Şimdi Ara

Dell 7359 i3 6100U 2si1 arada Laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce Mediamarkt'dan Lenovo Yoga500 almıştım. Ürün arızalı çıktı. Doa raporu aldım. Yenisini aldım kurdum yine aynı problem. Artık bu üründen bir yarar gelmeyeceğini düşünerek iade etmeyi düşündüm fakat cihazın özellikleri o kadar iyiki bu özelliklerde bu fiyatta alternatif bir ürün yok. Son bir kez daha şansımı denemek istedim. Bu sefer 20 lira kurulum hizmeti aldım. Karşılığında cihazın kurulumunu onlar yapacaklardı. Cihazı açtılar. Yine arızalı ürün. Anlayacağınız 3 tane Lenovo Yoga500 ü yedim. Oradaki görevli de çok fazla iadenin olduğunu söylemişti. Her neyse. İademi yaptım paramı geri aldım. Yeni laptop arayışına girdim. En nihayetinde Bimeks'ten bu ürünü buldum:http://www.bimeks.com.tr/urun/149824/dell-7359-ts6100w45c-i3-w10-.aspx İşimi karşılayabilecek güçte. Fakat birkaç gün önce bipara kampanyası vardı. 169 lira bipara veriliyordu. Kampanyayı kaçırdım malesef. Benim sorum şöyle. Bu bipara kampanyaları sık sık yapılır mı? Beklemek mantıklı olur mu? Bunun dışında yakın bir zamanda yeni cihazlar piyasaya girecek mi? Yani bu ürünü almayıp beklemeli miyim? Teşekkür ederim.

• Valla bende bu tarz bir ürün bakıyorum ama Türkiye de model çeşitliliği az, markaların düşük özellikteki modelleri geliyor Türkiye ye. Yeni almışken usb type C(3.1) olsun diyorum, wireless a.c olsun diyorum, birde intelin yeni skylake işlemcileri çıkmaya başladı, yeni modeller skylake işlemcili olacak DDR4 ramli notebook, ultrabook lar yaygınlaşmaya başlayacak gibi konular var ama benim fikrim 2016 da belli modellerde çıksada ancak 2017 de yaygın olarak tüm modellerde DDR4 ramleri görmeye başlarız gibi. Birde artık 1366-768 tn panel ekranlar çok sıktı, en uyduruk tablette ve telefonda bile ips panel var.
    İdare edebilecek başka bir bilgisayarın varsa, bu seneyi geçirebilirsen, bence bekle biraz daha.
  • Malum doların sürekli artışı endişelendiriyor. Full HD, USB Type C, DDR4 ramli notebookların alınabilir seviyede olması için en az 2 sene var bence. Bu arada yukarda bahsettiğim ürün Skylake mimarisinden zaten. i3 olması insanları yanıltmasın. i5 5200U'dan daha iyi bir işlemci ve üzerinde gelen HD graphics 520 Nvidia'nın GT820M ekran kartına eşdeğer güçte. Ayrıca bu ürün TN panel değil. IPS panel. Kafam çok karışık açıkcası. Ayrıca DDR4 ram ile upgrade edilebiliyor.http://ark.intel.com/tr/products/88180/Intel-Core-i3-6100U-Processor-3M-Cache-2_30-GHz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Braudel -- 5 Şubat 2016; 16:43:30 >

• DDR4 Ram upgrade konusunda emin misin? İşlemci destekliyor gözüküyor ama kesin destekliyor mu öğrenmek lazım. Birde bimeks te belirtilmemiş, ips panel olduğu gidip bimekste incelemek lazım.
    Pil süreside 1-4 saat yazılmış acaba normal kullanımda gerçek süre ne kadar ?
  • Lenovo aslında güzel ürünler piyasaya çıkarır.Lenovo 500'de araştırdığım kadarı ile f/p ürünü bütçe dostu bir 2in1 modeli.Bende Lenovo U330 aldım çok memnunum.Hiç bir sıkıntısı yok tabi benimki tablet şeklini almıyor sadece ekranı dokunmatik.Senin başlıkta belirttiğin ürünü bende inceledim.Bana kalırsa DELL çok iyi bir marka ama bu modeli için o kadar güzel şeyler söyleyemem.Yurt dışındaki incelemelerde de %70-%75 arası puan alıyor.Yani vasatın üzeri.Kaldıki ultrabook'u küçük,hafif,taşınabilir,serin ve SESSİZ olması sebebi ile tercih ediyoruz.Bu ürün bildiğim kadarı ile biraz sıcak kalıyor ve sesli bir fana sahip.
    Sana önerebileceğim en güzel 2 seçenek Lenovo E31-70 ve HP 430 Probook G3 olacaktır.Ama ikisi de touchscreenli değil.Ben nerdeyse bu laptopu alacaktım ama kısmet U330 imiş.Link aşağıda inceleyebilirsin.

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-e3170-80kx00j8tx-i5-5200-8g-256gb-133-dos-P92882347

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-probook-430-g3-p4n84ea-intel-i5-5200-4gb-500gb-fdos-bilgisayar-P95130254

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.