Şimdi Ara

Degisik bi soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, bi arkadas islemci yuvasi degisirmi yazmis bende bu sorudan aklima bisi geldi, soruma geciyorum ;

Elimde ddr2 anakart var, yanmis bide ddr3 var ben ram yuvalarinin boylarini olctum ikiside esit sadece ortalarindaki centik yerleri farkli. Simdi ben ddr3 ram yuvasini bi sekilde sokup ddr2 anakarta taksam calisirmi? Yada nasil lehim yerlerini nasil sokebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sensinno1 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz olay tamamen imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thxdolby

Dediğiniz olay tamamen imkansız.

Belki bi umut?

İmkansız
  • quote:

İmkansız

Islemci yuvasi degisiyosa neden imkansiz olsunki

DDR 2 bir ram yuvasını söküp DDR 3 Ram yuvası takmak istediğinizi söylemişsiniz. Bu intel tabanlı bir anakartta AMD işlemci kullanmaya benzer buda tamamen imkansızdır.
  • quote:

DDR 2 bir ram yuvasını söküp DDR 3 Ram yuvası takmak istediğinizi söylemişsiniz. Bu intel tabanlı bir anakartta AMD işlemci kullanmaya benzer buda tamamen imkansızdır.

Anladim tesekkur ederm. Zaten degisik bi soruydu.

• Çalışma gerilimleri farklı çalışma frekansları farklı ddr2 için üretilmiş anakart bunları desteklemeyecektir. Hadi destekledi diyelim büyük ihtimalle anakart ve ram in birbiriyle iletişim yöntemi ve kurduğu iletişimin kaç voltla gerçekleştiği bile farklıdır. Yani imkansız.

• sağlam anakartı da yakarsın. çalışma gerilimleri farklı ikisnin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok hocam bence denemeyin bile ha anakart falan oyle kolay kolay yanmaz ama riskli işlemler ve sonucu %99.9 hüsran
  • Tesekkur ederim sayenizde anakartim kurtuldu

• Hayatta çalışmaz. Ya RAM ya slot gedikleri bir yer kırılırdı denesen bile. Kırılmadan bir şekilde uydursan bile gerilim, voltaj vs. ince değerleri bir değil zaten. RAM Anakart hepten giderdi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikiziltoprak

Hayatta çalışmaz. Ya RAM ya slot gedikleri bir yer kırılırdı denesen bile. Kırılmadan bir şekilde uydursan bile gerilim, voltaj vs. ince değerleri bir değil zaten. RAM Anakart hepten giderdi..

Bugun altindaki lehimleri saydim ikiside esit :D

• quote:

Orijinalden alıntı: sensinno1

quote:

Hayatta çalışmaz. Ya RAM ya slot gedikleri bir yer kırılırdı denesen bile. Kırılmadan bir şekilde uydursan bile gerilim, voltaj vs. ince değerleri bir değil zaten. RAM Anakart hepten giderdi..

Aslında yukarıda cevap verilmiş ancak bir daha açıklamakta fayda var.

İşlemci soketi değişir mi? Evet kısmen değişir. Şöyle ki elinizde 1555 soket bir anakart vardır, işlemci soketini sadece başka bir 1555 soketle değiştirilir.

Ram yuvası değişir mi? Evet kısmen değişir. Şöyle ki elinizde DDR3 bir anakart vardır, ram yuvasını sadece DDR3 bir ram yuvası ile değişirilir.

Bir de örnek vermek gerekirse, bir elektrik devresi düşünülebilir. 220V giriş ve 40K direnç ile çalışan bir motor düşünün. 40K direnç yerine 20K dirençte takılabilir. Ancak çıkış gerilimleri aynı olmayacağından motora kesinlikle zarar verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sensinno1

quote:

PC yi güçten kesim hafifçe, zorlamadan oturtmayı dene bir de bakalım :) Tam girecek mi
  • Tesekkur ederim arkadaslar ilginiz icin :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.