Şimdi Ara

DELL INSPİRON 7567 SORULARIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorum ana konusu var bilgisayarın ama ben sadece aklıma takılan bir kaç yeri sorucağım.Benim almayı düşündüğüm modeli:http://www.vatanbilgisayar.com/dell-inspiron-15-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256-ssd-gtx1050ti-4gb-15-6-w10.html#genel-bakis

Monster noteboook alacakken buna dek geldim hem daha ucuz hem daha kaliteli geldi bana.1050 ti 16gb ram 256 gb ssd sürümünden bahsediyorum bu arada.Ama bir kaç incelemede belirtmişler ekran biraz kötü diye.Kullan varsa buna bir açıklık getirebilir mi?Ne kadar kötü bu ekran?Ayrıca başka bir sorunu varmı?Oyun performanları bana gayet iyi geldi battlefield 1 de ultrada 60 fps yi görüyor cihaz.Galiba bunu alacağım ama dur bunun yerine üstüne 200-300 lira daha koy(max bütçem 4.5k üstü belki ama 5k yı geçmesin) şu cihazı al her yönüyle daha iyidir dediğiniz var mı?Ve ya dur bak şu zaman indirimler olacak o zaman şunu al dediğiniz bir pc de olabilir.Dellin 10 yıllık laptopu vardı hala canavar gibi çalışır şu an.Cod 4 ten yıllar yıllar önce çıkmasına rağmen onu bile kaldırabilen bilgisayardı.Dell markasına güveniyorum ben sizin tecrübeleriniz var mı dell ile?Tavsiye ve görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Not:Ekran kartı 1050 ti bu cihazın.1050 ti si olan bir laptop önerirseniz sevinirim.Ve ya daha üstü.

• Ekran tn panel o yüzden ips ekranlara göre daha kötü. Yandan,üstten,alttan falan bakınca görüntü kaybı yaşarsın tn panele. İPS de böyle bir şey söz konusu değil. Bende Dell almayı düşünüyorum ekranı pek sorun etmem diyorum ama gidip canlı canlı bakıcam yinede.

Bu arada vatanda Dell yok şuan sadece Diyarbakır şubesinde teşhir ürünü kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 10 Haziran 2017; 16:45:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

Ekran tn panel o yüzden ips ekranlara göre daha kötü. Yandan,üstten,alttan falan bakınca görüntü kaybı yaşarsın tn panele. İPS de böyle bir şey söz konusu değil. Bende Dell almayı düşünüyorum ekranı pek sorun etmem diyorum ama gidip canlı canlı bakıcam yinede.

Hocam ekrani çok kolay ıps ile degistirebiliyormusuz videolarina baktim da baya kolay degisiiyor.Dell kendi ingilizce sitesinde Ips ekranli son sürümünü satiyor ama türkçe sitesinde gtx 1050 si olan laptobu bile koymamişlar.Napicaz bilmiyorum lys sonuçlari aciklanincaya kadar gelir inş bi an önce oyun oynamak istiyorum 60 fps de makina canavar gibi.Tek sorun tr de ips ekrani bulmak.Biraz pahalj ama ekran amazondan baktim da 50 dolar civariydi.Bu dellin yerine üstüne 500 tl daha koyarsam i7 li 16gb ramli gtx 1060 li msi alabiliyorum çok kararsiz kaldim msi İPS li galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WexDosa -- 10 Haziran 2017; 18:17:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: WexDosa

quote:

Ekran tn panel o yüzden ips ekranlara göre daha kötü. Yandan,üstten,alttan falan bakınca görüntü kaybı yaşarsın tn panele. İPS de böyle bir şey söz konusu değil. Bende Dell almayı düşünüyorum ekranı pek sorun etmem diyorum ama gidip canlı canlı bakıcam yinede.

Hocam ekrani çok kolay ıps ile degistirebiliyormusuz videolarina baktim da baya kolay degisiiyor.Dell kendi ingilizce sitesinde Ips ekranli son sürümünü satiyor ama türkçe sitesinde gtx 1050 si olan laptobu bile koymamişlar.Napicaz bilmiyorum lys sonuçlari aciklanincaya kadar gelir inş bi an önce oyun oynamak istiyorum 60 fps de makina canavar gibi.Tek sorun tr de ips ekrani bulmak.Biraz pahalj ama ekran amazondan baktim da 50 dolar civariydi.Bu dellin yerine üstüne 500 tl daha koyarsam i7 li 16gb ramli gtx 1060 li msi alabiliyorum çok kararsiz kaldim msi İPS li galiba

hocam bilmiyorum ıps ekran ile değişimi ama ben fazla takmıyorum onu bir an önce vatana gelsin kdv indirimi ile beraber yakalarsam alacağım.

• quote:

quote:

1060 lı msi var mı 5000 e hocam link atar mısın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurtuna27

quote:

quote:

1060 lı msi var mı 5000 e hocam link atar mısın

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gs43vr-phantom-pro-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-128gb-ssd-1tb-14-gtx1060-w10.html#urun-ozellikleri

• quote:

quote:

quote:

hocam bilmiyorum ıps ekran ile değişimi ama ben fazla takmıyorum onu bir an önce vatana gelsin kdv indirimi ile beraber yakalarsam alacağım.

