Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
33
Favori
623.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • akrdaslar benım ekranı tam yapamama gıbı bı sorunum var fakat daha oncekı sayfalarda kı soylenen hızlı ayarlara gırdııgmde o sekılde ysptıgımda go sekmesı pasıf gozukuyor bunu nasıl cozebılrım ekran lcd ekran ddr3 4gb rem i5 460m atı5470 1gb ekran kartı var cıhazımdakı ozellıklerde bunlar yardımlarınızı beklyorum
  • tweety35 :

Dostum tam olarak sorunu anlayamadım oyunlarda falan mı tam ekran olmuyo yoksa masa ustunden mi bahsediyosun biraz daha açarsan yardımcı olabilirim...
  • arkadaşlar ufak bir araştırma yaptım bizim bu cihazların anakart Güneyköprüsü Modeli HM57 intelin sitesinde araştırınca bu anakartların i7 extreme edition işlemcilere kadar destek verdiğini gördüm bu şu anlama geliyor ki ileride işlemci upgrade i yapabiliriz ama ufak bir problemimiz varki o da ekran kartı ki ekran kartı upgrade hakkında bilgim yok
    bu arada intelin ilgili sayfası
    http://ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=43177

http://www.intel.com/products/notebook/chipsets/hm57/hm57-overview.htm

• HD550v 1gb ati ekran kartlı modelleri var bizim ciyazların anakartları aynı olsa gerek ?!
  • hd 5650 hd donus hizi 7200 rpm 4 gb 1333 Mhz i5 2.53 turbo ile 2.8 olan pc yi satan saglam bi site onerebilirmisiniz acaba ?
  • esas sorun su cs1.5 oynuyorum ve ordakı ekran 1024-780 hatırladıgım kadarıyla fakat benım laptop oncekı sayfalarda verılen ayarlara geldıgımde gıt sekmesı pasıf cıkıyor ve ayar yapamıyorum bu yuzdende yarım ekran oynamak zorunda kalıyorum oyunu yazan yazı for yuo current dısplay confıguraıtıons plase use advenced settıngs to enable resızıng of your lcd panel yazıyor ve go sekmesı pasıf durumda kalıyor nasıl ayarlayacagımı anlatırsan sevınrım
  • Creative 5+1'i bilgisayara nasıl bağlayabilirim ? 5+1'in 3 adet aux girişi var ancak bilgisayarda 2 adet bulunuyor. Adaptör varmıdır çoğaltabilmem için ve bilgisayar kaldırırmı ?
  • Evet şimdi anlaşıldı sorun bakalım ne yapabiliriz :

Ati nin ayarlarıyla oynaman gerektiği doğru ama öncesinde bu ayarları yapabilmen için baska bi ayar yapmalıyız.Adım adım yazıyorum eksiksiz yaparsan sorun kalacağını sanmıyorum....

1-)Masaüstü ne sağtıklayıp Ekran Çözünürlüğü nden çözünürlüğü 800*600 falan yap
    2-)Şimdi Ati Control Center aç
    3-)TEMEL (Kolay Kurulum Sihirbazları Ve Hızle Ayarlar) tıklıyoruz
    4-)Gelen sayfada yukarda hızlı ayarlar die bi bölüm var onu tıklıyoruz
    5-)Sol tarafta DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYAR PANEL ÖZELLİKLERİ ni tıklıyoruz
    6-)Şimdi sağ tarafta GÖRÜNTÜ PANELİNE UYMASI İÇİN MASAÜSTÜ NÜ YENİDEN BOYUTLANDIRIN ı tıklıyoruz ve ''GİT'' butonu artık aktif hemen tıklıyoruz
    7-)Tıkladıktan sonra altta 3 şık göreceksin. 3 şıktan ortadaki yani “Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır” seçip ''Tamamla'' tıklıyoruz
    8-)Şimdi ATİ ekranını kapatıp son olarak ekran çözünürlüğümüzü masaüstüne sağ tık yapıp istediğimiz ayara getiriyoruz

Artık oyuna girebiliriz....

Umarım sorun kalmaz ii oyunlar.....

• OneStepAheaD :

ARkadasım sanada yardımcı olabilirim ama ses sistemi dediimiz olayda belirli bi standart kullanılmıyo maalesef ama bahsettiğin 3 AUX dışında bir de STEREO girişi olmalı cihaz da bi kontrol et istersen eğer olmazsa cihazın girişler bölümünü resimleyip buraya koyarsan yardımcı olabilirim ya da cihazın tam MARKA ve MODEL no yazarsan da olabilir sanırım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: torex666

OneStepAheaD :

ARkadasım sanada yardımcı olabilirim ama ses sistemi dediimiz olayda belirli bi standart kullanılmıyo maalesef ama bahsettiğin 3 AUX dışında bir de STEREO girişi olmalı cihaz da bi kontrol et istersen eğer olmazsa cihazın girişler bölümünü resimleyip buraya koyarsan yardımcı olabilirim ya da cihazın tam MARKA ve MODEL no yazarsan da olabilir sanırım....

