Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
62
Favori
221.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnşallah sorununuz bir an önce çözülür. Benim laptop da birkaç güne gelecek sürekli sorun olduğunu duymak can sıkıyor. Bu kadar para veriliyor ama bunlarla uğraşıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • petenka pokrovski P kullanıcısına yanıt
    Performansından çok memnunum ama bu küçük sorunlar can sıkabiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Elektronik biraz da şans işi sanırım.Benim şansıma hiçbir sorun yok. (adaptör konusunu bilemiyorum daha denemedim).Ne ışık sızması ne klavye sorunu ne ekran sorunu hiçbirini yaşamadım.Alet gerçekten çok iyi.

Şu adaptör konusuna gelince; Dell gibi dünya çapında bir firma nasıl böyle birşey yapar anlamak zor.Onca araştırma geliştirme yatırım yap böyle basit birşeyden eleştiri oklarının hedefi ol.İlginç.Ama bir bildiği mi var acaba demeden de geçemiyor insan.

• Fanların dönüş hızını nasıl görebilirim ?

• Ben sıkıntılardan kurtulamadım. Garantiye gönderdim, anakart arızalı dediler. 20 gündür anakart temin edemediler. Bir firma nasıl kendi ürettiği bir cihazın yedek parçasını temin edemez anlamıyorum. Bugün arayıp onarım işlemini iptal ederek doa raporu talep ettim. Farklı bir markaya bakacağım.

• şu laptop firmaları işlerini doğru düzgün yapıp araba sektöründeki hata payının (1.000.000 da 6 hata) yarısı değerinde çalışsalar kullanıcılar teknik servisler vs. rahat etsek

doğru düzgün iş yapamıyorlar sonra teknoloji şans işi oluyor

@Drawesome AIDA64 programını kullanabilirsiniz

• 20.000mah powerbank bu laptopu şarj eder mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: petenka pokrovski

20.000mah powerbank bu laptopu şarj eder mi?

Mümkün değil.Volt ve amper değeri farklı.İkisinden birine zarar verirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drawesome

Fanların dönüş hızını nasıl görebilirim ?

Aida64 yükleyip osd modundan oyun içinde fan dönüşlerini görebilirsin sıcaklıkla doğru orantılı olarak. Cs go da 5000 rpm dönüyordu ve aşırı ses çıkıyordu. Fan hızlarına müdahale etmeye çalıştım fakat hiçbir türlü yapamadım. Tamam cihaz sıcaklığı 70 derecede tutuyor ama sesten yanımda oturanlar rahatsız oluyordu. İade ederek y520 aldım şuan gayet istedigim ısı ve seste kafam rahat.

• Gittigidiyorda %14 indirim var. 3791 tlye geliyor. 1050ti

• Arkadaşlar merhaba, bende ürünü dün alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. i7 gtx1050ti ekran kartlı olan modelini aldım bugün windows 10 kurulumunu yapıp driverlerını kurdum. Öncelikle şuan a kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım herşey sıkıntısız ekran süper, fanlar oyunlarda rahatsız edici bir ses çıkarmıyor kesinlikle, oyun çok oynamadım pilinde de bir azalma gözlemlemedim daha, kasası gayet kaliteli hissi veriyor ilk izlenimlerim bunlar. 1 aylık araştırma sonrasında aldım kaygılarım vardı ama ürün gayet güzel ve sorunsuz. Bir de arka kapağı açtım ram 4+4 gb olarak iki slot dolu olarak geldi. Benim için bir sakıncası yok 8 gb bana yeterli olacağını düşünmekteyim ssd markası samsung.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat06900

Arkadaşlar merhaba, bende ürünü dün alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. i7 gtx1050ti ekran kartlı olan modelini aldım bugün windows 10 kurulumunu yapıp driverlerını kurdum. Öncelikle şuan a kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım herşey sıkıntısız ekran süper, fanlar oyunlarda rahatsız edici bir ses çıkarmıyor kesinlikle, oyun çok oynamadım pilinde de bir azalma gözlemlemedim daha, kasası gayet kaliteli hissi veriyor ilk izlenimlerim bunlar. 1 aylık araştırma sonrasında aldım kaygılarım vardı ama ürün gayet güzel ve sorunsuz. Bir de arka kapağı açtım ram 4+4 gb olarak iki slot dolu olarak geldi. Benim için bir sakıncası yok 8 gb bana yeterli olacağını düşünmekteyim ssd markası samsung.