Zaten TN ekranda çok kötü değil yanı IPS ye alışık olana biraz garip gelir ki şu an kullandığım laptopun ekranı TN bile değildir :D.Ben şu msi ile kararsız kaldım:http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gs43vr-phantom-pro-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-128gb-ssd-1tb-14-gtx1060-w10.html#urun-ozellikleri .Büyük ihtimal delli alırlar bana 4.900 biraz pahalı gelir.Dell indirim falan olursa 4.300 e falan iner herhalde arada 600 tl fark var ama 1060 farkı da var.Msi in ekranı heralde 15 inç değil 14 inç bir tık daha düşük ama performans olarak iki katı.Dell de TN ekran çok sıkıntı verirse ki verceğini sanmıyorum bir tane IPS ekran alırız 100-150 tl ye :/

• Hocam msi 1060 ama 3 gb olanı yani bu kart gpu vram olarak kısılmış bide 14 inch
    Biz en iyisi dell alıp geçelim hocam bende lys den sonra alacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurtuna27

Hocam msi 1060 ama 3 gb olanı yani bu kart gpu vram olarak kısılmış bide 14 inch
    Biz en iyisi dell alıp geçelim hocam bende lys den sonra alacağım

3gb olsada genede 1050ti dan iyidir.Evet 14 inç ekran maalesef orda yapcak bir şey yok.Ayrica numpadi yok bilgisayarin.Dell alcam bende büyük ihtimal.Ips lisi var dellin ama turkiyede bulabilirmiyim bilmiyorum

• Hocam daha önce ips ekran kullanmadıysan sorun olmaz senin için diye düşünüyorum

Tn panel tepki süresi daha iyi olduğu için oyuncular tercih ediyor

Bide ışık sızmasıyla falan uğraşmaya deymez ips e gerek yok o yüzden tn yeter

• Hocam 3 değil 6 gb msi gs43vr'in ekran kartı ama bu model tükenmiş zaten. Öğlen arayıp sordum, olsa alacaktım. Fiyatı çok ucuz gerçekten...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Hocam 3 değil 6 gb msi gs43vr'in ekran kartı ama bu model tükenmiş zaten. Öğlen arayıp sordum, olsa alacaktım. Fiyatı çok ucuz gerçekten...

Ekrani cok kucuk degil degil mi hocam?14 inch diyolar.Bu arada numpad yok pc de

• WexDosa kullanıcısına yanıt
    Yani evet ekranı biraz küçük herkese göre olmayabilir. Ama ben hem taşınması kolay hem de güçlü bir laptop tercih edebilirim. Bazen işten dolayı şehir dışı seyahatlar oluyor otelde günün yorgunluğunu atmak kafa rahatlatmak için oyun oynamayı istiyorum ama ultrabooklar pek uygun değil.

Bu model çok güzel gözüküyor ve çok uygundu fiyatı ama maalesef tükenmiş. Aslınsa benim msi gs63vr çok hoşuma gidiyor ama biraz pahalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bem delli görünce vazgeçtim bırak ips ekran hd bile değil gibi

Neresinden bakarsan bak ekfanı çöp. Tebeşirle boyamışlar gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: perfectci008

Bem delli görünce vazgeçtim bırak ips ekran hd bile değil gibi

Neresinden bakarsan bak ekfanı çöp. Tebeşirle boyamışlar gibi.

Hangi pc nin ekrani çöp hocam?

• WexDosa kullanıcısına yanıt
    Git kendi gozunle gor hocam, cok abartiyorlar bu ekran konusunu. Sanirsin herkes 240hz 5k %100 rgb kullaniyor, hepsi goruntu uzmani. Adam cop dedi peynir ekmek gibi satilan pc ye. Buna verdigimiz parayi monitore verenler karistiriyor hep bu konulari.

• UnStuNk kullanıcısına yanıt
    Dellin sağında 1500 liralık laptop solunda 3000 liralıklaptop vardı. İkisininde ekranları delin yanında 4k gibi kalıyordu. Gelip burda yalandan övmeyin. Kimse gidip kalitesizliğini görmeden uzaktan almasın. Laptopun kendi touchpadini fazla kullanıyorsanız touchpadide ayrı kötü. E gerçi ne bekliyodunki bi yerden kalitesini kısacaklarki bu kadar ucuza satsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perfectci008 -- 11 Haziran 2017; 18:43:15 >
  • Bu fiyata alternatif soyleseydiniz bari, 1500liralik pc ile karsilastirip touch pad e laf atana kadar. Yardim etmediginiz gibi heves baltaliyorsunuz. Neyse, polemige giresim yok pek. Urunu kullaniyorum ve gayet memnunum. Ekranin da abartildigini dusunuyorum. F/P daha iyisini bilen duyan varsa paylassin lutfen, aydinlanalim.

Eyorollamam bukadar.

Iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: UnStuNk

Bu fiyata alternatif soyleseydiniz bari, 1500liralik pc ile karsilastirip touch pad e laf atana kadar. Yardim etmediginiz gibi heves baltaliyorsunuz. Neyse, polemige giresim yok pek. Urunu kullaniyorum ve gayet memnunum. Ekranin da abartildigini dusunuyorum. F/P daha iyisini bilen duyan varsa paylassin lutfen, aydinlanalim.

Eyorollamam bukadar.

Iyi forumlar

Hocam sıkıntı şu dell bunun ips lisini cikardinama tr de yok.İkinci bir şey çok kolay bir biçimde 100-150 tl ye ips ekrana yukseltebiliyoruz.Ayrica ips in tn den farki sadece biraz daha canli göstermesi.Yani sonuçta oyunlari saga yatip oynamiyoz neymiş gidiyomuş saga yatinca

• Bir de Lenova Y520 ye bakmanı öneririm.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.