Şimdi Ara

Dell G315-6B750D5F16C Aldım. Fakat..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 22 Nisanda ince hesaptan 12 ay taksitle aldım. 23 Nisanda kargo eve getirdi. Cihazdan genel anlamda gerçekten memnunum. Tabi sürekli farklı laptop gören birisi olmadığımdan aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış olayıda olabilir.

UEFI olayına pek aşina olmadığımdan bu ubuntu yu windowsa çevirmem saatlerce zaman aldı. Meğer UEFI için windows ISO ları farklı oluyormuş öğrenmiş oldum.

Tüm donanımlar vs yükleyebildiğimi sanıyordum, çünkü resimde de göründüğü üzere tanımayan donanım yok. Bu sabah birde ethernet bağlantısını deneyeyim dedim. Ama hiç birşey olmadı. Ethernet giriş yuvasına baktım soket pin vs de var. Ürün açıklamada DELL (G3 15 3500) de de ● Killer E2500 PCI-e Gigabit Ethernet Denetleyicisi (NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti ve üzeri ile gönderilen bilgisayarlar için) şeklinde ibare ile ethernetin bulunması gerektiği belirtili.

DELL sitesinde desteklenen işletim sistemlerinde Ubuntu, windows 10 Home ve Windows 10 Pro desteği yazılı idi. Ben internetden bulduğum Windows 10 Enterprise LTSC denen bişi yükledim. Bunla alakalı bişi olabilirmi? Ethernet kartı yok mu yada var da W10 enterprese LTSC görmüyormu anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 25 Nisan 2021; 9:52:6 >

• Bu UEFI denen olaya yabancı olduğumdan biosun orasını burasını kurcalarken Etherneti kapatmışım meğer. Dell G315-6B750D5F16C Aldım. Fakat.. 

• Bugün MSI afterburn sıcaklık fps fps ölçen programı gördüm yükledim. Diabotical ve cs go da sıcaklıkları öçtüm. Ekran max 1080p desteği olduğundan bu değerde denedim. Turbo modda CPU sıcaklığı 90-94 derecelere kadar çıktı GPU 80 dereceye vardı. Bu değerler normal mi? Alienwarede turboyu açınca 1660Tİ 80W enerji tükettiğini program gösterdi 1800Mhz gpu frekansına çıktı acaba program overlock mu yapıyor?

FPS diaboticalda 220-250FPS dcivarlarında gezindi CS de 170-220FPS civarlarında gezindi . CS go da Normal mod da CPU 88derece GPU 80Derece turbo moduna alınca CPU 94 derece GPU 84 derece..

Haliyle fanlarda baya çalışıyor..

Bu sıcaklıkların bir zararı varmıdır?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.