Şimdi Ara

Dell Inspiron 5010 T45F45 - Detaylı Inceleme + Öneriler !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 Yıl Acer Aspire 5520G 503... kulanıyordum ve ana kartında sorunlar yaşatmaya başladıktan sonra tamamen iflas etti. An itibariyle 1 aylık bir araştırma sonucu bu modeli ve çeşitli çevre birimler almaya karar verdim.

Aldığım yeni notebook daha doğrusu seri hakkında bazı sorunlar dile getirilmiş. Hemen cevaplamak istiyorum :

Ekran Karıncalanması
    Ekran ile aranızda 1 Karış kadar yakın bir mesafe varsa sadece gri tonlarında ufak bir karıncalanma mevcut. Fakat şu anda hiç görünmüyor!

Hoparlörde cızırtı
    Bende kesinlikle böyle bir sorun yok ! Gayet güzel pes tonlara inebilen ve tiz tonlara çıkabilen bir ses sistemine sahip.

Bataryada cızırtı
    Kulağımı dayamadığım yer kullanmadığım çeşit kalmadı fakat hiç bir sorun yok!

Şimdi gelelim benim görüş ve inceleme sonuçlarıma :

Kasa kaliteli
    Bugüne kadar gerek ailemin gerek arkadaşlarımın gerekte kendi notebooklarımda bu incelemeyi daima yapmışımdır. Sapa sağlam bir kasaya sahip. Tek dezavantajı parmak izini kolay bırakıyor :)

Ergonomi
    Touchpad ve klavye kullanımı oldukça rahat ve bahsedildiği gibi bir esneme söz konusu değil, son derece kaliteli malzeme kullanılmış.

İşlemci ve Ram
    Bilindiği gibi Intel i5 480M işlemci kullanılmış. Fiziksel olarak 2 işlemcimiz var fakat 4 işlemci görevi görüyor. Kendim yazılım geliştiriciyim ve benim çalıştığım programları çok rahat bir şekilde açabilmekte. Isınması AZ güzel ve performanslı bir işlemci.
    Ram da aynı şekilde. 4GB ram var ve Windows 7 %25 ön yükleme yapmasına rağmen bilgisayar ilk açıldığında 1.2GB yüklü halde en fazla 1.6GB buluyor :)

Oyuncu değilim ama denedim
    1 kere de olsa oyun denedim son derece başarılı ısınma artmıyor ve akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Ami BIOS ve dell in ortak üretimi
    Bu bios da harika bir özellik var! İster Windows açıkken isterseniz de bios tan şarz ı durdurabilirsiniz. Bu aynı pili çıkartıp şarza takmak gibi fakat bir güzel yanı var. Hem piliniz ısınmıyor, ömrü kısalmıyor ; hem elektrik direk bilgisayardan geçmiyor.

Wireless - Usb - E-Sata - Bluetooth
    Wireless da sıkıntı yok. Gayet güzel bir şekilde çekiyor :)

USB sayımız 3 adet, kullanılan usb slotu DELL kalitesinden olsa gerek pinler güzel gözüküyor.

E-Sata, daima yanımda taşıdığım 250GB Samsung Hard Diskim için bir harici kutusu aldım ve E-Sata ya bağladım. Saniyede 40MB veri kopyalama zevkini halen yaşıyorum :)

Bluetooth, cep telefonumla eşleştirip telefonumu unutuyorum. Gelen çağrılar ve numaralar hemen notebook ekranıma yansıyor ve notebooktan konuşma gerçekleştirebiliyorum.

WD değil Seagate !
    DELL bu model de hard disk markası olarak Western Digital değil Seagate kullanmış :) 5400RPM sessiz ve hızlı

Pil Ömrü
    Dengeli de ve ekran parlaklığım en düşük seviyede iken bilgisayar boşta 2,5saat pil ömrüne sahip.

Ben tercihen FreeDos olmasını istedim ki zaten bu model de öyle.
    Modelin fotoğraflarıhttp://forum.donanimhaber.com/m_43377796/tm.htm burdakiyle aynı :)

SS :http://img710.imageshack.us/i/5010k.jpg/

Lanovo Y560 ile bu model arasında kalanlar için söylüyorum eğer oyun için alıyorsanız lenovo, benim gibi oyun sevmiyorsanız kesinlikle bu modeli öneriyorum !

• Up +++++++++++++++++
  • güzel bir inceleme olmuş kardeş eline sağlık. düşündüğüm modellerden birisi..
  • hocam bu aletten ben de aldım fakat bir sıkıntım var. şu f1 f2 tuşlarına basabilmek icin illa Fn tuşuu da kullanmak gerekiyor. dell bunun icin bir ayar yapmamıs mı acaba illa fn ye mi basmam gerek. bu f1 tuşlarını direk olarak çalıştırmanın yolu yok mu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.