Şimdi Ara

Değişik bir şeyler arayışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Arada farkında olmadan bayağı uzun yazmışım, durumumuz yoktu okuyamadık diyen direk son cümleye geçebilir Değişik bir şeyler arayışı 

Gerçi indirimler bitti, tam fiyattan oyun almam ama yine de istek listesine ekler fırsat olunca alırım tavsiyelerden ilgimi çeken olursa. Yine benzer arayışla başlığa yolu düşen olursa da işine yarar belki.

FPS bilinen bir türdü ama Half-life getirdiği yeniliklerle bir devrim yaptı, oyun firmaları 20 seneyi aşkın bir süredir ekmeğini yiyor. Değişik hikayelerde uzaylılara sıkıyoruz, kovboylara sıkıyoruz, yaratıklara sıkıyoruz, kötü adamlara sıkıyoruz, hatta bazılarında araç da kullanıyoruz Half-Life 2'deki gibi. Ama sıkıldım artık sıka sıka gitmekten, farklı bir şeyler arıyorum. Aslında VR teknolojisi yeni bir heyecan getirebilir ama daha zamanı var, donanım olarak istediğim seviyeye gelmesini bekliyorum(Maddi olarak da tabi ki Değişik bir şeyler arayışı ) En doğru çözüm oyunlara ara vermek, korona ve havalar sebebiyle evde geçirdiğim vakit artınca tüketim çılgınlığına kapıldım ben de şu sıralar kendimi iyice oyunlara verdim.

Son zamanlarda Detroit Become Human oynadım, hiç tarzım olmamasına rağmen farklı bir şeyler olduğu için sevdim. Hatun pek sevmiyor oyunları, nasıl olduysa birlikte oyun oynamayı kabul etti, sırf coop diye açtığım Brothers A Tale of Two Sons keyifli vakit geçirtti. Teknolojik RTS'lerden hazzetmesem de Starcraft 2'yi indirip oynadım, keyif verdi. Tek sorun oyunu tam öğrenmek ciddi zaman istiyor, bir de eskisi gibi aynı şeyleri tekrar tekrar yapmaktan keyif almıyorum. South Park'ın 2 oyununu da oynamayı ertelemiştim dizinin hayranı olmama rağmen. Harika vakit geçirtti. Ne bileyim, Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth ve Grim Fandango oynadım çıkışlarından seneler sonra, olayın grafikle falan alakası olmadığını, kaliteli oyunun kendini her türlü oynattığını bir kez daha gördüm. Cyberpunk 2077 çeşitli sebeplerle benim de eleştirdiğim bir oyun olsa da yaratmaya çalıştıkları atmosfer güzel bir denemeydi. Çokça eleştirilen We Happy Few'i aldım beğendim mesela, farklı geldi, sadece oyunda bazı sorunlar var, kafanızı karıştırmayım. Yani çok da akıl almaz bir şeyler değil yani aradığım, sadece 30+ senedir kart oyunları dahil verilen her şeyi tüketmiş bireyi tatmin etmek biraz daha zor oluyor.

ETS 2 oynuyordum ara ara ama seneler içerisinde yeterince yenilik getiremedi gibi, bayıyor artık açtığım zaman. En son Mafia Definitive Edition oynadım, seneler önce severek oynadığım oyunu güncellenmiş şekilde oynamak keyif verdi ama sıka sıka gitme, aynı şeyleri yapma hissiyatı devam etti.

Geçenlerde forumda bir arkadaş uzun senelerdir oyun oynadığı için artık keyif alamadığından bahsedince önerilerim olmuştu. Onları da yazayım, nasıl tavsiyeler istediğimle ilgili fikir olur. Birilerinin de işine yarayabilir.

Benim tavsiyeler:

Microsoft Flight Simulator alıp zamanla ilginiz artarsa havacılığın sonsuz derinliğinde maddiyatın elverdiği ölçüde kaybolabilirsiniz. Bunun başlangıcı nispeten ucuz, çalıştıracak bilgisayar varsa 1 aylık Xbox Game Pass üyeliği alıp klavye-fare ile oynayabilirsiniz. Ancak ilerlemek için bir miktar masraf şart, joystik, ekstra monitör, hatta sanal bir panel oluşturma derken ciddi zaman ve para gerekebilir.

