Şimdi Ara

DELL 1520 EKRAN KARTI PERFORMANSI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi geceler az önce ekran kartım olan 8600gt ye riva tuner ile overclock yaptım.Sonuçları hemen paylaşayım 4.9 olan vista puanı 5.3 oldu ekran kartı performansında core clock=625 memory clock=525 yaptım şimdilik ne ısınma ne de başka bi sorun yok umarım bi şey olmaz bende gönül rahatlığı ile kullanırım bu tecrübemi paylaşayım dedim yalnız bu işlem sonuçta risktir ve her türlü sıkıntı yaratabilir ben riski göze aldım yalnız arızalanması durumunda cihaz garanti kapsamı dışında kalıyo kısıtlı bütçesi ile alan arkadaşlara uyarım bence yapmayın sonuçta arızalanırsa sıkıntıyı siz yaşayacaksınız unutmayın

• 3d oyun puanın mı 5.3 oldu? zaten bende overlocksuz 5.3 yazıyor. onun dışında aero puanı 4.7... hangisi 4.9 dan 5.3 oldu ?
  • aero puanı 5.3 oldu.Oyun puanı 5.3tü
  • bi nevi zorluyorsun demi ekran kartini...

valla bişi cikmasin sonra hocam
  • aman dikkat et laptopta overlock sakat iş
  • Bundan önce 2 notebook ta daha denedim ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim soğutma konusunda dell gayet iyi dell 1705 geforce 7800 ekran kartlı olan modeli yaklaşık 6 ay kullandım overclocklu olarak ve hiç sorun yaşamadım şu anda da işlemci sıcaklığı 47 ekra kartı 51 olarak görünüyor sizden ricam everest programını kurup sizde sıcaklık değerlerini belirtirseniz yapılan işlemin ne derece zararlı olduğunu daha net anlarız
  • evet arkadaşlar sıcaklık degerlerini yazarsanız iyi olur,oyundan sonra ve önce

tt82 hangi durumdaki sıcaklık degerleri ?
  • Gayet güzel performans artışı olmuş.Pek azımsanacak gibi değil.Ama şahsen ben makinayı fabrika limitlerinin dışına çıkarmaya pek cesaret edemem.

Donanım bilgisisne güvenen arkadaşlar için güzel bir deneyim.Uyarınız için teşekkürler.
  • Oyun öncesi ve sonrası olarak değerlendireme yapmadım ama şarjdayken ve pilde çalışırken işlemci sıcaklığı yaptığım işleme göre 47-60 arası değişiyor ekran kartı 49-55 arası gidip geliyo.Oyun deneme şansım olmadı henüz ama hiç ısınma sorunu yok şimdilik bu akşam oyunla dener tecrübelerimi yazarım
  • Evet arkadaşlar bugün pes6 ile test ettim makinayı ve kitlenmeler yaşadım.Şimdi 560a 500 yaptım değerleri ve 4 maç yaptım ve problem yok size test ettikçe yazarım.Tekrar belirteyim riskli iş lütfen yapmış olmak için yapmayın hüsranla da son bulabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: tt82

Oyun öncesi ve sonrası olarak değerlendireme yapmadım ama şarjdayken ve pilde çalışırken işlemci sıcaklığı yaptığım işleme göre 47-60 arası değişiyor ekran kartı 49-55 arası gidip geliyo.Oyun deneme şansım olmadı henüz ama hiç ısınma sorunu yok şimdilik bu akşam oyunla dener tecrübelerimi yazarım

oyun sonrası sıcaklık deherlerini yazarsan çok sevinirim çok sordum kimse cvp vermedi diger arkadşlardanda degerleri bekliyorum hala

