Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
62
Favori
221.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Diskpart ile diski silip yeniden bölüm oluşturmanız gerekiyor. Komut istemini yönetici olarak çalıştır ve consola diskpart yaz sonrasında listesi disk listede silmek istediğiniz diskin numarasını belirledikten sonra select disk x (x yerine silmek istediğiniz diskin numarasını yazacaksin ve örn select disk 1) sonra clean yazın ve disk temizleme bittikten sonra yeni bölüm oluşturmak ve formatlamak için create partition primary yazın entere basın sonrasında format fs=ntfs quick yazip entere basın son olarak assign yazın ve işlemi tamamlayin. Kafanİz karisti ise YouTube a diskpart New partition yazarak çıkacak sonuçlardan birkaç video izleyerek olayı anlayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler benim cihaz suan serviste bi sıkıntıdan dolayı.Servise göndermişken arayıp 180w adaptör isteyeyim mi? 180W kullanmanın bi sakıncası olmaz demi.
  • Bios güncelleyen var mı?
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Ben güncelledim hocam.Bir fark göremedim.

• Arkadaşlar uzun süredir forumda yoktum. Birkaç şey bakmaya çalıştım ama gözümden kaçmış olabilir; adaptör değişimi 1050ti model için onaylandı mı? Konuşuluyordu ama ben Dell'in yapacağını düşünmüyordum. Değiştiren arkadaşlar oldu mu ?
  • arkadaşlar laptop yeni. fan çok çalışıyor. bi oyuna giriyorum durmak bilmiyor. sebebi ne olabilir?
  • zwe01 Z kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 10 gün önce servise verdim cihazı adaptör değişimi için. Adaptör stoklarında olmadığı için bekleniyor şuanda.
  • first9 kullanıcısına yanıt
    normaldir hocam ısındıktan sonra soğutmak zor olur. Mantıklı olan bu, ısınmayı önlemek. İmkanım olsa sürekli açarım fanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrettiofemHalf

normaldir hocam ısındıktan sonra soğutmak zor olur. Mantıklı olan bu, ısınmayı önlemek. İmkanım olsa sürekli açarım fanı.

laptobu elliyorum sıcakta değil. bide biraz oynasam ısındı desem anlıycam ama direk başlıyor. kulaklık ile başa çıkmaya çalışıcam artık.

birde çok fazla mavi ekran hatası alıyorum.

page fault in nonpaged,
    system thread exception not handled ve daha sayamadım çok. 2 günde 5-6 kere verdi. ama işin ilginç yanı, bunlar normal internette dolaşırken verdi. daha çok uzun süre oyun oynamamış olsam da oyun sırasında vermedi hiç.

acaba oyunda nvidia ile çalışıyor. normalde de sanırım intel ekran kartı ile çalışıyor. intel ekran kartında veya driver'ında sıkıntı mı var acaba? sizce nedir

edit. bütün driverlarda son sürüm. intel driver support indirdim orda da hepsi güncel görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi first9 -- 3 Mart 2018; 23:28:28 >

kurduğunuz iso dosyasında sıkıntı vardır belki
  • Işık sızmasından dolayı 12 Şubat'ta cihazımı Koçsistem'e göndermiştim. Dün (02.03.2018) kargoya verildi ve bugün elime ulaştı. LCD panel yenisiyle değiştirildi. Sağ alt tarafta gözümü rahatsız eden boyutta bir ışık sızması vardı. Fakat şimdi de ekranın üstünde, kameranın sağında ufak bir sızma var, önceden yoktu. Lakin bu sorun değil, çünkü gözü hiç rahatsız etmiyor, kabul edilir seviyede olduğunu belirteyim.

Işık sızmasından rahatsız olan arkadaşlar Koçsistem'e gönderip yeni panel ile değiştirebilirler ekranlarını. Gayet temiz çalışılmış, çizik vs. hiç bir şey yok cihazımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgunay -- 3 Mart 2018; 23:56:58 >
  • @Ronades tamamdır hocam yarin guncellerim. Sağolun

@first9 fanlarin 3 deviri vardir.
    1. Devir normal kullanimdir. Hissetmezsiniz bile.
    2. Devir ekran kartinda belli bir kullanima sahip olacak program, uygulama açılınca girer. Oyunlarin açılış zamanlarinda devrededir. Belirgindir. 2500rpm diye biliyorum.
    3. Devir en hizlisidir ve rahatsizlik verebilir. 5000rpm diye biliyorum. Mecburen yüksek ses çıkarır çünkü tüm sistem tam yuktedir. Ağır oyunlarin oynanış sırasında devrededir. Eğer oyunsa ve oyunu durdurmak için esc basarsaniz veya benzerini yaparsaniz 5 6 saniye içinde 2. Devire düşebilir.

