Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
929
Cevap
24
Favori
85.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: infernus_deu

Hocam en son droplardan sıkılım programı tekrar kurdum.Bilinmeyen aygıtlar gelmedi.Ama Dptf nin eski sürücüleri geldi sanırsam. Ama fps im inanılmaz arttı ve program çalışıyor. işlemci sıcaklığı da 90 derece üstü seyrediyor oyunlarda. Tesadüfen işe yaradı ve çok memnunum şuan. Ama merakım şu yönde 90 derece üstü sorun teşkil eder mi işlemci ve ekran kartı adına?
    Herhangi bi sorun olmaz hocam

Bu arada DPTF sürücülerinin kaldırılmaması ile ilgili bi kaç düzenleme yaptım pakette, sizden ricam ilk önce uninstaller'i çalıştırıp ardından ilk sayfadaki güncellenmiş paketi çalıştırdıktan sonra yine sürücülerin aygıt yöneticisinde görünüp görünmediği konusunda beni bilgilendirir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Herhangi bi sorun olmaz hocam

Bu arada DPTF sürücülerinin kaldırılmaması ile ilgili bi kaç düzenleme yaptım pakette, sizden ricam ilk önce uninstaller'i çalıştırıp ardından ilk sayfadaki güncellenmiş paketi çalıştırdıktan sonra yine sürücülerin aygıt yöneticisinde görünüp görünmediği konusunda beni bilgilendirir misiniz?

Alıntıları Göster
    dediğinizi uyguladım hocam aygıt yöneticisinde durum aynı ancak throttle yaşamıyorum fps değerlerim de oldukça iyi. Benim tek çekincem 97 dereceleri gördüm beni rahatsız etti.Siz de sorun olmaz dediniz içim daha rahat.

• quote:

Orijinalden alıntı: infernus_deu

dediğinizi uyguladım hocam aygıt yöneticisinde durum aynı ancak throttle yaşamıyorum fps değerlerim de oldukça iyi. Benim tek çekincem 97 dereceleri gördüm beni rahatsız etti.Siz de sorun olmaz dediniz içim daha rahat.

Alıntıları Göster
    Ben de görüyorum 97 dereceleri, bir de havalar sıcak İstanbul'da, 3,5 GHZ'de normal diye düşünüyorum. Zaten Intel'den de 100 dereceyi aşmadıktan sonra endişelenmenize gerek yok diyor. Zaten öyle bir durumda da kapatır kendini.

https://communities.intel.com/thread/111750

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Tamam ben de değiştirdim. Simge durumunda geliyor, teşekkürler

Bu arada sürücüleri kaldırmıyor ama etkisiz hale getiriyor. Ben elle kaldırdım. Windows update'den de " Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi " kullanarak, güncellenmesini engelledim. Şu an için sorunsuz

Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 12 Haziran 2018; 16:32:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Tamam ben de değiştirdim. Simge durumunda geliyor, teşekkürler

Bu arada sürücüleri kaldırmıyor ama etkisiz hale getiriyor. Ben elle kaldırdım. Windows update'den de " Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi " kullanarak, güncellenmesini engelledim. Şu an için sorunsuz

Bi bende sorunsuz çalışıyor sanırım şu sürücü kaldırma olayı. Onlarca kez denedim, bende sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Windows 10'un Pro sürümüne sahibim, siz hangi sürüme sahipsiniz?

Windows 10 Home
  • quote:

Windows 10 Home
    Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni manuel olarak aktifleştirdiniz değil mi?
    Evet Windows 10 Home'da çalışmıyordu, önce onu hallettim. Sonra da işte ayarını yaptım.
  • PUBG Fps droplarından sıkıldım programı kurmak istiyorum fakat işlemcinin yüksek derecelerde erken yıpranmasından korkuyorum PUBG dışında kullanacağım bir oyunda yok aslında.
  • Bios 1.7 sürümü çıkmış, yüklesek mi?
  • quote:

Evet Windows 10 Home'da çalışmıyordu, önce onu hallettim. Sonra da işte ayarını yaptım.
    Büyük bir ihtimalle bu yüzden Windows 10 Home kullanıcılarında sıkıntı çıkarıyor bu sürücü muhabbeti, güncelleme yolu gözüktü o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F6A14216

