Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dell servisinin ulaşılabilecek bir numarasını bilen arkadaş var mı ?
  • arkadaslar sımdı baglantı yaptım fakat laptopta da goruntu var onu nasıl yok edıcez arkadaslar..bı ayarı varmı
  • tüm topici komple baştan sona bir solukta didik didik okudum...
    Genelleme yaparak söylüyorum...
    1- Makinadan sessiz ortamlarda tıkırdı sesi geldiği aşikar,
    2- Bluetothu bir başka bir sorun...
    3- 5470 ekran kartlı makinaları kullananlar oyunlarda tam olarak istediklerini bulamıyorlar...
    son olarak benim gibi çok sıkı araştırıpta laptop almak isteyenler...
    İ3 370 ve İ5 460 makinaları arasında pek bir fark yok... (Ekran kartları hariç) (Çünkü ekran kartları büyük bir değişiklik gösteriyor performansta...)
    İ5 in bir marifeti o da turbobost...
    1333 MHZ ramler ise hiç bir işinize yaramayacak haberiniz olsun... Çünkü i3 ve i5 işlemciler 1066 Mhz ye kadar destek veriyorlar... (diğer arkadaşların yorumladığı gibi KANDIRMACA sadece)
    Ekran kartı konusunda büyük bir bütçeniz varsa 5010 nun 5650 ekran kartlı olanını, cebini düşünenler içinde 550v Ekran kartlı modelini seçmelerini tavsiye ederim...
    Buna göre karar verin... Çünkü ben yukarıda okuduklarınıza göre karar vererek 5010 bir model satın alacam...

• n5010 kullanıcılarından, G37H33 kullananlar bilgi verebilirler mi, tavsiye ederler mi bu bilgisayarı?

http://www.pcdepo.com/asp/product/77397/DELL-INSPIRON-5010-G37H33-i3-370-3GB-320GB-15-6-Gumus-Renkli-NOTEBOOK
  • quote:

Orijinalden alıntı: macserver

tüm topici komple baştan sona bir solukta didik didik okudum...
    Genelleme yaparak söylüyorum...
    1- Makinadan sessiz ortamlarda tıkırdı sesi geldiği aşikar,
    2- Bluetothu bir başka bir sorun...
    3- 5470 ekran kartlı makinaları kullananlar oyunlarda tam olarak istediklerini bulamıyorlar...
    son olarak benim gibi çok sıkı araştırıpta laptop almak isteyenler...
    İ3 370 ve İ5 460 makinaları arasında pek bir fark yok... (Ekran kartları hariç) (Çünkü ekran kartları büyük bir değişiklik gösteriyor performansta...)
    İ5 in bir marifeti o da turbobost...
    1333 MHZ ramler ise hiç bir işinize yaramayacak haberiniz olsun... Çünkü i3 ve i5 işlemciler 1066 Mhz ye kadar destek veriyorlar... (diğer arkadaşların yorumladığı gibi KANDIRMACA sadece)
    Ekran kartı konusunda büyük bir bütçeniz varsa 5010 nun 5650 ekran kartlı olanını, cebini düşünenler içinde 550v Ekran kartlı modelini seçmelerini tavsiye ederim...
    Buna göre karar verin... Çünkü ben yukarıda okuduklarınıza göre karar vererek 5010 bir model satın alacam...

Sana sunu soyelyebılırım bende i5 460m var ve dedıgın gb 1066 mhz 1333 sadece i7 lerde mevcut bendekı 5010 dan gayet memnunum.Oyun performansıda ıyı blutooth gelınce anladıgım kadarıyla telekomdan alınınlarda sorun yaratıyor bendede ılk basta yuklu degılgı ve servısı aradım bana mail adresıme lınk gonderdı ındırdım ve kurdugumda gayet serı bı sekılde calısıyor bu makınayı onerırım tasarım ve kullanım acısında da guzel bı makına sımdıden hayırlısı olsun senın ıcın

• quote:

Orijinalden alıntı: skydoom

dell servisinin ulaşılabilecek bir numarasını bilen arkadaş var mı ?

