Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
62
Favori
221.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar i7 1050 Ti 8 gb modelini almayı düşünüyorum.
    Ram tek kanal 8 mi yoksa çift kanal 4x4 mü?
    https://www.hepsiburada.com/dell-gaming-7577-intel-core-i7-7700hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-ips-tasinabilir-bilgisayar-fb70d128f81c-p-HBV000009FDXO

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uufuukyilmaz

Arkadaşlar i7 1050 Ti 8 gb modelini almayı düşünüyorum.
    https://www.hepsiburada.com/dell-gaming-7577-intel-core-i7-7700hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-ips-tasinabilir-bilgisayar-fb70d128f81c-p-HBV000009FDXO

Dual kanal galiba.Dostum bir de cihaz için yukarıda verdiğim linkten bak istersen.235 lira+100 maxipuan gibi bir avantajın oluyor.Ben dün sipariş verdim, az önce de teslim aldım.Paketleme falan gayet iyiydi.Açılmamış orjinal bandrollü kutu geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mouse freez sıkıntısı ne durumda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan73

quote:

Dual kanal galiba.Dostum bir de cihaz için yukarıda verdiğim linkten bak istersen.235 lira+100 maxipuan gibi bir avantajın oluyor.Ben dün sipariş verdim, az önce de teslim aldım.Paketleme falan gayet iyiydi.Açılmamış orjinal bandrollü kutu geldi.

Evet fiyat uygunmuş. Bu attığım bilgisayar kdv kampanyasında 4.100'e kadar düşüyor. Ondan bunu takip ediyordum... RAM kaç parça o çok önemli benim için. Bir de parmak izi okuyucu var dimi?

• Cihaz bugün elime ulaştı. 1050Ti 16GB Ram olan versiyonu aldım. Kameranın altında küçük bir ışık sızması var onun dışında herhangi bir sorun yok. 3 saate yakın PUBG oynadım ve pilde de herhangi bir azalma olmadı. Dell'in sitesinde bilgisayar 7559 modeli olarak gözüküyor tek sıkıntım o. Sanırım onun için de Dell servisi ile görüşmem gerekiyor. Halledilemeyecek bir sorun değildir diye düşünüyorum.

Bilgisayarı göndermeden adaptör değişimi yapılıyorsa düşünebilirim, onun dışında böyle de kullanabilirim çok sorun değil.

Alan herkese tekrardan hayırlı olsun. Merak eden arkadaşlar için PUBG'de 50-80 FPS arası alıyordum 1920x1080 ve Yüksek ayarlarda. Zaman zaman 100'e çıktığı da oluyor ama kesinlikle akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Parmak izi de sorunsuz çalışıyor, çok hoş bir özellik.

• serkan73 kullanıcısına yanıt
    Çok iyi fiyat.

Pişman olmazsınız. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Dell support assistten stres testi yapın. Ekran kartınızda bi problrm olabilir. Windowsu sorun edeceklerini sanmıyorum

support assist ile test yaptım, uzun testi de yaptım ama bi şey çıkmadı. geçti dedi hepsi için hocam.

• first9 kullanıcısına yanıt
    Devam ediyor hala di mi sorun hocam

• quote:

Devam ediyor hala di mi sorun hocam

evet. mesela şu an ekran karardı. mouse imleci gözüküyor ssdece

• quote:

Orijinalden alıntı: TrettiofemHalf

Hocam şu konunun başına artık adaptörle ilgili ve diğer sorunlarla ilgili bir şey yazsan iyi olur. N11 ilanı gibi konu girişi var. Biraz bilgilendirme ekleyelim yoksa aynı sorunlar yazılıp çiziliyor. Şuan cihazın tek kronik sorunu adaptörden kaynaklı pil seviyesinin düşmesi ve çözümü de çok basit ADAPTÖR DEĞİŞİMİ YAPILIYOR SERVİSTE !...

Özellikle adaptör sorunu şöyle. Koç sisteme götürdüm cihazı servis yetkilisi hatalı adaptör diyerek kayıt açtı ve kesinlikle 180w ile değişiyor. Şuanda sipariş aşamasında ve 180w adaptör verecekler.

Işık sızması problemi her ips ekranda oluyor bu her cihazda olacak diye bir şey yok.

İşlemci ve gpu kullanımında cihaz ısınmayı önlemek için bir zahmet fan çalıştırıyor ve fan sesi duyuluyor. Hiç bir oyunda 72 Derecenin üstünde ısınma olmadı daha ne olsun? 90 derecede sessiz çalışmasından iyidir. not: soğutucu stand ile kullanıyorum. Denediğim oyunlar: Pubg, gta 5, DiRT 3 Complete Edition, Tom Clancy's Ghost Recon - Wildlands

Ekran renk ayarlarını kişisel olarak masaüstüne sağ tıklayıp grafik özelliklerinden yapınız. Cansızsa can katın. Default olarak bazı renkler düşük ayar olabilir. Hemen cihazın paneline saldırmanın anlamı yok.

