Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet Ebrar güvenilir bir satıcıdır, bu konuda Ebrar'dan alan birçok kişi oldu.

Kasa olarak Lenovo Y700'ün elinizi koyduğunuz bölümüyle (arka kapağı demiyorum, Klavye ve Touchpad'in bulunduğu yüzeyi kastediyorum) hemen hemen aynı şekilde kadifemsi ve pürüzsüz bir dokuya sahip.

Klavye olarak Dell genellikle modellerinde benzer klavyeleri kullanıyor. Bu cihazın da klavyesi Dell'in Inspiron 15 5000 serisi ile aynı diye biliyorum (emin değilim).

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sametykcll kullanıcısına yanıt
    8 yıllık asus maceram böylece son buluyor demek ki...

siparişi verdim. gelince yorumlarımı eklerim.

inşallah pişman olmam...

optik sürücüsü olmaması bir dezavantaj oluşturur mu bilemedim (harici optik sürücü mü alsam ki?)
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

quote:

Orijinalden alıntı: mysterious79

quote:

Orijinalden alıntı: atlantis325

Kaç gün sonra geldi hocam

1 ekimde sipariş vermiştim hocam.

klavye taktıktan sonra bir foto gönderir misin. ayrıca klavye de tuslara bastıgında ses geliyormu özellikle orta kısım bombe yapıp oynuyormu ve ısıgı ac kapa özelliği var mı bunlara cevap verirsen sevinirim.

Pek oynama bombe yapma gibi bir durum yok hocam üzerindeki klavye ile birebir aynı boyutlarda. tuş hissiyatı olarak orijinal klavye sanki hafif daha iyi gibiydi fakat problem yapılacak kadar bir sorun yok ses flan da yok. Sorun olursa şu açıdan olabilir, İngilizce q ile Türkçe q klavyenin karakter düzeni tamamen farklı karakterlerin yerlerini bulmak biraz sıkıntı oluyor fakat zamanla alışılır gibi. Müsait bir zamanda zaten fotoğrafları ekleyeceğim. 2 kademeli ışık seviyesi ve kapatma özelliği mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mikselina M kullanıcısına yanıt
    Eski laptopta bile uzun zamandır dvd romu kullandığımı hatırlamam gerek yok artık usb herşeyi çözüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gin!

Arkadaşlar bilgisayar kapalıyken şarjının azaldığını farkettim. İnternette araştırdığımda windows 10'da "turn on fast startup" seçeneğini kapatmak gerekiyormuş. Bunu uygulamama rağmen hala pilde azalma oluyor. Durum hakkında bilgisi olan var mı?

Konu hakkında bilgisi olan var mı? Çözümü bulamıyorum, durum çok can sıkıcı. 20 saatte yaklaşık %20 azalmış. bana pek normal gelmiyor.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bilgisayar kapalıyken şarjının azaldığını farkettim. İnternette araştırdığımda windows 10'da "turn on fast startup" seçeneğini kapatmak gerekiyormuş. Bunu uygulamama rağmen hala pilde azalma oluyor. Durum hakkında bilgisi olan var mı?

Konu hakkında bilgisi olan var mı? Çözümü bulamıyorum, durum çok can sıkıcı. 20 saatte yaklaşık %20 azalmış. bana pek normal gelmiyor.

Sağdaki usb portuna birşey takılıysa cihaz kapalıyken ona şarj harcıyor olabilir.
  • Arkadaşlar genel bir soru

Kablosuz olarak tv ye görüntü aktarabileniz var mı?

Ben o kadar denedim tv yi buluyor bağlanmaya çalışıyor bağlanmıyor tv de siyah ekranda kalıyor tv philips 5028k miracast özelliği var daha önce amd a serisi işlemcili laptopla denedim sorunsuz aktardı bunda olmadı bi türlü sürün Windows 10 redstone

Redstone widi desteklemiyor ama mutlaka yapılıyordur yoksa kablosuz ekran görünmez yapabilen varsa anlatsın bi zahmet