Hayırlı olsun.Pişman olmazsınız.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

• Ben 1 aydır kullanıyorum cihazı + ları - leri yazıyorum
    -ekran çerçeveleri fazla gibi oda kasa büyük olduğundan öyle 17. inch olsa çok daha iyi olurdu
    -10 günlük iken batarya kaybı yüzde 8.6 olması daha artmadı öyle kaldı
    -klavyesi bu seviye oyuncu pc için kötü bence daha iyi olabilir
    -touchpad biraz zorladı beni
    -oyunlarda fan sesi sessiz ortamda fazla duyuluyor
    -köşeleri keskin olduğu için günlük kullanımda rahatsız ediyor ve hp 17 inç sırt çantasına zor sığıyor
    köşeleri yuvarlatılmış olaydı iyidi
    -usb girişlerinin az olması en azından solda da 1 tane daha usb koyulabilirdi

+cs:go,ets2,metro2033,gta4,lol full ayarlada 60 fps üstünde oyunları açıyor kafa rahat :)
    +fan yüksek devirde döndüğü için sıcaklık 65 70 derecede kalıyor altta soğutucu varken
    +elin olduğu kısımlarda ısınma olmuyor
    +mavi ekran ,ışık sızması,kapanma gibi sorunlar benim pc de yok
    +kasa sağlam hissiyatını fazlasıyla veriyor kullanıcıya
    +ekran menteşeleri kaliteli gözüküyor
    +bu fiyat bandında bu özellikte pc bulunmuyor alacak olan adam da zaten problem olsa bile alıyor kumar oynuyor
    +ses seviyesi iyi kulaklıkları da iyi besliyor

Özet olarak ben çok araştırdım dönüp dolaşıp bu modelin gtx1050ti ve 1060q-max modelinde kaldım araştırmalarımda gtx1050ti modelinde
    adaptörün sisteme yetersiz geldiğini gördüm almak istemedim sonra gtx1060 bandında ki pc lere baktım pahalıydı en uygunu ve özellikli olan modelini almaya karar verdim sizde araştırıp öyle alın 5.400 tl aldım para kolay kazanılmıyor şans işi diye kumar oynamayın
    sağlıcakla kalın :)

• Linux sistemi ile geldi. Keyboardsç layout kısmında takıldım. Yardımcı olabilecek var mı?

• Arkadaşlar bilgisayarım 5 Mart'ta elime geçmişti ve hemen müşteri hizmetleriyle görüşerek faturamı mail olarak gönderdim ki garanti sürem 5 Mart'tan başlasın. Aynen o şekilde 5 Mart 2018'den başlatmışlar fakat 5 Mart 2019'a kadar geçerlidir diyor. Bu cihazın garantisi 2 yıl değil miydi? Tekrar müşteri hizmetleri ile görüşmeme gerek var mı yoksa 2 sene içinde elimde faturam olduğu sürece 2 yıllık garantim var mıdır? Bilen arkadaşlar yanıtlayabilirse çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kreus

Arkadaşlar bilgisayarım 5 Mart'ta elime geçmişti ve hemen müşteri hizmetleriyle görüşerek faturamı mail olarak gönderdim ki garanti sürem 5 Mart'tan başlasın. Aynen o şekilde 5 Mart 2018'den başlatmışlar fakat 5 Mart 2019'a kadar geçerlidir diyor. Bu cihazın garantisi 2 yıl değil miydi? Tekrar müşteri hizmetleri ile görüşmeme gerek var mı yoksa 2 sene içinde elimde faturam olduğu sürece 2 yıllık garantim var mıdır? Bilen arkadaşlar yanıtlayabilirse çok sevinirim.

Merak etmeyin hocam 2 sene. TR'de marka-model bağımsız, kanun zorunlu kılıyor.

• Alttaki sorunu yaşıyor musunuz? Beni çıldırtıyor bazen. Bazen diyorum çünkü hakikaten kafasına göre yapıyor bunu. Özellikle pille çalışırken Chrome'un açılması bile mahvediyor insanı. Öyle bir bug ki, bilgisayarın işlemcisinin, grafik kartının boğazını sıkıyor sanki :)

https://www.technopat.net/sosyal/konu/intel-nvidia-laptoplarda-anlik-takilma-sorunu.448444/

• Faturayı Dell'e mail atmamız mı gerekiyordu? Ben henüz öyle birşey yapmadım. Bunun dışında kayıt vs gibi birşeyde yapmadım. Gerekiyorsa haftasonu halledeyim o işleri.

• bu hatayı verdi de hangisini indirmeliyim?
    intel(R) HD Graphics 630. bu sanırım yüklü değil.http://downloads.dell.com/published/pages/inspiron-15-7577-laptop.html burda da 6 tane var hangisini indirmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petenka pokrovski -- 9 Mart 2018; 17:56:48 >
  • Gittigidiyordan 3791tl ye linuxlu (8gb ram) modelini aldim bende. 100tlde maxi puan hediyesi var. Bu fiyat gördüğüm en dib fiyat i7li versiyon icin

• 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.