Bence hepsi mantıklı haraketler.
    Ben solidworks açıyorum ve ara ara 2. Devrede çalışıyor.
    Gta 5 oynayis aninda 3. Devrede oluyor. Zaten o anda bilgisayar fan çıkışları alev püsküruyor. Esc basarsam 10sn sonra 2. Devreye iniyor. Masaüstüne donunce bir süre sonra 1. Devreye dönüyor.
    Cihaz içindeki sıcaklığı atması sürecini kullaniciya sormamalidir. Kullaniciya kalsa 1. Devirde tutar. Sonra 2 yil sonra bu bilgisayar neden yavaşladı der.

Ama dell kesinlikle buna müdahale ettirmemesi tabiki iyi değil. Bilgili kullanicilar yine ek yazılımlar ile müdahale edebilmeli. Lenovo, monsterda var diye biliyorum. Ama bir arkadaş denemişti. Dell izin vermeyecek şekilde ayarlanmış.

Yani oyun başlangıcında 10snye fanlar geç girmesini istiyorsaniz yapacak bir şey yok. Dell ilk olarak cihazin ömrünü düşündüğü için sistem bu şekilde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 4 Mart 2018; 0:3:36 >

• quote:

yaklaşık 10 gün önce servise verdim cihazı adaptör değişimi için. Adaptör stoklarında olmadığı için bekleniyor şuanda.

Stoklarında da hiç bir şey olmuyor. Ürün aralıkta çıktı. Bunları tedarik etmeleri lazım servisin zamanında

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

quote:

Stoklarında da hiç bir şey olmuyor. Ürün aralıkta çıktı. Bunları tedarik etmeleri lazım servisin zamanında

problem yok en kötü doa raporuyla yenilerim cihazı.
  • TrettiofemHalf kullanıcısına yanıt
    aynen o da iyi bir çözüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgunay

kurduğunuz iso dosyasında sıkıntı vardır belki

microsoft’un kendi sitesinden yükledim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

@Ronades tamamdır hocam yarin guncellerim. Sağolun

@first9 fanlarin 3 deviri vardir.
    1. Devir normal kullanimdir. Hissetmezsiniz bile.
    2. Devir ekran kartinda belli bir kullanima sahip olacak program, uygulama açılınca girer. Oyunlarin açılış zamanlarinda devrededir. Belirgindir. 2500rpm diye biliyorum.
    3. Devir en hizlisidir ve rahatsizlik verebilir. 5000rpm diye biliyorum. Mecburen yüksek ses çıkarır çünkü tüm sistem tam yuktedir. Ağır oyunlarin oynanış sırasında devrededir. Eğer oyunsa ve oyunu durdurmak için esc basarsaniz veya benzerini yaparsaniz 5 6 saniye içinde 2. Devire düşebilir.

Bence hepsi mantıklı haraketler.
    Ben solidworks açıyorum ve ara ara 2. Devrede çalışıyor.
    Gta 5 oynayis aninda 3. Devrede oluyor. Zaten o anda bilgisayar fan çıkışları alev püsküruyor. Esc basarsam 10sn sonra 2. Devreye iniyor. Masaüstüne donunce bir süre sonra 1. Devreye dönüyor.
    Cihaz içindeki sıcaklığı atması sürecini kullaniciya sormamalidir. Kullaniciya kalsa 1. Devirde tutar. Sonra 2 yil sonra bu bilgisayar neden yavaşladı der.

Ama dell kesinlikle buna müdahale ettirmemesi tabiki iyi değil. Bilgili kullanicilar yine ek yazılımlar ile müdahale edebilmeli. Lenovo, monsterda var diye biliyorum. Ama bir arkadaş denemişti. Dell izin vermeyecek şekilde ayarlanmış.

Yani oyun başlangıcında 10snye fanlar geç girmesini istiyorsaniz yapacak bir şey yok. Dell ilk olarak cihazin ömrünü düşündüğü için sistem bu şekilde çalışıyor.

bilgi için teşekkürler. normal mi, anormal mi diye merak etmiştim. kulaklıkla oyanayacsğız artık :)

• siz driver güncellemelerini nereden yapıyorsunuz? sorun bitmiyor bilgisayarda. sürekli mavi ekran hatası, dünde 2 kere ekran kararması oldu. pc açık ama ekran siyah, yeniden başlatasıya kadar düzelmiyor.

bilgisayardan soğudum gerçekten.

bugün format atıp 1511 windows 10 yükleyip, dell'in sitesinden güncelleme yapıcam sadece. birde böyle deneyeceğim. windows 10 uptade kapatıcam
    Bende otomatik açık, bişeye ellemiyorum. Sorun olmadı. Dell Update güncelliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: first9

siz driver güncellemelerini nereden yapıyorsunuz? sorun bitmiyor bilgisayarda. sürekli mavi ekran hatası, dünde 2 kere ekran kararması oldu. pc açık ama ekran siyah, yeniden başlatasıya kadar düzelmiyor.

bilgisayardan soğudum gerçekten.

bugün format atıp 1511 windows 10 yükleyip, dell'in sitesinden güncelleme yapıcam sadece. birde böyle deneyeceğim. windows 10 uptade kapatıcam

1511 çok eski hocam. 1607 yüklemenizi öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.