• Beyler 2 gün önce ebrar bilgisayardan aldım ürünü. Ürün sıfır kutuda gelmedi açılmış daha önce neyse dış görünüşte bir problem yok açtım kurulum ve güncellemeler yaptım. Işık sızması veya ölü pikselle karşılaşmadım. Hoparlör kamera usb portları kontrol ettim donanımlarda da sıkıntı yok. Her şey gayet iyiyken dell sitesinden garantisine bir bakayım dedim. Ürünün garantisinin haziran ayında başlamış olduğunu gördüm 4 ay önce alınmış yani. Hemen aradım adamları nedir diye,onu dikkate almamam gerektiğini benim garantimin fatura tarihinden itibaren başladığını belirttiler pek mantıklı bulmadım ve alınıp iade edilmiş bir ürün olup olmadığını sordum kesinlikle hayır dediler. Tamam deyip kapattım. 2 gündür kurcalıyorum bir sıkıntı bulamadım henüz o yüzden pek üstelemek istemiyorum zira forumda belirtilen çoğu sorunla karşılaşmadığım için şanslı bir alışveriş yaptığımı düşünüyorum. Garanti meselesi dışında üründen memnun olduğumu belirtebilirim. Bu garanti meselesinde sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

• sezar61 kullanıcısına yanıt
    Hocam, benimde atlanta g4 mini uydu alıcım var ve miracast özelliği var, telefonla ekrana aktarabiliyorum. Ancak bilgisayar üzerinden denediğimde aktaramadım.

Üzerine de düşmedim. Bilgisayarım windows 10 pro kablosuz görüntü aktarabilen arkadaş varsa deneyimlerini bizimle paylaşabilir mi ?
  • Ebrardan mı aldın kardeşim?

• beratarikan01 B kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim sitede ne yazarsa yazsın senin aldığın fatura tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir kanunda da vardır garanti belgesinde de yazar ben aldım doa dan değişim yaptım cihazı dell tr de bende de haziran yazıyor türkiyede pentanın sitesinden garanti durumuna bakabilirsin orda benim garanti fatura tarihim görünüyor

• Bu laptopu kullanan varmı? varsa eğer oyun performansı nasıldır? ısınma sorunu varmı? film izleme konusunda sıkıntı varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drumtheater

quote:

quote:

Sağdaki usb portuna birşey takılıysa cihaz kapalıyken ona şarj harcıyor olabilir.

USB portları tamamen boş. Aklıma hiçbir şey gelmiyor. Böyle bir sorun yaşayan olmadı mı hiç?

• hbde 100 lira indirim var arkadaşlar almayı düşünenler değerlendirebilir.
  • Arkadaşlar merhaba bu sene makine mühendisliğini kazandım ve çizim dersi için bir laptop aramaktayım.Şu ana kadar Lenovo Ideapad 510 baktım ancak bazı kullanıcılar bilgisayardan pek memnun değil.
    Alacağımbilgisatayarın daha çok çizim programları(autocad,solidworks ve catia gibi) ve analiz programlarında kullanacağım.
    Örnek olarak minimum system gereksinimleri olan autocad 2017 var araştırdığım.

Memory 8 GB RAM or greater yazıyor bende bu ölçüde 12gb ve üzeri modellere daha çok bakıyoum.Niyetim alacağım bilgisayarı 3sene kullanmak,bilemiyorum bu bütçeyle(3500-4000) istediğim ölçütlerde laptop bulur muyum?
    Önerileriniz var mıdır?

bir arakdaşım ayrıca[link=http://www.teknosa.com/urunler/125033285/lenovo-ideapad-700-i7-6700hq16gb1tb-hddgeforce-gtx?gclid=Cj0KEQjw4rbABRD_gfPA2-uQqroBEiQA58MNdMO5dS2pP3WfwY1qezycwWNc9kJDg6nzr-iLKpPPuPMaAoXa8P8HAQ&gclsrc=aw.ds]LENOVO IDEAPAD

en son olarak da dell almaa karar verdim ancak bazı kuşkularım var ,bu bilgisayar çizim programlarında bana sıkıntı çıkarır mı?
    tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcewasborn -- 28 Ekim 2016; 13:33:40 >