telefon numarısına gelınce 00800 353 90012 nolu numaradan servısı baglanabılırsın kardesım
  • şimdi hdmı ıle baglantı yaptım nasıl yaptım onu anlatayım fakat laptoptakı goruntuyu yok edemıdım bılen varsa yardımcı olsun hdmı ıle baglantı yaptıgınızda dırek tv den veya 5+1 den ses almakıstıyorsanız.denetım masasından ses ayarlarına gırın ve orda hoparlar kısmını hdmı ıle degıstırın ve altta bulunan varsayılan ayarları varsayılan yap dedııgnızde sadece tv den ses gelıyor ve eger 5+1 var ıse tvnıze baglı 5+1 ses sıstemınızıde tv ye getırın ve dırek 5+1 den ses alabılırsınız arkadaslar ama dedıgım gb laptoptada ekran cıkıyor bunu nasıl yok edebılırız bılen varsa soylesın yardımcı olsun bana :D
  • bende bu pcnin gümüş kasasını aldım..
    şimdilik memnunum ama bir sorum var burda ki herkese ..

http://forum.donanimhaber.com/m_44756391/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: tweety35

şimdi hdmı ıle baglantı yaptım nasıl yaptım onu anlatayım fakat laptoptakı goruntuyu yok edemıdım bılen varsa yardımcı olsun hdmı ıle baglantı yaptıgınızda dırek tv den veya 5+1 den ses almakıstıyorsanız.denetım masasından ses ayarlarına gırın ve orda hoparlar kısmını hdmı ıle degıstırın ve altta bulunan varsayılan ayarları varsayılan yap dedııgnızde sadece tv den ses gelıyor ve eger 5+1 var ıse tvnıze baglı 5+1 ses sıstemınızıde tv ye getırın ve dırek 5+1 den ses alabılırsınız arkadaslar ama dedıgım gb laptoptada ekran cıkıyor bunu nasıl yok edebılırız bılen varsa soylesın yardımcı olsun bana :D

Ekrandaki görüntüyü yok etmek derken,HDMI bağlantısı yaptıkdan sonra tek görüntünü TV demi olmasını istiyorsun.Eğer öleyse f serisinden birinde hangi tuşsa eğer sırayla bas,lap ekranında resimler belircek sadece tv olana kdr bas sonra tv geçersin.ztn full HD çözünürlük için sadece tv seçili olması gerek.Çünkü 2 ekrana da görüntü veriyorsan mantıken lap ekranının çözünürlüğünü verir yani 1366x768 ama tv full ise 1920x1080 alıcaksın.film için mutlaka sadece tv kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 27 Kasım 2010; 2:58:33 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skydoom

dell servisinin ulaşılabilecek bir numarasını bilen arkadaş var mı ?

telefon numarısına gelınce 00800 353 90012 nolu numaradan servısı baglanabılırsın kardesım

yanlış !

Doğru olan = 00 800 353 90 00 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 27 Kasım 2010; 3:02:07 >
  • 1066 1333 farkı komik ama sanırım DELL alımıyla ilgili olsa gerek.Sebep şu 1333 1066 dan daha ucuza satılıyor daha doğrusu dell daha ucuza alıyor 1333 ü.Kandırmaca değil fiyatı sizler için düşük tutmak amaç.Siz ne düşünüyorsunuz adamlar ne planlyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 27 Kasım 2010; 3:06:57 >
  • quote:

Efet arkadaslar yıne ben ben sunu sormak ıstıyorum suan ılk kurulum yapıldıktan sonra aslında ısımıze yaramyacak ve pc yı kasan programlar hangılerı yanı bosu bosuna duran ve yer kaplayan sılmemız gerken dosy ve program varmı suan bu pc de yorumlarınızı beklıyorum..

DELL de en çok bunu seviyorum işde,boş program yok TOSHIBA gibi.Tamamen sade,süper.Hiç bişi silmene gerek yok kardeşim.Makina zaten yeteri kadar sade.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efesdarkjeday

quote:

Orijinalden alıntı: egemen

TTNET den alınan notebook larda bluetooth module bulunmamaktadır, bilginize

ayrıca pilin altında sim kart girişi olması gerekiyor sanırım orayı bant ile kapatmışlar

arkadaşlar x86=64bit x64=32bit demek mi ? kurulu gelen partition düzeninde oynarsam garantiden çıkarmı ?

