı olabilir diye düşünüyorum o programlar hangileri yardımcı olabilir misiniz ?

Bir de fan koruması hakkında yani altına bir şeyler koyayım mı köpük gibi ?
  • Merhabalar.2 gün önce DELL INSPIRON 5010 G37H33 i3-370 bilgisayarımı aldım.Samsun Çarşamba da oturuyorum ve makineyi de yine burada PC satışı yapan bir arkadaşımın mağazasından aldım.İşletim sistemi Win 7 Home Basic 64 bit.Çantayı (gerçek deri bir çanta),mouse ve USB çoklayıcı da hediye olarak aldım.Sadece harici klavyeyi kendim aldım oda çocuklar ellerken zarar falan vermesinler diye.Laptop ile 2 tane CD geldi biri driverların olduğu diğeri de lisanslı Win 7 cd si.Bu laptop için recovery yapıp yedek almaya gerek var mı sizce?Problem olursa bu iki cd ile makineyi baştan kuramaz mıyız?Bir de benim hdd bölünmemiş yani tek parça halde.Bunu hangi programla bölebilirim?Ya da bölmelimiyim?
  • 3 aya yakın süre önce, Dell 5010-B35H23 modeli aldım,daha başına oturupta, uzun bir süre kullanmak nasip olmadı,,
    eşimin kullandığına göre gayet güzel bir makine ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadık
    konuya yakın zamanda sorularıma başlarım
    saygılar
  • @celalkamil,

bölersen daha iyi olur. çünkü bir daha format attığın da tüm dosyaların gider. recovery bölümüne gerek olup olmadığını ben tam bilmiyorum... bölmek için windows 7 yi kurarken yapabilirsiniz, programla da olur ama hangi program bilmiyorum. kurarken yapmak en iyisi.

bir de benim bir sorum var arkadaşlar,

bu pil şarjını kapatıyorum fakat pc yi kapatınca gidiyor. yani hep pc yi açtığımda kapatmam lazım, bunu sürekli hale getirebilir mişyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoingToFree -- 26 Aralık 2010; 21:19:03 >
  • bir sorum olacak ,

ilk sarj olayında dell kutusundan çıkan yönergede 12 saat sarjda kalacağını ve sarjda iken kullanabileceğim yazıyordu bende öyle yaptım 12 ssaatlik dilim içinde 4-5 saat kullanmışımdır muhakkak. 11-12 gibi takmıştım öğlen şimdi çıkardım. Bir sorun teşkil ediyor mu bu benim için arkadaşlar ?
  • Aldığım yerin şarj konusunda tavsiyesi şu idi:İlk aldığım zaman 12 saat şarjda bırakacağım sonra pil bitene kadar kullanacağım sonra yine 12 saat şarja bırakacağım bu yöntemi yaklaşık 4-5 kez yapacağım her 12 saatlik dolumdan sonra batarya dayanma süresinin 5-10 dakika artacağı söylendi.Daha önce hiç dizüstü kullanmadığım için tavsiyeyi aynen uyguluyorum.Bakalım ne olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalkamil

Merhabalar.2 gün önce DELL INSPIRON 5010 G37H33 i3-370 bilgisayarımı aldım.Samsun Çarşamba da oturuyorum ve makineyi de yine burada PC satışı yapan bir arkadaşımın mağazasından aldım.İşletim sistemi Win 7 Home Basic 64 bit.Çantayı (gerçek deri bir çanta),mouse ve USB çoklayıcı da hediye olarak aldım.Sadece harici klavyeyi kendim aldım oda çocuklar ellerken zarar falan vermesinler diye.Laptop ile 2 tane CD geldi biri driverların olduğu diğeri de lisanslı Win 7 cd si.Bu laptop için recovery yapıp yedek almaya gerek var mı sizce?Problem olursa bu iki cd ile makineyi baştan kuramaz mıyız?Bir de benim hdd bölünmemiş yani tek parça halde.Bunu hangi programla bölebilirim?Ya da bölmelimiyim?

DVD'deki win7 recoverysi sistemin ilk halinin kopyası değil. Sadece win7 Home Basic kurulum DVDsi. Driver ve ek yazılımları eksikti -üstünde öyle yazıyor olması lazım-.

Hiren's boot cd gibi bir bootable cd yazılım paketi edinirseniz içerisinde bir çok disk düzenleyici mevcut -Paragon, Partition Magic vb.- bunlarla kurulu olan sisteminize zarar vermeden tek parça gelen hdd'yi birden çok parçaya ayırabilirsiniz.

içinde gelen sistem çok ağır ve benim için 64bit olması bir sorundu, yeni bir win7 kurulumu yapmayı düşünürseniz -ben tavsiye ederim-, imzamdaki linkten deneyimlerime ulaşabilirsiniz, ben de g37h33 kullanıcısıyım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GoingToFree
    bir de benim bir sorum var arkadaşlar,

bu pil şarjını kapatıyorum fakat pc yi kapatınca gidiyor. yani hep pc yi açtığımda kapatmam lazım, bunu sürekli hale getirebilir mişyiz?

Bu özellik pili korumak için var -bir ara mutlaka şarj olsun diye, sonuçta durduğu yerde bile güç kaybediyor piller- zaten pil %100 dolduğunda adaptörden gelen akım kesiliyor, böyle yazılımsal bir kapatmaya gerçekten ihtiyaç var mı emin değilim.

Biostan kalıcı ayar yapılabiliyor olabilir;

http://support.dell.com/support/edocs/systems/late5410/tr/sm/bios.htm
    Power Management / Charger Behavior sekmesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dntpnc -- 27 Aralık 2010; 1:31:56 >

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.