Cihaz Creative Inspire T6160.
  • terrex tesekkur ederım halloldu saol bılgılerın ıcın ekran bıraz kotu gorunuyor bır oncekıne gore ama olsun oyuna gırıcem yaa sımdılık :D onemlı olan o sonra yenıden eskı ayarı yukleyebılmem ıcın nasıl bı yol ızlemem gerekıyor kardesım
  • Yahu bilgisayarı piyasada hiçbiryerde bulamıyorum, ankamall electroworld de 1780 gibi bir astronomik rakam gördüm, vatanda yok, sanalmarketim de yok nereden alabiliriz makinayı çıldırmak üzereyim. zamanında vatanda 1450 tl iken alamamıştım şimdi cezasını çekiyor gibiyim...
  • tweety35 :

Sırasıyla aynı işlemleri yapıyoruz yalnızca 7. adımı değiştiriyoruz :

“Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır” yerine değiştirmeden önceki seceneği tıklıyoruz yanılmıyorsam en ustteki secenek olmalı ve arkasından kalan adımları da yapıyoruz ve bitti ....:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon34 -- 24 Kasım 2010; 1:14:22 >
  • OneStepAheaD :

Su ürün işini görecektir : http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=531551

Bi de USB bağlantılı 5+1 ses kartı alabilirsin onu da nette bi çok sitede hem fiyatını hemde incelemesini bualbilirsin...

Karar senin :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon34 -- 24 Kasım 2010; 1:40:23 >
  • evet bgün değişimi aldım yeni pcme kavuştum darısı arıza sıkıntı problemi çekip değişm istiyenlere güç oldu temiz oldu
  • arkadaslar ben sımdı hdmı ıle bu cıhazı lcd ekranıma baladıgımda hem ses hem goruntu alabılırmıyım ve sony dav dz680 cıhazımı tv ıle optık gırıs ıle bagladıgımda sesı ordan alabılırmıyım sıstem nasıl olacak bana yardımcı olabılırmısınız laptoptan ve baska bı yerden ayar yapmam gerekıyormu..
  • evt bu drıverlar nerden yükleniyor arkadaşlar bide en gerekli programlar neler aldğınz zamn krmuş olduğunz link atarsnz sevinirm
  • Efet arkadaslar yıne ben ben sunu sormak ıstıyorum suan ılk kurulum yapıldıktan sonra aslında ısımıze yaramyacak ve pc yı kasan programlar hangılerı yanı bosu bosuna duran ve yer kaplayan sılmemız gerken dosy ve program varmı suan bu pc de yorumlarınızı beklıyorum..
  • serdar.ca_41 :
    Arkadasım öncelikle hayırlı olsun da bi sorum olacak..;

Madem cihaz değişimini yaptırmayı başardın bunu ''değişimi aldım'' demek yerine nasıl bir yol izlediğini anlatsan da cihazla ilgili sorun yasayıpta değiştirmek isteyen arkadaşlara izlemeleri gereken yol hakkında bir fikir olsa daha iyi olmaz mı...

Neyse tekrar hayırlı olsun iyi gunlerde kullan ama değişim sürecinde yaptıklarını burada paylaşırsan(kiminle irtibata geçtin, yeni cihazı nerden aldın, sorun yasayanlar ne yapmalılar vb.) yararlı olacaktır bence.....
  • ne demek arkadaşım sorunu yanıtlıyım hklsn bilmeyn arkadaşlarıma dell servisini arıyosnz burdan sonrası biraz dolambaçlı servisteki görevliyle irtibata geçtiğnz zmn eğer görsel bi arızaysa resim isticektir eğer deilse evinize kadr gelir servis yanlız takip etmelisinz servis tagını verdğnz an sizden msn alıcaklardır adres bilgisini isticekler büyük ihtimal eğer 2 gün kadr beklednz servis gelmedi size gelen e postayı gönderen görevliye cvp yazın tekrardan bakmaları içn olmadı arayın servis tagını söleyin onlar bakıyorlar evet servis evinize geldiği zamn görevliye arızanın açıklamasını yaptnz srvs görevlisi kontrol etti ondan sonrası değşimi almnz için gelen görevlinin servis raporu yazması gerekiyo yani sizin gördğnz arzayı görevlninde görmesi gerek yazıcağı şey ise ((kullanıcı hatası yoktur değişime uygundur)) cihazı aldğınz yere gidin ordan değişim alıcağınızı söyler srvs grvlisi yanlız alamassınz çünki onlar da bi haberlerdir malesef tecrübesiz hiç bişeyden anlamayan birisi olucaktır karşınzda eminim srn deil ttneten alanlara yazıyorum yanlız bu cihazın dağıtımını yapan firma mersa sistem eğer o ttnet bayisindeki görevli bişeyden anlamıyosa anlatın onlar kimle irtibata geciceklerini öğreniyolar ondan sonra servis raporuyla birlikte kargoya vericeksinz cihazını aldğınz kolisine sizde bişey kalmadan cd dahi olsa geri getirirler bana öle sölendi ister bayide bırakın onlar gönderir ama ben kendim gönderdim güvenmedim ayrıca bayramdan önce göndericektim servis raporunu almıştım fkt bekle dedi bayi kargo bayrm sebebyle koli hasr alrı fln tedirgin olsum fkt bayrm geçti göndrdm 2 günde yeni cihazımı ups kargo getirdi bayiden aldğımdan farklı bi pc var şu an elimde ve bayi bize dell in nasıl bir ürün vermiş olabiliceğini anlamadım fkt sizde değişm alırsanz eğer arada uçurum oldğunu grürsnz çok uzun oldu ne kadr faydalı olabildysem ne mtlu bana

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.