Rocksmith ile gitar, Pianomarvel ya da Simply Piano gibi uygulamalarla piyano öğrenebilirsiniz enstrüman alırsanız.

Zwift uygulamasıyla bisiklet sürebilir, bir yandan eğlenip bir yandan antrenman yapabilirsiniz ki en pahalı seçenek bu. Bayağı malzeme gerekiyor.

VR teknolojisi birkaç seneye çok iyi noktaya gelecek diye düşünüyorum, ama imkanı olan bugün de sistemi kurup tadına bakabilir.

Yukarıda yazdığım oyunlar da Cyberpunk 2077 hariç tavsiye, onu da update'lerle falan toparlayabilirlerse seneye falan gideri olabilir. Ek olarak Portal serisi var şimdiye kadar oynamamış herkese tavsiye edebileceğim.

Var mıdır böyle kıyıda köşede gözden kaçırmış olabileceğim tavsiyeleriniz? Şu aralar okuduklarıma göre farklı bir deneme olarak görünen Death Stranding'i ekledim istek listeme, fiyatının istediğim seviyelere gelmesini bekliyorum. Elimdeki oyunlardan da Alan Wake'i oynamayı düşünüyorum bir süre değişiklik olarak.

Steam profilim şu şekilde, diğer platformlarda da vardır 20-30 tane daha oyun.

https://steamcommunity.com/id/rbnsncrs/games/?tab=all

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 16 Şubat 2021; 16:12:12 >

• El atan olmadı ama tanrılar sorunumu çözdü Değişik bir şeyler arayışı 

Uzun süredir indirimdeydi ama nedense uzak durmuştum, Humble Bundle'dan NBA 2K21 oyununu aldım. Ben aldıktan 1 gün sonra da indirim bitti. Hem spor oyunu oynamıyordum bir süredir hem Xbox 360 yatıyordu bir kenarda. Keyifli, oynuyorum öyle.

Bu akşam da Forza Horizon 4 gelmiş Steam'e. Arada ismini duysam da fikrim yoktu oyunla ilgili. 30 sene önce Test Drive, sonrasında Need for Speed serileri, ardından yaşlandıkça ETS 2 ile devam eden sürüş oyunları kariyerime bir süre ara vermiştim. En son geçen sene Formula 1 sürpriz şekilde İstanbul'a gelince o sıralar Assetto Corsa alıp onu modlayıp oynadım. DFGT'yi tekrar çıkarmak için bahane oldu, ben bu mesajı yazarken de indirme bitti zaten şimdi oyuna geçiyorum Değişik bir şeyler arayışı 

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt

nba 2k21'in my player modunu daha önceki oyunlarda oynamadıysan o seni çook uzun bir süre idare eder zaten ya.

hatta açmadıysan pivot karakter açmanı da öneririm. pivot oynamak ayrı bir keyifli rebound mücadelesi, low post'da adamı biraz ittirdikten sonra hook atmak yada hızlı bir spinle smaç basarak potayı sallamak, blok koymak... oyun bir anda yeni bir oyuna dönüşüyor. Değişik bir şeyler arayışı 

• My player modunu değil hiç bir NBA oyununu oynamadım önceden, 25-30 sene önceki bir kasette 5000 oyun olan atari oyunları saymazsak Değişik bir şeyler arayışı 

Vesely olacağım deyip pivot başladım. Hepsinden biraz biraz yapıyorum da yetmiyor şimdilik, ayakları hızlandırmak lazım Değişik bir şeyler arayışı Birkaç yüz saat gömeceğim kesin gibi. Forza'yı da tuttum, bunlar beni götürür uzun süre.

ya düşündüm de ataride hiç basketbol oyunu da hatırlamıyorum ben. geriye gidip hatırlayabildiğim en eski basketbol oyunu bu;

bunu yıllaaaaaaaaaar önce ilkokuldayken fosil bilgisayarımızda oynardık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 10 Mart 2021; 15:8:31 >
  • a plague tale innocence

oynadığım en iyi 5 oyun arasına girer.

