Şimdi Ara

DELİ GİBİ GELİNCİK ARIYORUM(LÜTFEN YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
37.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İzmir
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE BAKTIĞIM Bİ HAYVAN.YENİDEN EVİMDE BU HAYVANDAN BAKMAK İSTİYORUM.
    MALUM PET SHOPLARDA YASAK OLDUĞU İÇİN SATILMIYO
    GERÇEKTEN YASAK MI TABİKİ HAYIR.BULAMADIKLARI İÇİN BAHANE İŞTE
    AMERİKADA EN ÇOK SATILAN EV HAYVANI OLAN GELİNCİK NEDEN YASAK OLSUNKİ?
    ARKADAŞLAR ÖZELLİKLE KIRSAL KESİMDE YAŞIYAN ARKADAŞLAR BU HAYVANI NASIL EDİNİRİM YARDIM EDİN
    SATAN VARSA ALMAK İSTİYORUM.
    YADA YOL YORDAM GÖSTERECEK VARSA DİNLEMEK
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo-pentax -- 23 Aralık 2009; 16:24:01 >

• BU ARADA KESİNLİKLE YAVRU OLMALI.ÇÜNKÜ GELİNCİK KEDİDEN EPEY KÜÇÜK OLMASINA VE 1 KİLO CİVARI Bİ AĞIRLIĞA SAHİP OLMASINA KARŞIN.Bİ KÖPEĞİ RAHATLIKLA ÖLDÜREBİLCEK Bİ HAYVANDIR.AMA YAVRUYKEN ALINDIĞINDA KÖPEKTEN DAHA SADIK.KEDİ KADARDA UYSAL OLUYO VELETLER
  • başka havyanmı kalmadı :)
    kedi-köpek-olmadı hamster bişiler al...gelincik sakat iş :)
    sadık olma konusunda bi fikrim yok ama tedbiri elden hiçbir zaman bırakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: amashe

başka havyanmı kalmadı :)

kedi gibi nankör değil.köpekten daha sadıktır.ayrıca kucaktan inmez,sevilmeye bayılır.
    küçük olduğu ve köpek gibi havlamadığı için evde bakmak kolaydır.
    bence ev ideal ev hayvanı.4 sene baktım daha önce ve ne yazık öldü
    vahşiliğine gelince bu hayvan belki çok yırtıcı.ama ev yaşamına çok çabuk uyum sağlar
    mesela gelinciğe göre çok uysal sayılabilcek bi tilki eve uyum sağlamaz ama gelincik
    kedi gibi oluyo evde.
    amerikada en çok satılan ev hayvanı arkadaşlar.üstelik bildiğim baktığım hayvan daha önce.
  • DOSTUM BÜTÇEN NE KADAR? : )
  • wallaha dostum daha önce baktıgından dolayı yavru almanı söylicektim ama sen biliyorsundur

daha önce bi arkadaşımda vardı ilk başta bayabi tırsmıştım hırcın ve inatcıdır ama kediden köpekten daha az zararlıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EX_PRO -- 23 Aralık 2009; 17:53:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: horozigo34

DOSTUM BÜTÇEN NE KADAR? : )

bütçem 10000 tl desem 10000 tl mi istiyceksiniz.ben bu hayvandan edinmek istiyorum.almak için elimden geleni yaparım ama salaktan değiliz.mantıklı bi ücret talep edilmeli.elinde olan pm atsın lütfen
  • est.hocam yanlıs anladın ben de sana 10bin tl gecircek degilim : ) sadece bulmak icin cabalıycam komisyon falan yani o yuzden sordum sanmaki elimde bir sürü gelincik var: ) ama birkac kırsal kesimden arkadasa arayıp sorucam o kadar: ) haydi kolay gelsin!
  • yani şunu söyliyeyim bu hayvan için istanbula gelip elden almaya razıyım.
    para olarakta gerekeni yaparım salak yerine konmaya kalkmadıktan sonra
  • eminönünde 500 e okuturlar sana şaka tabi fiyatını bilmiyorumda. istanbulda kadıköy ve eminönüne bakmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney tan

quote:

başka havyanmı kalmadı :)

kedi gibi nankör değil.köpekten daha sadıktır.ayrıca kucaktan inmez,sevilmeye bayılır.
    küçük olduğu ve köpek gibi havlamadığı için evde bakmak kolaydır.
    bence ev ideal ev hayvanı.4 sene baktım daha önce ve ne yazık öldü
    vahşiliğine gelince bu hayvan belki çok yırtıcı.ama ev yaşamına çok çabuk uyum sağlar
    mesela gelinciğe göre çok uysal sayılabilcek bi tilki eve uyum sağlamaz ama gelincik
    kedi gibi oluyo evde.
    amerikada en çok satılan ev hayvanı arkadaşlar.üstelik bildiğim baktığım hayvan daha önce.

dediklerin doğrudur...
    AMMMMAAAA!!!
    madem bir hayvana bu kadar bağlanabilicek kadar seviyosunuz
    ona bir iyilik yapında kendi doğasında kendince dilediği gibi yaşamasına izin verin...sizin işi ticarete dökmeniz dolayısıyla başka birinide buna alet etmeniz anlamına gelir...
    çok saygıdeğer hayvan sever kardeşim...
    hayvanları sevmek bir erdem dir fakat onları kafese koyup Faali ömürlerini tel örgüler ardında sınırlandırmak...sadece cahilllerin zevk meselesinden başka bişi değildir...
    bence seçtiğinizi cümlelere dikkatt edin ve başkalarına bilmişlik (hava atıcağınız)taslıyacağınız meseleyi iyi süzün
    bir kere o hatayı yapmışsınız,bir daha tekrarlamayın
    unutmadan bu tavrımı lütfen sadece kendinize söylenmiş gibi algılamayın
    Ben ne kedi köpeğin satılmasına razıyım nede başkabir canlının ,sevicekseniz uzaktan sevin...