• Arkadaşlar Dell'in sitesindeki driver lar tarattığınızda otomatik olarak çıkıyor fakat onlar en güncel halleri değil direk netten aratıp ndirip kurmanızda fayda var daha iyi performans almanız acısından Örneğin intel hd driver en güncel halde değil kendiniz indirip kurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcewasborn

Arkadaşlar merhaba bu sene makine mühendisliğini kazandım ve çizim dersi için bir laptop aramaktayım.Şu ana kadar Lenovo Ideapad 510 baktım ancak bazı kullanıcılar bilgisayardan pek memnun değil.
    Alacağımbilgisatayarın daha çok çizim programları(autocad,solidworks ve catia gibi) ve analiz programlarında kullanacağım.
    Örnek olarak minimum system gereksinimleri olan autocad 2017 var araştırdığım.

Memory 8 GB RAM or greater yazıyor bende bu ölçüde 12gb ve üzeri modellere daha çok bakıyoum.Niyetim alacağım bilgisayarı 3sene kullanmak,bilemiyorum bu bütçeyle(3500-4000) istediğim ölçütlerde laptop bulur muyum?
    Önerileriniz var mıdır?

bir arakdaşım ayrıca[link=http://www.teknosa.com/urunler/125033285/lenovo-ideapad-700-i7-6700hq16gb1tb-hddgeforce-gtx?gclid=Cj0KEQjw4rbABRD_gfPA2-uQqroBEiQA58MNdMO5dS2pP3WfwY1qezycwWNc9kJDg6nzr-iLKpPPuPMaAoXa8P8HAQ&gclsrc=aw.ds]LENOVO IDEAPAD

en son olarak da dell almaa karar verdim ancak bazı kuşkularım var ,bu bilgisayar çizim programlarında bana sıkıntı çıkarır mı?
    tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum

Kardeşim Merhaba.Bende İnşaat Mühendisiyim hiç tereddüt etmeden Dell 7559 modelini alabilirsin.Ben alalı 2 hafta oldu çizim programlarında her hangi bir sıkıntı çıkarmadı.Aldıgım Modelin üerinde 128gb SSD +8gb ram vardı.Ben 8g daha ram takviye yaptım.Suan bu modelin 16gb ramli olanlarıda var onlara bakabilirsin.Fiyat ve performans acısından bu ürüne yaklaşık bir ürün bulamazsın.Bu arada hayırlı olsun bölümüm zor bir bölüm Allah yardımcın olsun.

• asusm51va kullanıcısına yanıt
    cevap için çok teşşekürler,allah seninde yardımcın olsun zor mühendislik.
    hepsiburada buldum dediğiniz modeli (http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-gaming-7559-intel-core-i7-6700hq-2-6ghz-3-5ghz-16gb-1tb-8gb-sshd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-b6700w161c-p-BD512928 )
    ssd yok bu modelinde ancak taktırabilirim galiba garanti kapsamında,hocam birde pek oyun seven biri değilim ancak arakdaşlarla arada rocket league ve cs go oynuyoruz :D acaba oyun konusunda bilgin var mı?ısınma konusu nasıldır

• gin! G kullanıcısına yanıt
    Pilinizin kalibrasyonunu bozulmuş olabilir.
    Bunu düzeltmenin yolu olarak cihazın birini üçer kere tam olarak doldurup tam olarak boşaltmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemle kalibrasyonu düzelebilir.

Onun dışında bir de Windows kapanmış gibi gözüküp aslında kapanmıyor olabilir. Buna da bir bakmak gerek.

• Cruiser33 kullanıcısına yanıt
    Bu konudaki çoğu kişi bu cihazı zaten kullanıyor. Burada cihazı kullanmadan konuşan pek fazla kişi yoktur :)

Oyun performansı bu fiyata göre iyi (konunun en popüler mesajında birkaç test mevcut, ayrıca YouTube'da da bu cihazın oyun performansı ile ilgili birkaç Playlist bulunuyor).

Isınması bu sınıf standartlarında, sorun oluşturacak bir ısınması yok. Yoğun işlemlerde GPU ısısı 65-75 CPU ısısı 75-85 arasında dolanıyor bende.

Film izleme konusunda ne tür bir sıkıntı olabilir ki?

• 
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.