benim anlamadıgım aynı işlemci ve ekran kartına sahip 5920G nin ekran kartı 90 derceye çıkıyor da 1520 nasıl çıkmıyor,5920G deki hız degerlerini oynama bu kadar etkilememesi lazım,tabi daha 1520 nini sıcaklık dgerlerini bilmiyorum ama 90 derece yoktur
  • Evet sıcaklık değeri max. 64 derece gördü ama sadece pes6 ile test ettim 1680*1050 çözünürlük high kalite
  • saol tt82 neden bu kadar fark var 5920G ile her ikisinin ekran kartıda 8600Gt biri 90 derece digeri 64
  • Evet her ikisi de aynı ekran kartı fakat fakat arada ki farklar fan büyüklüğü soğutma bloğu özellikleri ve kullanılan saat(clock) ve memory(hafıza) değerleri yani bi 8600gt her makinada isim olarak aynı ama özellikler farklı mesela benim ekran kartı 256lık ama makina 512 diyor ve turbo cache falan değil çünkü ram paylaşımı yok ram hep aynı.Aslında aradaki fiyat farkları bundan da fark ediyo monitörlerde kullanılan invertör soğutmada kullanılan malzeme ve kasa plastiği bunlar fiyatta çok etkili.Ben 1 sene acer kullandım sakın yanlış anlaşılmasın kötülemek için söylemiyorum ancak makinanın klavyesi her geçen gün dandikleşti fan sesi gittikçe arttı.Şu anda ne durumda bilemiyorum ama acer 1640 kullandım centrino 2.0 x700 ekran kartı olan.Dell 1705 kullandım ve şu anda 1520 kullanıyorum çok şükür hiç sorun yok belki benim şansımadır ama bu demek değil ki bütün dell ler sorunsuzdur elbette hatalı makina olacak ama benim kanaatim dell acer dan daha kaliteli notebook üretiyor
  • Valla o şekilde küçük overclock lar hiçbir performans göstermiyor aksine başarımı düşürüyor, artı risk, ben bugüne kadar masa üstülerin öyle basit overclocklar ile işte riva tuner vs gibi şeylerde arttırdım vs hiçbi değişim göremedim, anca fan takarsan profesyonel overclok yaparsan overclok olup performans sağlarsın bu tarz overclocklar bence tırs... hiç gerek yok...
  • tt82 pm atmıstım abi ama demekki ben senin yazdıgın yeri bilmiyormusum
    valla arkadaslar ekran karti konusunda su dellin sitesindekisurumu guncelledim ve gercekten performans artısı yasadım ancak overclock anlamında overclock yapmak acıkcası beni korkuttu cunku allah korusun birsey olur bi daha da yazık olur sonra.. verecek 2milyar daha da yok yani
    ayrıca nvidianın yadda laptopgo sitelerinde cesitli guncellemelerde var kimisi beta kimisi degil.ama onlar icin inf modu indirmek fallan gerek.bende pek guvenemedigimden ben yalnız dellin kendi sitesinden guncelleme yapıyorm.. umarım dogru is yapıyorumdur..:) yanlız arkadslar belki komuyla alakali degil pek ama bisi sormak istiyorum.. mesela bazen bazı programların calısmasını durdurdu diye hata veriyo roxio media creator bi kac gun once nerden acarsam acım bolyle hata verirken dun acıldı gayet duzgun sekilde anlam veremedim?? simdi de acılıo mesela..
    arada diger program yada oyunlarda da aynı sıkıntı oluyor.. yardımcı olabilirseniz anlamıs oluruz tesekkurler..
  • Bende RivaTuner ile arkadaşın belirttiği değerlere overclock yaptım. Sırf meraktan. PES2008 Demo'da ekran dondu ve oyundan attı. Ardından da ekran kartı çalışmayı durdurdu. PC 'yi yeniden başlattım ve RivaTuner'i derhal sildim. Maceraya gerek yok..
  • Ben şu anda kullanıyorum 560 500 olarak hiç bi sorun yok ama bu her makinada aynı reaksiyon anlamına gelmez.Bence zorlamamakta fayda var.
    quote:

Orjinalden alıntı: strafor

Bende RivaTuner ile arkadaşın belirttiği değerlere overclock yaptım. Sırf meraktan. PES2008 Demo'da ekran dondu ve oyundan attı. Ardından da ekran kartı çalışmayı durdurdu. PC 'yi yeniden başlattım ve RivaTuner'i derhal sildim. Maceraya gerek yok..
  • arkadaşlar DELL INS 1520 T7300
    modelini tavsiye eder misiniz

şu an 6400 t5600
    x1400 vga 1 gb ram li modelini kullanıyorum

fark bariz olur mu
  • bariz ötesi olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.