Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
62
Favori
221.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nazmul556

quote:

Orijinalden alıntı: TrettiofemHalf

quote:

Orijinalden alıntı: first9

quote:

Orijinalden alıntı: TrettiofemHalf

Servis değişim yapıyor satın almaya gerek yok.

değişimi nasıl yapıyor hocam?

ben aldım ama ürün daha elime bile geçmedi. araştırma yaparken adaptör sorununa takıldım ondan sordum

direk gelir gelmez adaptörü yollasam 180w olarak değiştiriyor mu?

ayrıca sadece adaptör göndersek yeterli mi, yoksa laptopla birlikte mi yollamam lazım

Servise cihazla bırakılıyor. Ben özellikle teknik servis personeliyle muhattap oldum koç sisteme gittiğimde. Özellikle sordum adaptör değişiyomu diye, kesinlikle değişiyor dedi 180w ile. Adam gişedeki kadına kaydı "uyumsuz adaptör" diye oluşturdu. Bugün aradım sipariş verilmiş adaptör. Bugün yarın gelir diye umuyorum.

180 W'lik adaptor sadece gtx 1060 lar icin mi yoksa tum 7577 serisindekile icin gecerli mi bu? yani gtx 1050 yada 1050 ti olanlar da degistirebiliyorlar mi?

Gtx 1060 da zaten 180w adaptör. 1050ti de değişim yapılıyor. 1050 de yapılırmı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• first9 kullanıcısına yanıt
    Windows update bitirin ondan sonra tekrar indirin nvidia nın sitesinden manuel seçin driver ı. Olmazsa dell in sitesinden manuel indirin. O da olmazsa aygıt yönetisinden sağ tıklayıp otomatik güncelleyin.

• Dark Saga kullanıcısına yanıt
    first9 kullanıcısına yanıt
    @first9 windowsu kurunca kendiliğinden o da geldi. Sağ altta dell update adında bir şey var. Güncelleme kontrolü yapıyor.

@Dark Saga normal dell 7577 driver yazıp dell sitesine girseniz de olur. Ekstradan eski güncellemeleri de gösteriyor bu link
    http://downloads.dell.com/published/pages/inspiron-15-7577-laptop.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

Servis bana Dell update ile güncelleme yapmayın, elle güncelleyin demişti. Şuan dell sisteminde 7577ler 7559 olarak gözüktüğü için sıkıntı çıkabilir dedi. Özellikle bios güncellemesini sorunca mail ile link attı.

7559 gözükmesini neden hala düzeltmediler garipler valla

• sinir olduğumdan windows 8.1 yüklemeye kararı aldım ama sürücüler win 10 için var sadece?
  • Tamamdır hocam sağolasın.

• 1060 olan modeli dün teslim aldım. Ubuntu vardı üzerinde. Elimdeki windows boot usb uefi olmayınca bios menüsünde dağıldım diyebilirim. Sonra legacy üzerinden usb yi gördü ve boot edebildim. Driverları download ediyorum kurulum için. Umarım bir sıkıntı çıkmadan bu kurulum işini bitiririm. Konuyu açan arkadaşıma teşekkür ederim. Oldukça bilgi var bu konuda. 130w 180w tartışmalarını geçersek faydalandım ki bu tartışma da zaten 1060 modele karar vermemde önemli olmuştu. Takıldıkça soracağım sorularımı.
  • hodoras H kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam nereden ve kaça aldınız bi mahsuru yoksa
  • Elbette yok mahsuru niye olsun. N11 neotech firması sanıyorum. Pazartesi 5350 idi ne yaparsam yapayım satın alma onayı vermedi. Salı sabah denediğimde 5560 oldu sanırım. N11 tanımlı çek ile 5430 gibi birşey oldu. Küsüratlarda yanılıyor olabilirim. Firma da aynı gün kargoladı ama teslim almaya vaktim olmadı dün akşama kadar. Kutu orjinal etiketliydi yani ilk açan oldum. Birde freedos değil ubuntu çıktı. Şaşırdım. SSD de samsung değil toshiba. Kafaya takmadım. Stok yok sanıyorum gelir ama. Ben takip ederken pek çok kez firmalara stok geldi bitti gene geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hodoras