Klavye yön tuşları küçük evet ama yön tuşlarıyla oynanan oyun mu kaldı?

Yazılımsal sorunlar için "google arama" kullanabilirisiniz. Buraya yazdığınız yazılımsal sorunları millet sanıyor bu cihaza özel kronik sorun. Kronik kelimesini yeni öğrenen arkadaşlar hemen sıcak fırsatlar vs diğer yerlerde hemen atıp tutuyor. "ooo 7577 konusunu oku bozuk o cihaz kronik sorunları var" vs...

Servis için koç sistem (0850 252 33 55) ile veya satın aldığınız yer ile görüşün.

Aklıma geldikce editlerim.

ben o numarayi aradim dusmuyor sizde nasil dustu belirli saatlerde mi aramak lazim ? madem herkeste var bu sorun servise yollamadan adaptoru alabilmemiz mumkun mu ?

• first9 kullanıcısına yanıt
    Servise götürün hocam bariz sorunlu ne yazık ki, sorunun ismini bilemeyeceğim ne yazık ki

• quote:

Orijinalden alıntı: cgunay

Çok iyi fiyat.

Pişman olmazsınız. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkan73

quote:

Evet fiyat uygunmuş. Bu attığım bilgisayar kdv kampanyasında 4.100'e kadar düşüyor. Ondan bunu takip ediyordum... RAM kaç parça o çok önemli benim için. Bir de parmak izi okuyucu var dimi?

Ram tek parça yani 1×8 ama iki slot var.diğeri boş oluyor yani.

• quote:

Servise götürün hocam bariz sorunlu ne yazık ki, sorunun ismini bilemeyeceğim ne yazık ki

öyle yapıcam artık. sizce ebrar’a mı göndereyim, yoksa direk servise mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: first9

quote:

öyle yapıcam artık. sizce ebrar’a mı göndereyim, yoksa direk servise mi?

ebrara gönderirseniz servise yollar büyük ihtimal, o nedenle servise yollayın direkt cihazda sorun tespit edilip doa raporu çıkar, o raporla da ebrardan iade veya değişim yaparsınız. Yine de ebrarla görüşün, direkt değiştiririz derlerse ebrara yollayın.

• emptybottle kullanıcısına yanıt
    1 hafta serviste kaldı cihaz, daha sonra gittim cihazı istedim. Adaptörü gelince aricaklar sadece adaptör götürüp değiştiricem. Cihaz bir kaç gün kalabilir duruma göre çünkü parça kodunu yolluyolarmış dell e

• An itibari ile 1050ti olanını sipariş ettim. İnşallah sorunsuz bir laptop gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TrettiofemHalf

1 hafta serviste kaldı cihaz, daha sonra gittim cihazı istedim. Adaptörü gelince aricaklar sadece adaptör götürüp değiştiricem. Cihaz bir kaç gün kalabilir duruma göre çünkü parça kodunu yolluyolarmış dell e

hangi numarayi aradiniz bende halledeyim geri vermessem cihazi

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukcoskun

Ben 19 Şubat'ta 1050ti'li modeli aldım. Işık sızması ve pil sorunu yaşamadım ama ben oyun için almadım bu bilgisayarı. Yazılım amaçlı aldım, arada bir de oyun oynuyorum.

Mavi ekran sorunu yaşamadım hiç. Touchpad'de de sorun olmadı.Bir tek arada bir klavyenin bazı tuşlarının çalışmaması sorunum oluyordu, o sorun da geçti gibi. Ya da bazen CTRL tuşu basılı kalmış gibi davranabiliyordu bilgisayar. Bu sorunun neden kaynaklandığını çözemedim.

Windows, Ubuntu ve OSX kurulumu yaptım. Hiçbirinin kurulumunda sorun yaşamadım. Ekrandan çok memnunum.

Yani şu ana kadar klavyedeki sorun haricinde bir sorunla karşılaşmadım. O problem de bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Yazılımsal bir sorun galiba.Genel olarak çok memnunum diyebilirim.

--------------------------

File Explorer'ın yavaş açılmasının sebebi Quick Access. Açılış ekranının This PC yaparsanız biraz daha hızlanır açılışı.

this pc yapmama ragmen ayni. tikladigimda 8 saniye kadar suruyor file explorer e tikladigimi anlamasi makinenin.

ve oyunlarda bazen fps dusmesi oluyor takilma seklinde. o kadar fan sesi duymama ragmen neden takilma olsun ki cok sacma. belkide adaptorun yetersiz gelmesiyle bir iliskisi vardir bunuda adaptoru degistirmeden ogrenemeyiz.

• bakalim ya 1050ti 8 gb ram li modeli alacam. ya da hp cb008nt

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.