• Benim oynadığımın grafikleri daha dandikti diye hatırlıyorum.

Charlotte Hornets takımımdı, çocuk aklı nasıl bir obsesif kafaysa maç boyu Dell Curry ile topu buluşturup turnike atmaya çalışırdım. O sayede kaçırmadan maç bitirdiğim olmuştur Değişik bir şeyler arayışı 

Şimdi merak edip baktım hangi kadro olabilir diye, belki 93-94 Değişik bir şeyler arayışı  Hatırladığım fazla isim yok, at Curry’e taktiğiyle oynadığım için herhalde Değişik bir şeyler arayışı  Bir de Larry Johnson’u hatırlıyorum sanki. Curry de öyle aman aman bir oyuncu değilmiş gibi Değişik bir şeyler arayışı 

Edit: Oha Stephen Curry bunun oğluymuş ya Değişik bir şeyler arayışı Eski defterleri karıştırınca neler çıktı ortaya Değişik bir şeyler arayışı 

Bu sanırım:

https://seyler.eksisozluk.com/bir-kusaga-nba-sevdiren-zamaninin-otesindeki-oyun-tecmo-super-nba-basketball

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 10 Mart 2021; 16:23:12 >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt

O oyunu istek listeme ekleyip geri çıkarmıştım. Tanıtım videolarını izlediğimde sanki sürekli aynı şeyleri yapıyoruz gibi gelmişti. Tekrar ekleyip indirimlerde bir şans vereyim en iyisi. Teşekkürler.

• Factorio
    Dyson Sphere Program

Al değişik şeyler sana. Minimum 150 saati var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

O oyunu istek listeme ekleyip geri çıkarmıştım. Tanıtım videolarını izlediğimde sanki sürekli aynı şeyleri yapıyoruz gibi gelmişti. Tekrar ekleyip indirimlerde bir şans vereyim en iyisi. Teşekkürler.

Dediğiniz gibi oynanış çok çeşitli değil belki ama atmosfer, müzikler o kadar iyi ki oyunda boş boş gezsek bile yine keyif alırdım. Bunun dışında

Journey

Abzü

Beholder da sevdiğim diğer farklı diyebileceğimiz oyunlardan.

• @Abomination , @Grkwnxs teşekkürler. Yazdıklarınıza da bakarım.

Başlığı sonradan kendim hortlatmış oldum ama iyi oldu gibi Değişik bir şeyler arayışı 

oo bu oyun benim oyuna göre baya ileri seviyeymiş. Değişik bir şeyler arayışı 

• Harbiden ya, yazıyı hazırlayan çok güzel derlemiş gerçekten. 92'de ne oyun yapmış adamlar Değişik bir şeyler arayışı  Sınırlı kaynakların dibine kadar verimli kullanılması. Çocuk aklıyla oynadık geçtik ama şimdi yapılan işe saygı duydum.

Ben de bayağı tutarlı sallamışım, 92-93 sezonuymuş Değişik bir şeyler arayışı 

Sağolsun herkes beğendiği oyunu yazıyor da aradığım bunun gibi zamanının 20-30 yıl ötesinde bir oyun herhalde. 8 bite bunu sığdıran ekibin eline bugünkü teknolojiyi versen neler yapar acaba Değişik bir şeyler arayışı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 10 Mart 2021; 22:19:37 >
  • iyi başlık teşekkürler

• Arcleader65 kullanıcısına yanıt

Rica ederim.

ben rica ederim

• Merhaba muhtemelen oynamışsınızdır ama farklı dediğiniz için yazmak istedim. Destroy All Humans Remake ile Terminator Resistance belki dikkatinizden kaçmıştır. Ben geçen sene gayet zevk alarak oynamıştım hatta haklarında bir şeyler de karaladım imzamdaki siteye .

• TossA CoinTo Your Witcher kullanıcısına yanıt

Oynamadım bakayım onlara da Değişik bir şeyler arayışı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.