• kafese tıkmakmı?kesinlikle hayır 150 metrekare evde dilediği gibi at koşturcak.haftada 1 veya 2 gün ufaklığı çantama tıkıp doğayada çıkarcam.kesinlikle ve kesinlikle gelincik sahibine bağlı olduğundan kaçması gibi bi olayda yaşamam.doğada olduğundan daha mutlu edemiyceğimi bilsem emin olun almam
    ben cins meraklısı bi insan değilim.kedi köpek istesem sokaktan sahipsiz bi hayvana sahip çıkarım.aşılarını yaptırır gözüm gibide bakarım.o hayvancıkta sokakta 3-4 sene yaşıycağına benim yuvamda 15 sene huzurla yaşar.ama istediğim hayvan gelincik ve ben o hayvanı bulamıyosam malesef onu bi eşya gibi parayla satın almak zorunda kalıyorum
    bi hayvan sever olarak bütün düşüncelerine sonuna kadar da hak veriyorum
  • BU HAYVAN ÜLKEMİZDE YAŞIYORMU?
  • köylerde tavukların kanını içen bir hayvan varmış , gelincik midir acep ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radical

köylerde tavukların kanını içen bir hayvan varmış , gelincik midir acep ?

vampirmi bu arkadaşım kan içsin?doğası gereği avlanıyo hayvan.ne yapsın yemesin mi tavuk
    insanların düşman gördüğü yılan,akrep,fareleride avlar ayrıca
    yanlız bende şahit oldum bi köylünün kümesini basıp içerde ne bulduysa boğazlayıp yemeden gittiğini
    hırçın hayvan işte psikopat biraz
  • ne olursa olsun bir hayvanı çiftliğiniz bile olsa alıkoymak bir hayvansevere yakışmaz...sevginizi yardıma muhtaç hayvanlara harcayın
    Gelincik siz olmadan da rahat rahat yaşayabilir.
  • Uzaklarda bir köyde, kocasi, çocugu dogmadan ölmüs, tek basina yasayan hamile bir kadin kendisine arkadas olmasi açisindan dagda yaralı olarak buldugu bir gelincigi evinde beslemeye baslar. Gelincik kadinin yanindan bir an bile ayrilmaz. Her ne kadar evcil bir hayvan olmasa da, oldukça uysallasir. Bir kaç ay sonra kadinin çocugu dogar. Tek basina tüm zorluklara gögüs germek ve yavrusuna bakmak zorundadir. Günler geçer ve kadin bir gün birkaç dakikaligina da olsa evden ayrilmak ve yavrusunu evde birakmak zorunda kalir.
    Gelincikle bebek evde yalniz kalmislardir.
    Aradan biraz zaman geçer ve anne eve gelir. Gelincigi ve kanli agzini görür. Anne çildirmisçasina gelincige saldirir ve oracikta öldürür hayvani. Tam o sirada içerdeki odadan bir bebek sesi duyulur. Anne odaya yönelir…
    Ve odada besigi, besigin içindeki bebegi ve bebegin yaninda duran parçalanmis bir yilani görür.

Einsteinin der ki; İnsanlarda ki önyargiyi parçalamak benim atomu parçalamamdan çok daha zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Méchatronic

Uzaklarda bir köyde, kocasi, çocugu dogmadan ölmüs, tek basina yasayan hamile bir kadin kendisine arkadas olmasi açisindan dagda yaralı olarak buldugu bir gelincigi evinde beslemeye baslar. Gelincik kadinin yanindan bir an bile ayrilmaz. Her ne kadar evcil bir hayvan olmasa da, oldukça uysallasir. Bir kaç ay sonra kadinin çocugu dogar. Tek basina tüm zorluklara gögüs germek ve yavrusuna bakmak zorundadir. Günler geçer ve kadin bir gün birkaç dakikaligina da olsa evden ayrilmak ve yavrusunu evde birakmak zorunda kalir.
    Gelincikle bebek evde yalniz kalmislardir.
    Aradan biraz zaman geçer ve anne eve gelir. Gelincigi ve kanli agzini görür. Anne çildirmisçasina gelincige saldirir ve oracikta öldürür hayvani. Tam o sirada içerdeki odadan bir bebek sesi duyulur. Anne odaya yönelir�
    Ve odada besigi, besigin içindeki bebegi ve bebegin yaninda duran parçalanmis bir yilani görür.

Einsteinin der ki; İnsanlarda ki önyargiyi parçalamak benim atomu parçalamamdan çok daha zor.

başarılı bir kara mizah örneği

• quote:

ne olursa olsun bir hayvanı çiftliğiniz bile olsa alıkoymak bir hayvansevere yakışmaz...sevginizi yardıma muhtaç hayvanlara harcayın
    Gelincik siz olmadan da rahat rahat yaşayabilir.

• bu arkadaşta var görüşebilirsiniz. +90-531-2368594
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.