PUBG Fps droplarından sıkıldım programı kurmak istiyorum fakat işlemcinin yüksek derecelerde erken yıpranmasından korkuyorum PUBG dışında kullanacağım bir oyunda yok aslında.
    HQ işlemciler yüksek sıcaklıklarda çalışmaya göre tasarlanmış işlemciler hocam aslında. Bir sorun olacağını sanmıyorum.
  • Konuda yüksek derecelerden çok tedirgin olan arkadaşları görüyorum, tavsiyem, Turbo kapatıp kullanın en kötü bu şekilde maksimum 90 dereceyi görüyordum diye hatırlamaktayım. Turbosuz 2.8 çalışacak işlemci ama 2.8 ghz altına düşmesinden iyidir en azından.
  • quote:

Hocam ne Windows 10 Home'da paketi kurduktan sonra ne yaparsam yapayım sürücüler kurulmuyor zaten hiçbir şekilde. Neden bazı kullanıcılarda sürücüler kaldırılmıyor halen anlayabilmiş değilim
  • Merhaba tekrardan, buraya yazmam doğru mu bilmiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var. ThroletteStop uygulaması işe yaramamıştı ben de, sonradan Intel Extreme Tuning Utility uygulaması denedim ve oldu gayet rahat bir şekilde oyun oynayabiliyordum. Ancak sonra bir anda laptop kapattı kendini maalesef. Sıcaklık değerlerini ölçmedim ama baya ısınmıştı ki kendini kapatması da bunun getirisidir herhalde. Sizce bu normal mi? Soğutucu kullanmıyorum kullanırsam rahatlar mıyım sizce? Ya da müşteri hizmetleriyle mi iletişime geçmeliyim, tekniksel bir problem midir acaba? Açma/kapama düğmesinin yanına dokunamıyorum bile çok sıcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idioteq -- 24 Haziran 2018; 11:25:57 >
  • Dell veya başka bir firma. Eniştemin ASUS S56 model eski ultrabook'unda da var Intel zımbırtısı. Anlayamadığım şey şu. Böyle bir rezalet sebebiyet veren mühendis bu firmalarda nasıl istihdam ediliyor? Hiç mi ağır ve rutin performans / sıcaklık testleri yapılmıyor? Merdiven altı üretim mi bunlar. Akıl alır gibi değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar forza horizon 3 oynuyordum ve farkettim ki cpu hızı sabit olarak 3092 olarak duruyor. Cpu kullanımı %100 idi. i5 gtx 1050 modelini kullanıyorum. Sizlerde de böyle mi yoksa bu bir sorun mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: idioteq

Merhaba tekrardan, buraya yazmam doğru mu bilmiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var. ThroletteStop uygulaması işe yaramamıştı ben de, sonradan Intel Extreme Tuning Utility uygulaması denedim ve oldu gayet rahat bir şekilde oyun oynayabiliyordum. Ancak sonra bir anda laptop kapattı kendini maalesef. Sıcaklık değerlerini ölçmedim ama baya ısınmıştı ki kendini kapatması da bunun getirisidir herhalde. Sizce bu normal mi? Soğutucu kullanmıyorum kullanırsam rahatlar mıyım sizce? Ya da müşteri hizmetleriyle mi iletişime geçmeliyim, tekniksel bir problem midir acaba? Açma/kapama düğmesinin yanına dokunamıyorum bile çok sıcak.
    Isınmadan dolayı kapandığından kesin eminseniz o zaman servise götürmenizde yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Dell veya başka bir firma. Eniştemin ASUS S56 model eski ultrabook'unda da var Intel zımbırtısı. Anlayamadığım şey şu. Böyle bir rezalet sebebiyet veren mühendis bu firmalarda nasıl istihdam ediliyor? Hiç mi ağır ve rutin performans / sıcaklık testleri yapılmıyor? Merdiven altı üretim mi bunlar. Akıl alır gibi değil.
    Böyle bir durumun ultrabook'da olsa yine anlaşılabilir olabilirdi fakat oyun odaklı ve soğutma sisteminin performansıyla reklamı yapılan bir cihazın böyle bir sorunu olması gerçekten sinir bozucu bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 52CM

Arkadaşlar forza horizon 3 oynuyordum ve farkettim ki cpu hızı sabit olarak 3092 olarak duruyor. Cpu kullanımı %100 idi. i5 gtx 1050 modelini kullanıyorum. Sizlerde de böyle mi yoksa bu bir sorun mu ?
    CPU hızı gayet normal.

CPU kullanımını ise oyun açık iken görev yöneticisine bakıp işlemciyi ne kullanıyor detaylıca görebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.