Şimdi Ara

Dell G515 SE [Ana Konu] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
5
Favori
24.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sonuc ne oldu

• sadece ofis amaçlı kullanınca sorun kalmadı

• hbctky H kullanıcısına yanıt

Hocam ben bu bilgisayarı kullanmıyorum fakat oyun geliştirici iseniz size Windows 11'e geçmenizi tavsiye etmem.

Ayrıca oyun geliştirmek istediğinizi belirtmişsiniz fakat hangi ortamda geliştirmeyi düşündüğünüzü yazmamışsınız. Unity mi kullanacaksınız? Kendiniz mi oyun motoru yazacaksınız?

Performans açısından C# ve C++ dilleriyle ne demek istediğinizi de pek anlamadım. Eğer hazır oyun motoru kullanacaksanız zaten bu diller dışında pek şansınız yok.

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

2 Boyutlu oyun geliştirmek istiyorum. Godot Engine veya GameMaker Studio kullanmayı planlıyorum. Windows için oyun geliştirmek istiyorum.

Performanstan kastım gb olarak çok yer kaplamamasıydı. Hades, Dead Cells tarzı roguelike bir oyun geliştirmek istiyorum. Kendi oyun motorumu yazacak kadar matematik,fizik ve kodlama bilgim yok.

Performans olarak bir de her sistemde optimize çalışmasını istiyorum onun için neler bilmem gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbctky -- 23 Ekim 2021; 13:49:20 >
  • hbctky H kullanıcısına yanıt

GODOT piyasadaki en lightweight yazılımlardan birisi. Kendim de kullandım ve tavsiye ederim. Ayrıca godotcript öğrenmesi ve kullanması kolay bir dil.

Performans olarak her sistemde optimize çalışmasını istiyorsanız , sistem donanımlarını minimum eforla çalıştırmanız gerekmekte. Bunun için de özel algoritmalar ve veri yapıları bulunmakta fakat yapacağınız işin bu kadar büyük olacağını düşünmüyorum. Lakin yine de sistemi efficient şekilde kullanmaya dikkat edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Return to Monke kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam daha yeni başlayacağım nereden başlayacağımı bilmediğim için sordum.

• 2.el almayı düşünüyorum öneriyor musunuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SSD ısınma sorunu benden başka yaşayan oldu mu? SSD çok ısınıyor sonrasında mavi ekran alıyorum.

• Evet bugün dell supportla çok uzun bir whatsapp destek yazışması yaptım. Sorunu çözemeyip en sonunda sorun garanti kapsamınız dışında diyip sıyrıldı yetkili çok değerli arkadaş. Neymiş oyun esnasında sorunu yaşadığım için garanti kapsamı dışındaymış. Saat öğlen 1 den akşam 6 ya kadar süründürdü beni işe yaramazlar.

• konu dikkatimi çekti yorumları biraz okudum
    bu laptopta 240 watlık kocaman bir adaptör var. bence ne kadar çok güç o kadar çok sıcaklık.
    dell sanırım hız aşırtma tam yükte son güö çalışmayı hedeflemiş :) bu pc çok yüksek sıcaklıkta çalışacak şekilde tasarlanmış . kışın güzel olur aslında :) bence hala alınabilir. merak ettim forumda sıcaklık dışında büyük sorun yaşayan var mı?

• nasıl tavsiye eder misiniz bu pc yi?

• ısınma dışında hiç bir sorunla karşılaşmadım, kaldı ki ısınmada aşırı bir problem değil klavyeden oyun oynarsan sadece farkediliyor gamepad vs ile o sorunda kalmıyor.

• zLaviva Z kullanıcısına yanıt

Güncel olarak hala mı öyle diyorlar?

Dell in Wp hatları da mı var?

• @thelordof wp hattı var ama hiçbir şekilde yardımcı olmadılar bana boş boş driver güncelletti testler yaptı baktı oluru yok basic garanti düzeyinde size bu konuda destek veremiyoruz dedi

• +44 7741 765144 numara bu türkçe destek veremiyorlar oto çeviri sistemiyle destek veriyorlar

Şu numara Türkçe hatları , 0212 3719054

• @thelordof işe yaramazın tekiler uğraşmaya değmez

• @thelordof attığınız numaraya baktım wp destek numarası değil benim attığım wp numarasıydı

Evet wp hattı değil. Normal iletişim hatları.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.