DELL makinalarının nerdeyse hepsinde SIM girişleri vardır ama içlerinde SIM okuyan modül yoktur.Görebilirsin girişleri normal.

x86=32bit
    x64=64bit

Partition üzerinde oynarsan sorun olmaz,diledin gibi oyna yalnız gizli bir partition var onu sakın silme,o senin RECOVERY bölümün.Gerçi silsende sorun değil DVD ler var ama silme çünkü DVD den yükleme uzun iş yükle ardından DRIVER kur,ama gizli PARTITION da hazır sistem kalıbı var,direk ilk aldın an fabrika ayarlı kurlmuş hali.Açılışda "F8" ile girdiğin bölüm.Ona dokunmadan bölceksen bölebilirsin,sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: yesari33

quote:

Orijinalden alıntı: OneStepAheaD
    quote:

Orijinalden alıntı: osmankara2

@KadirCanCelik

Peki ekran kartı daha iyi, markadan pişman olmayacağım bana başka ürün önerebilir misiniz? Gerçi kullanacağım programlar autocad10-11, solidwork vs. filan olur. Varsa ürün önerileriniz inceleyebilirim.

Ekran kartı benchmark listesinde 50. sırada bulunuyor. Bilgisayarı bende kullanıyorum. Tavsiye edebilirim ancak 2 kusuru var diyebilirim. Diğer bilgisayarları bilmiyorum ama benim bilgisayarımın kasasının altındaki pil dokunulduğunda sallanıyor. Yani sabit değil. 2.side böyle donanımlı bi bilgisayara hangi mantıkla win7 basic kurulur anlamış değilim. Bilgisayarda en beğendiğim özellik ise pil şarjını devre dışı bırakıp normal akımla bilgisayarı kullanabilme.

Pilden şarjı kesme nerde ben niye bulamıyorum

Birçok DELL modeli gibi bu 15R 5010 modelide pil dolunca şarjı otamatik keser ve direk akımı adaptörden alır,birşey yapmana gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 27 Kasım 2010; 3:21:46 >

• birde benim ram 4 gb olmasına rağmen 3.87 gösteriyor arkadaşlar..
    1 gb 5650 ekran kartı var kullandığım cihazda neden öyle acaba?
  • Arkadaslar önceki sayfalar da benm de problemlerin olduunu ve servisle görüstüümü yazmıstım şimdi mail le sıkıntılı noktaların resimlerini çekip gönderdim resimleri buraya ekliyorum sizce sonuc nolur yani sadece resimlere bakarak kişisel fikirlerinizi yazmanızı istiyorum zaman ayırırsanız sevinirim şimdiden tşk ....;)))

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü
  • quote:

Orijinalden alıntı: torex666

Arkadaslar önceki sayfalar da benm de problemlerin olduunu ve servisle görüstüümü yazmıstım şimdi mail le sıkıntılı noktaların resimlerini çekip gönderdim resimleri buraya ekliyorum sizce sonuc nolur yani sadece resimlere bakarak kişisel fikirlerinizi yazmanızı istiyorum zaman ayırırsanız sevinirim şimdiden tşk ....;)))

O resimdeki görüntü hiç hoş dell. Firmanın kesinlikle bu hatayı kabul edip değiştirmesi lazım ürünü.

Bunun yanında GÜMÜŞ Kasa ile Normal kasa arasındaki ısınma ve benzeri sorunlar var mı? Gümüş kasa soğutmada daha mı etkili ???
  • Merhabalar,
    Ben Dell Inspiron 5010(G46H45) modelini(core i5-hd5650-4gb ram-500gb hdd) geçen hafta aldım. Burada ürünü almak isteyenler için ürünün kısa bir değerlendirmesini yapmak istiyorum.

Öncelikle artılardan başlıyorum:
    + 1500-2000 TL arası alabileceğiniz modellerdeki en iyi ekran kartı performansına sahip HD5650. Eğer notebookreview.com'a girip benchmark sonuçlarına bakarsanız, nvidia'nın şu anda orta düzey olarak piyasaya sürdüğü kartlardan çok daha iyi olduğunu görebilirsiniz. Oyun olarak NBA 2k10, Fifa 11 ve COD Black Ops'u, laptop ekranın sağladığı maksimum çözünürlükte (1366x768) ve grafik detayları maksimumda takılmadan çalışıyor.