Elbette yok mahsuru niye olsun. N11 neotech firması sanıyorum. Pazartesi 5350 idi ne yaparsam yapayım satın alma onayı vermedi. Salı sabah denediğimde 5560 oldu sanırım. N11 tanımlı çek ile 5430 gibi birşey oldu. Küsüratlarda yanılıyor olabilirim. Firma da aynı gün kargoladı ama teslim almaya vaktim olmadı dün akşama kadar. Kutu orjinal etiketliydi yani ilk açan oldum. Birde freedos değil ubuntu çıktı. Şaşırdım. SSD de samsung değil toshiba. Kafaya takmadım. Stok yok sanıyorum gelir ama. Ben takip ederken pek çok kez firmalara stok geldi bitti gene geldi.

Eyvallah h.o tekrardan
  • Sormak istediğim birşey var. Ben pek laptop kullanıcısı değilim gereksiz bir soru soruyor olabilirim bağışlayın.
    Dxdiag komutu verdiğimde ekran kartı intel görünüyor. Yani standart kullanımda muhtemelen otomatik olarak intel gpu devrede. Nvdia Denetim masasına girdiğimde ise sadece 3d ayarları aktif. Bundan önceki laptopumda inteli biostan devre dışı bırakabiliyordum (Packard Bell). Açıkçası nvdia denetim masasının sadece 3d ayarlar sekmesinin aktif olması garibime gitti. Benim ayarlarımda bir gariplik var mı sizce? Inteli isteğe bağlı olarak Nvidia ile değiştirmek istesem manuel olarak nereden hangi menüden yapabilirim bulamadım da ( sürücüyü kaldırmak yada devre dışı bırak seçeneği dışında)
    2. birşey daha sorayım , dell support tan gelen güncel driverları yükledim ama otomatik update manuel olarak yüklememeyi tercih ettiğim bios güncellemesinin olduğunu bildiriyor. Güncelleme yapmamı önerir misiniz?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hodoras -- 2 Mart 2018; 14:38:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hodoras

Elbette yok mahsuru niye olsun. N11 neotech firması sanıyorum. Pazartesi 5350 idi ne yaparsam yapayım satın alma onayı vermedi. Salı sabah denediğimde 5560 oldu sanırım. N11 tanımlı çek ile 5430 gibi birşey oldu. Küsüratlarda yanılıyor olabilirim. Firma da aynı gün kargoladı ama teslim almaya vaktim olmadı dün akşama kadar. Kutu orjinal etiketliydi yani ilk açan oldum. Birde freedos değil ubuntu çıktı. Şaşırdım. SSD de samsung değil toshiba. Kafaya takmadım. Stok yok sanıyorum gelir ama. Ben takip ederken pek çok kez firmalara stok geldi bitti gene geldi.

Cihazınızın üretim tarihi nedir hocam? Işık sızması vs var mı kontrol ettiniz mi? Bende o firmayı gördüm en vaşta güvenemedim bilmediğimden. Ama stoklar bitti çabucak orda da:)

Hayırlı olsun güle güle kullanın

• Bu n11 de çek ile birlikte indirimli alınca o çek fiyatı satıcılara ödüyor mu n11?

• N11 atılım bilgisayardan 1050ti 16 gb ramli modeli alan oldu mu?

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Bakarım nerede yazar bilmiyorum. Yazarım size.

Laptop kutunuzda yazar hocam

• thelordof kullanıcısına yanıt
    12.12.2017 imiş.

Tamam hocam teşekkürler

• Arkadaşlar sizin de arada bir klavyeyle alakalı sorunlar yaşadığınız oluyor mu? Ne bileyim tuşların çalışmaması, ctrl tuşuna basılmış gibi davranması vs. Bende bazen oluyor bu. Bütün tuşlar değil, bazı tuşlar çalışmıyor. Cihazı yeniden başlatınca sorun çözülüyor ama neden olduğunu anlamadım. Sadece Windows'ta değil, Linux'ta da olabiliyor.
  • Merhaba bende 1050ti modeli var ve sistem tag de 7559 olarak gözüküyor elle 7577 biosunu yapsam düzelir mi çünkü driver işlerinden pek anlamam birde bu fan sesi için bir uygulama yada çözüm yok mu çünkü cidden fazla derecede fanı çalıştırıyor?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.