+Önceki laptopum Asus F3SC'ydi. Ekran kalitesi idare ederdi. Ama Dell'in ekran kalitesini çok başarılı buldum. LED Ekran olmasının avantajı olarak düşünüyorum.

+Klavye ve touchpad olması gerektiği gibi. Ayrıca galiba forumda belirtilmemiş ama touchpad'in multitouch özelliği var.

+Pil şarjını kapatabilmeniz, pil ömrünüz için çok önemli bir etken. Başka hiç bir laptopta görmedim. Minimum kullanımda(internet, film izleme) 3 saat gibi bir kullanım süresi var.

+Servis ve Destek: Yerinde hizmet çok önemli. Bunu daha önce ASUS laptopumu servise verdiğimden biliyorum. Ürünü 3 haftada anca teslim edebilmişlerdi. Ayrıca driver'ları indirmek ve Dell'in websitesinden bulmak çok kolay. Ayrıca driver update'lerini hatırlatan bir uygulaması da var.

+Tasarım: Bendeki ürün Gümüş(Alüminyum) desenli kasa. Fotoğraflarda ürünün tasarımını etkileyici bulmamıştım. Fakat ürün elime ulaştığımda gerçekten çok beğendim.

+Adaptör: İnce, hafif ve ısınma sorunu yok.

Eksiler:

-Isınma: Ürünün termodinamiği çok iyi ayarlanmış. Isınan tüm parçalar laptop'un sol tarafına yerleştirilmiş. Normal kullanımda dizinizin üstünde taşıdığınızda aşırı veya rahatsız edici bir sıcaklık hissetmiyorsunuz. Ancak oyun oynarken işler değişiyor. Fanlar tam kapasite çalışırken ekran kartının sıcaklığı 50C'yi buluyor. Ama yine sıcaklık ürünün tamamen sol tarafında. Aşırı sıcaklıktan ürün asla kendi kendine kapanmadı. HP'lerde bu tip problemler çok yaşanıyor. O yüzden Hp ile Dell Arasında kalırsanız, bu konuda Dell çok daha başarılı. Ama daha iyi olabileceğini düşündüğümden Isınma'yı eksilere ekledim. Aslında nötr olarak düşünebilirsiniz.

-Fan: Çok sessiz değil ve oyun oynarken oldukça gürültülü çalışıyor. Ama tabii bu da oldukça göreceli.

-Mikrofon girişleri ön tarafta olsaydı daha iyi olabilirdi.

-Ürün Windows 7 basic ile geliyor. Bence yetersiz. Şu an ben Win7 Ultimate 64bit sürümünü kullanıyorum. Driver uyumsuzluğu konusunda herhangi bir problem yaşamadım.

• Arkadaşlar,

Geçen ay TTNET Notebook kampanyasından Dell 15R modelini 24 ay taksitli olarak aldım ve bu ay ilk faturam geldi. 58.99 TL x 24 ay şeklinde seçmiştim. ADSL bağlantı 4MBit sınırsız. 82,50 TL bağlantı ücreti, 4 TL de Tivibu ücreti yani, 86,50 TL aylık TTNET'e fatura ödüyodum. Ama bu ay ki fatura 155,25 TL gelmiş baktım az önce. 10 TL kadar fazlalık var görünüyor Normalde 86,50 TL İnternet+Tivibu, 58.99 TL de PC = 145,49TL ediyor. Gerçi her ay bu şekilde mi gelecek bilmiyorum ama kampanyaya katılan arkadaşların fikirlerini almak için paylaşayım dedim. Faturasında böyle bir durum söz konusu olan var mı hiç..?

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü

• bu makine ile ilgileniyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/dell-5010-g46h45-ins.-5010-core-i5-460m-2.53ghz-4gb-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd5650-bt-cam-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=48704

sanırım stoklara yeni gelmiş. kasasını çok beğendim ama fiyatı vatanda biraz yüksek. araştırmaya devam edeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.